Deltagerliste for Tumbling
Holstebro Cup - d. 26-10-2013 - 26-10-2013
Niveau 3 - DrengeNr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Martin Abildgaard | MAAB200602 | Silkeborg P/D |
2. | Andreas Andersen | ANAN080200 | Flemming Efterskole |
C rækken - Mini piger
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Cecilie Krogh Pindstrup | CEKR260200 | Tumbling Team Fyn |
2. | Frida Jinlan Kjølby Kok | LOHE190498 | Odense Gymnastik Forening |
3. | Karoline Qvick Hansen | KAHA130699 | Odense Gymnastik Forening |
4. | Pernille Henriksen | PEHE160800 | Odense Gymnastik Forening |
5. | Sascha Lykke Larsen | SALY220599 | Odense Gymnastik Forening |
6. | Sissel Lentz Christensen | SILE070403 | Odense Gymnastik Forening |
7. | Camilla Engelbrecht Aalling Sørensen | CASØ071100 | Vestjysk GF (VGF89) |
8. | Filippa Marie Overgaard Olesen | FIOL041002 | Vestjysk GF (VGF89) |
9. | Lærke Nordborg Hansen | LÆNO220100 | Vestjysk GF (VGF89) |
10. | Amalie Friis Lund | AMLU300402 | Silkeborg P/D |
11. | Christine Næss-schmidt Mølgaard | CHMØ210701 | Silkeborg P/D |
12. | Emma Iris Rye Rasmussen | EMRA180501 | Silkeborg P/D |
13. | Mia Nielsen | MINI160900 | Silkeborg P/D |
14. | Marie Alexandersen Flindt | MAAL050199 | Outrup GUB |
15. | Victoria Kathrine Thomsen | VITH031003 | Outrup GUB |
16. | Asta Blohm | ASBL161000 | Flemming Efterskole |
17. | Astrid Enevoldsen | ASEN140300 | Flemming Efterskole |
18. | Cecilie Krejberg Jensen | CEKR310502 | Flemming Efterskole |
19. | Karen Lillevang | KALI281099 | Flemming Efterskole |
C rækken - Mini drenge
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Jens Pedersen | JEPE210699 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Magnus Stampe Nielsen | MANI270700 | Odense Gymnastik Forening |
3. | Niels Peter Vikkelsøe | NIVI271299 | Odense Gymnastik Forening |
4. | Adam Winther | ADWI200501 | Vestjysk GF (VGF89) |
5. | Andreas Lucassen | KRHA010592 | Vestjysk GF (VGF89) |
6. | Lasse Aabjerg Sejbjerg | LASE120503 | Vestjysk GF (VGF89) |
7. | Mads Fenger Olensen | MAFE300300 | Vestjysk GF (VGF89) |
8. | Seth Kronvold Nielsen | SEKR281099 | Vestjysk GF (VGF89) |
9. | Magnus Højberg Oskarson | MAOS251100 | Outrup GUB |
10. | Rasmus Bloch Tronøe | RATR070301 | Outrup GUB |
11. | Elias Månsson | ELMÅ280102 | Flemming Efterskole |
12. | Jesper Vallentin | JEVA070500 | Flemming Efterskole |
13. | Lukas Padkær | LUPA100800 | Flemming Efterskole |
14. | Noah Ørting | NOØR021101 | Flemming Efterskole |
15. | Thomas Knudsen | THKN130899 | Flemming Efterskole |
C rækken - Junior piger
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Camilla Fjordside | CAFJ210198 | Vestjysk GF (VGF89) |
2. | Camilla Pedersen | CAPE310398 | Vestjysk GF (VGF89) |
3. | Cecilie Støjberg Andersen | CEAN161198 | Vestjysk GF (VGF89) |
4. | Nicoline Lassesen | NILA101098 | Vestjysk GF (VGF89) |
5. | Kathrine Søndergaard Christensen | KACH120597 | Vesterlund Efterskole |
6. | Lina Skovgaard Rasmussen | LIRA301197 | Vesterlund Efterskole |
C rækken - Junior drenge
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Lukas Rothman Boas | LURO171298 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Emil Caroli Juul | EMCA230799 | Silkeborg P/D |
3. | Thor Dremstrup | THDR280799 | Silkeborg P/D |
4. | Anders Allerslev | ANAL130398 | Flemming Efterskole |
5. | Casper Riise | CARI231096 | Flemming Efterskole |
6. | Daniel Flemming | DAFL050397 | Flemming Efterskole |
7. | Gustav Wittendorf | GUWI241197 | Flemming Efterskole |
8. | Jacob Aamand | JAAA020197 | Flemming Efterskole |
9. | Jesper Hjorth | JEHJ170697 | Flemming Efterskole |
10. | Jonas Bruun | JOBR291097 | Flemming Efterskole |
11. | Kasper Bjørnkjær | KABJ070397 | Flemming Efterskole |
12. | Mikkel Dam | MIDA131197 | Flemming Efterskole |
13. | Nicolai Frandsen | NIFR040597 | Flemming Efterskole |
14. | Rasmus Glyngfeldt | RAGL070397 | Flemming Efterskole |
15. | Sebastian Svingholm | SESV070898 | Flemming Efterskole |
16. | Søren Lynge | SØLY121296 | Flemming Efterskole |
17. | Thomas Thomsen | THTH120397 | Flemming Efterskole |
B rækken - Mini piger
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Olivia Scharf Matthiesen | OLMA270600 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Cecilie Bro | CEBR150700 | Vestjysk GF (VGF89) |
3. | Mie Brixen Nielsen | MINI060500 | Outrup GUB |
B rækken - Mini drenge
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Magnus Quist | MAQU020900 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Nicolai Sander | NISA291200 | Odense Gymnastik Forening |
3. | Gustav Wang | GUWA160702 | Vestjysk GF (VGF89) |
4. | Christopher Wittendorf | CHWI060899 | Flemming Efterskole |
5. | Frederik Andersen | FRAN141101 | Flemming Efterskole |
6. | Yanus Hammer | YAHA170201 | Flemming Efterskole |
B rækken - Junior piger
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Anne Larsen | ANLA050497 | Flemming Efterskole |
2. | Camilla Møllerskov | CAMØ120798 | Flemming Efterskole |
3. | Hanne Hansen | HAHA161197 | Flemming Efterskole |
4. | Ida Rolsted | IDRO010598 | Flemming Efterskole |
5. | Linda Andreasen | LIAN160697 | Flemming Efterskole |
6. | Rikke Okkels | RIOK060697 | Flemming Efterskole |
7. | Sara Eline Beck | SABE120798 | Flemming Efterskole |
8. | Thea Mathislund | THMA150697 | Flemming Efterskole |
B rækken - Junior drenge
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Johannes Vikkelsøe | JOVI210596 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Jonathan Juul Madsen | JOMA070896 | Odense Gymnastik Forening |
3. | Rasmus Lau Thejlade Henriksen | RAHE130898 | Odense Gymnastik Forening |
4. | Alexander Hejsel | ALHE031196 | Vesterlund Efterskole |
5. | Michael Bonde | MIBO170297 | Vesterlund Efterskole |
6. | Oliver Lienhøft | OLLI060297 | Vesterlund Efterskole |
7. | Axel Jørgensen | AXJØ240698 | Flemming Efterskole |
8. | Daniel Them | DATH110996 | Flemming Efterskole |
9. | Jonas Bolby | JOBO270996 | Flemming Efterskole |
10. | Thomas Rosenlund | THRO141297 | Flemming Efterskole |
11. | Thue Thuesen | THTH201296 | Flemming Efterskole |
B rækken - Senior damer
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Karoline Lindgård Mikkelsen | KALI250394 | Silkeborg P/D |
2. | Stine Joo Hyun Nielsen | STNI020996 | Silkeborg P/D |
B rækken - Senior herre
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Jonas Aamøe Laursen | JOAA011189 | Vejlby IK (VIK) |
2. | Nis Rykær Simonsen | NISI260888 | Vejlby IK (VIK) |
3. | Jonas Toft Odgaard | JOOD140995 | Vestjysk GF (VGF89) |
4. | Hannibal Sørensen | HASØ291195 | Silkeborg P/D |
5. | Søren John Henning | SØHE110595 | Silkeborg P/D |
6. | Tobias Bjerg Ernshof | TOER170495 | Silkeborg P/D |
Eliterækken - Mini piger
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Johanne Dickmeiss | JODI080401 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Sara La Cour Hansen | SALA190799 | Odense Gymnastik Forening |
3. | Freja Sørensen | FRSØ210999 | Oure-Gudme Idrætsforening (GS-Gudme) |
4. | Katrine Benedikte Møller | KAMØ220599 | Oure-Gudme Idrætsforening (GS-Gudme) |
5. | Sabine Lykke Skjøtt | SASK020899 | Outrup GUB |
Eliterækken - Mini drenge
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | David Henri Oliver Erbs | DAER190999 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Gustav Juul Sømod | GUSØ060100 | Svendborg Gymnastikforening |
3. | Christoffer Krog Scherrebek | CHKR030999 | Flemming Efterskole |
4. | Lui Slot-Tygesen | LUSL130199 | Flemming Efterskole |
Eliterækken - Junior piger
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Amanda Madsen | AMMA260796 | Vestjysk GF (VGF89) |
2. | Anne-Sofie Juhl Jørgensen | ANJU210797 | Vesterlund Efterskole |
3. | Ida Pagård | IDPA030297 | Vesterlund Efterskole |
4. | Sara Raunholt Ørskov | SAØR060498 | Vesterlund Efterskole |
5. | Signe Andersen | SIAN311098 | Vesterlund Efterskole |
6. | Camilla Buus | CABU250997 | Flemming Efterskole |
Eliterækken - Junior drenge
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Albert Klostergaard | ALKL050995 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Andreas B. Rasmussen | ANB.220495 | Odense Gymnastik Forening |
3. | Johan Hvidemose | JOHV080695 | Odense Gymnastik Forening |
4. | Magnus Eskesen | MAES130895 | Odense Gymnastik Forening |
5. | Thomas Chilvers | THCH180898 | Odense Gymnastik Forening |
6. | Johannes Bodeval Johansen | JOJO111297 | Oure-Gudme Idrætsforening (GS-Gudme) |
7. | Frederik Færgemann Hansen | FRFÆ090898 | Vestjysk GF (VGF89) |
8. | Niclas Harris | NIHA060798 | Vestjysk GF (VGF89) |
9. | Rasmus Gaarde Sørensen | RASØ150396 | Silkeborg P/D |
10. | Frederik Nielsen | FRNI010997 | Outrup GUB |
11. | Frederik Nielsen | FRNI010997 | Outrup GUB |
12. | Oliver Termansen | OLTE081296 | Outrup GUB |
13. | Oliver Termansen | OLTE081296 | Outrup GUB |
14. | Rasmus Jensen | RAJE091096 | Outrup GUB |
15. | Andreas Rahbek | ANRA220897 | Vesterlund Efterskole |
16. | Elias Green | ELGR170298 | Vesterlund Efterskole |
17. | Johannes Juul Sømod | JOSØ040398 | Vesterlund Efterskole |
18. | Kristoffer Kryger | KRKR300497 | Vesterlund Efterskole |
19. | Oliver jørgensen | OLJØ080798 | Vesterlund Efterskole |
20. | Rasmus Beck Hansen | RABE201098 | Vesterlund Efterskole |
21. | Sebastian Schougaard Sørensen | SESØ221297 | Vesterlund Efterskole |
22. | Thomas Kjær Fuglbjerg | THFU100897 | Vesterlund Efterskole |
23. | Andreas Green | ANGR311096 | Flemming Efterskole |
24. | Andreas Skou | ANSC300695 | Flemming Efterskole |
25. | Frederik Gottczoll | FRGO080299 | Flemming Efterskole |
26. | Jeppe Tvedebrink | JETV110897 | Flemming Efterskole |
27. | Joakim Vilhelmsen | JOVI240597 | Flemming Efterskole |
28. | Simon Bjørnholt | SIBJ161097 | Flemming Efterskole |
Eliterækken - Senior damer
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Johanne Nørby | JONØ200792 | Odense Gymnastik Forening |
Eliterækken - Senior herre
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Adam Scharf Matthiesen | ADSC181196 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Anders Wesch | ANWE111093 | Odense Gymnastik Forening |
3. | David Bay Jensen | DABA091289 | Odense Gymnastik Forening |
4. | Jacob Snogdal Pedersen | JASN210191 | Odense Gymnastik Forening |
5. | Kasper Alexander Møller | KAMØ300793 | Odense Gymnastik Forening |
6. | Lasse Pihl | LAPI130990 | Odense Gymnastik Forening |
7. | Tobias Brems-hulgaard | TOBR080690 | Odense Gymnastik Forening |
8. | Johannes Trier | JOTR170593 | Flemming Efterskole |
Dommere
Nr. | Navn | Foening |
1. | Anders Sørensen | Oure-Gudme Idrætsforening (GS-Gudme) |
2. | Jakob Rasmussen | Flemming Efterskole |
3. | Jens Hvidemose | Odense Gymnastik Forening |
4. | Jesper Juhl | Vesterlund Efterskole |
5. | Jette Møller | Oure-Gudme Idrætsforening (GS-Gudme) |
6. | Karsten Skjøtt | Outrup GUB |
7. | Karsten Skjøtt | Outrup GUB |
8. | Mette Kristensen | Vesterlund Efterskole |
9. | Thomas Hansen | Odense Gymnastik Forening |