GymDanmark

Deltagerliste for Tumbling

 

 

Power Series 3 - d. 13-01-2018 - 13-01-2018

Begynderrækken - Niveau 1 - Drenge 6-14 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Aksel Krog Jensen AKJE070207 Svendborg GF
2. Gustav Krog Jensen GUKR060204 Svendborg GF
3. Rasmus Porsborg Olsen RAOL191204 Svendborg GF
4. Johannes Holt JOHO010608 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
5. Lukas Rasmussen LURA130309 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
6. Magnus Holt MAHO020111 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
7. Søren Walz Jensen SØWA181010 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
8. Noah Andersen NOAN310709 Flemming Efterskole Gymnastikforening
9. christian vestergaard CHVE080508 Outrup GUB
10. Justin Maegaard Jørgensen JUJØ120109 Outrup GUB

 

Begynderrækken - Niveau 1 - Piger 6-14 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Alberte May Hertz ALHE120804 Odense Gymnastik Forening
2. Amalie Heide Hansen AMHE050408 Odense Gymnastik Forening
3. Camille Eskesen CAES101007 Odense Gymnastik Forening
4. Carla Pontoppidan Myltoft CAPO151204 Odense Gymnastik Forening
5. Clara Maruri Østergaard CLMA290508 Odense Gymnastik Forening
6. Dicte Signe Wandrup Bjørkholm DIWA060407 Odense Gymnastik Forening
7. Emilie Liebmann Johansen EMLI270409 Odense Gymnastik Forening
8. Frederikke Mackeprang FRMA010308 Odense Gymnastik Forening
9. Johanne Sofie Klok Andresen JOKL280505 Odense Gymnastik Forening
10. Kristine Juel KRJU031208 Odense Gymnastik Forening
11. Lærke Rattenborg Qvortrup LÆRA250208 Odense Gymnastik Forening
12. Sara Rasmussen SARA151207 Odense Gymnastik Forening
13. Tea Elizabeth Rytter TEEL010607 Odense Gymnastik Forening
14. Cecilie Lolk Nielsen CENI100604 Svendborg GF
15. Celina Kjeldsen Barut CEBA161006 Svendborg GF
16. Josefine Brørs Ellyt JOBR210909 Svendborg GF
17. Karoline Rysgaard Jensen KAJE260206 Svendborg GF
18. Liva Roar Povlsen LIPO030404 Svendborg GF
19. Ronja Mørk Henriksen ROHE311205 Svendborg GF
20. Sofia Wittmaack Nielsen SONI020906 Svendborg GF
21. Alma Hundborg Boje ALHU010509 Randers gymnastiske Forening
22. Maja Sofia Roed Garza MAGA050907 Randers gymnastiske Forening
23. Mathilde Frydendahl MAFR101108 Randers gymnastiske Forening
24. Camilla Clare Hansen CAHA060606 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
25. Freja Brogaard Roth FRBR271107 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
26. Lina Maja Reese LIMA260310 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
27. Liva Songest LISO060808 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
28. Mathilde Mosby Madsen MAMO211205 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
29. Iben Hallum Steensgård IBHA251105 Flemming Efterskole Gymnastikforening
30. Dina Kaae DIKA131207 Billund IF Gymnastik
31. Clare Marie kuntz Etzerodt CLET110408 Outrup GUB
32. Karoline Jull KAJU291109 Outrup GUB
33. Laura Søbye Rosendal LASØ120909 Outrup GUB
34. Silje Laumand Døssing SIDØ180510 Outrup GUB
35. Sofie Bækhøj Skaaning SOSK210409 Outrup GUB

 

Begynderrækken - Niveau 2 - Drenge 6-16 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Jimmy Nguyen JING021207 Svendborg GF
2. Karl Mørk Henriksen KAHE050308 Svendborg GF
3. Kasper Aaskov Hansen KAHA171106 Svendborg GF
4. Conrad Arnholm Alexis COAL191009 Randers gymnastiske Forening
5. Nikolaj Bonnichsen NIBO030609 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
6. Frederik Pedersen FRPE240504 Billund IF Gymnastik
7. Jeppe Willumsen JEWI300110 Billund IF Gymnastik
8. Andreas Isager Thomsen ANIS080907 Outrup GUB

 

Begynderrækken - Niveau 2 - Piger 6-16 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Anna Bjerring ANBJ211006 Odense Gymnastik Forening
2. Augusta Fjord Lippert Schackinger AUFJ130106 Odense Gymnastik Forening
3. Filuca Winning FIWI060106 Odense Gymnastik Forening
4. Leonora Odgaard LEOD271105 Odense Gymnastik Forening
5. Megan Schmidt Holm MESC090906 Odense Gymnastik Forening
6. NiKoline Rohold NIRO010506 Odense Gymnastik Forening
7. Signe Skovgaard SISK261005 Odense Gymnastik Forening
8. Simone Gramvad Jensen SIGR221107 Odense Gymnastik Forening
9. Augusta Aya Kunø Adamsen AUAD161106 Svendborg GF
10. Emma Nha Ngoc Nguyen EMNG040408 Svendborg GF
11. Isabell Gade Eriksen ISER040804 Svendborg GF
12. Sia Emmi Wilde Marskot Marskot SIMA020404 Svendborg GF
13. Signe Oksbjerg Madsen SIMA270305 Svendborg GF
14. Sofie Hjorth Biilmann SOBI120206 Svendborg GF
15. Tilde Holst Gudichsen TIHO230808 Svendborg GF
16. Tille Beck TIBE061107 Svendborg GF
17. Andrea Frederiksen ANFR090108 Randers gymnastiske Forening
18. Karia Krogsgaard KAKR250309 Randers gymnastiske Forening
19. Caroline Aakjær Clausen CACL270309 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
20. Julie Sommerlund JUSO050906 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
21. Nicole Andersen NIAN290806 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
22. Stella Christine Jensen Kastrup STCH210710 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
23. Camilla Schrøder CASC200306 Frifelt Sportsforening
24. Julie Dyhrberg JUDY240605 Frifelt Sportsforening
25. Anemone Lykke Pedersen ANLY310105 Flemming Efterskole Gymnastikforening
26. Maja Louise Søgaard MASØ160409 Flemming Efterskole Gymnastikforening
27. Marie Midtgaard MAMI181206 Flemming Efterskole Gymnastikforening
28. Mette Hedegaard Nielsen MENI210905 Flemming Efterskole Gymnastikforening
29. Milia Brejning Kristensen MIKR090606 Flemming Efterskole Gymnastikforening
30. Nova Kamille Wolf NOWO201208 Flemming Efterskole Gymnastikforening
31. Rebecca Vibe Spence RESP090406 Flemming Efterskole Gymnastikforening
32. Silke Andersen SIAN090107 Flemming Efterskole Gymnastikforening
33. Anne Christine Nesager-Bech ANNE301006 Billund IF Gymnastik
34. Eva Sanchez EVSA091006 Billund IF Gymnastik
35. Sara Veise SAVE230508 Billund IF Gymnastik
36. Simone Madsen SIMA131107 Billund IF Gymnastik
37. Sofie Bülow Nørmark SONØ280808 Billund IF Gymnastik
38. Katrine Jull KAJU200206 Outrup GUB
39. Lærke Rahbek sørensen LÆRA291108 Outrup GUB
40. Nicole Holt NIHO191008 Outrup GUB
41. Vanessa Lamia Puric VAPU280908 Outrup GUB
42. Emilia Toft Jensen EMJE260605 Vojens Gymnastik- & Idrætsefterskole

 

C rækken - Niveau 1 - Drenge 8-16 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Jakob Uldall JAUL310305 Odense Gymnastik Forening
2. Emil Holm EMHO131005 Svendborg GF
3. Lucas Thien Khang Nguyen LUTH110305 Svendborg GF
4. Marius Kristensen MAKR100903 Svendborg GF
5. Marius Jensen MAJE240902 Svendborg GF
6. Patrick Engelbrecht Kørvel PAKØ120905 Vestjysk GF (VGF89)
7. Willads Ries Grünfeld WIRI151006 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
8. Chris Møllermadsen CHMØ181007 Flemming Efterskole Gymnastikforening
9. Marius Kristensen Røber MAKR130405 Flemming Efterskole Gymnastikforening
10. Jeppe Mortensen JEMO170905 Billund IF Gymnastik
11. Markus Opstad Steensen MAOP120105 Billund IF Gymnastik
12. Noah Grøndahl Gade NOGA050105 Billund IF Gymnastik
13. Phillip Samsø Gade PHGA171205 Billund IF Gymnastik
14. Alexander Worm ALWO200405 Outrup GUB
15. Anders Vestergaard ANVE120704 Outrup GUB
16. Buster Andersen BUAN210709 Outrup GUB
17. Lukas Simonsen Miehs LUMI080609 Outrup GUB
18. Mathias Jensen MAJE220306 Outrup GUB
19. Mikkel daa Jensen MIJE301206 Outrup GUB
20. Mikkel Michelsen MIMI021107 Outrup GUB
21. Julius Andersen JUAN060708 Vojens Gymnastik- & Idrætsefterskole

 

C rækken - Niveau 1 - Piger 8-16 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Alberte Holmegaard Kjær ALHO200605 Odense Gymnastik Forening
2. Alma Vestermark ALVE010507 Odense Gymnastik Forening
3. Carla Pontoppidan Myltoft CAPO151204 Odense Gymnastik Forening
4. Cecilie Voldsgaard CEVO230603 Odense Gymnastik Forening
5. Emilie Fink Frydendahl EMFI190405 Odense Gymnastik Forening
6. Emily Leth EMLE140504 Odense Gymnastik Forening
7. Freja Nellemann Hedegaard FRNE051006 Odense Gymnastik Forening
8. Freya Warming Ebsen FRWA160405 Odense Gymnastik Forening
9. Ida Ulla Paaskesen IDPA060405 Odense Gymnastik Forening
10. Johanne Rattenborg JORA091204 Odense Gymnastik Forening
11. Laura Jakobsen LAJA050505 Odense Gymnastik Forening
12. Laura Rosenqvist Jensen LARO180905 Odense Gymnastik Forening
13. Laura aaholm Madsen LAAA230904 Odense Gymnastik Forening
14. Madeleine Fjord Madsen MAFJ010304 Odense Gymnastik Forening
15. Marie Klinggaard Thuesen MAKL210806 Odense Gymnastik Forening
16. Martine Brohus MABR210405 Odense Gymnastik Forening
17. Mathilde Søndergaard MASØ020904 Odense Gymnastik Forening
18. Mia Christensen MICH270206 Odense Gymnastik Forening
19. Selma Mann Wildner SEMA070706 Odense Gymnastik Forening
20. Signe Lunde SILU070306 Odense Gymnastik Forening
21. Sofie Brehm Midskov SOBR290905 Odense Gymnastik Forening
22. Thilde Kingo Lukasiewicz THKI040806 Odense Gymnastik Forening
23. Elin Rose Jordbo ELJO210703 Svendborg GF
24. Emilie Krog Pedersen EMPE140407 Svendborg GF
25. Louise Holst Gudichsen LOHO190605 Svendborg GF
26. Louise Hilsberg LOHI241203 Svendborg GF
27. Marika Ekmann MAEK050204 Svendborg GF
28. Paja Poulsen PAPO211007 Svendborg GF
29. Sandra Kongstad Pedersen SAKO030202 Svendborg GF
30. Alberte Andie Rasmussen ALRA021108 Randers gymnastiske Forening
31. Anna Lucca Bohnsen ANBO110107 Vejlby IK (VIK)
32. Carla Frida Haahr CAHA210704 Vejlby IK (VIK)
33. Ida-Marie Skovly IDSK090207 Vejlby IK (VIK)
34. Laura Jørgensen LAJØ010805 Vejlby IK (VIK)
35. Mai Holgaard Nielsen MAHO050405 Vejlby IK (VIK)
36. Olivia Porse Wett Hald OLHA090207 Vejlby IK (VIK)
37. Pernille Rørstrøm PERØ141007 Vejlby IK (VIK)
38. Signe Rørstrøm SIRØ280104 Vejlby IK (VIK)
39. Silje Risbjerg Simonsen SISI100905 Vejlby IK (VIK)
40. Cille Stendys CIST300907 Vestjysk GF (VGF89)
41. Ida Pedersen IDPE150604 Vestjysk GF (VGF89)
42. Lærke Broberg Jensen LÆJE010507 Vestjysk GF (VGF89)
43. Maja Sofie Husted Lydersen MAHU080705 Vestjysk GF (VGF89)
44. Malou Wiberg MAWI120206 Vestjysk GF (VGF89)
45. Anna-Mia Ellekrog Lind ANLI091001 Bøvling Idrætsefterskoles Gymnastikforening
46. Alberte Hjort Jensen ALJE141207 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
47. Emma Wind Grisell EMGR090106 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
48. Fie Odgaard-Paulsen FIOD240204 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
49. Ida Matthiesen IDMA020803 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
50. Julie Horskjær Madsen JUMA090805 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
51. Klara Bruun Andresen KLAN240605 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
52. Liva Frederikke Bech Jakobsen LIJA131004 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
53. Lærke Stenderup-Jørgensen LÆST210706 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
54. Maja Nygaard Lawrenz MALA150504 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
55. Mette Sofie Pedersen MEPE160304 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
56. Nanna Bonnicsen NABO160107 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
57. Sara Damm Petersen SAPE190204 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
58. Sofie Damm Petersen SODA121006 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
59. Sofie Fahrendorff SOFA040204 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
60. Sofie Gross SOGR100504 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
61. Alberte Ingemann Radik ALRA200204 Flemming Efterskole Gymnastikforening
62. Anita Nielsen Sloth ANSL161105 Flemming Efterskole Gymnastikforening
63. Clara Palmelund Kristensen CLKR110103 Flemming Efterskole Gymnastikforening
64. Emilie Møgelhøj EMMØ110606 Flemming Efterskole Gymnastikforening
65. Helene Dam HEDA210804 Flemming Efterskole Gymnastikforening
66. Ida Marie Otto Nielsen IDOT071002 Flemming Efterskole Gymnastikforening
67. Laura Vind LAVI180604 Flemming Efterskole Gymnastikforening
68. Silja Jeremiassen SIJE160206 Flemming Efterskole Gymnastikforening
69. Alberte Guldager ALGU131205 Billund IF Gymnastik
70. Julie Fasterholdt JUFA090804 Billund IF Gymnastik
71. Sofia Froberg Stück SOST200906 Silkeborg P / D
72. Ditte Løvendahl Damgaard DIDA070106 Outrup GUB
73. Lærke Nuelsen LÆNU291007 Outrup GUB
74. Mathilde Mølgaard Knudsborg MAKN290805 Outrup GUB
75. Naja Bjerre Therkildsen NATH051106 Outrup GUB
76. Natali Jaedeke NAJA130206 Outrup GUB
77. Nille Andersen NIAN180106 Outrup GUB
78. Silje Cramon SICR120208 Outrup GUB
79. Fie Nielsen FINI221004 Vojens Gymnastik- & Idrætsefterskole
80. Julie Emmen JUEM160905 Vojens Gymnastik- & Idrætsefterskole
81. Silje Nysom Behr SINY040905 Gunslevholm Idrætsefterskole

 

C rækken - Niveau 2 - Drenge 8-16 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Lucas Lund tørving LULU220206 Odense Gymnastik Forening
2. Simon Sand SISA190506 Odense Gymnastik Forening
3. Magnus Borg Jakobsen MAJA090307 Vestjysk GF (VGF89)
4. Nicolai Løh NILØ100807 Vestjysk GF (VGF89)
5. Mikkel Højberg Oskarson MIOS110407 Outrup GUB

 

C rækken - Niveau 2 - Piger 8-16 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Johanne Meisner JOME230805 Odense Gymnastik Forening
2. Lea Emilie Littau Christiansen LELI250805 Odense Gymnastik Forening
3. Luna Plougheld LUPL091104 Odense Gymnastik Forening
4. Margrethe Juhl Harberg MAJU240405 Odense Gymnastik Forening
5. Milla Ropass Henriksen MIRO180404 Odense Gymnastik Forening
6. Ida Vidmar IDVI170805 Randers gymnastiske Forening
7. Anne Raunholt ANRA010805 Vejlby IK (VIK)
8. Emilie Engholm Dremstrup EMDR280104 Vejlby IK (VIK)
9. Aline Nørgaard Gundersen ALGU070904 Vestjysk GF (VGF89)
10. Maria Vad Klim MAVA241005 Vestjysk GF (VGF89)
11. Nanna Daugbjerg Troelsen NATR180704 Vestjysk GF (VGF89)
12. Nynne Kjeldahl Madsen NYMA090706 Vestjysk GF (VGF89)
13. Karoline Andresen Hollænder KAHO040604 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
14. Elena Brandsborg Baun ELBR140906 Outrup GUB
15. Emilie Faaborg Ørnskov EMFA110603 Outrup GUB
16. Freja Refsgaard FRRE171006 Outrup GUB
17. Karoline Hindø-Bagge KAHI080409 Outrup GUB
18. Josefine Mortensen JOMO171004 Vojens Gymnastik- & Idrætsefterskole

 

B rækken - Mini - Drenge 10-14 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Christian Juel Lauenborg CHLA030405 Odense Gymnastik Forening
2. Frederik Vesterborg FRVE110106 Odense Gymnastik Forening
3. Sebastian Juul Madsen SEJU040704 Odense Gymnastik Forening
4. Albert Funder Dissing ALDI100407 Vestjysk GF (VGF89)
5. Benjamin Winther BEWI070604 Vestjysk GF (VGF89)
6. Bjørn Rytter Larsen BJRY190605 Silkeborg P / D
7. Henry Øhlenschlæger HEØH121005 Outrup GUB
8. Magnus Søndergaard-Nielsen MASØ211007 Outrup GUB
9. Rasmus Wind Hansen RAHA301206 Vojens Gymnastik- & Idrætsefterskole

 

B rækken - Mini - Piger 10-14 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Anna Riber ANRI060406 Odense Gymnastik Forening
2. Anna Elisabeth Stensgaard AN S310804 Odense Gymnastik Forening
3. Hrefna María Haraldsdóttir HRHA281004 Odense Gymnastik Forening
4. Leah C. Johannsen LEC.150704 Odense Gymnastik Forening
5. Ida Bechmann Kortegaard IDKO190905 Vejlby IK (VIK)
6. Anna Bernhard Ramsdal Petersen ANPE270504 Vestjysk GF (VGF89)
7. Karoline Beck Kjær KABE260403 Vestjysk GF (VGF89)
8. Alberte Hoff ALHO090803 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
9. Caroline Overgaard Hansen CAHA180605 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
10. Signe Fisker SIFI050207 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
11. Emma Neil Friis EMFR050206 Silkeborg P / D
12. Frederikke falbe Brixius FRFA240507 Silkeborg P / D
13. Karoline-Amalie L.T. Kristensen KAKR120606 Silkeborg P / D
14. Sofia Bergstrøm SOBE070406 Silkeborg P / D
15. Anika Simonsen ANSI111004 Outrup GUB
16. Signe Borring SIBO110304 Vojens Gymnastik- & Idrætsefterskole

 

B rækken - Junior - Drenge 14-18 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Asker Wallstrøm ASWA010603 Odense Gymnastik Forening
2. Laust Outzen Paulsen LAPA210203 Odense Gymnastik Forening
3. Kristian Bomholdt Henriksen KRHE120702 Svendborg GF
4. Alan Brandt Lynge ALBR190699 Bøvling Idrætsefterskoles Gymnastikforening
5. Sebastian Brice SEBR190702 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
6. Jonas Okkels Søndergaard JOOK130902 Silkeborg P / D
7. Marcus Peter Toftbjerglund Laursen MALA101002 Silkeborg P / D
8. Søren Buchreitz SØBU291003 Silkeborg P / D
9. Andreas Aagaard ANAA231102 Flemming Efterskole
10. Anton Rydahl ANRY310701 Flemming Efterskole
11. Gustav Tobias Greisgaard Mortensen GUMO101101 Flemming Efterskole
12. Jacob From JAFR191001 Flemming Efterskole
13. Johan Rasmussen JORA220301 Flemming Efterskole
14. Mads Fasterholdt MAFA141101 Flemming Efterskole
15. Niels Engedal NIEN070301 Flemming Efterskole
16. Thomas Anders Lassen THAN030601 Flemming Efterskole

 

B rækken - Junior - Piger 14-18 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Josefine Andersen JOAN260802 Odense Gymnastik Forening
2. Julie nygaard Hansen JUHA210503 Odense Gymnastik Forening
3. Sarah Louise Koertz SALO210702 Odense Gymnastik Forening
4. Xenia Kingo Ørsnes XEØR310803 Oure-Gudme Idrætsforening (GS-Gudme)
5. Emma Nørby EMNØ300903 Vejlby IK (VIK)
6. Emilie Bugge Moesgaard EMMO010802 Bøvling Idrætsefterskoles Gymnastikforening
7. Kirstine Kristensen KIKR050601 Bøvling Idrætsefterskoles Gymnastikforening
8. Sara Østergaard SAØS020501 Bøvling Idrætsefterskoles Gymnastikforening
9. Signe Møller Rasmussen SIRA230201 Bøvling Idrætsefterskoles Gymnastikforening
10. Trine Gross TRGR200103 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
11. caroline thimes nielsen CANI051203 Outrup GUB
12. Freja Ternholm Jensen FRTE190803 Outrup GUB
13. Ida Hjorthus Kristensen IDKR180902 Flemming Efterskole
14. Kirsten Teuchler KITE060601 Flemming Efterskole
15. Laura Overgaard LAOV210901 Flemming Efterskole
16. Louise Poulsen LOPO181100 Flemming Efterskole

 

A rækken - Mini - Drenge 10-14 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Malthe Vandborg MAVA240906 Vestjysk GF (VGF89)
2. Mads Clausen MACL130904 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
3. Andreas Yde Pedersen ANPE170405 Outrup GUB
4. Jonas Bjerre Therkildsen JOTH220604 Outrup GUB
5. Lukas Elkjær Andersen LUAN050707 Outrup GUB
6. Oliver Linde Grønberg Simonsen OLSI071007 Outrup GUB
7. Robin David Bruun Metcalfe ROME021205 Outrup GUB
8. Oskar Post OSPO161104 Vojens Gymnastik- & Idrætsefterskole

 

A rækken - Mini - Piger 10-14 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Filippa Appel FIAP010805 Vestjysk GF (VGF89)
2. Matilde Buchhave MABU150503 Vestjysk GF (VGF89)
3. Anne Obling Jessen ANOB300404 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
4. Dicte-Marie Faber DIFA030807 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
5. Josefine Petersen JOPE200104 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
6. Kathrine Petersen KAPE170504 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
7. Troja Høgh Bentzen TRBE300606 Silkeborg P / D
8. Julie Teilmann JUTE180704 Outrup GUB

 

A rækken - Junior - Drenge 14-18 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Philip Jørgensen PHJØ200203 Odense Gymnastik Forening
2. Jamie Hancock JAHA190102 Bøvling Idrætsefterskoles Gymnastikforening
3. Tommy Hansen TOHA060101 Bøvling Idrætsefterskoles Gymnastikforening
4. Mark Pötzsch MAPÖ250403 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
5. Alexander Ørsted ALØR021203 Outrup GUB
6. Frederik Emil Mortensen FRMO061003 Outrup GUB
7. Magnus Vølund MAVØ010501 Flemming Efterskole

 

A rækken - Junior - Piger 14-18 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Charlotte Dyrholm CHDY170800 Vestjysk GF (VGF89)
2. Helene Lorenzen HELO180602 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
3. Freja Riber Larsen FRRI151003 Outrup GUB

 

Eliterækken - Mini - Drenge 10-14 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Peter Emil Aalborg Nielsen PENI301104 Odense Gymnastik Forening
2. Tobias Rode TORO230504 Odense Gymnastik Forening
3. Oliver Wrang Laursen OLLA300707 Vejlby IK (VIK)
4. Niels Gjørup Stoffer NIST090204 Vestjysk GF (VGF89)
5. Rasmus Palmgreen RAPA020305 Vestjysk GF (VGF89)
6. Jonathan Bonnichsen JOBO060304 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
7. Victor Hüttel VIHÜ080407 Flemming Efterskole Gymnastikforening
8. Frederik Skaaning Jørgensen FRSK140305 Silkeborg P / D
9. Magnus Bech Isager MAIS200904 Silkeborg P / D
10. Oliver Krejberg Jensen OLJE300405 Silkeborg P / D
11. Frederik Bækhøj Skaaning FRBÆ150905 Outrup GUB
12. Ludvig Sommer LUSO250505 Outrup GUB

 

Eliterækken - Mini - Piger 10-14 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Julie Jensen JUJE010604 Odense Gymnastik Forening
2. Olivia Juul Madsen OLJU300906 Odense Gymnastik Forening
3. Caroline Matthiesen Toth CATO030105 Vestjysk GF (VGF89)
4. Sola Kathrine Thomsen SOTH151106 Outrup GUB

 

Eliterækken - Junior - Drenge 14-18 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Anders Reinholt Mortensen ANMO220903 Odense Gymnastik Forening
2. Emil Vibæk Frederiksen EMFR131200 Odense Gymnastik Forening
3. Mads Lykke Hansen MAHA290103 Odense Gymnastik Forening
4. Benjamin Zabel Tarigan BEZA230101 Vejstrup Efterskole
5. Jonathan Jessen JOJE250702 Vejstrup Efterskole
6. Rasmus Deutschbein RADE220601 Vejstrup Efterskole
7. Toke Ebbesen TOEB201001 Vejstrup Efterskole
8. Asbjørn Sømod ASSØ170703 Svendborg GF
9. Carl Emil Brøgger Berdichevsky CABE240902 Svendborg GF
10. Magnus Lindholmer MALI280903 Svendborg GF
11. Samuel Sepstrup Gregersen SAGR040102 Svendborg GF
12. Mikkel Hansen MIHA191103 Vejlby IK (VIK)
13. Jeppe Østergaard Hansen JEØS231102 Vestjysk GF (VGF89)
14. Benjamin Larsen BELA210502 Bøvling Idrætsefterskoles Gymnastikforening
15. Frederik Anton Andersson FRAN310501 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
16. Mads Warming-Hansen MAWA151202 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
17. Mads Nielsen MANI230600 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
18. Niklas Hermann NIHE070602 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
19. Adam Winther ADWI200501 Flemming Efterskole Gymnastikforening
20. Sofus Møller Kramer SOKR150901 Flemming Efterskole Gymnastikforening
21. Martin Abildgaard MAAB200602 Silkeborg P / D
22. Alexander Skovgaard Bredvig ALBR280800 Outrup GUB
23. Jeppe Korsholm Plauborg JEPL260303 Outrup GUB
24. Malthe jakobsen MAJA101202 Outrup GUB
25. Mikkel Pilgaard MIPI101103 Outrup GUB
26. Magnus Steffen Nørregaard MAST210601 Vesterlund Efterskole
27. Oliver Agerbo Nguyen OLAG181200 Vesterlund Efterskole
28. Jeppe Mikkelsen JEMI220101 Flemming Efterskole
29. Jeppe Vinther Kümpel JEKÜ310502 Flemming Efterskole
30. Mathias Nielsen MANI030301 Flemming Efterskole
31. Niclas Vinther Rasmussen NIVI260101 Flemming Efterskole
32. Noah Schmidt Ørting NOØR021101 Flemming Efterskole
33. Oliver Thorngaard Balzer OLBA020401 Flemming Efterskole
34. Thor Kryhlmand Iversen THIV310502 Flemming Efterskole

 

Eliterækken - Junior - Piger 14-18 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Laura Gammelby LAGA020400 Odense Gymnastik Forening
2. Malou Hermann Poulsen MAPO051001 Odense Gymnastik Forening
3. Nikoline Serup Christensen NICH181102 Odense Gymnastik Forening
4. Pernille Henriksen PEHE160800 Odense Gymnastik Forening
5. Sissel Lentz Christensen SILE070403 Odense Gymnastik Forening
6. Sarah Sander SASA300101 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
7. Josefine Krog Scherrebeck JOSC120503 Flemming Efterskole Gymnastikforening
8. Julie Uhrskov JUUH301203 Flemming Efterskole Gymnastikforening
9. Victoria Kathrine Thomsen VITH031003 Outrup GUB
10. Christine Næss-schmidt Mølgaard CHMØ210701 Vesterlund Efterskole

 

Dommere

Nr. Navn Foening
1. Amalie Wandahl Varnæs/Bovrup Idrætsforening
2. Anders Dissing Vestjysk GF (VGF89)
3. Anders Krog Scherrebeck Flemming Efterskole Gymnastikforening
4. Anders Sørensen Svendborg GF
5. Anders Sørensen Svendborg GF
6. Annette Isager Thomsen Outrup GUB
7. Bente Hvelplund Jaedeke Outrup GUB
8. Claus Rasmussen Odense Gymnastik Forening
9. Hanne Bonde Grissel Gross Varnæs/Bovrup Idrætsforening
10. Helle Myrup Buchreitz Silkeborg P / D
11. Jakob Rasmussen Flemming Efterskole Gymnastikforening
12. Jakob Veje Hansen Vejlby IK (VIK)
13. Jannie Jung Vestjysk GF (VGF89)
14. Jens Hvidemose Odense Gymnastik Forening
15. Jesper Rasmussen Flemming Efterskole Gymnastikforening
16. Jette Møller Svendborg GF
17. Jette Møller Svendborg GF
18. Kim Brixen Nielsen Outrup GUB
19. Klaus Hansen Odense Gymnastik Forening
20. Linda Krogh Daugbjerg Troelsen Vestjysk GF (VGF89)
21. Lone Damm Petersen Varnæs/Bovrup Idrætsforening
22. Malthe Hvid Flemming Efterskole Gymnastikforening
23. Marie Andresen Varnæs/Bovrup Idrætsforening
24. Mia Bonnichsen Varnæs/Bovrup Idrætsforening
25. Morten Bay Dahl Silkeborg P / D
26. Nikolaj Knudsen Øster Hornum Idrætsforening
27. Poul Skovgaard Bredvig Outrup GUB
28. Stefan Jull Outrup GUB
29. Sune Jensen Odense Gymnastik Forening
30. Søren Juul Sømod Svendborg GF
31. Søren Juul Sømod Svendborg GF
32. Thomas Bernhard Ramsdal Pedersen Bøvling Idrætsefterskoles Gymnastikforening
33. Thomas Hansen Odense Gymnastik Forening
34. Torben Wrang Vejlby IK (VIK)

 


© GymDanmark