GymDanmark

Deltagerliste til Kvindelig Idrætsgymnastik

 

 

KIG - Regionale mesterskaber ØST Trin 1-3 Hold - d. 06-10-2018 - 07-10-2018

Trin 1

Nr. Hold Navn Licens Forening
1. KG66 Aspirant Carla Lund Rasmussen CALU230613 KG66 Kastrup
Ella Austrup Helgstrand ELAU210313 KG66 Kastrup
Ellen-Marie Rasmussen ELRA220812 KG66 Kastrup
Ingrid Thorsen INTH171211 KG66 Kastrup
Laura Leonora Thomsen LALE110111 KG66 Kastrup
Liv Friis Rose LIFR080812 KG66 Kastrup
2. Hermes 1 Frederikke Haarby Reedtz FRHA110111 Gymnastikforeningen Hermes
Maluna Filippa Plays Thaysen MAPL140511 Gymnastikforeningen Hermes
Maria Bogdanova MABO180612 Gymnastikforeningen Hermes
Vega Cecilia Alix Buhl VEAL050712 Gymnastikforeningen Hermes
3. Hermes 2 Alexandra Huijben ALHU191011 Gymnastikforeningen Hermes
Carlotta Altomare CAAL180711 Gymnastikforeningen Hermes
Freja Viola Damm Timming FRDA060710 Gymnastikforeningen Hermes
4. Nakskov GF Enia Frøhling Wede ENFR310311 Nakskov GF
Jessica Jørgensen JEJØ190811 Nakskov GF
Josefine Ellehammer JOEL280411 Nakskov GF
Nanna Wendel Jensen NAJE071110 Nakskov GF
Olivia Mosiadz OLMO250711 Nakskov GF
Sofia Louise Grænge Juszczyk SOJU300510 Nakskov GF
5. Gefion Fiona Bisgaard FIBI200108 Gefion
Hannah Majlund Olsson HAMA050411 Gefion
Yassmina Esskiyah YAES051209 Gefion
6. HGF Caroline Folmert Gjørlund CAGJ250911 Helsingør GF
Marie Holm-Denninger MAHO261111 Helsingør GF
Simone Schönstrøm-Lund SISC120411 Helsingør GF

 

Trin 2

Nr. Hold Navn Licens Forening
1. KG66 Talent Emilia Friis Rose EMFR240510 KG66 Kastrup
Enja Lundberg Lykkegaard ENLU160311 KG66 Kastrup
Laura Søe Knudsen LASØ200411 KG66 Kastrup
Olivia Bay Jensen OLJE060511 KG66 Kastrup
Sally Susgaard Hansen SASU190411 KG66 Kastrup
Selma Appelquist SEAP191209 KG66 Kastrup
2. KG66 Aspirant Andrea Rán Hlynsdóttir ANRÁ291212 KG66 Kastrup
Ea Smith EASM190612 KG66 Kastrup
Fie Nyemann Davidsen FINY270410 KG66 Kastrup
Lili Kløve Rieks LIRI120411 KG66 Kastrup
Smilla Dines Nørgaard SMDI080612 KG66 Kastrup
3. ROG Carla Ljungbeck Strandfelt CAST150909 Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG)
Clara Poulsen CLPO220107 Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG)
Laura Harbo LAHA170108 Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG)
Sara Enø Enewoldsen SAEN250805 Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG)
Sara Milo SAMI201008 Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG)
Sari Whittall Christensen SACH240303 Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG)
4. Nakskov GF 2 Caya Stabell Jakobsen CAJA270909 Nakskov GF
Nobilda Hassan NOHA010109 Nakskov GF
Patricia Putrino PAPU040210 Nakskov GF
Sidsel Ellehammer Kristensen SIEL090909 Nakskov GF
5. Nakskov GF 1 Agnethe Jentoft Tobiasen AGJE031108 Nakskov GF
Clara Stabell Jakobsen CLJA180208 Nakskov GF
Sara Hassan SAHA150110 Nakskov GF
Weronika Haja WEHA300109 Nakskov GF
6. HKG Rosalba Cividanes ROCI300110 HKG Gymnastikforening
Rose Mai Blinkenberg ROBL250707 HKG Gymnastikforening
7. Nivå GF Trin 2 Annika Højfeldt ANHØ031010 Nivå GF
Emma Tvedergaard Blöndal EMTV010411 Nivå GF
Esther Hinrichsen ESHI080211 Nivå GF
Isabel Stokking ISST150512 Nivå GF
Maria Norrild MANO231210 Nivå GF
Nora Monem NOMO201012 Nivå GF
8. KIG 2 Anna Norrild ANNO231210 Nivå GF
Ella Engelbrecht ELEN160908 Nivå GF
Josefine Braun JOBR280108 Nivå GF
Sarah Beck Thomsen SABE041009 Nivå GF
Sophie-Amalie Hvelplund SOHV080408 Nivå GF
9. Gefion Carla Klubien CAKL221009 Gefion
Katherine Symington KASY251008 Gefion
Thyra Lange THLA010909 Gefion
10. HGF Frederikke Skipper Bisgaard FRBI050309 Helsingør GF
Mikkeline Skipper Bisgaard MISK260511 Helsingør GF
Selma Cetinkaya Bibulovic SECE050909 Helsingør GF
Signe W. Christiansen SICH190209 Helsingør GF
11. GHG 2 Emma Jørgensen EMJØ090207 GHG -Teamgym Herlev
EVA BJØRSHOL EVBJ200908 GHG -Teamgym Herlev
Hanna Glidvad Uldum HAUL080908 GHG -Teamgym Herlev
Johanne Behard JOBE120808 GHG -Teamgym Herlev
Karen Leth-Sonne KALE180509 GHG -Teamgym Herlev
Selina Alkassem SEAL020511 GHG -Teamgym Herlev

 

Trin 3

Nr. Hold Navn Licens Forening
1. KG66 Konkurrence Alexandra Alexeeva ALAL270609 KG66 Kastrup
Karla Agerbo KAAG290310 KG66 Kastrup
Lærke Juul Christensen LÆ J261010 KG66 Kastrup
Malou Pedersen MAPE231109 KG66 Kastrup
Mathilde Spinney MASP100908 KG66 Kastrup
Vigga Thy Brøndt VIBR260508 KG66 Kastrup
2. Hermes 2 Astrid Skjødt ASSK021209 Gymnastikforeningen Hermes
Caia Bolbroe CABO170910 Gymnastikforeningen Hermes
Carla Schiff Loess CASC150110 Gymnastikforeningen Hermes
Ellen Årslund ELÅR100810 Gymnastikforeningen Hermes
Sofie Amalie Essen Damgaard SOES200410 Gymnastikforeningen Hermes
3. Hermes 1 Ella Engbo Bille ELEN251108 Gymnastikforeningen Hermes
Sarah Balslev SABA290609 Gymnastikforeningen Hermes
Vianna Nielsen VNNI070910 Gymnastikforeningen Hermes
Vigga Højer Larsen VIHØ101109 Gymnastikforeningen Hermes
Vinja Nielsen VINI070910 Gymnastikforeningen Hermes
4. Nivå GF Trin 3 Amy Hemmingsen AMHE031209 Nivå GF
Lina Winther LIWI290408 Nivå GF
Mathilde Fischer Sydbøge Lauridsen MAFI250610 Nivå GF
Olivia Boateng Lind OLBO111208 Nivå GF
Vanessa Trad VATR260706 Nivå GF
5. Gefion Cecilia Fromholt CEFR080210 Gefion
Frida Bjorg Tomasdottir FRTO301108 Gefion
Malou Vinding Beck MAVI020310 Gefion
Olivia Eleonora Spang OLSP210809 Gefion
Sofia Esskiyah SOES130109 Gefion
6. HGF Anemone Frida Aaberg ANAA130210 Helsingør GF
Annika Nilsson ANNI200406 Helsingør GF
Sarah Vilstrup-Clausen SAVI010409 Helsingør GF
7. GHG 1 Angelina Briones Jensen ANJE241008 GHG -Teamgym Herlev
Asra Farizi ASFA250508 GHG -Teamgym Herlev
Johanne Behard JOBE120808 GHG -Teamgym Herlev
MARIE KEGEL SØRENSEN MASØ290908 GHG -Teamgym Herlev
Mie Schmidt Qvist MIQV200807 GHG -Teamgym Herlev

Dommere

Navn Forening
Afhænger af dag: lørdag el. søndag? Nivå GF
Afhænger af dag: lørdag el. søndag? Nivå GF
Anna G. Jensen - Lørdag KG66 Kastrup
Anna G. Jensen - Søndag KG66 Kastrup
Anni Jensen GHG -Teamgym Herlev
Anni Jensen GHG -Teamgym Herlev
Clara Meincke Gefion
Clara Meincke Gefion
Clara Meincke Gefion
cna GymDanmark
Dorthe Gefion
Dorthe Wiedenbein Helsingør GF
Emilie Midtbøll - lørdag KG66 Kastrup
Emilie Midtbøll - søndag KG66 Kastrup
Karoline Kamper Gefion
Karoline Kamper Gefion
Karoline Kamper Gefion
Kathrine E Rasmussen Helsingør GF
kommer HKG Gymnastikforening
oplyses senere Nakskov GF
oplyses senere Nakskov GF
oplyses senere Nakskov GF
Selina Christensen Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG)
Søs Hougaard Helsingør GF
Vi arbejder på sagen Nivå GF
Working on that Gymnastikforeningen Hermes
Working on that Gymnastikforeningen Hermes
Working on that Gymnastikforeningen Hermes
Working on that Gymnastikforeningen Hermes

 


© GymDanmark