Deltagerliste for Tumbling
Vejstrup Cup + Niveau 3 - d. 23-11-2014 - 23-11-2014
Niveau 3 - PigerNr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Ane Rotborg Henriksen | ANHE050700 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Julie Jensen | JUJE191001 | Odense Gymnastik Forening |
3. | Lea Erbs | LEER010100 | Odense Gymnastik Forening |
4. | Line Krag Biernat | LIBI071000 | Odense Gymnastik Forening |
5. | Lykke Nørgaard Christoffersen | LYCH190800 | Odense Gymnastik Forening |
6. | Mathilde Lynbech | MALY120802 | Odense Gymnastik Forening |
7. | Mie Bæk | MIBÆ250300 | Odense Gymnastik Forening |
8. | Rakel Hentze | RAHE311299 | Odense Gymnastik Forening |
9. | Sarah Ravn | SARA071002 | Odense Gymnastik Forening |
10. | Victoria Juul Madsen | VIMA010200 | Odense Gymnastik Forening |
11. | Camilla Houni Hansen | CAHA191201 | Vestjysk GF (VGF89) |
12. | Dorthe Jørgensen | DOJØ090401 | Vestjysk GF (VGF89) |
13. | Emma Toft Fleng | EMTO071103 | Vestjysk GF (VGF89) |
14. | juli jensen | JUJE191001 | Vestjysk GF (VGF89) |
15. | Kirstine Laursen | KILA290103 | Vestjysk GF (VGF89) |
16. | Lea Jakobsen | LEJA170102 | Vestjysk GF (VGF89) |
17. | Mie Mariane Korsgaard | MIKO100405 | Vestjysk GF (VGF89) |
18. | Signe Møller Rasmussen | SIRA230201 | Vestjysk GF (VGF89) |
19. | sarah sander | SASA300101 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
20. | Marianne Bæk Nielsen | MABÆ060300 | Brejninggaard Teamgym og Tumbling |
21. | Emma Dremstrup | EMDR051103 | Silkeborg P/D |
22. | Frederikke Amalie Hansen | FRHA170898 | Starup U & IF |
23. | Sarah Bergholz | SABE010200 | Starup U & IF |
24. | Sola Kathrine Thomsen | SOTH151106 | Outrup GUB |
25. | Julie Uhrskov | JUUH301203 | Flemming Efterskole |
Niveau 3 - Drenge
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Anders Reinholt Mortensen | ANMO220903 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Emil Meisner | EMME250202 | Odense Gymnastik Forening |
3. | Felix Nguyen | FENG250603 | Odense Gymnastik Forening |
4. | Frederik Seberg Skytthe | FRSK181002 | Odense Gymnastik Forening |
5. | Karl-Gustav Baunsgaard | KABA071002 | Odense Gymnastik Forening |
6. | Lucas Friis Rye Jensen | LUJE090502 | Odense Gymnastik Forening |
7. | Mikkel Ingildsen | MIIN150702 | Odense Gymnastik Forening |
8. | Peter Emil Aalborg Nielsen | PENI301104 | Odense Gymnastik Forening |
9. | Simon Klinge Gabriels | SIGA050502 | Odense Gymnastik Forening |
10. | Simon Liocouras Nielsen | SINI220602 | Odense Gymnastik Forening |
11. | Gustav Buch-Albertsen | GUBU091001 | Svendborg Gymnastikforening |
12. | Karl Johan Funch Måstrup Kristensen | KAKR281099 | Svendborg Gymnastikforening |
13. | Mads Oksbjerg Madsen | MAMA271101 | Svendborg Gymnastikforening |
14. | Samuel Sepstrup Gregersen | SAGR040102 | Svendborg Gymnastikforening |
15. | Jonathan Bonnichsen | JOBO060304 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
16. | Jens Arne Wind | JEWI181198 | Starup U & IF |
17. | Andreas Yde Pedersen | ANPE170405 | Outrup GUB |
18. | Frederik Bækhøj Skaaning | FRBÆ150905 | Outrup GUB |
19. | Jeppe Korsholm Plauborg | JEPL260303 | Outrup GUB |
20. | Mikkel Pilgaard | MIPI101103 | Outrup GUB |
21. | Jeppe Mikkelsen | JEMI220101 | Flemming Efterskole |
22. | Kasper Gottczoll | KAGO080702 | Flemming Efterskole |
23. | Mathias Bech Nielsen | MANI030303 | Flemming Efterskole |
24. | Nclas Rasmussen | NCRA260101 | Flemming Efterskole |
25. | Steffen Jensen | STJE081003 | Flemming Efterskole |
C rækken - Mini piger
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Cecilie Krogh Pindstrup | CEPI260200 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Nikoline Serup Christensen | NICH181102 | Odense Gymnastik Forening |
3. | Sofia Chau | SOCH090303 | Odense Gymnastik Forening |
4. | Anja Malczynska | ANMA150501 | Vestjysk GF (VGF89) |
5. | Camilla Engelbrecht Aalling Sørensen | CASØ071100 | Vestjysk GF (VGF89) |
6. | Emma Nordborg Hansen | EMNO070202 | Vestjysk GF (VGF89) |
7. | emma nørfjand | EMNØ041299 | Vestjysk GF (VGF89) |
8. | Lærke Nordborg Hansen | LÆHA220100 | Vestjysk GF (VGF89) |
9. | Mathilde Gedved Thomsen | MATH010704 | Vestjysk GF (VGF89) |
10. | Sara Østergaard | SAØS020501 | Vestjysk GF (VGF89) |
11. | Josefine Scherrebeck | JOSC120503 | Flemming Efterskole |
C rækken - Mini drenge
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Hjalte Toftenæs Nielsen | HJNI250802 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Lau Popp Troelsen | LATR290900 | Odense Gymnastik Forening |
3. | Laust Outzen Paulsen | LAPA210203 | Odense Gymnastik Forening |
4. | Søren Skov Jensen | SØJE020102 | Odense Gymnastik Forening |
5. | Asbjørn Juul Sømod | ASSØ170703 | Svendborg Gymnastikforening |
6. | Sofus Møller Kramer | SOKR150901 | Svendborg Gymnastikforening |
7. | Casper Hansen | CAHA260301 | Vestjysk GF (VGF89) |
8. | Hjalte Stig Boye Christensen | HJST191002 | Vestjysk GF (VGF89) |
9. | jeppe Østergaard Hansen | JEØS231102 | Vestjysk GF (VGF89) |
10. | Lasse Aabjerg Sejbjerg | LASE120503 | Vestjysk GF (VGF89) |
11. | Rasmus Laumann Ørregaard | RALA070202 | Vestjysk GF (VGF89) |
12. | Peder Kjær Pedersen | PEKJ110303 | Outrup GUB |
13. | Andreas Andersen | ANAN080200 | Flemming Efterskole |
14. | Lukas Padkær | LUPA100800 | Flemming Efterskole |
C rækken - Junior piger
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Sascha Lykke Larsen | SALY220599 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Anna Carina Syberg Møller | ANSY021098 | Vejstrup Efterskole |
3. | Mathide Agda Sejersten Jeppesen | MASE120599 | Vejstrup Efterskole |
4. | Elisabeth Auning | ELAU210900 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
5. | Stine Iversen | STIV130701 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
6. | Ninna Sabine Hedegaard Christensen | NIHE100798 | Brejninggaard Teamgym og Tumbling |
C rækken - Junior drenge
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Anton Vibæk | ANVI010499 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Jakob Sønderskov | JASØ151298 | Odense Gymnastik Forening |
3. | Frederik Lundborg | FRLU180698 | Vejstrup Efterskole |
4. | Mathias Pedersen | MAPE140598 | Vejstrup Efterskole |
5. | Mads Rembrandt | MARE271098 | Bøvling Idrætsefterskole |
6. | Mads Therkildsen | MATH210698 | Bøvling Idrætsefterskole |
7. | Mikkel Von Düring | MIVO040998 | Bøvling Idrætsefterskole |
8. | Frederik Andersson | FRAN310501 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
9. | Jacob Sandbæk | JASA050399 | Brejninggaard Teamgym og Tumbling |
10. | Mathias Kousgaard Kjær | MAKO110399 | Brejninggaard Teamgym og Tumbling |
11. | Oliver Siebert | OLSI040400 | Brejninggaard Teamgym og Tumbling |
12. | Thue Ingemann Pedersen | THIN200498 | Brejninggaard Teamgym og Tumbling |
13. | Emil Jepsen Kjær | EMKJ051199 | Starup U & IF |
14. | Lasse Appel Kofoed | LAKO140698 | Starup U & IF |
B rækken - Mini piger
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Emma Nørgaard Thestrup | EMTH130101 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Malou Hermann Poulsen | MAPO051001 | Odense Gymnastik Forening |
3. | Pernille Henriksen | PEHE160800 | Odense Gymnastik Forening |
4. | Emilie Bech Hansen | EMBE090103 | Vestjysk GF (VGF89) |
5. | Emma Iris Rye Rasmussen | EMRA180501 | Silkeborg P/D |
6. | Laura Haüser | LAHA090902 | Silkeborg P/D |
7. | Mie Brixen Nielsen | MINI060500 | Outrup GUB |
8. | Cecilie Krejberg Jensen | CEKR310502 | Flemming Efterskole |
B rækken - Mini drenge
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Mads Lykke Hansen | MAHA290103 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Magnus Lindholmer | MALI280903 | Oure-Gudme Idrætsforening (GS-Gudme) |
3. | Gustav Wang | GUWA160702 | Vestjysk GF (VGF89) |
4. | Søren Knudsen | SØKN071099 | Vestjysk GF (VGF89) |
5. | Rasmus Deutschbein | RADE220601 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
6. | Toke Ebbesen | TOEB201001 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
7. | Elias Månsson | ELMÅ280102 | Flemming Efterskole |
8. | Jesper Vallentin | JEVA070500 | Flemming Efterskole |
9. | Noah Ørting | NOØR021101 | Flemming Efterskole |
10. | Yanus Hammer | YAHA170201 | Flemming Efterskole |
B rækken - Junior piger
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Karoline Qvick Hansen | KAHA130699 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Cecilie Bro | CEBR150700 | Vestjysk GF (VGF89) |
3. | Camilla Fjordside | CAFJ210198 | Bøvling Idrætsefterskole |
4. | Emilie Andersen | EMAN180398 | Flemming Efterskole |
5. | Karen Lillevang | KALI281099 | Flemming Efterskole |
6. | Mia Rix | MIRI060798 | Flemming Efterskole |
B rækken - Junior drenge
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Lukas Rothman Boas | LURO171298 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Frederik Møller Larsen | FRLA181198 | Vejstrup Efterskole |
3. | Knut Grindheim Onsøyen | KNON110499 | Vejstrup Efterskole |
4. | Magnus Toke Jensen | MAJE240599 | Vejstrup Efterskole |
5. | Mattias Frantzen Moholt | MAMO291099 | Vejstrup Efterskole |
6. | Rasmus Lau Thejlade Henriksen | RAHE130898 | Vejstrup Efterskole |
7. | Anders Allerslev | ANAL130398 | Flemming Efterskole |
8. | Anders Erikesen | ANER121198 | Flemming Efterskole |
9. | Benjamin Kristensen | BEKR070598 | Flemming Efterskole |
10. | Chris Kejser | CHKE150999 | Flemming Efterskole |
11. | Jacob Riis | JARI190698 | Flemming Efterskole |
12. | Jacob Røge | JARØ310897 | Flemming Efterskole |
13. | Mads Bojsen | MABO240198 | Flemming Efterskole |
14. | Magnus Bakke | MABA090598 | Flemming Efterskole |
15. | Mathias Thomsen | MATH181098 | Flemming Efterskole |
16. | Mikkel Hyldested | MIHY190399 | Flemming Efterskole |
17. | Nicolaj Klitgaard Madsen | NIMA210899 | Flemming Efterskole |
18. | Theo Nielsen | THNI170299 | Flemming Efterskole |
19. | Tobias Larsen | TOLA101197 | Flemming Efterskole |
B rækken - Senior damer
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Lærke Siggaard Tolstrup | LÆTO190896 | Vestjysk GF (VGF89) |
B rækken - Senior herre
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Anthony Dorrington | ANDO180292 | Ollerup Gymnastikforening |
2. | Mads Haslund Haubjerg | MAHA081194 | Ollerup Gymnastikforening |
Eliterækken - Mini piger
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Frida Jinlan Kjølby Kok | FRJI100203 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Johanne Dickmeiss | JODI080401 | Odense Gymnastik Forening |
3. | Alberte Nørgaard | ALNØ260203 | Silkeborg P/D |
4. | Christine Næss-schmidt Mølgaard | CHMØ210701 | Silkeborg P/D |
5. | Victoria Kathrine Thomsen | VITH031003 | Outrup GUB |
Eliterækken - Mini drenge
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Emil Vibæk Frederiksen | EMFR131200 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Magnus Quist | MAQU020900 | Odense Gymnastik Forening |
3. | Gustav Juul Sømod | GUSØ060100 | Svendborg Gymnastikforening |
4. | Adam Winther | ADSC181196 | Vestjysk GF (VGF89) |
5. | Andreas Leino Lucassen | ANLU130501 | Vestjysk GF (VGF89) |
6. | Martin Abildgaard | MAAB200602 | Silkeborg P/D |
7. | Alexander Skovgaard Bredvig | ALBR280800 | Outrup GUB |
8. | Jonas Skriver | JOSK070200 | Outrup GUB |
9. | Rasmus Bloch Tronøe | RATR070301 | Outrup GUB |
10. | Frederik Andersen | FRAN141101 | Flemming Efterskole |
Eliterækken - Junior piger
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Katrine Benedikte Møller | KAMØ220599 | Vejstrup Efterskole |
2. | Freja Sørensen | FRSØ210999 | Oure-Gudme Idrætsforening (GS-Gudme) |
3. | Camilla Buus Madsen | CAMA250997 | Silkeborg P/D |
4. | Sabine Lykke Skjøtt | SASK020899 | Outrup GUB |
Eliterækken - Junior drenge
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | David Henri Oliver Erbs | DAER190999 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Jeppe T. F. Olesen | JEOL110897 | Odense Gymnastik Forening |
3. | Morten Juul Sørensen | MOSØ210497 | Odense Gymnastik Forening |
4. | Alex Perra Jørgensen | ALJØ240698 | Vejstrup Efterskole |
5. | Anders Dairo Thomsen | ANTH030898 | Vejstrup Efterskole |
6. | Christoffer Lauridsen | CHLA210598 | Vejstrup Efterskole |
7. | Johannes Bodeval Johansen | JOBO111297 | Vejstrup Efterskole |
8. | Johannes Juul Sømod | JOSØ040398 | Vejstrup Efterskole |
9. | Lui Slot-Tygesen | LUSL130199 | Vejstrup Efterskole |
10. | Rasmus Beck Hansen | RAHA201098 | Vejstrup Efterskole |
11. | Arne Rask Kær | ARKÆ161296 | Vestjysk GF (VGF89) |
12. | Dennis Samsø | DESA171297 | Bøvling Idrætsefterskole |
13. | Sebastian Sørensen | SESØ221297 | Bøvling Idrætsefterskole |
14. | Kristoffer Kryger | KRKR300497 | Silkeborg P/D |
15. | Simon Bjørnholdt Nielsen | SIBJ161097 | Silkeborg P/D |
16. | Thor Dremstrup | THDR280799 | Silkeborg P/D |
17. | Christoffer Krog Scherrebeck | CHSC030999 | Flemming Efterskole |
18. | Janus Broch Mols | JAMO031199 | Flemming Efterskole |
Eliterækken - Senior damer
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Nicoline Honoré | NIHO100195 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Amanda Madsen | AMMA260796 | Vestjysk GF (VGF89) |
3. | Anne Sofie Okkerstrøm Mikkelsen | ANOK080697 | Vestjysk GF (VGF89) |
4. | Anne-sofie Juhl Jørgensen | ANJØ210797 | Vestjysk GF (VGF89) |
5. | Janneke Lanng | JALA251195 | Vestjysk GF (VGF89) |
6. | Ida Pagård | IDPA030297 | Outrup GUB |
Eliterækken - Senior herre
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Andreas Bjerregaard Schmidt | ANSC301093 | Ollerup Gymnastikforening |
2. | Joel Händig | JOHÄ240294 | Ollerup Gymnastikforening |
3. | Mikkel Jørgensen | MIJØ161293 | Ollerup Gymnastikforening |
4. | Kristoffer Hayes | KRHA010592 | Vestjysk GF (VGF89) |
5. | Mikael Nissen | MINI280992 | Vestjysk GF (VGF89) |
6. | Sune Engholm | SUEN251193 | Vestjysk GF (VGF89) |
7. | Rasmus Gaarde Sørensen | RASØ150396 | Silkeborg P/D |
Dommere
Nr. | Navn | Foening |
1. | Anders Scherrebeck | Flemming Efterskole |
2. | Anders Sørensen | Oure-Gudme Idrætsforening (GS-Gudme) |
3. | Claus Rasmussen | Odense Gymnastik Forening |
4. | Elisabeth Auning | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
5. | Jakob Astrup Vestergaard | Brejninggaard Teamgym og Tumbling |
6. | Jakob Astrup Vestergaard | Brejninggaard Teamgym og Tumbling |
7. | Jakob Rasmussen | Flemming Efterskole |
8. | Jesper Rasmussen | Flemming Efterskole |
9. | Jette Møller | Vejstrup Efterskole |
10. | Karsten Skjøtt | Outrup GUB |
11. | Niels Henrik Nielsen | Ollerup Gymnastikforening |
12. | Niels Henrik Nielsen | Ollerup Gymnastikforening |
13. | Ralph Jensen | Brejninggaard Teamgym og Tumbling |
14. | Sarah Sander | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
15. | Søren Juul Sømod | Svendborg Gymnastikforening |
16. | Thomas Hansen | Odense Gymnastik Forening |
17. | Thomas Hansen | Odense Gymnastik Forening |
18. | Torben Pindstrup | Odense Gymnastik Forening |