GymDanmark

Resultater i Rytmisk Sports Gymnastik

 

 

DM Individuel 2001 Mangekamp - d. 12-05-2001

 

1. Division

Nr. Navn Forening Tov Tøndebånd Bold Køller Resultat
1. Malene Larsen TIK 17.90 17.95 18.03 17.85 71.73
2. Camilla Thiele TIK 16.88 16.95 17.83 16.75 68.40
3. Winnie Bjerregaard TIK 15.88 15.48 15.78 16.03 63.15

 

2. Division

Nr. Navn Forening Tøndebånd Bold Resultat
1. Karina Nyring GF Øbro 14.55 15.00 29.55
2. Tina Jensen TIK 14.35 14.75 29.10
3. Mette Lundgren Erritsø GF 14.25 14.45 28.70
4. Josefine Alberts GF Øbro 13.65 12.88 26.53
5. Nele Garde GF Øbro 12.70 12.60 25.30
6. Anne Wodschou Erritsø GF 13.05 11.50 24.55

 

Junior

Nr. Navn Forening Tøndebånd Bold Køller Vimpel Resultat
1. Katja Soukneva Viborg GF 16.98 15.43 16.55 15.80 64.75
2. Olga Boubnova GF Øbro 15.38 15.03 15.25 14.75 60.40
3. Camilla Olsen TIK 15.25 15.20 15.08 13.90 59.43
4. Rina Hirschorn Hermes 13.70 13.48 14.35 14.20 55.73
5. Ellen Bjerregaard TIK 13.00 13.00 13.40 12.40 51.80
6. Elisabeth Grube TIK 12.35 12.85 13.33 12.70 51.23

 

Store Piger

Nr. Navn Forening Uden Håndred. Bold Vimpel Resultat
1. Camilla Plytsgaard TIK 14.15 14.15 14.10 42.40
2. Anne Sofie Gjørup Skive GF 13.50 12.20 11.95 37.65
3. Sille Krogh Nielsen GF Øbro 13.30 12.25 11.40 36.95
4. Salli Sørensen TIK 13.45 11.95 11.45 36.85
5. Bolette Mai GF Øbro 12.20 11.20 11.10 34.50
6. Kathrina Rasmussen TIK 12.20 11.05 10.60 33.85
7. Camilla Hinze TIK 10.60 11.10 11.70 33.40
8. Nynne Garde GF Øbro 11.20 10.95 11.15 33.30
9. Amalie Jesting ROG 10.60 10.30 9.40 30.30
10. Elise Schiøler Nielsen ROG 10.40 9.50 9.10 29.00
11. Maiken Bruun Ringgaard ROG 9.20 9.75 9.75 28.70

 

Små Piger

Nr. Navn Forening Uden Håndred. Bold Resultat
1. Mia Schacke Jeppesen GF Øbro 8.25 8.05 16.30
2. Maria Høgh Jacobsen GF Øbro 8.40 7.85 16.25
3. Isabel Ryring GF Øbro 8.15 7.75 15.90
4. Birthe Pedersen Skive GF 7.75 7.35 15.10
5. Natascha Kristensen TIK 7.90 7.05 14.95
6. Sarah Witthaus LSI 7.20 6.50 13.70
7. Patricia Madsen LSI 7.30 6.40 13.70
8. Ida Marie Krøyer Hermes 7.15 6.35 13.50
9. Laura Mittet Ølstykke GF 6.80 6.35 13.15
10. Signe Larsen LSI 6.75 6.35 13.10
11. Caitlin Sears ROG 6.20 6.40 12.60
12. Nete Reenberg TIK 6.60 5.80 12.40
12. Sissel Bay Madsen ROG 6.45 5.95 12.40
14. Liana Quist Viborg GF 6.10 6.15 12.25
15. Kirstine Roberts TIK 6.20 5.95 12.15
16. Tenna Bruun-Ringgaard ROG 5.80 6.25 12.05
18. Cæcilie Jensen Ølstykke GF 5.50 5.65 11.15

 


© GymDanmark