Deltagerliste for Tumbling
Forbundsmesterskab, junior - d. 05-05-2018 - 05-05-2018
C rækken - Niveau 1 - Drenge 8-16 årNr. | Navn | Licens | Forening |
1. | casper Aaskov Hansen | CAHA171106 | Svendborg Gymnastikforening |
2. | Lucas Thien Khang Nguyen | LUTH110305 | Svendborg Gymnastikforening |
3. | Conrad Arnholm Alexis | COAL191009 | Randers gymnastiske Forening |
4. | Isack Horn Risgaard | ISRI300508 | Randers gymnastiske Forening |
5. | Chris Møllermadsen | CHMØ181007 | Flemming Efterskole Gymnastikforening |
6. | Oliver Akstrup Germadnik | OLAK180104 | Billund IF Gymnastik |
7. | Silas Timmermann-Hansen | SITI170204 | Billund IF Gymnastik |
8. | Lukas Simonsen Miehs | LUMI080609 | Outrup GUB |
9. | Mikkel daa Jensen | MIJE301206 | Outrup GUB |
C rækken - Niveau 1 - Piger 8-16 år
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Alberte Holmegaard Kjær | ALHO200605 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Alma Vestermark | ALVE010507 | Odense Gymnastik Forening |
3. | Anna Bjerring | ANBJ211006 | Odense Gymnastik Forening |
4. | Augusta Fjord Lippert Schackinger | AUFJ130106 | Odense Gymnastik Forening |
5. | Filuca Winning | FIWI060106 | Odense Gymnastik Forening |
6. | Freja Nellemann Hedegaard | FRNE051006 | Odense Gymnastik Forening |
7. | Johanne Larsen | JOLA070807 | Odense Gymnastik Forening |
8. | Johanne Rattenborg | JORA091204 | Odense Gymnastik Forening |
9. | Liv Rustin Holm | LIRU030705 | Odense Gymnastik Forening |
10. | Marie Klinggaard Thuesen | MAKL210806 | Odense Gymnastik Forening |
11. | Selma Mann Wildner | SEMA070706 | Odense Gymnastik Forening |
12. | Signe Skovgaard | SISK261005 | Odense Gymnastik Forening |
13. | Signe Lunde | SILU070306 | Odense Gymnastik Forening |
14. | Tea Elizabeth Rytter | TEEL010607 | Odense Gymnastik Forening |
15. | Thilde Kingo Lukasiewicz | THKI040806 | Odense Gymnastik Forening |
16. | Viola Wood | VIWO140408 | Odense Gymnastik Forening |
17. | Emilie Krog Pedersen | EMPE140407 | Svendborg Gymnastikforening |
18. | Louise Holst Gudichsen | LOHO190605 | Svendborg Gymnastikforening |
19. | Louise Hilsberg | LOHI241203 | Svendborg Gymnastikforening |
20. | Marika Ekmann | MAEK050204 | Svendborg Gymnastikforening |
21. | Sandra Kongstad Pedersen | SAPE030202 | Svendborg Gymnastikforening |
22. | Andrea Frederiksen | ANFR090108 | Randers gymnastiske Forening |
23. | Karia Krogsgaard | KAKR250309 | Randers gymnastiske Forening |
24. | Jasmin Kristensen | JAKR270807 | Vejlby IK (VIK) |
25. | Katrine Jensen | KAJE170706 | Vejlby IK (VIK) |
26. | Marie Kjettrup Mønsted | MAKJ200206 | Vejlby IK (VIK) |
27. | Olivia Porse Wett Hald | OLHA090207 | Vejlby IK (VIK) |
28. | Pernille Rørstrøm | PERØ141007 | Vejlby IK (VIK) |
29. | Malou Wiberg | MAWI120206 | Vestjysk GF (VGF89) |
30. | Nanna Daugbjerg Troelsen | NATR180704 | Vestjysk GF (VGF89) |
31. | Caroline Aakjær Clausen | CACL270309 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
32. | Fie Odgaard-Paulsen | FIOD240204 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
33. | Freja Smidt Jensen | FRSM280808 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
34. | Josefine Borring Thirup | JOTH160104 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
35. | Julie Horskjær Madsen | JUMA090805 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
36. | Klara Bruun Andresen | KLAN240605 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
37. | Lærke Søholm Clausen | LÆSØ130908 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
38. | Maja Nygaard Lawrenz | MALA150504 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
39. | Mette Sofie Pedersen | MEPE160304 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
40. | Sara Damm Petersen | SAPE190204 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
41. | Sofie Damm Petersen | SODA121006 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
42. | Astrid Fyhn | ASFY100702 | Brejninggaard Teamgym og Tumbling |
43. | Sarah Jepsen Jepsen | SAJE061202 | Brejninggaard Teamgym og Tumbling |
44. | Sif Tariqua Koch Bjørnkjær | SITA020402 | Brejninggaard Teamgym og Tumbling |
45. | Emilie Møgelhøj | EMMØ110606 | Flemming Efterskole Gymnastikforening |
46. | Helene Dam | HEDA210804 | Flemming Efterskole Gymnastikforening |
47. | Jennifer Melissa Refsgaard Sørensen | JERE150904 | Flemming Efterskole Gymnastikforening |
48. | Josefine Emilie Søgaard | JOSØ051105 | Billund IF Gymnastik |
49. | Julie Fasterholdt | JUFA090804 | Billund IF Gymnastik |
50. | Maria Mundbjerg Juul Hansen | MAMU100605 | Billund IF Gymnastik |
51. | Sofie Bülow Nørmark | SONØ280808 | Billund IF Gymnastik |
52. | Sofie Andreæ | SOAN200706 | Silkeborg P/D |
53. | Lærke Nuelsen | LÆNU291007 | Outrup GUB |
C rækken - Niveau 2 - Drenge 8-16 år
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Christopher Hannibal Graversen | CHGR170805 | Vestjysk GF (VGF89) |
2. | Magnus Borg Jakobsen | MAJA090307 | Vestjysk GF (VGF89) |
3. | Patrick Engelbrecht Kørvel | PAKØ120905 | Vestjysk GF (VGF89) |
C rækken - Niveau 2 - Piger 8-16 år
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Emily Leth | EMLE140504 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Johanne Meisner | JOME230805 | Odense Gymnastik Forening |
3. | Lea Emilie Littau Christiansen | LELI250805 | Odense Gymnastik Forening |
4. | Anne Raunholt | ANRA010805 | Vejlby IK (VIK) |
5. | Mai Holgaard Nielsen | MAHO050405 | Vejlby IK (VIK) |
6. | Aline Nørgaard Gundersen | ALGU070904 | Vestjysk GF (VGF89) |
7. | Maria Vad Klim | MAVA241005 | Vestjysk GF (VGF89) |
8. | Alberte Hjort Jensen | ALJE141207 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
9. | Ida Matthiesen | IDMA020803 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
10. | Liva Frederikke Bech Jakobsen | LIJA131004 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
11. | Nanna Bonnicsen | NABO160107 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
12. | Sofie Fahrendorff | SOFA040204 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
13. | Ditte Løvendahl Damgaard | DIDA070106 | Outrup GUB |
14. | Karoline Hindø-Bagge | KAHI080409 | Outrup GUB |
15. | Mathilde Mølgaard Knudsborg | MAKN290805 | Outrup GUB |
16. | Naja Bjerre Therkildsen | NATH051106 | Outrup GUB |
B rækken - Mini - Drenge 10-14 år
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Christian Juel Lauenborg | CHLA030405 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Jakob Uldall | JAUL310305 | Odense Gymnastik Forening |
3. | Lucas Lund tørving | LULU220206 | Odense Gymnastik Forening |
4. | Simon Sand | SISA190506 | Odense Gymnastik Forening |
5. | Thorvald Thejls | THTH070905 | Randers gymnastiske Forening |
6. | Albert Funder Dissing | ALDI100407 | Vestjysk GF (VGF89) |
7. | Simon Boesdal | SIBO130404 | Vestjysk GF (VGF89) |
8. | Alexander Worm | ALWO200405 | Outrup GUB |
B rækken - Mini - Piger 10-14 år
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Anna Riber | ANRI060406 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Hrefna María Haraldsdóttir | HRHA281004 | Odense Gymnastik Forening |
3. | Leah C. Johannsen | LEC.150704 | Odense Gymnastik Forening |
4. | Luna Plougheld | LUPL091104 | Odense Gymnastik Forening |
5. | Mathilde Petersen | MAPE140604 | Odense Gymnastik Forening |
6. | Emilie Engholm Dremstrup | EMDR280104 | Vejlby IK (VIK) |
7. | Ida Bechmann Kortegaard | IDKO190905 | Vejlby IK (VIK) |
8. | Anna Bernhard Ramsdal Petersen | ANPE270504 | Vestjysk GF (VGF89) |
9. | Caroline Overgaard Hansen | CAHA180605 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
10. | Emma Wind Grisell | EMGR090106 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
11. | Karoline Andresen Hollænder | KAHO040604 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
12. | Sofie Gross | SOGR100504 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
13. | Emma Neil Friis | EMFR050206 | Silkeborg P/D |
14. | Frederikke falbe Brixius | FRFA240507 | Silkeborg P/D |
15. | Karoline-Amalie L.T. Kristensen | KAKR120606 | Silkeborg P/D |
16. | Freja Refsgaard | FRRE171006 | Outrup GUB |
B rækken - Junior - Drenge 14-18 år
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Sebastian Brice | SEBR190702 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
2. | Daniel Esbensen | DAES240602 | Brejninggaard Teamgym og Tumbling |
B rækken - Junior - Piger 14-18 år
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Anastasiya Pedersen | ANPE220502 | Randers gymnastiske Forening |
2. | Emma Nørby | EMNØ300903 | Vejlby IK (VIK) |
3. | Freja Ternholm Jensen | FRTE190803 | Outrup GUB |
A rækken - Mini - Drenge 10-14 år
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Frederik Vesterborg | FRVE110106 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Malthe Vandborg | MAVA240906 | Vestjysk GF (VGF89) |
3. | Nicolai Løh | NILØ100807 | Vestjysk GF (VGF89) |
4. | Bjørn Rytter Larsen | BJRY190605 | Silkeborg P/D |
5. | Andreas Yde Pedersen | ANPE170405 | Outrup GUB |
6. | Jonas Bjerre Therkildsen | JOTH220604 | Outrup GUB |
7. | Lukas Elkjær Andersen | LUAN050707 | Outrup GUB |
8. | Oliver Linde Grønberg Simonsen | OLSI071007 | Outrup GUB |
A rækken - Mini - Piger 10-14 år
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Anna Elisabeth Stensgaard | AN S310804 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Josefine Petersen | JOPE200104 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
3. | Kathrine Petersen | KAPE170504 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
4. | Lærke Stenderup-Jørgensen | LÆST210706 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
5. | Sofia Bergstrøm | SOBE070406 | Silkeborg P/D |
6. | Troja Høgh Bentzen | TRBE300606 | Silkeborg P/D |
7. | Anika Simonsen | ANSI111004 | Outrup GUB |
8. | Elena Brandsborg Baun | ELBR140906 | Outrup GUB |
9. | Julie Teilmann | JUTE180704 | Outrup GUB |
A rækken - Junior - Drenge 14-18 år
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Asker Wallstrøm | ASWA010603 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Laust Outzen Paulsen | LAPA210203 | Odense Gymnastik Forening |
3. | Marcus Peter Toftbjerglund Laursen | MALA101002 | Silkeborg P/D |
4. | Alexander Ørsted | ALØR021203 | Outrup GUB |
5. | Frederik Emil Mortensen | FRMO061003 | Outrup GUB |
6. | Malthe jakobsen | MAJA101202 | Outrup GUB |
A rækken - Junior - Piger 14-18 år
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Josefine Andersen | JOAN260802 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Sarah Louise Koertz | SALO210702 | Odense Gymnastik Forening |
3. | Charlotte Dyrholm | CHDY170800 | Vestjysk GF (VGF89) |
4. | Matilde Buchhave | MABU150503 | Vestjysk GF (VGF89) |
5. | Trine Gross | TRGR200103 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
6. | Freja Riber Larsen | FRRI151003 | Outrup GUB |
Eliterækken - Mini - Drenge 10-14 år
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Peter Emil Aalborg Nielsen | PENI301104 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Tobias Rode | TORO230504 | Odense Gymnastik Forening |
3. | Oliver Wrang Laursen | OLLA300707 | Vejlby IK (VIK) |
4. | Jonathan Bonnichsen | JOBO060304 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
5. | Mads Clausen | MACL130904 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
6. | Frederik Skaaning Jørgensen | FRSK140305 | Silkeborg P/D |
7. | Oliver Krejberg Jensen | OLJE300405 | Silkeborg P/D |
8. | Rasmus Palmgreen | RAPA020305 | Silkeborg P/D |
9. | Victor Hüttel | VIHÜ080407 | Silkeborg P/D |
10. | Frederik Bækhøj Skaaning | FRBÆ150905 | Outrup GUB |
11. | Ludvig Sommer | LUSO250505 | Outrup GUB |
Eliterækken - Mini - Piger 10-14 år
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Olivia Juul Madsen | OLJU300906 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Anne Obling Jessen | ANOB300404 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
3. | Dicte-Marie Faber | DIFA030807 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
4. | Signe Fisker | SIFI050207 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
5. | Sola Kathrine Thomsen | SOTH151106 | Outrup GUB |
Eliterækken - Junior - Drenge 14-18 år
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Anders Reinholt Mortensen | ANMO220903 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Andreas B. Fredenslund | ANB.190102 | Odense Gymnastik Forening |
3. | Emil Møller Jensen | EMMØ080103 | Odense Gymnastik Forening |
4. | Mads Lykke Hansen | MAHA290103 | Odense Gymnastik Forening |
5. | Asbjørn Sømod | ASSØ170703 | Svendborg Gymnastikforening |
6. | Carl Emil Brøgger Berdichevsky | CABE240902 | Svendborg Gymnastikforening |
7. | Magnus Lindholmer | MALI280903 | Svendborg Gymnastikforening |
8. | Samuel Sepstrup Gregersen | SAGR040102 | Svendborg Gymnastikforening |
9. | Mikkel Hansen | MIHA191103 | Vejlby IK (VIK) |
10. | Mads Warming-Hansen | MAWA151202 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
11. | Mads Nielsen | MANI230600 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
12. | Mark Pötzsch | MAPÖ250403 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
13. | Niklas Hermann | NIHE070602 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
14. | Rasmus Laumann Ørregaard | RAØR070202 | Brejninggaard Teamgym og Tumbling |
15. | Martin Abildgaard | MAAB200602 | Silkeborg P/D |
16. | Alexander Skovgaard Bredvig | ALBR280800 | Outrup GUB |
17. | Mikkel Pilgaard | MIPI101103 | Outrup GUB |
Eliterækken - Junior - Piger 14-18 år
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Laura Gammelby | LAGA020400 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Nikoline Serup Christensen | NICH181102 | Odense Gymnastik Forening |
3. | Sarah Sander | SASA300101 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
4. | Julie Uhrskov | JUUH301203 | Flemming Efterskole Gymnastikforening |
5. | Cecilie Krejberg Jensen | CEKR310502 | Silkeborg P/D |
6. | Victoria Kathrine Thomsen | VITH031003 | Outrup GUB |
S rækken - Senior - Herre 15+ år
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Emil Czepluch | EMCZ211296 | Ollerup Gymnastikforening |
2. | Johannes Fog | JOFO290396 | Ollerup Gymnastikforening |
3. | Sebastian Busch | SEBU171097 | Ollerup Gymnastikforening |
4. | Simon Woo Trane Eriksen | SIWO280394 | Ollerup Gymnastikforening |
5. | Mathias Nissen | MANI190799 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
6. | Nikolaj Dall | NIDA250698 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
7. | Thomas Rosenlund | THRO141297 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
8. | David Krogstrup Mikkelsen | DAMI290302 | Brejninggaard Teamgym og Tumbling |
9. | Peder Kjær Pedersen | PEPE110303 | Brejninggaard Teamgym og Tumbling |
10. | Steffen Jensen | STJE081003 | Flemming Efterskole Gymnastikforening |
S rækken - Senior - Damer 15+ år
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Nell McNeil | NEMC300799 | Ollerup Gymnastikforening |
Dommere
Nr. | Navn | Foening |
1. | Allan Linde Simonsen | Outrup GUB |
2. | Amalie Wandahl | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
3. | Anders Sørensen | Svendborg Gymnastikforening |
4. | Andreas Rasmussen | Odense Gymnastik Forening |
5. | Annette Isager Thomsen | Outrup GUB |
6. | Bente Hvelplund Jaedeke | Outrup GUB |
7. | David Kuntz Etzerodt | Outrup GUB |
8. | Helle Buchreitz | Silkeborg P/D |
9. | Klaus Hansen | Odense Gymnastik Forening |
10. | Lone Damm Petersen | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
11. | Maria Lanng | Vestjysk GF (VGF89) |
12. | Marie Andresen | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
13. | Mia Bonnichsen | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
14. | Poul Skovgaard Bredvig | Outrup GUB |
15. | Ralph | Brejninggaard Teamgym og Tumbling |
16. | Sune Jensen | Odense Gymnastik Forening |
17. | Søren Juul Sømod | Svendborg Gymnastikforening |
18. | Thomas Hansen | Odense Gymnastik Forening |
19. | Torben Wrang | Vejlby IK (VIK) |
20. | Tory Santangelo | Ollerup Gymnastikforening |