Deltagerliste for Grand Prix-Rytme

 

 

DM 1. runde: mikro, mono, mini 8-10, mini 10-12 - d. 02-02-2019 - 02-02-2019

Micro

Nr. Hold Forening
1. Team Flora Grindsted G & IF
Andrea Meier Madsen
Birka Cecilie Olesen
Julia Baczynska
Line Holte
Luna Meier Kousgaard
Mariane Sekamana
Sally Pedersen
Smilté Baranauskaité
Sofie Schøneberg Nielsen
Vladislava Marchuk
2. Team Litchi Ringsted IF - Gymnastik
Carla Groth Andersen
Caroline Green
Cecilia Godtschalk Damgaard Andersen
Ella Alina Tvede
Esine Elise Tømmerby kilic
Ida Mau Larsen
Maja Busk Madsen
Naja Sofie Kalfaian Hansen
Nanna Lisa Kristoffersen
Nicoline Fulgsang
Olivia Seloy
3. Team Ixia Hillerød G & IF
Anna Holbøll Danquart
Anna Avijaja Foldager Bomann
Arwen Schmidt Bech
Asta Pipaluk Foldager Bomann
Augusta Boll
Caroline Ellen Munkholm
Emma Lund Boeck
Evalina Werup Steffensen
Mathilde Celine Helios
Silje Luna Engelhardt Ekman
Silje Mai Lovring Drachmann
Sille Tornqvist
Solveig Neimers
4. Team Melia GF Køge Bugt
Alberte Telvig Lønfeldt
Anna Jochumsen
Astrid Bylund
Bella Grundtvig
Emilia Haack
Emma Sofia Haastrup
Ida Ravnholdt Frederiksen
Julie Rahbæk
Laura My Arbøll
Leonora Brodka
Olivia Emilie S Ahlbom
5. Team Avera Espergærde IF
Ava Kristine Blom Malmose
Bianca Skærbæk Bellod
Caroline Martinussen
Cornelia Egelund
Emilie Lykke Nygaard
Emily Filuca Gottschalck Graubæk
Filippa Egelund
Hannah Klavstrup
Jade Stender
Maite Mia Hedayat
Makala Hansson
6. Team Pippi DHG Gymnastik
Cecilie Barfod
Evanna Huang
Julia Ruiz de Adana Ruiz
Lara Ajgeoy
Lilli Ard
Meghna Aravinthan
Milia Fadi Hussein
Mynthe Kjær Holm
7. Team Alfea SOR IF
Alma Jeppsson Jakobsen
Anna Kirstine Possing Andersen
Beate Trønning Lee 
Ellen Brems Dynesen
Emma Margrethe Munck Nielsen
Lilli Juel Andersen
Melissa Christensen
Oline Vibe Dyrlund Kragh
Olivia Kildeskov
Rosa Elise Gregers Linkhusen
8. Team Ovia-Rosa Farum Gymnastikforening
Aleksandra Wehlast
Elvira Køhnke-jensen
Inez Danting Correll
Maya Banasik
Merle Juul Andersen
Mynthe Viola Værn Munck
Noémi Akyuz Kok Sørensen
Palma Trust Scher
9. Team Ovia-Lia Farum Gymnastikforening
Alma Heje Lind-Holm
Alva Anker Kristensen
Eda Su Rashad
Eline Taule Andersen
Freja-Piil Dyrby-Hermansen
Ida Matilde Sandberg
Livia Sofia Dyrby-Hermansen
Palma Sophie Jansson-Christensen
Solveig Torp Meiling
10. Team Calliope Gymnastikforeningen Øbro
Agnes Markvardsen
Asia Ortega
Ida Havnsøe Petersen
Josefine Kofod Havsholm
Kaya Antanaskovic
Lily Jensen
Nora Berger
Sarina Shakori
Sif Kølbæk Larsen
Sophia Riess
11. TEAM NORIT Munkebjerg Gymnastikforening
Alberte Erichsen
Annabjørk Beck-Ohmsen
Ellen Bonde Christiansen
Frederikke Hoffmark Nielsen
Karla Mattsson Nielsen
Laura Guldbjerg
Mathilde Hauge Bachmann
Mille Eggert Mortensen
12. Team Ivalu Greve Gymnastik og Trampolin
Amalie Sylvest Lavlund
Ella Elise Schack Pedersen
Ellen Bollesen
Helena Nicoline En Cui Christensen
Lilli Walbum
Maja Nørr
Sofia Bailey
Sofie Fink Holm Andersen
Vilma Saaby Holmstrøm
13. Team Nalo Greve Gymnastik og Trampolin
Anna Drós Sommer
Aura Maria Schmidt Lagerstrøm
Carla Valentina Mark Nielsen
Dina El-khatib
Fillipa Victoria Bergendorff
Maia Leth Donnerstag
Mathilde Breitenstein
Mira El-khatib

 

Mini Mono

Nr. Hold Forening
1. Noelle Espergærde IF
Alma Poppe
Alma Rosendahl Laugesen
Cornelia Ferm Fischer
Ida Løvenstjerne
Lilli Griffon
Mekaella Olsen
Milla Mie Bruhn
Rebecca von Staffeldt
Sarah Abildskov Høgh-Larsen
2. Team Aloni Vejen GF
Alberte Sølbeck Kretschmann
Anna Juhl Hansen
Elinga Stanuleviciute
Frederikke Viborg
Karina Staneva
Karla Thaarup
Luna Sølbeck Kretschmann
Miley Knop Johnsen
Nanna Christensen
Rosemarie Sørensen
Sofie Lucia Vacker Grauslund
3. Team Adea DHG Gymnastik
Anushka Aravinthan
Carla Kruse
Dagmar Lindhardt Lassen
Emma Hansen
Julie Moseholm Larsen
Khrisha Nagarajah
Mynte Bock Schlüter
Nanna Lemvig Christensen
Nanna-Cecilie Hauge Hald
Nova Sofie Mejrup-Lundsfryd
4. Team Merida Espergærde IF
Caia Bolbroe
Carla Nyegaard Jensen
Emma Hempler Toxman
Ida skov Pedersen
Julia Meyendorff
Mira Gleerup Koch
Roberta Maja Borchers
Simone Nicoline sobzyk Larsen
Sofia Ruby
Viola Mille Borchers
5. Team Orkidea Hillerød G & IF
Alberte Bech Langeland
Anne Juliussen Nørreskov
Cecilia Hansen
Chanell Chantelou
Dagmar Solvig Heimbürger
Jannat Kazal
Lærke Josefine Knigge Jørgensen
Oktavia Krumholt
Sarah Thomsen
Sofie Nordhald Larsen
Solveig Neimers
6. Team Rubina Grindsted G & IF
Allie Schøneberg
Andrea Helene Tønnnessen
Andrea Rud Jensen
Frida Hollænder
Ida Andrea Schäfer Sørensen
Julie Risbøl
Klara Ann Stjernholm
Lærke Ahm Ørbæk Kristensen
Maja Jensen
Melanie Schøneberg
7. Team Flora Randers gymnastiske Forening
Annabel Amytzbøll
Klara Tang Hougaard
Lykke Urbak Nielsen
Olivia Tilleman Mortensen
Smilla Darø
Sofia Nielsen
Sofia Vivo Apel
Thea Elstrup Thorsen
Victoria Bjerre
Victoria Sørensen
8. Team Aya Randers gymnastiske Forening
Asta Tang Hougaard
Asta Zahl Østergaard
Emilie Juliane Bjerre
Johanne Buus Jørgensen
Kathrine Svith
Lærke Vedel Panitzsch
Matine Lerche Møller Larsen
Rosa Hørsdal
Sofie Huus

 

Mini 8-10 år

Nr. Hold Forening
1. Team Aspiranta Næsby IF
Astrid Olivia Solevad
Dikte Findahl Hansen
Ella Zoega
Emilie Dahl-Larsen
Frederikke Thuesen
Frida Iversholt Enemark
Ida Kruse
Isabella Hoang Huynh
karla vanesa ramos gonzalez
Karoline Rasmussen
2. Team Vilenta Tarup - Paarup IF
Christina Schmidt Steffensen
Dila nur Pinarbasi
Elizabeth Visti Brewster
Ella Marie Pieler
Ella Pultz Henckell
Isabella Brøndsted
Klara Hansen
Laura Bjerg Andersen
Laura Josephine Lund Boesgaard
Mille Kjærhus
Natasja Longgaard Birk
Rosa Mastrup Sandgaard
Selma Selin Uyanik
3. Team Estrela Gymnastikforeningen Øbro
Alba Kirk
Anna Beier Nielsen
Dicte Mølgaard
Ellen Dedichen
Emelie Thoke-Jørgensen
Emilie Breinholt
Emilie Güllendorff
Isabella Krasteva
Isabella Riess
Lizzilou Corfixen
Nanna Silberbrandt
Smilla Jelsbak
Vera Ortega
4. Team Vivo SOR IF
Hannah My Friis Fredenstorp
Irma Ourø Jørgensen
Isabella Rosa Teljigovic
Karoline Christoffersen
Liv Møller Lunddahl
Maya Leisted Grønbech
Merle Hincheli Petersen
Mille Oldgaard Mikkelsen
Nikoline Kristensen
Suzi Carlotta Matute Nielsen
5. Team Eya Spangsbjerg IF
Amalie Mærsk Hellsten
Elisa Marie Moslund Eriksen
Emilia Sophia Seistrup
Isabella Madsen
Isabella Møller Albertsen
Lærke Anna Obling
Maise Toft Sørensen
Sif Liv Bailey
Tilde Marie Møller
6. Team Baila Silkeborg GF
Anna klostergaard
Bettina Phuong Trinh Lo hong
diana kozlenko
Dyala Alkaterji
Frida Ditmer Kristensen
maja Juhl Faltz
Maria Bang jensen
Mireille kalala
Roshin Yousef
7. Team Flower Greve Gymnastik og Trampolin
Aimée Marie Schmidt Lagerstrøm
Alissa Madsen
Alma vangsøe Færch
Caroline Dandanell
Freya Sonne Skøtt
Frida Bjerre Quaade
Josefine Kretschmer
Lara Khoshabroo
Melissa Choloev Duvoy
Milja Sofia Skovgaard
Vanilla Ager Weihrauch
8. Team Vivanit Greve Gymnastik og Trampolin
Augusta Huus Niemann
Ella Bøllingtoft Asmussen
Ella Juulsgaard Jepsen
Florcita Bryder Greisen
Johanne Tranholm Grønlund
Malou Nordberg
Naja Sanggaard Jørgensen
Nuriye Sona Ilhan
Sofie Emborg
Sofie Højer Paaske
9. Team Violet Greve Gymnastik og Trampolin
Anna Bøllingtoft Asmussen
Astrid Engdal Køhlert
Julia Mirowska
Linda El-Khalil
Luna Cebrian
Malou Andersen
Marie Skifte
Molly Fink Holm Andersen
Rebecca Sneftrup Damgaard
Simone Reimann
10. Team Saturn Lystrup Idrætsforening - Gymnastik
Ea Benkjer
Gabija Pranulyte
Iris Ottosen
Liva Marie Kirkeby Gustafsson
Lærke Hviid Thuesen
Maya Schnefeldt Petersen
Mille Rau Sandberg
Wilma Karolina Steen

 

Mini 10-12 år

Nr. Hold Forening
1. Team Starlight Lystrup Idrætsforening - Gymnastik
Amalie Østergaard Sørensen
Armante Urbutyte
Cecilie Juel Nielsen
Liva Grønlund Lind
Maja Hjorth Jensen
Naja Clara Enevoldsen
Sarah Mørup Pedersen
Victoria Guldbæk Christensen
2. Team Malit Tarup - Paarup IF
Alma Pultz Henckell
Cecilie Duus Ramussen
Emilie Johansen
Karoline Møller Andersen
Klara Lundberg Rasmussen
Mathilde Ellegaard Toft
Sigrid Phillipsen Holst
Sofie Mikkelsen
3. LSI Mini LSI - Gymnastik
Filuca Faarbæk
Frederikke Kjærulf
Frida Miethe Horsberg
Gudrun Marie Krag Kirchhoff
Kathrine Anderberg Krag
Mathilde Kjærulf
Signe Møller Jensen
4. Team Esaia Spangsbjerg IF
Anne Petersen
Cora Fabricius Islin
Ida Bodeval Andersen
Ida Klockmann Jørgensen
Karoline Kristensen
Mille Jensen
Nicoline Schlüter Schmidt
Victoria Madsen
5. Team Delicia Gymnastikforeningen Øbro
Ellen Brix Kirkegaard
Emilie Havnsøe Petersen
Ida Kvist
Ida Tuxen Faber
Iiris Orta-Ekblad
Katrine Ilm Toft
Lea Nygaard
Liv Nygård
Mikkeline Klemmensen
Signe Bj Krieger
Sofia Luisa Gomes Ryom
Stella Lund Wahlberg
6. Team Ara Silkeborg GF
Celina Ali
emma herlev niebuhr
Hannah rebekka Budtz mosgaard
ida hvid poulsen
leah ortiz croll
marie jørgensen
Palina Albæk Olsen
silke steen jørgensen
Simone Jepsen
7. Team Svera SOR IF
Freja Sloth Schultz
Isabella Kalkan Hansen
Laura Falster Christensen
Perle Seierø
Sarah Grøntved
Selma Rouabah
Sofie Jensen
8. Team Aviva Greve Gymnastik og Trampolin
Alma Cebrian
Christa Bavnhøj Hansen
Emma Henriksen
Freya Elisabeth Lausen
Lucia hingebjerg Bennike
Maja Magdalena Malinowska
Malou Balslev Halling Aagaard
signe schiff demant
Victoria Gyllensteen
9. Team Valiite DHG Gymnastik
Amalie Rask
Amanda Helms-Nielsen
Anneline Friis Østergaard
Clara Mouritzen
Emilie Madsen
Frida Sonnenborg Pedersen
Ingrid Vinten Understrup
Josefine Christiansen
Karen-Mathilde de Jong Fich Jespersen
Kaya Oelfke Bangsgaard
Laura Martinsen
Rasmine Søndergaard Robl
Sille Kongshaug Hjorth
10. Team Astra Greve Gymnastik og Trampolin
Agnete Hald
Alberte Wulff Lindahl
Cecilie Mai Brynhild Engstrøm
Fia Kirstine Mangaard
Karla Ysnæs Henningsen
Lærke Hjortgaard Olsen
Mila Teljigovic Ibranovic
Olivia Juulsgaard Jepsen
Sofia Kruse
11. Team BG Ballerup GF
Ajla Tairi
Asya Kelleci
Emilie Franck
Hannah Petersen
Johanne Krag Kirchhoff
Lucca Schmidt
Lærke Koch
Maria Grosser
Rosa Svensson
12. Team Alva Munkebjerg Gymnastikforening
Kaya Eggert Mortensen
Lærke Top-Rasmussen
Marie Bjerg Petersen
Mie Mogensen
Rebecca Brask Nielsen
Rebecca Petas Schmidt Rasmussen
Regitze Aalund Fogh Mortensen
Sille Dahl Jeppesen
Sofie Claces
13. Team Movanna GF Køge Bugt
Amalie Sofie Klamer
Analuna Skovbo-Hansen
Freya Louise Bartel Kræmer
Karoline Nørhaven
Lucca Vejstrup Vang Aahauge
Lærke Marie Krohn Oldgreen
Nikoline Olsen
Olivia Pedersen-Jensen
Regitze Ring Balslev
Silke Laudrup Jørgensen
Thildemarie Hyllehøj
14. Team Enya Farum Gymnastikforening
Adelina Ahmetaj
Anabella Benita Lekic
Ella Kragh
Elvira Jansson-Christensen
Josephine Madison Abildgaard
Kajsa Nordahl Larsen
Sia Schjøtz
Stine Engberg Andersen
15. Team Unika Næsby IF
Chloe tino Pedersen
Eva Molnar
Frederikke Dahl-Larsen
Merle Runge Koldby
Nicoline Dahl-Larsen
Signe König Nielsen
Sille Amalie Solevad
Victoria Willumsen
16. Team Lime Ringsted IF - Gymnastik
Alberte Bachmann
Alberte Brask Hansen
Cille Groth Andersen
Emilia Agnete Rosengren Mathiasen
Enise Emilie Tømmerby kilic
Ida Ulstrup
Malou Busk Madsen
Mathilde Grønbjerg
Nikita Jelbo
17. Team Kiwi Ringsted IF - Gymnastik
Celina Lilholm
Helena Dam
Ida Møller
Laura Pedersen
Meline Ingemann Rød
Mie Kaspersen
Nikita Jelbo
Rebecca Vangsaa
Sille Vilstrand Munch
18. Team Anemone Grindsted G & IF
Alma Kepp
Amalie Guldbrand Benkjer
Anne Ibsgaard Astrup
Camilla Kaul
Carla Veje Bruun Andersen
Maja Heiselberg Geir
Pirdozi Gerieva
Sidse Bang Sivebæk
Sille Klausen
Sofie Møller Jørgensen
19. Team Azurit Greve Gymnastik og Trampolin
Fione Villa Fink Rasmussen
Julie Møller Andersen
Liva Wrem
Louise Victoria Hartz
Luna Ølvang Thorvil
Melissa Skifte
Nadja Jean Kønig
Nicoline Reimann
Sine Jensen
Victoria Rasoulinia Eiberg Andersen

 

Pige

Nr. Hold Forening
1. Team Elara Spangsbjerg IF
Amalie Ankersen
Asta Tjørnelund Betzer
Ellen Louise Weilborg
Gabriella Duque Ramirez
Isabelle Winther Fronteau
Karoline Nissen Andersen
Mille Marie Falther
Nyawal Koang Pal Choul
Nynne Poulsen
Vibe Christensen

 

Tweens

Nr. Hold Forening
1. Team Lux Lystrup Idrætsforening - Gymnastik
Clara Marie Stevens
Dicte Hansen Sigtenbjerggaard
Freya Alberte Almdal Boldsen
Isabella Juel Nielsen
Le Benkjer
Maria Klopp Arvidsen
Sara Kjær Fuglsang
Sophie Balling

 

Junior

Nr. Hold Forening
1. Team Dahlia Gymnastikforeningen Øbro
Agnes Tuxen
Anna Møller Jochimsen
Astrid Marie Henriksen
Esther S. Johnsen
Freya Illum
Laura Vig
Maja Møller Carstensen
Nikoline S. Sørensen
Vega Birkemose

 

Senior

Nr. Hold Forening
1. Team Embla Espergærde IF
Boline Kristine Skjødt
Celine Montell
Fie Holm Agerskov
Freja Grønbæk-Thorsen
Ida Stürup Jelager
Madeline Malihini Jul
Mille Kathrine Malihini Jul

 

Få nyhederne direkte
Tilmeld dig GymNYT - Vi holder dig opdateret ugentligt
Samtykkeerklæring til GymDanmark