Deltagerliste for Tumbling
Danmarksmesterskab - d. 11-05-2019 - 11-05-2019
A rækken - Mini - Drenge 10-14 årNr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Bertram Frobenius | BEFR070605 | GymHelsinge |
2. | Simon Sand | SISA190506 | Odense Gymnastik Forening |
3. | Albert Funder Dissing | ALDI100407 | Vestjysk GF (VGF89) |
4. | Nicolai Løh | NILØ100807 | Vestjysk GF (VGF89) |
A rækken - Mini - Piger 10-14 år
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Sofie Stengaard | SOST050907 | Viborg Gymnastik-Forening |
2. | Agnes Kallesøe | AGKA070105 | Vestjysk GF (VGF89) |
3. | Lærke Stenderup-Jørgensen | LÆST210706 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
4. | Emma Neil Friis | EMFR050206 | Silkeborg P/D |
5. | Karoline-Amalie L.T. Kristensen | KAKR120606 | Silkeborg P/D |
6. | Karoline Hindø-Bagge | KAHI080409 | Outrup GUB |
A rækken - Junior - Drenge 14-18 år
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Asker Wallstrøm | ASWA010603 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Christian Juel Lauenborg | CHLA030405 | Odense Gymnastik Forening |
3. | Oskar Veje Christiansen | OSVE090604 | Odense Gymnastik Forening |
4. | Örn Frosti Katrínarson | ÖRFR151101 | Vejstrup Efterskole |
5. | Simon Boesdal | SIBO130404 | Vestjysk GF (VGF89) |
6. | Alexander Ørsted | ALØR021203 | Outrup GUB |
7. | Frederik Emil Mortensen | FRMO061003 | Outrup GUB |
8. | Malthe jakobsen | MAJA101202 | Outrup GUB |
A rækken - Junior - Piger 14-18 år
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Anna Elisabeth Stensgaard | AN S310804 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Hrefna María Haraldsdóttir | HRHA281004 | Odense Gymnastik Forening |
3. | Leah C. Johannsen | LEC.150704 | Odense Gymnastik Forening |
4. | Isabella Dowhan | ISDO020702 | Vejstrup Efterskole |
5. | Xenia Kingo Ørsnes | XEØR310803 | Oure-Gudme Idrætsforening (GS-Gudme) |
6. | Karoline Andresen Hollænder | KAHO040604 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
7. | Sofie Gross | SOGR100504 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
8. | Julie Teilmann | JUTE180704 | Outrup GUB |
Eliterækken - Mini - Drenge 10-14 år
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Frederik Vesterborg | FRVE110106 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Lucas Lund tørving | LULU220206 | Odense Gymnastik Forening |
3. | Jeppe Lumbye Mikkelsen | JELU070705 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
4. | Frederik Skaaning Jørgensen | FRSK140305 | Silkeborg P/D |
5. | Oliver Krejberg Jensen | OLJE300405 | Silkeborg P/D |
6. | Oliver Wrang Laursen | OLLA300707 | Silkeborg P/D |
7. | Victor Hüttel | VIHÜ080407 | Silkeborg P/D |
8. | Frederik Bækhøj Skaaning | FRBÆ150905 | Outrup GUB |
Eliterækken - Mini - Piger 10-14 år
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Olivia Juul Madsen | OLJU300906 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Emilie Krog Pedersen | EMPE140307 | Svendborg Gymnastikforening |
3. | Dicte-Marie Faber | DIFA030807 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
4. | Ida Bechmann Kortegaard | IDKO190905 | Silkeborg P/D |
5. | Karia Zahl Krogsgaard | KAZA250309 | Silkeborg P/D |
6. | Sofia Bergstrøm | SOBE070406 | Silkeborg P/D |
7. | Troja Høgh Bentzen | TRBE300606 | Silkeborg P/D |
8. | Sola Kathrine Thomsen | SOTH151106 | Outrup GUB |
Eliterækken - Junior - Drenge 14-18 år
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Mads Lykke Hansen | MAHA290103 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Magnus Lindholmer | MALI280903 | Odense Gymnastik Forening |
3. | Sebastian Juul Madsen | SEJU040704 | Odense Gymnastik Forening |
4. | Andreas Fredenslund | ANFR190102 | Vejstrup Efterskole |
5. | Jonathan Jessen | JOJE250702 | Vejstrup Efterskole |
6. | Samuel Gregersen | SAGR040102 | Vejstrup Efterskole |
7. | Asbjørn Juul Sømod | ASSØ170603 | Svendborg Gymnastikforening |
8. | Martin Abildgaard | MAAB200602 | Vesterlund Efterskole |
Eliterækken - Junior - Piger 14-18 år
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Josefine Andersen | JOAN260802 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Julie Jensen | JUJE010604 | Odense Gymnastik Forening |
3. | Nikoline Serup Christensen | NICH181102 | Odense Gymnastik Forening |
4. | Josefine Petersen | JOPE200104 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
5. | Julie Uhrskov | JUUH301203 | Flemming Efterskole Gymnastikforening |
6. | Emma Dremstrup | EMDR051103 | Silkeborg P/D |
7. | Victoria Kathrine Thomsen | VITH031003 | Outrup GUB |