GymDanmark

Deltagerliste til TeamGym

 

 

Danmarksserien Junior 1. runde - d. 28-03-2020 - 29-03-2020

Junior - Piger

Nr. Hold Forening
1. Bellinge Gymnasterne JP 1 Bellinge Gymnasterne
2. Brejninggaard Teamgym og Tumbling JP 1 Brejninggaard Teamgym og Tumbling
3. Farum Gymnastikforening JP 1 Farum Gymnastikforening
4. Farum Gymnastikforening JP 2 Farum Gymnastikforening
5. FG 90 - Frederikshavn JP 1 FG 90 - Frederikshavn
6. GF Køge Bugt JP 1 GF Køge Bugt
7. GHG -Teamgym Herlev JP 1 GHG -Teamgym Herlev
8. Gladsaxe IF JP 1 Gladsaxe IF
9. Gladsaxe IF JP 2 Gladsaxe IF
10. Greve Gymnastik og Trampolin JP 1 Greve Gymnastik og Trampolin
11. GymHelsinge JP 1 GymHelsinge
12. GymHelsinge JP 2 GymHelsinge
13. Gymnastik Odder JP 1 Gymnastik Odder
14. Herlev Gymnastik, HI JP 1 Herlev Gymnastik, HI
15. Herlev Gymnastik, HI JP 2 Herlev Gymnastik, HI
16. Herlufsholm GF JP 1 Herlufsholm GF
17. HI-Skanderborg - Gym. afd. JP 1 HI-Skanderborg - Gym. afd.
18. HI-Skanderborg - Gym. afd. JP 2 HI-Skanderborg - Gym. afd.
19. Hvidovre Gymnastik JP 1 Hvidovre Gymnastik
20. Høng GF JP 1 Høng GF
21. Høng GF JP 2 Høng GF
22. IF32 Glostrup Gymnastikforening JP 1 IF32 Glostrup Gymnastikforening
23. Jerne Idrætsforening JP 1 Jerne Idrætsforening
24. Jerne Idrætsforening JP 2 Jerne Idrætsforening
25. Lille Næstved IF JP 1 Lille Næstved IF
26. Nivå GF JP 1 Nivå GF
27. Randers gymnastiske Forening JP 1 Randers gymnastiske Forening
28. Randers gymnastiske Forening JP 2 Randers gymnastiske Forening
29. Ringsted IF - Gymnastik JP 1 Ringsted IF - Gymnastik
30. Roskilde TeamGym JP 1 Roskilde TeamGym
31. Roskilde TeamGym JP 2 Roskilde TeamGym
32. Ry Gymnastikforening JP 1 Ry Gymnastikforening
33. Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG) JP 1 Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG)
34. Sengeløse Idræt JP 1 Sengeløse Idræt
35. Sengeløse Idræt JP 2 Sengeløse Idræt
36. Silkeborg P / D JP 1 Silkeborg P / D
37. Slagelse GF JP 1 Slagelse GF
38. Slagelse GF JP 2 Slagelse GF
39. Starup U & IF JP 1 Starup U & IF
40. Svendborg GF JP 1 Svendborg GF
41. Svendborg GF JP 2 Svendborg GF
42. Svendborg GF JP 3 Svendborg GF
43. TeamGym Helsingør JP 1 TeamGym Helsingør
44. TeamGym NærHeden JP 1 TeamGym NærHeden
45. TeamGym NærHeden JP 2 TeamGym NærHeden
46. TeamGym Syd JP 1 TeamGym Syd
47. TeamGym Syd JP 2 TeamGym Syd
48. TeamGym Aarhus JP 1 TeamGym Aarhus
49. Vejen GF JP 1 Vejen GF
50. Vejle Gymnastik-Forening JP 1 Vejle Gymnastik-Forening
51. Vesterlund Efterskole JP 1 Vesterlund Efterskole
52. Vesterlund Efterskole JP 2 Vesterlund Efterskole
53. Vesterlund Efterskole JP 3 Vesterlund Efterskole
54. Viborg GF JP 1 Viborg GF
55. VIDAR - Sønderborg JP 1 VIDAR - Sønderborg
56. Ølstykke GF JP 1 Ølstykke GF
57. Ørestad Idrætsforening JP 1 Ørestad Idrætsforening
58. Aars Gymnastikforening JP 1 Aars Gymnastikforening

 

Junior - Drenge

Nr. Hold Forening
1. Eskilstrup G & IF JD 1 Eskilstrup G & IF
2. GF Præstø Fjord JD 1 GF Præstø Fjord
3. IF32 Glostrup Gymnastikforening JD 1 IF32 Glostrup Gymnastikforening
4. Randers gymnastiske Forening JD 1 Randers gymnastiske Forening
5. Silkeborg P / D JD 1 Silkeborg P / D
6. TeamGym NærHeden JD 1 TeamGym NærHeden
7. Vesterlund Efterskole JD 1 Vesterlund Efterskole
8. Vesterlund Efterskole JD 2 Vesterlund Efterskole
9. Aars Gymnastikforening JD 1 Aars Gymnastikforening

 

Junior - Mix

Nr. Hold Forening
1. Herlev Gymnastik, HI JM 1 Herlev Gymnastik, HI
2. IF32 Glostrup Gymnastikforening JM 1 IF32 Glostrup Gymnastikforening
3. Springteam Sæby JM 1 Springteam Sæby
4. VIDAR - Sønderborg JM 1 VIDAR - Sønderborg
5. Aabybro Gymnastikforening JM 1 Aabybro Gymnastikforening

 


© GymDanmark