Deltagerliste for Tumbling
Holstebro Cup - d. 06-11-2011 - 06-11-2011
C rækken - Mini pigerNr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Nanna Maag Rasmussen | NAMA250399 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Olivia Scharf Matthiesen | OLMA270600 | Odense Gymnastik Forening |
3. | Anna Carina Syberg Møller | ANSY021098 | Svendborg Gymnastikforening |
4. | Johanne Havskov Thygesen | JOTH210797 | Vestjysk GF (VGF89) |
C rækken - Mini drenge
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | David Henri Oliver Erbs | DAER190999 | Bellinge Gymnasterne |
2. | Frederik Møller Larsen | FRLA181198 | Odense Gymnastik Forening |
3. | Jens Pedersen | JEPE210699 | Odense Gymnastik Forening |
4. | Lucas Nielsen Quilodran | LUNI081097 | Odense Gymnastik Forening |
5. | Søren Budtz Berthelsen | SØBE290398 | Odense Gymnastik Forening |
6. | Christoffer Lauridsen | CHLA210598 | Svendborg Gymnastikforening |
7. | Gustav Juul Sømod | GUSØ060100 | Svendborg Gymnastikforening |
8. | Anders Moesgaard | ANMO010598 | Vestjysk GF (VGF89) |
9. | mathias brogaard | MABR300498 | Vestjysk GF (VGF89) |
10. | Jonas Skriver | JOSK070200 | Outrup GUB |
C rækken - Junior piger
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Lærke Tolstrup | LÆTO190896 | Bøvling Idrætsefterskole |
C rækken - Junior drenge
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Johannes Vikkelsøe | JOVI210596 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Jonathan Juul Madsen | JOMA070896 | Odense Gymnastik Forening |
B rækken - Mini piger
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Mia Rix | MIRI060798 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Sara La Cour Hansen | SALA190799 | Odense Gymnastik Forening |
3. | Malou Dahlgaard | MADA260198 | Vestjysk GF (VGF89) |
4. | Sabine Lykke Skjøtt | SASK020899 | Outrup GUB |
B rækken - Mini drenge
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Jonathan Jakobsen | JOJA181099 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Lasse Elneff | LAEL061097 | Odense Gymnastik Forening |
3. | Magnus Quist | MAQU020900 | Odense Gymnastik Forening |
4. | Frederik Færgemann Hansen | FRFÆ090898 | Vestjysk GF (VGF89) |
5. | Kasper Ludvigsen | KALU030598 | Vestjysk GF (VGF89) |
6. | Niclas Harris | NIHA060798 | Vestjysk GF (VGF89) |
7. | Oliver jørgensen | OLJØ080798 | Vestjysk GF (VGF89) |
8. | Sebastian Schougaard Sørensen | SESØ221297 | Vestjysk GF (VGF89) |
B rækken - Junior piger
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Laura Junge Nielsen | LAJU200297 | Oure-Gudme Idrætsforening (GS-Gudme) |
2. | Anna Ladefoged Nissen | ANNI260395 | Outrup GUB |
3. | Ea Johansen | EAJO060395 | Vesterlund Efterskole |
B rækken - Junior drenge
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Andreas Kamp | ANKA110895 | Silkeborg P/D |
2. | Jonas Green Jensen | JOJE220596 | Silkeborg P/D |
3. | Kasper Feldbak | KAFE230294 | Silkeborg P/D |
4. | Kristoffer Kryger | KRKR300497 | Silkeborg P/D |
5. | Martin H. Vestergaard | MAVE050494 | Silkeborg P/D |
6. | Andreas Brix Krøner | ANKR050795 | Vesterlund Efterskole |
7. | Andreas Skou | ANSK030695 | Vesterlund Efterskole |
8. | Aske Jung | ASJU290396 | Vesterlund Efterskole |
9. | Christian Smedegård Frederiksen | CHSM110595 | Vesterlund Efterskole |
10. | Frederik ingemann Madsen | FRMA081194 | Vesterlund Efterskole |
11. | Jens Peter Neermark | JENE240994 | Vesterlund Efterskole |
12. | Magnus Vedel | MAVE250995 | Vesterlund Efterskole |
13. | Mark Thomasberg Pedersen | MATH020295 | Vesterlund Efterskole |
14. | Markus Schöttel | MASC290895 | Vesterlund Efterskole |
15. | Nicolai schougaard Sørensen | NISØ031095 | Vesterlund Efterskole |
16. | Niklas Mølgaard | NIMØ160595 | Vesterlund Efterskole |
17. | Simon Packert | SIPA210295 | Vesterlund Efterskole |
18. | Søren Henning | SØHE110595 | Vesterlund Efterskole |
B rækken - Senior herre
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Lars Warming Henriksen | LAHE280492 | Silkeborg P/D |
Eliterækken - Mini piger
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Freja Sørensen | FRSØ210999 | Oure-Gudme Idrætsforening (GS-Gudme) |
2. | Katrine Benedikte Møller | KAMØ220599 | Oure-Gudme Idrætsforening (GS-Gudme) |
3. | Anne Sofie Okkerstrøm Mikkelsen | ANOK080697 | Vestjysk GF (VGF89) |
4. | Anne-Sofie Juhl Jørgensen | ANJU210797 | Vestjysk GF (VGF89) |
5. | Ida Pagård | IDPA030297 | Outrup GUB |
6. | Sara Raunholt Ørskov | SAØR060498 | Outrup GUB |
7. | Signe Andersen | SIAN311098 | Outrup GUB |
Eliterækken - Mini drenge
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Jeppe T. F. Olesen | JEOL110897 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Thomas Chilvers | THCH180898 | Odense Gymnastik Forening |
3. | Johannes Juul Sømod | JOSØ040398 | Svendborg Gymnastikforening |
4. | Elias Green | ELGR170298 | Vestjysk GF (VGF89) |
5. | Rasmus Beck Hansen | RABE201098 | Vestjysk GF (VGF89) |
6. | Frederik Nielsen | FRNI010997 | Outrup GUB |
Eliterækken - Junior piger
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Nicoline Øllgaard | NIØL160397 | Oure-Gudme Idrætsforening (GS-Gudme) |
2. | Amanda Madsen | AMMA260796 | Vestjysk GF (VGF89) |
3. | frederikke flyvholm | FRFL130895 | Vestjysk GF (VGF89) |
4. | Stine Sig | STSI230595 | Vestjysk GF (VGF89) |
5. | Caroline Juul Olsen | CAOL080695 | Vesterlund Efterskole |
6. | Emilie Johanne Henriksen | EMHE170895 | Vesterlund Efterskole |
7. | Isabella Marie Askholm | ISAS290995 | Vesterlund Efterskole |
Eliterækken - Junior drenge
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Adam Scharf Matthiesen | ADSC181196 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Magnus Eskesen | MAES130895 | Odense Gymnastik Forening |
3. | Nikolai T. F. Olesen | NIT.070794 | Odense Gymnastik Forening |
4. | Rasmus Andresen | RAAN240696 | Odense Gymnastik Forening |
5. | Johan Hvidemose | JOHV080695 | Vejstrup Efterskole |
6. | Joachim Øllgaard | JOØL231194 | Oure-Gudme Idrætsforening (GS-Gudme) |
7. | Johannes Bodeval Johansen | JOJO111297 | Oure-Gudme Idrætsforening (GS-Gudme) |
8. | Kasper Alexander Møller | KAMØ300793 | Oure-Gudme Idrætsforening (GS-Gudme) |
9. | Siver Al-Khayat | SIAL280895 | Oure-Gudme Idrætsforening (GS-Gudme) |
10. | Anders Wesch | ANWE111093 | Vestjysk GF (VGF89) |
11. | Frederik Rabjerg Jensen | FRRA240796 | Vestjysk GF (VGF89) |
12. | Jonas Lunde | JOLU120394 | Vestjysk GF (VGF89) |
13. | Christoffer Dalgas Søgaard | CHSØ201294 | Outrup GUB |
14. | Oliver Termansen | OLTE081296 | Outrup GUB |
15. | Albert Klostergaard | ALKL050995 | Vesterlund Efterskole |
16. | Andreas Merrald | ANME210495 | Vesterlund Efterskole |
17. | Christian Moesgaard | CHMO221095 | Vesterlund Efterskole |
18. | Jacob Holm Nielsen | JAHO300395 | Vesterlund Efterskole |
19. | Lasse Smedegaard | LASM201295 | Vesterlund Efterskole |
20. | Malthe Dahl | MADA020695 | Vesterlund Efterskole |
21. | Rasmus Gaarde Sørensen | RASØ150396 | Vesterlund Efterskole |
22. | Simon Bjelke Maagaard | SIMA080795 | Vesterlund Efterskole |
Eliterækken - Senior damer
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Johanne Nørby | JONØ200792 | Svendborg Gymnastikforening |
Eliterækken - Senior herre
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | David Bay Jensen | DABA091289 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Frederik Jul Bertelsen | FRBE020991 | Odense Gymnastik Forening |
3. | Jacob Snogdal Pedersen | JASN210191 | Odense Gymnastik Forening |
4. | Kazuya Dekita | KADE130187 | Odense Gymnastik Forening |
5. | Lasse Pihl | LAPI130990 | Odense Gymnastik Forening |
6. | Tobias Brems-Hulgaard | TOBR080690 | Odense Gymnastik Forening |
7. | Chris Gregersen | CHGR240191 | Vestjysk GF (VGF89) |
8. | Chris Gregersen | CHGR240191 | Vestjysk GF (VGF89) |
9. | Kristoffer Hayes | KRHA010592 | Vestjysk GF (VGF89) |
10. | Mikael Nissen | MINI280992 | Vestjysk GF (VGF89) |
11. | Peter Ulrich Rasmussen | PERA020591 | Vestjysk GF (VGF89) |
12. | Steven Nash | STNA120291 | Silkeborg P/D |
Dommere
Nr. | Navn | Foening |
1. | Carsten Skjøtt | Outrup GUB |
2. | Christian Hansen | Vesterlund Efterskole |
3. | Claus Rasmussen | Odense Gymnastik Forening |
4. | Jesper Juhl Kristensen | Vestjysk GF (VGF89) |
5. | Jette Møller | Oure-Gudme Idrætsforening (GS-Gudme) |
6. | Michael Jensen | Vesterlund Efterskole |
7. | Thomas Hansen | Odense Gymnastik Forening |