GymDanmark

Deltagerliste til Kvindelig Idrætsgymnastik

 

 

KIG - Nationale mesterskaber trin 4-6 - d. 15-09-2018 - 16-09-2018

Trin 4

Nr. Navn Licens Forening
1. Amalie Etmann AMET250806 Gefion
2. Audrey De Ferranti AUDE220507 Gefion
3. Kit Vangskjær KIVA030507 Gefion
4. Mathilde Min Højelse MAHØ220909 Gefion
5. Emilie Lindgaard Zahle EMLI061108 Gymnastikforeningen Hermes
6. Klara Rumessen Rode KLRU240407 Gymnastikforeningen Hermes
7. Maise Bryndum Bolbroe MABR091008 Gymnastikforeningen Hermes
8. Silja Ljungberg Lerche SILJ260708 Gymnastikforeningen Hermes
9. Uma Mckee UMMC170810 Gymnastikforeningen Hermes
10. Vilma Margrethe Viggers Fabild VIFA150508 Gymnastikforeningen Hermes
11. Aleyna Fatma Teker ALFA100609 KG66 Kastrup
12. Amalie Thomsen AMTH210409 KG66 Kastrup
13. Caroline Ludvigsen CALU230810 KG66 Kastrup
14. Cecilie Borggaard Jensen CEBO301209 KG66 Kastrup
15. Karoline Bergmann Jacobsen KAJA091110 KG66 Kastrup
16. Victoria Pellino Hansen VIPE270910 KG66 Kastrup
17. Vigga Syberg Kjær VISY230510 KG66 Kastrup
18. Gro Bæk Christensen GRBÆ050807 Nakskov GF
19. Caroline Jack CAJA181205 Nivå GF
20. Emilia Isabella Glarborg EMGL061008 Nivå GF
21. Freja Harbo Clausen FRHA291005 Nivå GF
22. Josefine Schmidt-Bloch JOSC250307 Nivå GF
23. Oline Gebuhr OLGE010408 Nivå GF
24. Olivia Künow-Hansen OLKÜ200110 Nivå GF
25. Sofia Norrild SONO280209 Nivå GF
26. Andrea Buch Jensen ANBU170306 Helsingør GF
27. Celeste Winther Dal CEWI220305 Helsingør GF
28. Emilie Skoglund Østergaard EMSK050807 Helsingør GF
29. Martha Maimu Ankjær MAMA200605 Helsingør GF
30. Mathilde Seier Eistrup MASE221108 Helsingør GF
31. Ulrikke Glad Pedersen ULPE290805 Helsingør GF
32. Carla Lykke Asmussen CAAS190809 Viborg GF
33. Caroline Neergaard CANE271107 Viborg GF
34. Cecilie Berg Vels CEBE250707 Viborg GF
35. Marie Juliane Kirkegaard Brix MAKI310106 Viborg GF
36. Monika Mikkelsen MOMI090808 Viborg GF
37. Hannah hjelmsbo HAHJ030408 Vejlby IK (VIK)
38. Ida Buchhave Vilsgaard IDVI230707 Vejlby IK (VIK)
39. Sille Amelie Kjørup SIKJ050209 Vejlby IK (VIK)
40. Vega Amalia Iversen VEIV090709 Vejlby IK (VIK)

 

Trin 5

Nr. Navn Licens Forening
1. Chilli Liv Martinsen CHMA071008 Gefion
2. Hekla Magnúsdóttir HEMA060309 Gefion
3. Laura Virklund LAVI050307 Gefion
4. Louise Søgård Andersen LOAN250906 Gefion
5. Luca Lieberath LULI031106 Gefion
6. Aja Kristjana Udby AJUD271107 Gymnastikforeningen Hermes
7. Cathrine Nexmand CANE010109 Gymnastikforeningen Hermes
8. Nanna Sigrid Klingenberg NAKL130907 Gymnastikforeningen Hermes
9. Nanna Kreil Petersen NAPE070705 KG66 Kastrup
10. Rebecca Ridderstrøm RERI181007 KG66 Kastrup
11. Clara Rasmussen CLRA261004 Nakskov GF
12. Ida de la Motte IDDE280208 Nakskov GF
13. Julie de la Motte JUDE280208 Nakskov GF
14. Emilie Wiemann EMWI030208 Nivå GF
15. Alberte Braad Winding ALBR260806 Helsingør GF
16. Anna Sofie Christrup ANCH120906 Helsingør GF
17. Clara Romlund Lach CLRO130207 Helsingør GF
18. Ellen Sabatinski ELSA221107 Helsingør GF
19. Julie Hjort Holm JUHJ190806 Helsingør GF
20. Karla Luna Trier Hoffmann-Petersen KAHO250206 Helsingør GF
21. Sofie Nilsson SONI200908 Helsingør GF
22. Sophie Tabatabaei SOTA160605 Helsingør GF
23. Paja Poulsen PAPO211007 Svendborg GF
24. Tilde Holst Gudichsen TIHO230808 Svendborg GF
25. Amalie Vinther AMVI310106 Viborg GF
26. Andrea Lund Madsen ANLU120206 Viborg GF
27. Camilla Stoholm Jensen CAST100606 Viborg GF
28. clara nørskov jensen CLNØ030707 Viborg GF
29. Maja Thyregod MATH271009 Viborg GF
30. Malou Frederiksen MAFR220205 Viborg GF
31. Mathilde Larsen Maagaard MALA180704 Viborg GF
32. Maya Bonnevie MABO070307 Vejlby IK (VIK)
33. Olivia Axelgaard Myllerup OLAX070707 Vejlby IK (VIK)
34. Vigga Marie Sommer VIMA060606 Vejlby IK (VIK)
35. Linnea Wiborg Schiller Pless LIPL170909 Aalborg Idræts-Gymnastikforening
36. Vilde Høyrup Brincker VIBR181208 Aalborg Idræts-Gymnastikforening

 

Trin 6

Nr. Navn Licens Forening
1. Hedvig Solvang Nørskov HESO250209 Gefion
2. Isabella Skjærbæk ISSK110604 Gefion
3. Katrine Johanne Grovn KAGR030808 Gefion
4. Mariia Vladymyrova MAVL180108 Gefion
5. Alberte Filuca Christiansen ALFI100304 Gymnastikforeningen Hermes
6. Hannah Maise Hansen HAHA301206 Gymnastikforeningen Hermes
7. Lucca Sahl LUSA080505 Gymnastikforeningen Hermes
8. Andrea Sofie Bergløv Kjær ANBE300506 KG66 Kastrup
9. Astrid Ludvig Rossen ASLU010108 KG66 Kastrup
10. Camilla Søe Knudsen CAKN310508 KG66 Kastrup
11. Clara Frandsen CLFR080407 KG66 Kastrup
12. Josephine Abrahamsson JOAB131207 KG66 Kastrup
13. Nicoleta Ivanova NIIV170707 KG66 Kastrup
14. Sofia Victoria Kirkegaard SOKI110909 KG66 Kastrup
15. Vigga Wallentin Damgaard VIWA190907 KG66 Kastrup
16. Emilia Gideon Gunnersen EMGU170806 Nakskov GF
17. Klara Prip Lahrmann Sørensen KLSØ260205 Nakskov GF
18. Carmen Lillholm CALI030409 Nivå GF
19. Sara Pryds SAPR221209 Nivå GF
20. Thea Pryds THPR220808 Nivå GF
21. Veronica Andersen VEAN030907 Nivå GF
22. Elin Gad Linton ELGA040504 Helsingør GF
23. Johanne Dyhr Jacobsen JODY190407 Helsingør GF
24. Rikke Steen Wiedenbein RIWI200204 Helsingør GF
25. Silje Hasemann SIHA191007 Helsingør GF
26. Alberthe Veggerskilde ALLA160603 Svendborg GF
27. Kaya Pryds Østertoft KAØS080506 Svendborg GF
28. Johanne Kjeldsen Pedersen JOKJ190107 Viborg GF
29. Signe Bay Dahl SIBA200207 Vejlby IK (VIK)
30. Alberte Bagger Pedersen ALBA270306 Aalborg Idræts-Gymnastikforening
31. Carla Marie Ovesen CAOV100608 Aalborg Idræts-Gymnastikforening
32. Sofia Eliasson SOEL140109 Aalborg Idræts-Gymnastikforening
33. Tilde Hejle   Pedersen TIPE270806 Aalborg Idræts-Gymnastikforening

Dommere

Navn Forening
Already done Gymnastikforeningen Hermes
Amy surry Viborg GF
Anja Asmussen Viborg GF
Anna G. Jensen (begge dage) KG66 Kastrup
camilla Egeborg Rasmussen Vejlby IK (VIK)
Christina Aalborg Idræts-Gymnastikforening
Christina Pless Aalborg Idræts-Gymnastikforening
Clara Dahl Meincke - Søndag Gefion
Den arbejder vi også på Helsingør GF
Den sidste arbejder vi på Helsingør GF
Dominika Haja Lørdag Nakskov GF
Dorthe Wiedenbein Helsingør GF
Frederikke Maribo Gymnastikforeningen Hermes
Freyja Anderberg (lørdag) KG66 Kastrup
helle Stoholm Viborg GF
Julie Henriksen (søndag) KG66 Kastrup
Julie Holst Svendborg GF
Julie Holst Svendborg GF
Karoline Kamper - Lørdag Gefion
Lucas Alexander - Lørdag og Søndag Gefion
Mikala Bording Gymnastikforeningen Hermes
Nadine Holm Gymnastikforeningen Hermes
Nanna Andersen / Søndag Nivå GF
Sarah Rosenberg Larsen / Lørdag Nivå GF
selina Helsingør GF
Søs Hougaard Helsingør GF
Vi arbejder på sagen Nivå GF

 


© GymDanmark