Deltagerliste for Tumbling
Vejstrup Cup - d. 24-11-2013 - 24-11-2013
Niveau 3 - DrengeNr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Emil Meisner | EMME250202 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Lukas Padkær | LUPA100800 | Flemming Efterskole |
C rækken - Mini piger
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Cecilie Krogh Pindstrup | CEKR260200 | Tumbling Team Fyn |
2. | Sascha Lykke Larsen | SALY220599 | Odense Gymnastik Forening |
3. | Camilla Engelbrecht Aalling Sørensen | CASØ071100 | Vestjysk GF (VGF89) |
4. | Emilie Bech Hansen | EMBE090103 | Vestjysk GF (VGF89) |
5. | Filippa Marie Overgaard Olesen | FIOL041002 | Vestjysk GF (VGF89) |
6. | Lærke Nordborg Hansen | LÆNO220100 | Vestjysk GF (VGF89) |
7. | Amalie Friis Lund | AMLU300402 | Silkeborg P/D |
8. | Christine Næss-schmidt Mølgaard | CHMØ210701 | Silkeborg P/D |
9. | Emma Iris Rye Rasmussen | EMRA180501 | Silkeborg P/D |
10. | Mia Nielsen | MINI160900 | Silkeborg P/D |
11. | Marie Alexandersen Flindt | MAAL050199 | Outrup GUB |
12. | Victoria Kathrine Thomsen | VITH031003 | Outrup GUB |
13. | ? | CEKR310502 | Flemming Efterskole |
14. | Karen Lillevang | KALI281099 | Flemming Efterskole |
C rækken - Mini drenge
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Magnus Stampe Nielsen | MANI270700 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Niels Peter Vikkelsøe | NIVI271299 | Odense Gymnastik Forening |
3. | Adam Winther | ADWI200501 | Vestjysk GF (VGF89) |
4. | Andreas Leino Lucassen | ANLU130501 | Vestjysk GF (VGF89) |
5. | Lasse Aabjerg Sejbjerg | LASE120503 | Vestjysk GF (VGF89) |
6. | Rasmus Laumann Ørregaard | RALA070202 | Vestjysk GF (VGF89) |
7. | Seth Kronvold Nielsen | SEKR281099 | Vestjysk GF (VGF89) |
8. | Søren Knudsen | SØKN071099 | Vestjysk GF (VGF89) |
9. | Magnus Højberg Oskarson | MAOS251100 | Outrup GUB |
10. | Rasmus Bloch Tronøe | RATR070301 | Outrup GUB |
11. | ? | NOØR021101 | Flemming Efterskole |
12. | Elias Månsson | ELMÅ280102 | Flemming Efterskole |
13. | Jesper Vallentin | JEVA070500 | Flemming Efterskole |
14. | Thomas Knudsen | THKN130899 | Flemming Efterskole |
C rækken - Junior piger
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Camilla Fjordside | CAFJ210198 | Vestjysk GF (VGF89) |
2. | Cecilie Støjberg Andersen | CEAN161198 | Vestjysk GF (VGF89) |
3. | Nicoline Lassesen | NILA101098 | Vestjysk GF (VGF89) |
4. | Stine Mikkelsen | STMI240599 | Silkeborg P/D |
C rækken - Junior drenge
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Lukas Rothman Boas | LURO171298 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Emil Caroli Juul | EMCA230799 | Silkeborg P/D |
3. | Thor Dremstrup | THDR280799 | Silkeborg P/D |
B rækken - Mini piger
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Frida Jinlan Kjølby Kok | FRJI100203 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Karoline Qvick Hansen | KAHA130699 | Odense Gymnastik Forening |
3. | Pernille Henriksen | PEHE160800 | Odense Gymnastik Forening |
4. | Sissel Lentz Christensen | SILE070403 | Odense Gymnastik Forening |
5. | Cecilie Bro | CEBR150700 | Vestjysk GF (VGF89) |
6. | Mie Brixen Nielsen | MINI060500 | Outrup GUB |
B rækken - Mini drenge
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Jens Pedersen | JEPE210699 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Magnus Quist | MAQU020900 | Odense Gymnastik Forening |
3. | Nicolai Sander | NISA291200 | Odense Gymnastik Forening |
4. | Gustav Wang | GUWA160702 | Vestjysk GF (VGF89) |
5. | Jonas Skriver | JOSK070200 | Outrup GUB |
6. | Frederik Andersen | FRAN141101 | Flemming Efterskole |
7. | Yanus Hammer | YAHA170201 | Flemming Efterskole |
B rækken - Junior piger
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Sarah Skov Fobian | SAFO130597 | Vejstrup Efterskole |
B rækken - Junior drenge
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Johannes Vikkelsøe | JOVI210596 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Jonathan Juul Madsen | JOMA070896 | Odense Gymnastik Forening |
3. | Louis Helledie | LOHE190498 | Odense Gymnastik Forening |
4. | Rasmus Lau Thejlade Henriksen | RAHE130898 | Odense Gymnastik Forening |
5. | Morten Ørskov Larsen | MOLA101098 | Vejstrup Efterskole |
6. | Søren Budtz Berthelsen | SØBE290398 | Vejstrup Efterskole |
7. | Axel Jørgensen | AXJØ240698 | Flemming Efterskole |
B rækken - Senior damer
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Kristine Aarrestad | KRAA080594 | Ollerup Gymnastikforening |
2. | Sarah Robb | SARO270793 | Ollerup Gymnastikforening |
B rækken - Senior herre
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Alexander Philip | ALPH221091 | Ollerup Gymnastikforening |
2. | Aslak Rahaman Alhassan | ASAL160894 | Ollerup Gymnastikforening |
3. | Joel Händig | JOHÄ240294 | Ollerup Gymnastikforening |
4. | Kris Straarup Jensen | KRJE300393 | Ollerup Gymnastikforening |
5. | Kristoffer Ryelund Nielsen | KRNI210892 | Ollerup Gymnastikforening |
6. | Morten Thalund Thomsen | MOTH110991 | Ollerup Gymnastikforening |
7. | Niklas Breindahl | NIBR180594 | Ollerup Gymnastikforening |
8. | Nikolaj Østergård Sørensen | NISØ150493 | Ollerup Gymnastikforening |
9. | Verner Mãgi | VEMÃ290189 | Ollerup Gymnastikforening |
10. | Wei Jun Lee | WELE091092 | Ollerup Gymnastikforening |
11. | Jonas Toft Odgaard | JOOD140995 | Vestjysk GF (VGF89) |
12. | Simon Aalbæk | SIAA281294 | Vestjysk GF (VGF89) |
Eliterækken - Mini piger
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Johanne Dickmeiss | JODI080401 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Olivia Scharf Matthiesen | OLMA270600 | Odense Gymnastik Forening |
3. | Sara La Cour Hansen | SALA190799 | Odense Gymnastik Forening |
4. | Freja Sørensen | FRSØ210999 | Oure-Gudme Idrætsforening (GS-Gudme) |
5. | Katrine Benedikte Møller | KAMØ220599 | Oure-Gudme Idrætsforening (GS-Gudme) |
6. | Sabine Lykke Skjøtt | SASK020899 | Outrup GUB |
Eliterækken - Mini drenge
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | David Henri Oliver Erbs | DAER190999 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Emil Vibæk Frederiksen | EMFR131200 | Svendborg Gymnastikforening |
3. | Gustav Juul Sømod | GUSØ060100 | Svendborg Gymnastikforening |
4. | Jens Hvelplund | JEHV260500 | Outrup GUB |
5. | Christoffer Krog Scherrebek | CHKR030999 | Flemming Efterskole |
6. | Lui Slot-Tygesen | LUSL130199 | Flemming Efterskole |
Eliterækken - Junior piger
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Laura Nielsen | LANI200297 | Vejstrup Efterskole |
2. | Amanda Madsen | AMMA260796 | Vestjysk GF (VGF89) |
3. | Anne-Sofie Juhl Jørgensen | ANJU210797 | Vesterlund Efterskole |
4. | Ida Pagård | SAØR060498 | Vesterlund Efterskole |
5. | Signe Andersen | SIAN311098 | Vesterlund Efterskole |
Eliterækken - Junior drenge
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Andreas B. Rasmussen | ANB.220495 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Johan Hvidemose | JOHV080695 | Odense Gymnastik Forening |
3. | Magnus Eskesen | MAES130895 | Odense Gymnastik Forening |
4. | Mikkel Jørgensen | MIJØ161293 | Odense Gymnastik Forening |
5. | Thomas Chilvers | THCH180898 | Odense Gymnastik Forening |
6. | Andreas Franker Holm | ANFR040897 | Vejstrup Efterskole |
7. | Flemming Fredslund Andersen | FLAN050797 | Vejstrup Efterskole |
8. | Frederik Møller Larsen | FRLA181198 | Vejstrup Efterskole |
9. | Lasse Elneff | LAEL061097 | Vejstrup Efterskole |
10. | Morten Juul Sørensen | MOSØ210497 | Vejstrup Efterskole |
11. | Rasmus Langergaard Jensen | RAJE090897 | Vejstrup Efterskole |
12. | Johannes Bodeval Johansen | JOJO111297 | Oure-Gudme Idrætsforening (GS-Gudme) |
13. | Frederik Færgemann Hansen | FRFÆ090898 | Vestjysk GF (VGF89) |
14. | Bjørk Tønder Gotthardsen | BJGO040895 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
15. | Rasmus Gaarde Sørensen | RASØ150396 | Silkeborg P/D |
16. | Alexander Hejsel | ALHE031196 | Vesterlund Efterskole |
17. | Elias Green | ELGR170298 | Vesterlund Efterskole |
18. | Johannes Juul Sømod | JOSØ040398 | Vesterlund Efterskole |
19. | Kristoffer Kryger | KRKR300497 | Vesterlund Efterskole |
20. | Michael Bonde | OLJØ080798 | Vesterlund Efterskole |
21. | Rasmus Beck Hansen | RABE201098 | Vesterlund Efterskole |
Eliterækken - Senior damer
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Johanne Nørby | JONØ200792 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Ashley Pelletier | ASPE110494 | Ollerup Gymnastikforening |
Eliterækken - Senior herre
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Adam Scharf Matthiesen | ADSC181196 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Anders Wesch | ANWE111093 | Odense Gymnastik Forening |
3. | David Bay Jensen | DABA091289 | Odense Gymnastik Forening |
4. | Kasper Alexander Møller | KAMØ300793 | Odense Gymnastik Forening |
5. | Lasse Pihl | LAPI130990 | Odense Gymnastik Forening |
6. | Tobias Brems-hulgaard | TOBR080690 | Odense Gymnastik Forening |
7. | Anderson de Santana Teixeira | ANDE200991 | Ollerup Gymnastikforening |
8. | Didrik Fröberg | DIFR210591 | Ollerup Gymnastikforening |
9. | Marcus Banck-Petersen | MABA011092 | Ollerup Gymnastikforening |
10. | Kristoffer Hayes | KRHA010592 | Vestjysk GF (VGF89) |
11. | Malthe Dahl | MADA020695 | Vestjysk GF (VGF89) |
12. | Sune Engholm | SUEN251193 | Vestjysk GF (VGF89) |
Dommere
Nr. | Navn | Foening |
1. | Anders Sørensen | Oure-Gudme Idrætsforening (GS-Gudme) |
2. | Catharina Andersen | Tumbling Team Fyn |
3. | Jakob Rasmussen | Flemming Efterskole |
4. | Jens Hvidemose | Odense Gymnastik Forening |
5. | Jette Møller | Oure-Gudme Idrætsforening (GS-Gudme) |
6. | Jørgen Lund | Vejstrup Efterskole |
7. | Jørgen Morsing | Vesterlund Efterskole |
8. | Karsten Skjøtt | Outrup GUB |
9. | Niels Henrik Nielsen | Ollerup Gymnastikforening |
10. | Niels Henrik Nielsen | Ollerup Gymnastikforening |
11. | oskarson@newmail.dk | Outrup GUB |
12. | Søren Juul Sømod | Svendborg Gymnastikforening |
13. | Thomas Hansen | Odense Gymnastik Forening |