Deltagerliste for Tumbling
H. C. Andersen Cup - d. 26-01-2014 - 26-01-2014
Niveau 3 - PigerNr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Emilie Siepmann | EMSI310700 | Vejlby IK (VIK) |
2. | Lisa Rahbek | LIRA280901 | Vejlby IK (VIK) |
C rækken - Mini piger
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Cecilie Krogh Pindstrup | CEKR260200 | Tumbling Team Fyn |
2. | Emilie Bech Hansen | EMBE090103 | Vestjysk GF (VGF89) |
3. | emma nørfjand | EMNØ041299 | Vestjysk GF (VGF89) |
4. | Lærke Nordborg Hansen | LÆNO220100 | Vestjysk GF (VGF89) |
5. | Amalie Friis Lund | AMLU300402 | Silkeborg P/D |
6. | Christine Næss-schmidt Mølgaard | CHMØ210701 | Silkeborg P/D |
7. | Mia Nielsen | MINI160900 | Silkeborg P/D |
8. | Marie Alexandersen Flindt | MAAL050199 | Outrup GUB |
9. | Victoria Kathrine Thomsen | VITH031003 | Outrup GUB |
10. | Cecilie Krejberg Jensen | CEKR310502 | Flemming Efterskole |
C rækken - Mini drenge
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Lauritz Rendbæk | LARE160403 | Munkebjerg Gymnastikforening |
2. | Magnus Stampe Nielsen | MANI270700 | Odense Gymnastik Forening |
3. | Magnus Lindholmer | MALI280903 | Oure-Gudme Idrætsforening (GS-Gudme) |
4. | Lasse Aabjerg Sejbjerg | LASE120503 | Vestjysk GF (VGF89) |
5. | Rasmus Laumann Ørregaard | RALA070202 | Vestjysk GF (VGF89) |
6. | Seth Kronvold Nielsen | SEKR281099 | Vestjysk GF (VGF89) |
7. | Søren Knudsen | SØKN071099 | Vestjysk GF (VGF89) |
8. | Frederik Andersson | FRAN310501 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
9. | Mads Nielsen | MANI230600 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
10. | Rasmus Deutschbein | RADE220601 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
11. | Sofus Deutschbein | SODE261204 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
12. | Toke Ebbesen | TOEB201005 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
13. | Martin Abildgaard | MAAB200602 | Silkeborg P/D |
14. | Magnus Højberg Oskarson | MAOS251100 | Outrup GUB |
15. | Elias Månsson | ELMÅ280102 | Flemming Efterskole |
16. | Jesper Vallentin | JEVA070500 | Flemming Efterskole |
17. | Thomas Knudsen | THKN130899 | Flemming Efterskole |
C rækken - Junior piger
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Sascha Lykke Larsen | SALY220599 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Camilla Fjordside | CAFJ210198 | Vestjysk GF (VGF89) |
C rækken - Junior drenge
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Lukas Rothman Boas | LURO171298 | Odense Gymnastik Forening |
B rækken - Mini piger
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Frida Jinlan Kjølby Kok | FRJI100203 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Pernille Henriksen | PEHE160800 | Odense Gymnastik Forening |
3. | Sissel Lentz Christensen | SILE070403 | Odense Gymnastik Forening |
4. | Camilla Engelbrecht Aalling Sørensen | CASØ071100 | Vestjysk GF (VGF89) |
5. | Cecilie Bro | CEBR150700 | Vestjysk GF (VGF89) |
6. | Mie Brixen Nielsen | MINI060500 | Outrup GUB |
B rækken - Mini drenge
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Magnus Quist | MAQU020900 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Nicolai Sander | NISA291200 | Odense Gymnastik Forening |
3. | Adam Winther | ADWI200501 | Vestjysk GF (VGF89) |
4. | Andreas Leino Lucassen | ANLU130501 | Vestjysk GF (VGF89) |
5. | Gustav Wang | GUWA160702 | Vestjysk GF (VGF89) |
6. | Rasmus Bloch Tronøe | RATR070301 | Outrup GUB |
7. | Frederik Andersen | FRAN141101 | Flemming Efterskole |
8. | Yanus Hammer | YAHA170201 | Flemming Efterskole |
B rækken - Junior piger
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Karoline Qvick Hansen | KAHA130699 | Odense Gymnastik Forening |
B rækken - Junior drenge
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Johannes Vikkelsøe | JOVI210596 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Jonathan Juul Madsen | JOMA070896 | Odense Gymnastik Forening |
3. | Niels Peter Vikkelsøe | NIVI271299 | Odense Gymnastik Forening |
4. | Rasmus Lau Thejlade Henriksen | RAHE130898 | Odense Gymnastik Forening |
5. | Thor Dremstrup | THDR280799 | Silkeborg P/D |
6. | Lui Slot-Tygesen | LUSL130199 | Flemming Efterskole |
B rækken - Senior herre
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Joel Händig | JOHÄ240294 | Ollerup Gymnastikforening |
2. | Jonas Toft Odgaard | JOOD140995 | Vestjysk GF (VGF89) |
3. | Michael Kristensen | MIKR161295 | Vestjysk GF (VGF89) |
4. | Simon Aalbæk | SIAA281294 | Vestjysk GF (VGF89) |
5. | Stefano Petersen | STPE250893 | Vestjysk GF (VGF89) |
Eliterækken - Mini piger
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Johanne Dickmeiss | JODI080401 | Odense Gymnastik Forening |
Eliterækken - Mini drenge
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Emil Vibæk Frederiksen | EMFR131200 | Svendborg Gymnastikforening |
2. | Gustav Juul Sømod | GUSØ060100 | Svendborg Gymnastikforening |
3. | Jonas Skriver | JOSK070200 | Outrup GUB |
4. | Jonas Skriver | JOSK070200 | Outrup GUB |
Eliterækken - Junior piger
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Sara La Cour Hansen | SALA190799 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Freja Sørensen | FRSØ210999 | Oure-Gudme Idrætsforening (GS-Gudme) |
3. | Katrine Benedikte Møller | KAMØ220599 | Oure-Gudme Idrætsforening (GS-Gudme) |
4. | Amanda Madsen | AMMA260796 | Vestjysk GF (VGF89) |
5. | Sabine Lykke Skjøtt | SASK020899 | Outrup GUB |
Eliterækken - Junior drenge
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | David Henri Oliver Erbs | DAER190999 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Thomas Chilvers | THCH180898 | Odense Gymnastik Forening |
3. | Johannes Bodeval Johansen | JOJO111297 | Oure-Gudme Idrætsforening (GS-Gudme) |
4. | Frederik Færgemann Hansen | FRFÆ090898 | Vestjysk GF (VGF89) |
5. | Rasmus Gaarde Sørensen | RASØ150396 | Silkeborg P/D |
6. | Oliver Termansen | OLTE081296 | Outrup GUB |
7. | Axel Jørgensen | AXJØ240698 | Flemming Efterskole |
8. | Christoffer Krog Scherrebek | CHKR030999 | Flemming Efterskole |
9. | Jeppe Tvedebrink | JETV110897 | Flemming Efterskole |
10. | Simon Bjørnholt | SIBJ161097 | Flemming Efterskole |
Eliterækken - Senior damer
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Johanne Nørby | JONØ200792 | Odense Gymnastik Forening |
Eliterækken - Senior herre
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Anders Wesch | ANWE111093 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Andreas B. Rasmussen | ANB.220495 | Odense Gymnastik Forening |
3. | David Bay Jensen | DABA091289 | Odense Gymnastik Forening |
4. | Jacob Snogdal Pedersen | JASN210191 | Odense Gymnastik Forening |
5. | Kasper Alexander Møller | KAMØ300793 | Odense Gymnastik Forening |
6. | Lasse Pihl | LAPI130990 | Odense Gymnastik Forening |
7. | Magnus Eskesen | MAES130895 | Odense Gymnastik Forening |
8. | Mikkel Jørgensen | MIJØ161293 | Odense Gymnastik Forening |
9. | Marcus Banck-Petersen | MABA011092 | Ollerup Gymnastikforening |
10. | Jonas Aamøe Laursen | JOAA011189 | Vejlby IK (VIK) |
11. | Nis Rykær Simonsen | NISI260888 | Vejlby IK (VIK) |
12. | Rasmus Bruun Liboriussen | RALI251094 | Vejlby IK (VIK) |
13. | William Egendal | WIEG230294 | Vejlby IK (VIK) |
14. | Kristoffer Hayes | KRHA010592 | Vestjysk GF (VGF89) |
15. | Sune Engholm | SUEN251193 | Vestjysk GF (VGF89) |