Deltagerliste for Grand Prix-Rytme
Regionsmesterskaber Sjælland - d. 13-03-2010 - 13-03-2010
MicroNr. | Hold | Forening |
1. | Elera | Espergærde IF |
Camille Schacht Carla Vinter Caroline Kastenskov Dicte Norrman emilie schrøder Emma Norrman Filippa Rouse Jacqueline Mayer Signe Steenfeldt Sille Schrøder Sofia Gorrissen |
||
2. | Hold Måne | SOR IF |
Amira Rouabah andrea huus baslev anna kruse Anne-sofie jensen Carla Skovgaard ester Bové Eiler gyda pettersen Johanna Beckgaard Katinka Skammelsen Line Petersen maja mølholm Yasmin Diabang |
||
3. | HOLD SOL | SOR IF |
alberte nielsen Alberte wang holm Carla mogensen Ellen Maagård Bjaldby Ida siim Karoline Mandrup Lærke ege sørensen Maria fogholt Martha perry Oline Pettersen olivia husen sofie oldgaard mikkelsen |
||
4. | Micro | Gymnastikforeningen Øbro |
Aida Mohaghegh Amalie Amfelt Anna Gottinger Caroline Thomsen Clara Ryberg Emilie Holst Lange Emily Noack Kathinka Rønne Laurine Thygesen Nora Kolsted-Skovby Simone Iversen |
||
5. | Greve | Greve Gymnastik og Trampolin |
Daniella Duedahl Knudsen Emilie Nielsen Emma Frøslev Larsen Karoline Barrett Maja Dyring Nielsen Malene Skødstrup Mette Gerløv Larsen Michelle Bjørnshauge Rasmussen Sarah Ebeling Sophia Thygsen Anna Emilie Revald Natasja Wendelboe |
||
6. | Balerup Micro | Ballerup GF |
Elisabeth Visborg Thune Hallie Maiken Stig-Kolding Helena Bentien Isabella Theodoridou Lundsgaard Maja Sarah Kimchi Marie Nejsum Madsen Natasja Bergsbo Nielsen Salli Dyhr Lauritzen Sascha Kürstein Jensen Simone Højlund Schjertzer Siv Astrid Christensen Sofie Elisabeth Holm Andersen Stine Erenbjerg |
Pige
Nr. | Hold | Forening |
1. | Ballerup Piger | Ballerup GF |
Emily Lea Sorhainde Eva Erenbjerg Frederikke Hovgesen Linnea Rosalinde Køber Louise Juel Michelsen Mie Rytter Hedelin Mille Bak Mikkelsen Pernille Østergaard Laursen Viktoria Visborg Thune Kristine Kvist Johansen |
||
2. | Sorø Pigerne | Sorø Gymnastik Forening |
Christine Rohde Emilie Bastholm Emilie Luppescu Pedersen Josefine Jespersen Josefine Jørgensen Katrine Stub Andersen Kristine Klok Jørgensen Lea Kirstein Johansen Tamara Ivanovic |
||
3. | Team Luna | Greve Gymnastik og Trampolin |
Amalieh Wiberg Anna von Mehren Caroline Bethina Taarnmark Claudia Krøll Pedersen Dinah Steffensen Emilie Lundø Christensen Emma Weiss Karoline Jæger Moos Linea Francisca Dahlstrøm Nadja Kok Sofia von Mehren |
||
4. | SOR Grand Prix Piger | SOR IF |
Anne Christine Fabrin-Brasted Cille Mogensen Emma Reinager Rasmussen Johanne Bjørklund Katrine Grønholt hansen Line Hansen Linea Madeline Grøndal Mikala Wej Modvig |
||
5. | Pigerne | Tømmerup G & UF |
Andrea Nystrup Cecilie Nielsen Emilie Christensen Emma Frederiksen Emma Grue Kaas Laura Bengtson Laura Holm Junge Mathilde Navntoft Nadia Frederiksen Sille Andersen |
||
6. | Pigerække | Gymnastikforeningen Øbro |
Agnes le Fevre Ryom Amanda Lund Nielsen Caroline Frøstrup Constance Christiansen Ditte Olsen Emily Breslau Ida Uhrskov-Bendixen Mathilde Hjort Emma Amfelt |
||
7. | Hold Lilla | GF Køge Bugt |
Ann Katrine Vesterbæk Hansen Caroline Holm Mattesen Emma Kring Jespersen Katrine Kjeldsen Marie-Louise Lysholm Jønsson nicoline nørgaard simone teigen storinggaard sofie Krogh Victoria Bæk Chabert |
||
8. | Hold sort | GF Køge Bugt |
Camille Grubbe Bagge fie senika jakbosen Johanne Bergstrand Laura Johanne Jørgensen Line Marie Jørgensen Maja Elva Jensen Pernille Reichhardt Signe Andersen Ida Vaabengaard Jørgensen Trine Grage |
||
9. | Team Nova | Espergærde IF |
andrea steen rasmussen cecile seifert celine nystrup - larsen claudia schomacker mayer frederikke jæger hurtigkarl marina holst Thamara Linnea victoria andersen Cornelia whitt palmå |
||
10. | Team Stella | Espergærde IF |
camilla fællesskov cecilie larsen jakobsen celine krogmann freja guldbæk pedersen ida marie ringgaard josefine ipsen louise søgaard hansen simone joost |
Tweens
Nr. | Hold | Forening |
1. | Farum GF | Farum Gymnastikforening |
Ditte Jørgensen Emma Isak Møgelvang Josefine Munch-Petersen Josefine Tvermoes Meineche Laura Birke Christophersen Luna Schmidt Marie Himmelstrup Sara Holst Ida Bormann |
||
2. | Green Tweens | GF Køge Bugt |
Coco Oder Olsen Ditte Marie Møller Nielsen Frederikke Jakobsen Julie Kring Jespersen Laura Gliese Louise Olsen Marie Johanne Jensen Nanna Clausen |
||
3. | SOR Grand Prix Tweens | SOR IF |
Amalie Wandahl Henriksen Andrea Hobolt Anne Christine Fabrin-Brasted Celina Svenningsen Josephine Nørgaard Olesen Louise Petersen Maria Lidsmoes Rebekka Friis |
||
4. | Team Pianeta | Greve Gymnastik og Trampolin |
Caroline Maxine Mihalcea Elisabeth Bonnichsen Søndergaard Fie Adrian Julie Blixenkrone Norby Madsen Kira Rieland Vemmelund Margrethe Bonnichsen Søndergaard Maria Chabert Mathilde Vedel Gantzel Nadia Østdal Sofie Kreutz Andersen Cecilie Würtz Madsen Marie Helbo Bækø |
||
5. | Haslev TT | Haslev Trampolin og Turngymnaster (TT) |
Camilla Puggaard Nielsen Frida Pil Knudsen Ida-Marie Larsen Jenny Suthakorn Chanphet Kamilla B. Hansen Lisa Brønnum Sonne Hansen Louise B. Hansen Mette Rise Christiansen Michelle Dahrup Nana Maria Jennet Simone Kiær Jensen Stine Andersen Stine Gregersen Tilde Paarup Davidsen |
Junior
Nr. | Hold | Forening |
1. | Team Sofia | Gymnastikforeningen Øbro |
Asta Wiingaard Emma le Fevre Ryom Katrine Lund Nielsen Martha Ryom Mia Rud Rindel Nathalie Thomsen Sofie Dalsgaard Larsen Stephanie Paulsen Julie Skovgaard Karen Nielsen Laura Gottinger |
||
2. | Tyrkis | GF Køge Bugt |
Amalie Alsbo Camilla Nyborg Cecilie Birkedal Christina Foged Ericka Jane Pedersen Julie Foley Pernille Rask Melsen Rikke Pedersen stina bech Jacobsen |
||
3. | The pink diamond | GF Køge Bugt |
Caroline Brix Emilie Gauger Line Kaasgaard Jørgensen Louise Westerdahl Maria Agertved Madsen Nadja Gliese Olivia Ashford Sofia Grøn Rønne |
||
4. | Green Pearls | GF Køge Bugt |
Clara Helena Fuglsang Ida Hillerup Frandsen Ida Overgård Nielsen Julie Højris Bitzer Laura Strøm Pauline Christiansen Sofie Karoline Hornø Therese Jersie Nielsen |
||
5. | Embla | Espergærde IF |
Cathrine Tovborg-Jensen Celine Montell Emilie Ulrikke Christensen Freja Grønbæk Thorsen Luna Kyhl Madeline Malihini Jul Mille Kathrine Malihini Jul Sandra Helene Hansen Ida Jelager |
||
6. | Malika | Espergærde IF |
Annsofie Holme Pedersen Astrid Heisterberg Camilla Kastenskov Dominique V. Sørensen Emma Engelsholm Fie Holm Agerskov Ida Jelager Sigrid Haugland Emilie Ulrikke Christensen |
||
7. | Greve Hold B | Greve Gymnastik og Trampolin |
Christine Bonnichsen Søndergaard Josephine Vedel Petersen Karen Olsen Kathrine Staack Kirstine Sørensen Maria Knutzen Mie Basballe Jensen nanna louise thenning ricks Sofie Lysberg Michaelsen Charlotte Agerlin Rasmussen Frederikke Kjær Wærens |
||
8. | Greve Hold A | Greve Gymnastik og Trampolin |
Emilie Blixenkrone Norby Madsen Emilie Møltoft Jensen Frederikke Schmidt Josephine Hartkopp Line Møller Mette Væde Lykkebo Nathalie Tjørnelund Signe Booth Meyer Sofie Lassen Tanja Kok |
||
9. | KOLIBRI | SOR IF |
Ane Sandal Levinsen Cathrine Kølby Schkliaroff Emilie Fabricius Eriksen Julie Bjørklund Katrine Johansen Klara Wanstrup Lea OReilly Wagner Hansen Nadja Graven Fuglsang |
||
10. | COBRA | SOR IF |
anna olesen Ann-Sophie Stilling Arendse Steensberg Astrid Steensberg Cecilie Johansen Eva Skov Karoline Riberholt Andersen Nanna Marcher Rikke Jung Larsen |
Senior Fri
Nr. | Hold | Forening |
1. | LUO | SOR IF |
Cecilie Ege Frederiksen Katherina Hansen Laura Stoner Gregersen Pernille Bonke Hansen Sarah-Louise Japhetson Mortensen Tanja Blom Westergren |
Senior
Nr. | Hold | Forening |
1. | ILLUMEN | SOR IF |
Alvilda Steensberg Karoline Jensen Katrine Larsen Lærke Kilsdal Malene Jensen Stephanie Granhøj Petersen |
||
2. | EUFORIA | SOR IF |
Alvilda Steensberg Henriette Søs Henriksen Maria Hansen Sarah Sekunda Signe Svensson Sofie Sørensen |
||
3. | Hold Y | Farum Gymnastikforening |
Anna Sundby Caroline Pichat Emma Hjernø Ida Saunte Schjerning Julie Katrine Skakon Mathilde Pichat |
||
4. | Hold X | Farum Gymnastikforening |
Caroline Pichat Jannie Dybdal Laursen Julie Søndergaard Louise Berg Ebbesen Simone Valentin Østergaard Victoria Bjerregaard Fagerholt |
||
5. | Team Lyra | Espergærde IF |
Boline Kristine Skjødt Camilla Cloetta Lang Dea Steenstrup Malou Malihini Jul Michelle Hammelev Iversen Nadja Mattschoffsky Trailovic Rikke Lomholt Rasmussen Sille Fjermedal Sørensen Tine Nyholm |
||
6. | Senior | Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG) |
Amalie Ekensteen Jøhncke Christiane Ventzel Kirsten Emily Bruell Louise Tarp Jørgensen Nanna Olander Beck Tenna Bruun-Ringgaard Julie Sundquist |
||
7. | Team Greve | Greve Gymnastik og Trampolin |
Christina Ørgaard Plambæk Maria Prehn Mie Liljeberg Nadia Bugge-Hansen Sisse Haulund Vang Christensen Zarah Højme Bonvang |
||
8. | Team Verde | Greve Gymnastik og Trampolin |
Julie Hegård Krarup Jensen Malene Brandt Jensen Marie Ingemann Sacha Lena Kiming Nielsen Sidsel Pernille Trampedach Sofie Hovdreng Bull martine lolk |
||
9. | TIK | TIK Gymnastik |
Camilla Olsen Caroline Amalie Bødkerholm Louise Jørgensen Mia Schacke Jeppesen Nynne Garde Rina Hirschorn Sofie Jørgensen |
||
10. | Senior | Gymnastikforeningen Øbro |
Anna Bolette Lund Nielsen Camilla Christiansen Camilla Søjdis Frederikke le Fevre Ryom Josefine Trana Maria Ebbesen |