GymDanmark

Deltagerliste for Tumbling

 

 

H. C. Andersen Cup - d. 29-01-2012 - 29-01-2012

C rækken - Mini piger

Nr. Navn Licens Forening
1. Anna Carina Syberg Møller ANSY021098 Svendborg GF
2. Julia Dyrby Wittmann JUDY070600 Vejlby IK (VIK)
3. Amanda Damgaard Andersen AMAN290798 Outrup GUB

 

C rækken - Mini drenge

Nr. Navn Licens Forening
1. David Henri Oliver Erbs DAER190999 Bellinge Gymnasterne
2. Frederik Møller Larsen FRLA181198 Odense Gymnastik Forening
3. Jens Pedersen JEPE210699 Odense Gymnastik Forening
4. Magnus Quist MAQU020900 Odense Gymnastik Forening
5. Søren Budtz Berthelsen SØBE290398 Odense Gymnastik Forening
6. Nikolai Sondrup NISO280199 Svendborg GF
7. Anders Moesgaard ANMO010598 Vestjysk GF (VGF89)
8. Christoffer Scherrebeck CHSC030999 Starup U & IF
9. Lui Slot-tygesen LUSL130199 Starup U & IF
10. Jonas Skriver JOSK070200 Outrup GUB

 

C rækken - Junior piger

Nr. Navn Licens Forening
1. Emilie Skovbjerg EMSK030996 Odense Gymnastik Forening
2. Johanne Havskov Thygesen JOTH210797 Vestjysk GF (VGF89)

 

C rækken - Junior drenge

Nr. Navn Licens Forening
1. Alexander Møller Larsen ALLA111194 Odense Gymnastik Forening
2. Johannes Vikkelsøe JOVI210596 Odense Gymnastik Forening
3. Jonathan Juul Madsen JOMA070896 Odense Gymnastik Forening
4. Lasse Elneff LAEL061097 Odense Gymnastik Forening
5. Lucas Nielsen Quilodran LUNI081097 Odense Gymnastik Forening

 

B rækken - Mini piger

Nr. Navn Licens Forening
1. Mia Rix MIRI060798 Odense Gymnastik Forening
2. Olivia Scharf Matthiesen OLMA270600 Odense Gymnastik Forening
3. Malou Dahlgaard MADA260198 Vestjysk GF (VGF89)
4. Sabine Lykke Skjøtt SASK020899 Outrup GUB

 

B rækken - Mini drenge

Nr. Navn Licens Forening
1. Andreas B. Fredenslund ANB.190102 Odense Gymnastik Forening
2. Jonathan Jakobsen JOJA181099 Odense Gymnastik Forening
3. Christoffer Lauridsen CHLA210598 Svendborg GF
4. Gustav Juul Sømod GUSØ060100 Svendborg GF
5. Frederik Færgemann Hansen FRFÆ090898 Vestjysk GF (VGF89)
6. Kasper Ludvigsen KALU030598 Vestjysk GF (VGF89)
7. mathias brogaard MABR300498 Vestjysk GF (VGF89)

 

B rækken - Junior piger

Nr. Navn Licens Forening
1. Sheila Johansen SHJO100795 Vejstrup Efterskole
2. Camilla Buus Madsen Madsen CAMA250997 Silkeborg P / D
3. Cecilie Lund CELU110598 Silkeborg P / D
4. Karoline Lindgård Mikkelsen KALI250394 Silkeborg P / D

 

B rækken - Junior drenge

Nr. Navn Licens Forening
1. frederik valdemar Kjeldgaard FRKJ150695 Vejstrup Efterskole
2. Phillip Andersen PHAN250195 Vejstrup Efterskole
3. Sebastian Schougaard Sørensen SESØ221297 Vestjysk GF (VGF89)
4. Andreas Kamp ANKA110895 Silkeborg P / D
5. Kristoffer Kryger KRKR300497 Silkeborg P / D
6. Martin H. Vestergaard MAVE050494 Silkeborg P / D
7. mathias morsing MAMO160297 Outrup GUB

 

B rækken - Senior herre

Nr. Navn Licens Forening
1. Nis Rykær Simonsen NISI260888 Vejlby IK (VIK)

 

Eliterækken - Mini drenge

Nr. Navn Licens Forening
1. Sara La Cour Hansen SALA190799 Odense Gymnastik Forening
2. Johannes Juul Sømod JOSØ040398 Svendborg GF
3. Freja Sørensen FRSØ210999 Oure-Gudme Idrætsforening (GS-Gudme)
4. Johannes Bodeval Johansen JOJO111297 Oure-Gudme Idrætsforening (GS-Gudme)
5. Katrine Benedikte Møller KAMØ220599 Oure-Gudme Idrætsforening (GS-Gudme)
6. Nicoline Øllgaard NIØL160397 Oure-Gudme Idrætsforening (GS-Gudme)
7. Mathilde Bang MABA220400 Vejlby IK (VIK)
8. Elias Green ELGR170298 Vestjysk GF (VGF89)
9. Niclas Harris NIHA060798 Vestjysk GF (VGF89)
10. Oliver jørgensen OLJØ080798 Vestjysk GF (VGF89)
11. Rasmus Beck Hansen RABE201098 Vestjysk GF (VGF89)
12. Sara Raunholt Ørskov SAØR060498 Outrup GUB
13. Signe Andersen SIAN311098 Outrup GUB

 

Eliterækken - Junior piger

Nr. Navn Licens Forening
1. Sandie Johansen SAJO100795 Vejstrup Efterskole
2. Laura Junge Nielsen LAJU200297 Oure-Gudme Idrætsforening (GS-Gudme)
3. Amanda Madsen AMMA260796 Vestjysk GF (VGF89)
4. Anne Sofie Okkerstrøm Mikkelsen ANOK080697 Vestjysk GF (VGF89)
5. Anne-Sofie Juhl Jørgensen ANJU210797 Vestjysk GF (VGF89)
6. frederikke flyvholm FRFL130895 Vestjysk GF (VGF89)
7. Stine Sig STSI230595 Vestjysk GF (VGF89)
8. Ida Pagård IDPA030297 Outrup GUB

 

Eliterækken - Junior drenge

Nr. Navn Licens Forening
1. Adam Scharf Matthiesen ADSC181196 Odense Gymnastik Forening
2. Jeppe T. F. Olesen JEOL110897 Odense Gymnastik Forening
3. Magnus Eskesen MAES130895 Odense Gymnastik Forening
4. Rasmus Andresen RAAN240696 Odense Gymnastik Forening
5. Andreas Rosendahl Rasmussen ANRO220495 Vejstrup Efterskole
6. Andreas Engly ANEN131295 Vejstrup Efterskole
7. Frederik Skovbo FRSK210894 Vejstrup Efterskole
8. Johan Hvidemose JOHV080695 Vejstrup Efterskole
9. Frederik Rabjerg Jensen FRRA240796 Vestjysk GF (VGF89)
10. Jonas Lunde JOLU120394 Vestjysk GF (VGF89)
11. Kasper Feldbak KAFE230294 Silkeborg P / D
12. Christoffer Dalgas Søgaard CHSØ201294 Outrup GUB
13. Frederik Nielsen FRNI010997 Outrup GUB
14. Oliver Termansen OLTE081296 Outrup GUB

 

Eliterækken - Senior damer

Nr. Navn Licens Forening
1. Johanne Nørby JONØ200792 Svendborg GF

 

Eliterækken - Senior herre

Nr. Navn Licens Forening
1. Lasse Pihl LAPI130990 Odense Gymnastik Forening
2. Tobias Brems-hulgaard TOBR080690 Odense Gymnastik Forening
3. Kasper Alexander Møller KAMØ300793 Oure-Gudme Idrætsforening (GS-Gudme)
4. Daniel Kristensen DAKR070992 Vejlby IK (VIK)
5. Mikkel Steentoft MIST310393 Vejlby IK (VIK)
6. Anders Wesch ANWE111093 Vestjysk GF (VGF89)
7. Kristoffer Hayes KRHA010592 Vestjysk GF (VGF89)
8. Mikael Nissen MINI280992 Vestjysk GF (VGF89)
9. Peter Ulrich Rasmussen PERA020591 Vestjysk GF (VGF89)

 

Dommere

Nr. Navn Foening
1. Anders Sørensen Oure-Gudme Idrætsforening (GS-Gudme)
2. Claus Rasmussen Odense Gymnastik Forening
3. Daniel Vestergaard Vejlby IK (VIK)
4. Jette Møller Oure-Gudme Idrætsforening (GS-Gudme)
5. Jørgen Lund Vejstrup Efterskole
6. Jørgen Morsing Outrup GUB
7. Mathias Klausen Odense Gymnastik Forening
8. Tove Morsing Outrup GUB

 


© GymDanmark