Deltagerliste for Tumbling
Hold DM - d. 07-04-2013 - 07-04-2013
B rækken - Junior drengeNr. | Hold | Navn | Licens | Forening |
1. | Flemming Tumblerne 2 | Daniel Them | DATH110996 | Flemming Efterskole |
Frederik Andersen | FRAN141101 | Flemming Efterskole | ||
Yanus Hammer | YAHA170201 | Flemming Efterskole | ||
2. | Vesterlund - Drenge 2 | Anthon Haag Khorami | ANKH120896 | Vesterlund Efterskole |
Frederik Vestergaard Laustsen | FRLA290196 | Vesterlund Efterskole | ||
Jonas Hesselberg | JOHE051096 | Vesterlund Efterskole | ||
Rasmus Gaarde Sørensen | RASØ150396 | Vesterlund Efterskole | ||
3. | Vesterlund - Drenge 3 | Axel Antonsen | AXAN020396 | Vesterlund Efterskole |
Hannibal Fuursted Sørensen | HASØ291195 | Vesterlund Efterskole | ||
Mikkel Pilgaard | MIPI300896 | Vesterlund Efterskole | ||
Simon Pinholt | SIPI100997 | Vesterlund Efterskole | ||
4. | VBIF 2 | Lasse Linnig Thomsen | LATH070695 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
Michael Bonde | MIBO170297 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening | ||
Mikkel Ebbesen | MIEB240895 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening | ||
Thomas Holm Juhl | THHO170195 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening | ||
5. | OGF Tumbling Team 3 | Johannes Vikkelsøe | JOVI210596 | Odense Gymnastik Forening |
Jonathan Jakobsen | JOJA181099 | Odense Gymnastik Forening | ||
Louis Helledie | LOHE190498 | Odense Gymnastik Forening | ||
Thomas Chilvers | THCH180898 | Odense Gymnastik Forening | ||
6. | OGF Tumbling Team 4 | Jens Pedersen | JEPE210699 | Odense Gymnastik Forening |
Lucas Nielsen Quilodran | LUNI081097 | Odense Gymnastik Forening | ||
Mikkel Metzsch | MIME160797 | Odense Gymnastik Forening | ||
Rasmus Lau Thejlade Henriksen | RAHE130898 | Odense Gymnastik Forening |
B rækken - Mini drenge
Nr. | Hold | Navn | Licens | Forening |
1. | OGF Tumbling Team 5 | Andreas B. Fredenslund | ANB.190102 | Odense Gymnastik Forening |
David Henri Oliver Erbs | DAER190999 | Odense Gymnastik Forening | ||
Magnus Quist | MAQU020900 | Odense Gymnastik Forening | ||
Nicolai Sander | NISA291200 | Odense Gymnastik Forening |
B rækken - Senior damer
Nr. | Hold | Navn | Licens | Forening |
1. | Ollerup | Christina Kjærgaard Madsen | CHKJ201293 | Ollerup Gymnastikforening |
Frida Zetterberg | FRZE110493 | Ollerup Gymnastikforening | ||
Helene Nymo Granum | HENY191093 | Ollerup Gymnastikforening |
B rækken - Senior herre
Nr. | Hold | Navn | Licens | Forening |
1. | Flemming Tumblerne 3 | Andreas Bjerregaard Schmidt Schmidt | ANSC301093 | Flemming Efterskole |
Andreas Schou | ANSC300695 | Flemming Efterskole | ||
Jesper Langhoff | JELA210194 | Flemming Efterskole | ||
Johannes Trier | JOTR170593 | Flemming Efterskole | ||
2. | Ollerup 1 | Frederik Færch | FRFÆ210992 | Ollerup Gymnastikforening |
jonas rytter samuelsen | JOSA080592 | Ollerup Gymnastikforening | ||
Mads Clausen | MACL220891 | Ollerup Gymnastikforening | ||
Rasmus Lindekilde | RALI250893 | Ollerup Gymnastikforening | ||
3. | Ollerup 2 | Jonas Galsgaard | JOGA170193 | Ollerup Gymnastikforening |
Kasper Linderoth | KALI141291 | Ollerup Gymnastikforening | ||
Lasse Bach Jensen | LAJE160691 | Ollerup Gymnastikforening | ||
Mogens Krogsgaard | MOKR300393 | Ollerup Gymnastikforening | ||
4. | Ollerup 3 | Henrik Kolmos | HEKO121192 | Ollerup Gymnastikforening |
Jeppe Brodersen Møller | JEBR040892 | Ollerup Gymnastikforening | ||
Kristoffer Ryelund Nielsen | KRNI210892 | Ollerup Gymnastikforening | ||
Martin Søndergaard Hansen | MAHA180992 | Ollerup Gymnastikforening | ||
5. | Ollerup 4 | Andreas Nielsen | ANNI310792 | Ollerup Gymnastikforening |
Benjamin Meulengracht | BEME230291 | Ollerup Gymnastikforening | ||
Lasse Lund | LALU020991 | Ollerup Gymnastikforening | ||
Mikkel Seneberg Christensen | MICH061291 | Ollerup Gymnastikforening | ||
6. | Ollerup 5 | Kenneth Sørensen | KESØ180891 | Ollerup Gymnastikforening |
Mads Dalsgaard Nielsen | MANI100992 | Ollerup Gymnastikforening | ||
Mikkel Klejs Thorndal | MITH251191 | Ollerup Gymnastikforening | ||
Simon Jonasen | SIJO121092 | Ollerup Gymnastikforening | ||
7. | VBIF 1 | Andreas Bovlund | ANBO310195 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
Bjørk Gotthardsen | BJGO040895 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening | ||
Frederik Holsteen | FRHO260694 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening | ||
Søren Carstensen | SØCA290595 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
C rækken - Junior drenge
Nr. | Hold | Navn | Licens | Forening |
1. | Vestjysk GF 4 | Alexander Jakobsen | ALJA190798 | Vestjysk GF (VGF89) |
Jens Nissen | JENI100199 | Vestjysk GF (VGF89) | ||
Jeppe Kirkegaard | JEKI210297 | Vestjysk GF (VGF89) | ||
Mikkel Søndergaard Christiansen | MICH291298 | Vestjysk GF (VGF89) |
C rækken - Junior piger
Nr. | Hold | Navn | Licens | Forening |
1. | Vestjysk GF 1 | Camilla Fjordside | CAFJ210198 | Vestjysk GF (VGF89) |
Camilla Pedersen | CAPE310398 | Vestjysk GF (VGF89) | ||
Nicoline Lassesen | NILA101098 | Vestjysk GF (VGF89) | ||
2. | Outrup GUB pige 2 | Amanda Damgaard Andersen | AMDA290798 | Outrup GUB |
Csthrine Bjarnesen | CSBJ200398 | Outrup GUB | ||
Mie Brixen Nielsen | MINI060500 | Outrup GUB |
C rækken - Mini drenge
Nr. | Hold | Navn | Licens | Forening |
1. | Vestjysk GF 2 | Adam Winther | ADWI200501 | Vestjysk GF (VGF89) |
Gustav Wang | GUWA160702 | Vestjysk GF (VGF89) | ||
Lasse Aabjerg Sejbjerg | LASE120503 | Vestjysk GF (VGF89) | ||
Mads Fenger Olesen | MAFE300300 | Vestjysk GF (VGF89) | ||
2. | Outrup GUB Drenge 1 | Jens Hvelplund | JEHV260500 | Outrup GUB |
Jonas Skriver | JOSK070200 | Outrup GUB | ||
Magnus Højberg Oskarson | MAOS251100 | Outrup GUB | ||
Rasmus Bloch Tronøe | RATR070301 | Outrup GUB |
C rækken - Mini piger
Nr. | Hold | Navn | Licens | Forening |
1. | Vestjysk GF 3 | Camilla Engelbrecht Aalling Sørensen | CASØ071100 | Vestjysk GF (VGF89) |
Cecilie Bro | CEBR150700 | Vestjysk GF (VGF89) | ||
Eloise Eliasen | ELEL190802 | Vestjysk GF (VGF89) | ||
2. | OGF Tumbling Team 6 | Frida Jinlan Kjølby Kok | FRJI100203 | Odense Gymnastik Forening |
Johanne Dickmeiss | JODI080401 | Odense Gymnastik Forening | ||
Olivia Scharf Matthiesen | OLMA270600 | Odense Gymnastik Forening | ||
Sissel Lentz Christensen | SILE070403 | Odense Gymnastik Forening | ||
3. | OGF Tumbling Team 7 | Karoline Qvick Hansen | KAHA130699 | Odense Gymnastik Forening |
Pernille Henriksen | PEHE160800 | Odense Gymnastik Forening | ||
Theresa Bay Jensen | THJE040799 | Odense Gymnastik Forening |
C rækken - Senior herre
Nr. | Hold | Navn | Licens | Forening |
1. | VBIF 3 | Alexander Thyregod | ALTH250795 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
Andreas Franker Holm | ANFR040897 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening | ||
Malthe Ebbesen | MAEB110193 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
Eliterækken - Junior drenge
Nr. | Hold | Navn | Licens | Forening |
1. | Svendborg GF 1 | Emil Vibæk Frederiksen | EMFR131200 | Svendborg Gymnastikforening |
Gustav Juul Sømod | GUSØ060100 | Svendborg Gymnastikforening | ||
Johannes Juul Sømod | JOSØ040398 | Svendborg Gymnastikforening | ||
Rasmus Langergaard Jensen | RAJE090897 | Svendborg Gymnastikforening | ||
2. | Flemming Tumblerne 1 | Christoffer Krog Scherrebek | CHKR030999 | Flemming Efterskole |
Frederik Gottczoll | FRGO080298 | Flemming Efterskole | ||
Lui Slot-Tygesen | LUSL130199 | Flemming Efterskole | ||
3. | Vesterlund - Drenge 1 | Adam Scharf Matthiesen | ADSC181196 | Vesterlund Efterskole |
Frederik Nielsen | FRNI010997 | Vesterlund Efterskole | ||
Jakob Krog | JAKR290296 | Vesterlund Efterskole | ||
Oliver Termansen | OLTE081296 | Vesterlund Efterskole | ||
4. | VGF89 - Junior Elite 1 | Elias Green | ELGR170298 | Vestjysk GF (VGF89) |
Frederik Færgemann Hansen | FRFÆ090898 | Vestjysk GF (VGF89) | ||
Oliver jørgensen | OLJØ080798 | Vestjysk GF (VGF89) | ||
Rasmus Beck Hansen | RABE201098 | Vestjysk GF (VGF89) | ||
5. | VGF89 - Junior Elite 2 | Anders Moesgaard | ANMO010598 | Vestjysk GF (VGF89) |
mathias brogaard | MABR300498 | Vestjysk GF (VGF89) | ||
Niclas Harris | NIHA060798 | Vestjysk GF (VGF89) | ||
Sebastian Schougaard Sørensen | SESØ221297 | Vestjysk GF (VGF89) | ||
6. | OGF Tumbling Team 2 | Albert Klostergaard | ALKL050995 | Odense Gymnastik Forening |
Andreas B. Rasmussen | ANB.220495 | Odense Gymnastik Forening | ||
Jeppe T. F. Olesen | JEOL110897 | Odense Gymnastik Forening | ||
Johan Hvidemose | JOHV080695 | Odense Gymnastik Forening |
Eliterækken - Junior piger
Nr. | Hold | Navn | Licens | Forening |
1. | Vesterlund - Pige 1 | Amanda Madsen | AMMA260796 | Vesterlund Efterskole |
Ida Pagård | IDPA030297 | Vesterlund Efterskole | ||
Karen Sahl | KASA160896 | Vesterlund Efterskole | ||
Sofie Uhre | SOUH190796 | Vesterlund Efterskole | ||
2. | Outrup GUB Pige 1 | Sabine Lykke Skjøtt | SASK020899 | Outrup GUB |
Sara Raunholt Ørskov | SAØR060498 | Outrup GUB | ||
Signe Andersen | SIAN311098 | Outrup GUB |
Eliterækken - Mini piger
Nr. | Hold | Navn | Licens | Forening |
1. | De Fynske Powerpufpiger | Freja Sørensen | FRSØ210999 | Oure-Gudme Idrætsforening (GS-Gudme) |
Katrine Benedikte Møller | KAMØ220599 | Oure-Gudme Idrætsforening (GS-Gudme) | ||
Sara La Cour Hansen | SALA190799 | Oure-Gudme Idrætsforening (GS-Gudme) |
Eliterækken - Senior damer
Nr. | Hold | Navn | Licens | Forening |
1. | VGF89 - Senior Eite | Anne Sofie Okkerstrøm Mikkelsen | ANOK080697 | Vestjysk GF (VGF89) |
Anne-Sofie Juhl Jørgensen | ANJU210797 | Vestjysk GF (VGF89) | ||
frederikke flyvholm | FRFL130895 | Vestjysk GF (VGF89) | ||
Nicoline Honoré | NIHO100195 | Vestjysk GF (VGF89) | ||
2. | Ollerup | Caroline Lindblad | CALI130592 | Ollerup Gymnastikforening |
Cathrine Sjursen | CASJ010493 | Ollerup Gymnastikforening | ||
Johanne Nørby | JONØ200792 | Ollerup Gymnastikforening | ||
Rebecka Norén | RENO050393 | Ollerup Gymnastikforening |
Eliterækken - Senior herre
Nr. | Hold | Navn | Licens | Forening |
1. | VGF89 - Senior Elite | Anders Wesch | ANWE111093 | Vestjysk GF (VGF89) |
Malthe Dahl | MADA020695 | Vestjysk GF (VGF89) | ||
Peter Ulrich Rasmussen | PERA020591 | Vestjysk GF (VGF89) | ||
Sebastian Bro | SUEN251193 | Vestjysk GF (VGF89) | ||
2. | Gs gudme | Johannes Bodeval Johansen | JOJO111297 | Oure-Gudme Idrætsforening (GS-Gudme) |
Kasper Alexander Møller | KAMØ300793 | Oure-Gudme Idrætsforening (GS-Gudme) | ||
Siver Al-Khayat | SIAL280895 | Oure-Gudme Idrætsforening (GS-Gudme) | ||
3. | Outrup GUB Herre 1 | Christoffer Dalgas Søgaard | CHSØ201294 | Outrup GUB |
Kim Bugslag | KIBU070790 | Outrup GUB | ||
Mads Pind | MAPI301293 | Outrup GUB | ||
4. | Ollerup 1 | Caspar Søndergaard | CASØ041191 | Ollerup Gymnastikforening |
Kristoffer Hayes | KRHA010592 | Ollerup Gymnastikforening | ||
Kristoffer Kehler | KRKE270892 | Ollerup Gymnastikforening | ||
Mikkel Schertz Andersen | MISC150892 | Ollerup Gymnastikforening | ||
5. | Ollerup 2 | Aslak Hammer Niclasen | ASHA060693 | Ollerup Gymnastikforening |
Kristian Kjær Jakobsen | KRJA010592 | Ollerup Gymnastikforening | ||
Lauge Demant | LADE221091 | Ollerup Gymnastikforening | ||
sebastian Juul Bjørn | SEJU090592 | Ollerup Gymnastikforening | ||
6. | Ollerup 3 | Kristoffer Traberg | KRTR011291 | Ollerup Gymnastikforening |
Mathias Skole | MASK210392 | Ollerup Gymnastikforening | ||
Søren Mark Aagaard | SØAA071192 | Ollerup Gymnastikforening | ||
7. | OGF Tumbling Team 1 | David Bay Jensen | DABA091289 | Odense Gymnastik Forening |
Emil Korfitz Mortensen | EMKO030490 | Odense Gymnastik Forening | ||
Lasse Pihl | LAPI130990 | Odense Gymnastik Forening | ||
Tobias Brems-hulgaard | TOBR080690 | Odense Gymnastik Forening |
Dommere
Nr. | Navn | Foening |
1. | Anders Sørensen | Oure-Gudme Idrætsforening (GS-Gudme) |
2. | Anders Sørensen | Oure-Gudme Idrætsforening (GS-Gudme) |
3. | Claus Rasmussen | Odense Gymnastik Forening |
4. | Claus Rasmussen | Odense Gymnastik Forening |
5. | Claus Rasmussen | Odense Gymnastik Forening |
6. | Claus Rasmussen | Odense Gymnastik Forening |
7. | Claus Rasmussen | Odense Gymnastik Forening |
8. | Jens Hvidemose | Odense Gymnastik Forening |
9. | Jens Hvidemose | Odense Gymnastik Forening |
10. | Jens Hvidemose | Odense Gymnastik Forening |
11. | Niels Henrik Nielsen | Ollerup Gymnastikforening |
12. | Niels Henrik Nielsen | Ollerup Gymnastikforening |
13. | Niels Henrik Nielsen | Ollerup Gymnastikforening |
14. | Niels Henrik Nielsen | Ollerup Gymnastikforening |
15. | Sune Starup | Ollerup Gymnastikforening |
16. | Sune Starup | Ollerup Gymnastikforening |
17. | sune Starup | Ollerup Gymnastikforening |
18. | Sune Starup | Ollerup Gymnastikforening |
19. | Sune Starup | Ollerup Gymnastikforening |
20. | Sune Starup | Ollerup Gymnastikforening |
21. | Thomas Hansen | Odense Gymnastik Forening |
22. | Thomas Hansen | Odense Gymnastik Forening |
23. | Thomas Hansen | Odense Gymnastik Forening |
24. | Thomas Hansen | Odense Gymnastik Forening |
25. | Thomas Hansen | Odense Gymnastik Forening |
26. | Thomas Hansen | Odense Gymnastik Forening |
27. | Thomas Hansen | Odense Gymnastik Forening |
28. | Thomas Hansen | Odense Gymnastik Forening |