Deltagerliste for Tumbling
Forbundsmesterskab, junior - d. 28-04-2013 - 28-04-2013
C rækken - Mini pigerNr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Frida Jinlan Kjølby Kok | FRJI100203 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Karoline Qvick Hansen | KAHA130699 | Odense Gymnastik Forening |
3. | Pernille Henriksen | PEHE160800 | Odense Gymnastik Forening |
4. | Sissel Lentz Christensen | SILE070403 | Odense Gymnastik Forening |
5. | Ellen Lunnemann Jensen | ELJE100400 | Svendborg Gymnastikforening |
6. | Cecilie Bro | CEBR150700 | Vestjysk GF (VGF89) |
7. | Emily Louise Nielsen | EMNI250701 | Vestjysk GF (VGF89) |
8. | Christine Næss-schmidt Mølgaard | CHMØ210701 | Silkeborg P/D |
9. | Mie Brixen Nielsen | MINI060500 | Outrup GUB |
10. | Victoria Kathrine Thomsen | VITH031003 | Outrup GUB |
C rækken - Mini drenge
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Jens Pedersen | JEPE210699 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Magnus Stampe Nielsen | MANI270700 | Odense Gymnastik Forening |
3. | Mikkel Kieler-laustsen | MIKI070500 | Svendborg Gymnastikforening |
4. | Adam Winther | ADWI200501 | Vestjysk GF (VGF89) |
5. | Gustav Wang | GUWA160702 | Vestjysk GF (VGF89) |
6. | Mads Fenger Olesen | MAFE300300 | Vestjysk GF (VGF89) |
7. | Emil Caroli Juul | EMCA230799 | Silkeborg P/D |
8. | Thor Dremstrup | THDR280799 | Silkeborg P/D |
9. | Jens Hvelplund | JEHV260500 | Outrup GUB |
10. | Jonas Skriver | JOSK070200 | Outrup GUB |
11. | Magnus Højberg Oskarson | MAOS251100 | Outrup GUB |
12. | Rasmus Bloch Tronøe | RATR070301 | Outrup GUB |
C rækken - Junior drenge
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Rasmus Lau Thejlade Henriksen | RAHE130898 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Alexander Jakobsen | ALJA190798 | Vestjysk GF (VGF89) |
3. | Niklas Bro | NIBR250897 | Vestjysk GF (VGF89) |
4. | Andreas Franker Holm | ANFR040897 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
B rækken - Mini piger
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Johanne Dickmeiss | JODI080401 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Olivia Scharf Matthiesen | OLMA270600 | Odense Gymnastik Forening |
3. | Julia Dyrby Wittmann | JUWI070600 | Vejlby IK (VIK) |
B rækken - Mini drenge
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | David Henri Oliver Erbs | DAER190999 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Magnus Quist | MAQU020900 | Odense Gymnastik Forening |
3. | Mikkel Klejs Thorndal | MITH251191 | Ollerup Gymnastikforening |
B rækken - Junior piger
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Emma Morsing Abildskov | EMAB020296 | Vesterlund Efterskole |
2. | Nicoline Hundebøll Hansen | NIHA110996 | Vesterlund Efterskole |
3. | Stine Joo Hyun Nielsen | STNI020996 | Vesterlund Efterskole |
B rækken - Junior drenge
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Louis Helledie | LOHE190498 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Lucas Nielsen Quilodran | LUNI081097 | Odense Gymnastik Forening |
3. | Rasmus Langergaard Jensen | RAJE090897 | Svendborg Gymnastikforening |
4. | Lasse Linnig Thomsen | LATH070695 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
5. | Michael Bonde | MIBO170297 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
6. | Thomas Holm Juhl | THHO170195 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
7. | Alexander Leander Knudsen | ALKN240996 | Vesterlund Efterskole |
8. | Anthon Haag Khorami | ANKH120896 | Vesterlund Efterskole |
9. | Frederik Vestergaard Laustsen | FRLA290196 | Vesterlund Efterskole |
10. | Gabriel Vargas Winther Engbjerg | GAEN020797 | Vesterlund Efterskole |
11. | Morten Skovgaard Tarbesen | MOTA180397 | Vesterlund Efterskole |
12. | Simon Pinholt | SIPI100997 | Vesterlund Efterskole |
B rækken - Senior damer
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Christina Kjærgaard Madsen | CHKJ201293 | Ollerup Gymnastikforening |
B rækken - Senior herre
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Andreas Nielsen | ANNI310792 | Ollerup Gymnastikforening |
2. | Frederik Færch | FRFÆ210992 | Ollerup Gymnastikforening |
3. | Henrik Kolmos | HEKO121192 | Ollerup Gymnastikforening |
4. | Inunnguaq p. Sørensen | INSØ170593 | Ollerup Gymnastikforening |
5. | Jeppe Brodersen Møller | JEBR040892 | Ollerup Gymnastikforening |
6. | jonas rytter samuelsen | JOSA080592 | Ollerup Gymnastikforening |
7. | Kasper Linderoth | KALI141291 | Ollerup Gymnastikforening |
8. | Kenneth Sørensen | KESØ180891 | Ollerup Gymnastikforening |
9. | Kristoffer Kehler | KRKE270892 | Ollerup Gymnastikforening |
10. | Kristoffer Ryelund Nielsen | KRNI210892 | Ollerup Gymnastikforening |
11. | Lasse Bach Jensen | LAJE160691 | Ollerup Gymnastikforening |
12. | Lasse Lund | LALU020991 | Ollerup Gymnastikforening |
13. | Mads Clausen | MACL220891 | Ollerup Gymnastikforening |
14. | Mads Dalsgaard Nielsen | MANI100992 | Ollerup Gymnastikforening |
15. | Martin Søndergaard Hansen | MAHA180992 | Ollerup Gymnastikforening |
16. | Mikkel Seneberg Christensen | MICH061291 | Ollerup Gymnastikforening |
17. | Mogens Krogsgaard | MOKR300393 | Ollerup Gymnastikforening |
18. | Jonas Aamøe Laursen | JOAA011189 | Vejlby IK (VIK) |
19. | Nis Rykær Simonsen | NISI260888 | Vejlby IK (VIK) |
20. | William Egendal | WIEG230294 | Vejlby IK (VIK) |
21. | Andreas Bovlund | ANBO310195 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
22. | Frederik Holsteen | FRHO260694 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
Eliterækken - Mini piger
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Sara La Cour Hansen | SALA190799 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Freja Sørensen | FRSØ210999 | Oure-Gudme Idrætsforening (GS-Gudme) |
3. | Katrine Benedikte Møller | KAMØ220599 | Oure-Gudme Idrætsforening (GS-Gudme) |
4. | Mathilde Bang | MABA220400 | Vejlby IK (VIK) |
5. | Sabine Lykke Skjøtt | SASK020899 | Outrup GUB |
Eliterækken - Mini drenge
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Jonathan Jakobsen | JOJA181099 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Emil Vibæk Frederiksen | EMFR131200 | Svendborg Gymnastikforening |
3. | Gustav Juul Sømod | GUSØ060100 | Svendborg Gymnastikforening |
4. | Christoffer Krog Scherrebek | CHKR030999 | Flemming Efterskole |
5. | Lui Slot-Tygesen | LUSL130199 | Flemming Efterskole |
Eliterækken - Junior piger
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Anne Sofie Okkerstrøm Mikkelsen | ANOK080697 | Vestjysk GF (VGF89) |
2. | Anne-Sofie Juhl Jørgensen | ANJU210797 | Vestjysk GF (VGF89) |
3. | Sara Raunholt Ørskov | SAØR060498 | Outrup GUB |
4. | Signe Andersen | SIAN311098 | Outrup GUB |
5. | Amanda Madsen | AMMA260796 | Vesterlund Efterskole |
6. | Ida Pagård | IDPA030297 | Vesterlund Efterskole |
Eliterækken - Junior drenge
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Albert Klostergaard | ALKL050995 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Andreas B. Rasmussen | ANB.220495 | Odense Gymnastik Forening |
3. | Jeppe T. F. Olesen | JEOL110897 | Odense Gymnastik Forening |
4. | Johan Hvidemose | JOHV080695 | Odense Gymnastik Forening |
5. | Thomas Chilvers | THCH180898 | Odense Gymnastik Forening |
6. | Johannes Juul Sømod | JOSØ040398 | Svendborg Gymnastikforening |
7. | Johannes Bodeval Johansen | JOJO111297 | Oure-Gudme Idrætsforening (GS-Gudme) |
8. | Siver Al-Khayat | SIAL280895 | Oure-Gudme Idrætsforening (GS-Gudme) |
9. | Anders Moesgaard | ANMO010598 | Vestjysk GF (VGF89) |
10. | Elias Green | ELGR170298 | Vestjysk GF (VGF89) |
11. | Frederik Færgemann Hansen | FRFÆ090898 | Vestjysk GF (VGF89) |
12. | Kasper Ludvigsen | KALU030598 | Vestjysk GF (VGF89) |
13. | mathias brogaard | MABR300498 | Vestjysk GF (VGF89) |
14. | Niclas Harris | NIHA060798 | Vestjysk GF (VGF89) |
15. | Oliver jørgensen | OLJØ080798 | Vestjysk GF (VGF89) |
16. | Rasmus Beck Hansen | RABE201098 | Vestjysk GF (VGF89) |
17. | Sebastian Schougaard Sørensen | SESØ221297 | Vestjysk GF (VGF89) |
18. | Bjørk Gotthardsen | BJGO040895 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
19. | Søren Carstensen | SØCA290595 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
20. | Kristoffer Kryger | KRKR300497 | Silkeborg P/D |
21. | Simon Bjelke Maagaard | SIMA080795 | Silkeborg P/D |
22. | Simon Kildemoes Taisbak | SITA141095 | Silkeborg P/D |
23. | Tobias Bjerg Ernshof | TOER170495 | Silkeborg P/D |
24. | Adam Scharf Matthiesen | ADSC181196 | Vesterlund Efterskole |
25. | Axel Antonsen | AXAN020396 | Vesterlund Efterskole |
26. | Jakob Krog | JAKR290296 | Vesterlund Efterskole |
27. | Oliver Termansen | OLTE081296 | Vesterlund Efterskole |
28. | Rasmus Gaarde Sørensen | RASØ150396 | Vesterlund Efterskole |
29. | Andreas Schou | ANSC300695 | Flemming Efterskole |
Eliterækken - Senior herre
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Rasmus Bruun Liboriussen | RALI251094 | Vejlby IK (VIK) |