Deltagerliste for Tumbling
H. C. Andersen Cup - d. 27-01-2013 - 27-01-2013
C rækken - Mini pigerNr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Karoline Qvick Hansen | KAHA130699 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Pernille Henriksen | PEHE160800 | Odense Gymnastik Forening |
3. | Sissel Lentz Christensen | SILE070403 | Odense Gymnastik Forening |
4. | Camilla Engelbrecht Aalling Sørensen | CASØ071100 | Vestjysk GF (VGF89) |
5. | Eloise Eliasen | ELEL190802 | Vestjysk GF (VGF89) |
6. | Amalie Friis Lund | AMLU300402 | Silkeborg P/D |
7. | Christine Næss-schmidt Mølgaard | CHMØ210701 | Silkeborg P/D |
C rækken - Mini drenge
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Jens Pedersen | JEPE210699 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Niels Peter Vikkelsøe | NIVI271199 | Odense Gymnastik Forening |
3. | Adam Winther | ADWI200501 | Vestjysk GF (VGF89) |
4. | Gustav Wang | GUWA160702 | Vestjysk GF (VGF89) |
5. | Jens Nissen | JENI100199 | Vestjysk GF (VGF89) |
6. | Mads Fenger Olesen | MAFE300300 | Vestjysk GF (VGF89) |
7. | Jimi Nielsen | JINI100300 | Silkeborg P/D |
8. | Jens Hvelplund | JEHV260500 | Outrup GUB |
9. | Jonas Skriver | JOSK070200 | Outrup GUB |
10. | Noah Ørting | NOØR021101 | Flemming Efterskole |
11. | Yanus Hammer | YAHA170202 | Flemming Efterskole |
C rækken - Junior piger
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Anna Carina Syberg Møller | ANSY021098 | Svendborg Gymnastikforening |
2. | Camilla Fjordside | CAFJ210198 | Vestjysk GF (VGF89) |
3. | Camilla Pedersen | CAPE310398 | Vestjysk GF (VGF89) |
4. | Cecilie Støjberg Andersen | CEAN161198 | Vestjysk GF (VGF89) |
5. | Nicoline Lassesen | NILA101098 | Vestjysk GF (VGF89) |
C rækken - Junior drenge
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Alexander Jakobsen | ALJA190798 | Vestjysk GF (VGF89) |
2. | Jeppe Kirkegaard | JEKI210297 | Vestjysk GF (VGF89) |
3. | Mikkel Søndergaard Christiansen | MICH291298 | Vestjysk GF (VGF89) |
4. | Niklas Bro | NIBR250897 | Vestjysk GF (VGF89) |
5. | Jonas Bolby | JOBO270996 | Silkeborg P/D |
6. | Daniel Them | DATH110996 | Flemming Efterskole |
7. | Frederik Gottczoll | FRGO080298 | Flemming Efterskole |
B rækken - Mini piger
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Olivia Scharf Matthiesen | OLMA270600 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Julia Dyrby Wittmann | JUWI070600 | Vejlby IK (VIK) |
B rækken - Mini drenge
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Andreas B. Fredenslund | ANB.190102 | Odense Gymnastik Forening |
2. | David Henri Oliver Erbs | DAER190999 | Odense Gymnastik Forening |
3. | Magnus Quist | MAQU020900 | Odense Gymnastik Forening |
B rækken - Junior piger
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Simone Brylle | SIBR041295 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Malou Dahlgaard | MADA260198 | Vestjysk GF (VGF89) |
B rækken - Junior drenge
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Frederik Møller Larsen | FRLA181198 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Johannes Vikkelsøe | JOVI210596 | Odense Gymnastik Forening |
3. | Louis Helledie | LOHE190498 | Odense Gymnastik Forening |
4. | Lucas Nielsen Quilodran | LUNI081097 | Odense Gymnastik Forening |
5. | Mikkel Jørgensen | MIJØ161293 | Odense Gymnastik Forening |
6. | Mikkel Metzsch | MIME160797 | Odense Gymnastik Forening |
7. | Rasmus Lau Thejlade Henriksen | RAHE130898 | Odense Gymnastik Forening |
8. | Lasse Linnig Thomsen | LATH070695 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
9. | Michael Bonde | MIBO170297 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
10. | Søren John Henning | SØHE110595 | Silkeborg P/D |
11. | Tobias Bjerg Ernshof | TOER170495 | Silkeborg P/D |
B rækken - Senior herre
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Aslak Hammer Niclasen | ASHA060693 | Ollerup Gymnastikforening |
2. | Jonas Aamøe Laursen | JOAA011189 | Vejlby IK (VIK) |
3. | Nis Rykær Simonsen | NISI260888 | Vejlby IK (VIK) |
4. | Poul Brix Christensen | POCH250988 | Vejlby IK (VIK) |
5. | William Egendal | WIEG230294 | Vejlby IK (VIK) |
6. | Bjørk Gotthardsen | BJGO040895 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
7. | Christian Deichgraeber | CHDE170493 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
8. | Mikkel Ebbesen | MIEB240895 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
9. | Søren Carstensen | SØCA290595 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
10. | Tobias Wilhelmsen | TOWI140594 | Flemming Efterskole |
Eliterækken - Mini piger
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Sara La Cour Hansen | SALA190799 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Freja Sørensen | FRSØ210999 | Oure-Gudme Idrætsforening (GS-Gudme) |
3. | Katrine Benedikte Møller | KAMØ220599 | Oure-Gudme Idrætsforening (GS-Gudme) |
4. | Mathilde Bang | MABA220400 | Vejlby IK (VIK) |
5. | Sabine Lykke Skjøtt | SASK020899 | Outrup GUB |
Eliterækken - Mini drenge
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Emil Vibæk Frederiksen | EMFR131200 | Svendborg Gymnastikforening |
2. | Gustav Juul Sømod | GUSØ060100 | Svendborg Gymnastikforening |
3. | Christoffer Krog Scherrebeck | CHKR030999 | Flemming Efterskole |
4. | Lui Slot-Tygesen | LUSL130199 | Flemming Efterskole |
Eliterækken - Junior piger
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Anne Sofie Okkerstrøm Mikkelsen | ANOK080697 | Vestjysk GF (VGF89) |
2. | Anne-Sofie Juhl Jørgensen | ANJU210797 | Vestjysk GF (VGF89) |
3. | Camilla Buus Madsen Madsen | CAMA250997 | Silkeborg P/D |
4. | Ida Pagård | IDPA030297 | Outrup GUB |
5. | Sara Raunholt Ørskov | SAØR060498 | Outrup GUB |
6. | Signe Andersen | SIAN311098 | Outrup GUB |
7. | Amanda Madsen | AMMA260796 | Vesterlund Efterskole |
8. | Ida Pagård | IDPA030297 | Vesterlund Efterskole |
Eliterækken - Junior drenge
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Albert Klostergaard | ALKL050995 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Andreas B. Rasmussen | ANB.220495 | Odense Gymnastik Forening |
3. | Jeppe T. F. Olesen | JEOL110897 | Odense Gymnastik Forening |
4. | Johan Hvidemose | JOHV080695 | Odense Gymnastik Forening |
5. | Thomas Chilvers | THCH180898 | Odense Gymnastik Forening |
6. | Johannes Juul Sømod | JOSØ040398 | Svendborg Gymnastikforening |
7. | Johannes Bodeval Johansen | JOJO111297 | Oure-Gudme Idrætsforening (GS-Gudme) |
8. | Siver Al-Khayat | SIAL280895 | Oure-Gudme Idrætsforening (GS-Gudme) |
9. | Anders Moesgaard | ANMO010598 | Vestjysk GF (VGF89) |
10. | Elias Green | ELGR170298 | Vestjysk GF (VGF89) |
11. | Frederik Færgemann Hansen | FRFÆ090898 | Vestjysk GF (VGF89) |
12. | Kasper Ludvigsen | KALU030598 | Vestjysk GF (VGF89) |
13. | mathias brogaard | MABR300498 | Vestjysk GF (VGF89) |
14. | Niclas Harris | NIHA060798 | Vestjysk GF (VGF89) |
15. | Oliver jørgensen | OLJØ080798 | Vestjysk GF (VGF89) |
16. | Rasmus Beck Hansen | RABE201098 | Vestjysk GF (VGF89) |
17. | Sebastian Schougaard Sørensen | SESØ221297 | Vestjysk GF (VGF89) |
18. | Kristoffer Kryger | KRKR300497 | Silkeborg P/D |
19. | Simon Bjørnholdt | SIBJ161097 | Silkeborg P/D |
20. | Jakob Krog | JAKR290296 | Vesterlund Efterskole |
21. | Magnus Eskesen | MAES130895 | Vesterlund Efterskole |
22. | Oliver Termansen | OLTE081296 | Vesterlund Efterskole |
Eliterækken - Senior damer
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Johanne Nørby | JONØ200792 | Ollerup Gymnastikforening |
2. | frederikke flyvholm | FRFL130895 | Vestjysk GF (VGF89) |
3. | Nicoline Honoré | NIHO100195 | Vestjysk GF (VGF89) |
Eliterækken - Senior herre
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | David Bay Jensen | DABA091289 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Lasse Pihl | LAPI130990 | Odense Gymnastik Forening |
3. | Tobias Brems-hulgaard | TOBR080690 | Odense Gymnastik Forening |
4. | Kasper Alexander Møller | KAMØ300793 | Oure-Gudme Idrætsforening (GS-Gudme) |
5. | Anders Wesch | ANWE111093 | Vestjysk GF (VGF89) |
6. | Kristoffer Hayes | KRHA010592 | Vestjysk GF (VGF89) |
7. | Mikael Nissen | MINI280992 | Vestjysk GF (VGF89) |
8. | Peter Ulrich Rasmussen | PERA020591 | Vestjysk GF (VGF89) |
9. | Sune Engholm | SUEN251193 | Vestjysk GF (VGF89) |
10. | Kim Bugslag | KIBU070790 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
11. | Christoffer Dalgas Søgaard | CHSØ201294 | Outrup GUB |
12. | Adam Scharf Matthiesen | ADSC181196 | Vesterlund Efterskole |
Dommere
Nr. | Navn | Foening |
1. | Christian Søndergaard Hansen | Vesterlund Efterskole |
2. | Daniel Vestergaard | Vestjysk GF (VGF89) |
3. | Jens Hvidemose | Odense Gymnastik Forening |
4. | Jette Rahbæk Møller | Oure-Gudme Idrætsforening (GS-Gudme) |
5. | Jørgen Morsing | Outrup GUB |
6. | Michael Jensen | Vesterlund Efterskole |
7. | Niels Henrik Nielsen | Ollerup Gymnastikforening |
8. | Stine Strøm | Vejlby IK (VIK) |
9. | Sune Starup | Ollerup Gymnastikforening |
10. | Thomas Hansen | Odense Gymnastik Forening |
11. | Tove Morsing | Silkeborg P/D |