Deltagerliste for Tumbling
Hold DM - d. 22-09-2012 - 22-09-2012
B rækken - Junior drengeNr. | Hold | Navn | Licens | Forening |
1. | Vesterlund - Drenge 2 | Jonas Friberg Lundby | JOLU311096 | Vesterlund Efterskole |
Mikkel Høst Christiansen | MICH250996 | Vesterlund Efterskole | ||
Tobias Mikkelsen Løwenstein | TOLØ251095 | Vesterlund Efterskole | ||
Toke Schwartz Pedersen | TOPE260497 | Vesterlund Efterskole | ||
2. | Flemming Tumblerne | Jacob Nyholm Andersen | JANY020596 | Flemming Efterskole |
Jonathan Eilath | JOEI030896 | Flemming Efterskole | ||
Martin Georgsen Brunsvig | MAGE100797 | Flemming Efterskole | ||
Mathias Sätherström Boye | MASÄ110796 | Flemming Efterskole | ||
Hans Bak Nielsen | HABA270696 | Flemming Efterskole | ||
Nikolaj Kjærgaard | NIKJ060496 | Flemming Efterskole | ||
Thue Thuesen Holst | THTH201296 | Flemming Efterskole | ||
Tobias Laugesen | TOLA251096 | Flemming Efterskole | ||
3. | OGF Tumbling Team 3 | Andreas B. Fredenslund | ANB.190102 | Odense Gymnastik Forening |
Lucas Nielsen Quilodran | LUNI081097 | Odense Gymnastik Forening | ||
Magnus Quist | MAQU020900 | Odense Gymnastik Forening | ||
Rasmus Lau Thejlade Henriksen | RAHE130898 | Odense Gymnastik Forening | ||
4. | OGF Tumbling Team 4 | Frederik Møller Larsen | FRLA181198 | Odense Gymnastik Forening |
Jens Pedersen | JEPE210699 | Odense Gymnastik Forening | ||
Louis Helledie | LOHE190498 | Odense Gymnastik Forening | ||
Mikkel Metzsch | MIME160797 | Odense Gymnastik Forening |
C rækken - Junior drenge
Nr. | Hold | Navn | Licens | Forening |
1. | VGF89 hold 2 | Alexander Jakobsen | ALJA190798 | Vestjysk GF (VGF89) |
Jeppe Kirkegaard | JEKI210297 | Vestjysk GF (VGF89) | ||
Niklas Bro | NIBR250897 | Vestjysk GF (VGF89) | ||
2. | OGF Tumbling Team 1 | Alexander Møller Larsen | ALLA111194 | Odense Gymnastik Forening |
Jens Pedersen | JEPE210699 | Odense Gymnastik Forening | ||
Mikkel Metzsch | MIME160797 | Odense Gymnastik Forening | ||
Niels Peter Vikkelsøe | NIVI271199 | Odense Gymnastik Forening |
C rækken - Mini drenge
Nr. | Hold | Navn | Licens | Forening |
1. | VGF89 hold 1 | Adam Winther | ADWI200501 | Vestjysk GF (VGF89) |
Gustav Wang | GUWA160702 | Vestjysk GF (VGF89) | ||
Jens Nissen | JENI100199 | Vestjysk GF (VGF89) | ||
Mikkel Søndergaard Christiansen | MICH291298 | Vestjysk GF (VGF89) |
Eliterækken - Junior drenge
Nr. | Hold | Navn | Licens | Forening |
1. | SPD - kas | Andreas Kamp | ANKA110895 | Silkeborg P/D |
Kristoffer Kryger | KRKR300497 | Silkeborg P/D | ||
Simon Bjelke Maagaard | SIMA080795 | Silkeborg P/D | ||
2. | Vesterlund - Drenge 1 | Adam Scharf Matthiesen | ADSC181196 | Vesterlund Efterskole |
Jakob Krog | JAKR290296 | Vesterlund Efterskole | ||
Magnus Eskesen | MAES130895 | Vesterlund Efterskole | ||
Oliver Termansen | OLTE081296 | Vesterlund Efterskole | ||
3. | VGF 89 - Hold 2 | Frederik Færgemann Hansen | FRFÆ090898 | Vestjysk GF (VGF89) |
Kasper Ludvigsen | KALU030598 | Vestjysk GF (VGF89) | ||
mathias brogaard | MABR300498 | Vestjysk GF (VGF89) | ||
Sebastian Schougaard Sørensen | SESØ221297 | Vestjysk GF (VGF89) |
Eliterækken - Junior piger
Nr. | Hold | Navn | Licens | Forening |
1. | Vesterlund - Pige 1 | Amanda Madsen | AMMA260796 | Vesterlund Efterskole |
Ida Pagård | IDPA030297 | Vesterlund Efterskole | ||
Karen Sahl | KASA160896 | Vesterlund Efterskole | ||
Sofie Uhre | SOUH190796 | Vesterlund Efterskole | ||
2. | GS Gudme piger | Freja Sørensen | FRSØ210999 | Oure-Gudme Idrætsforening (GS-Gudme) |
Katrine Benedikte Møller | KAMØ220599 | Oure-Gudme Idrætsforening (GS-Gudme) | ||
Sandie Johansen | SAJO100795 | Oure-Gudme Idrætsforening (GS-Gudme) | ||
Sara La Cour Hansen | SALA190799 | Oure-Gudme Idrætsforening (GS-Gudme) | ||
3. | VGF 89 - Hold 1 | Anne Sofie Okkerstrøm Mikkelsen | ANOK080697 | Vestjysk GF (VGF89) |
Anne-Sofie Juhl Jørgensen | ANJU210797 | Vestjysk GF (VGF89) | ||
Frederikke Flyvholm | FRFL130895 | Vestjysk GF (VGF89) | ||
frederikke flyvholm | FRFL130895 | Vestjysk GF (VGF89) | ||
4. | VGF 89 - Hold 2 | Isabella Marie Askholm | ISAS290995 | Vestjysk GF (VGF89) |
Nicoline Honoré | NIHO100195 | Vestjysk GF (VGF89) | ||
Sabina Bøge Poulsen | SAPO160795 | Vestjysk GF (VGF89) |
Eliterækken - Mini drenge
Nr. | Hold | Navn | Licens | Forening |
1. | Svendborg-drengene | Emil Vibæk Frederiksen | EMFR131200 | Svendborg Gymnastikforening |
Gustav Juul Sømod | GUSØ060100 | Svendborg Gymnastikforening | ||
Johannes Juul Sømod | JOSØ040398 | Svendborg Gymnastikforening | ||
2. | VGF 89 - Hold 1 | Elias Green | ELGR170298 | Vestjysk GF (VGF89) |
Niclas Harris | NIHA060798 | Vestjysk GF (VGF89) | ||
Oliver Jørgensen | OLJØ080798 | Vestjysk GF (VGF89) | ||
Rasmus Beck Hansen | RABE201098 | Vestjysk GF (VGF89) |
Eliterækken - Mini piger
Nr. | Hold | Navn | Licens | Forening |
1. | YoungStars | Sabine Lykke Skjøtt | SASK020899 | Outrup GUB |
Sara Raunholt Ørskov | SAØR060498 | Outrup GUB | ||
Signe Andersen | SIAN311098 | Outrup GUB |
Eliterækken - Senior herre
Nr. | Hold | Navn | Licens | Forening |
1. | Outrup United | Anders Snogdal | ANSN200294 | Outrup GUB |
Christoffer Dalgas Søgaard | CHSØ201294 | Outrup GUB | ||
Mads Pind | MAPI301293 | Outrup GUB | ||
Mark Breum Agen | MAAG060294 | Outrup GUB | ||
2. | Flemming Tumblerne | Andreas Skou | ANSK030695 | Flemming Efterskole |
Emil Korfitz Mortensen | EMKO030490 | Flemming Efterskole | ||
Rasmus Andresen | RAAN240696 | Flemming Efterskole | ||
Steven Nash | STNA120291 | Flemming Efterskole | ||
3. | VGF 89 - Senior Elite | Anders Wesch | ANWE111093 | Vestjysk GF (VGF89) |
Kristoffer Hayes | KRHA010592 | Vestjysk GF (VGF89) | ||
Mikael Nissen | MINI280992 | Vestjysk GF (VGF89) | ||
Sune Engholm | SUEN251193 | Vestjysk GF (VGF89) | ||
4. | OGF Tumbling Team 6 | Albert Klostergaard | ALKL050995 | Odense Gymnastik Forening |
Andreas B. Rasmussen | ANB.220495 | Odense Gymnastik Forening | ||
David Bay Jensen | DABA091289 | Odense Gymnastik Forening | ||
Johan Hvidemose | JOHV080695 | Odense Gymnastik Forening | ||
5. | VGF 89 | Kristoffer Hayes | FRDA240694 | Vestjysk GF (VGF89) |
Rasmus Lauritsen | RALA081091 | Vestjysk GF (VGF89) | ||
Rasmus Lauritsen | PERA020591 | Vestjysk GF (VGF89) | ||
Sune Engholm | MADA020695 | Vestjysk GF (VGF89) |
Dommere
Nr. | Navn | Foening |
1. | Anders Sørensen | Oure-Gudme Idrætsforening (GS-Gudme) |
2. | Jørgen Morsin | Outrup GUB |
3. | Karsten Skjøtt | Outrup GUB |
4. | Oliver Bay | Silkeborg P/D |
5. | Thomas Hansen | Odense Gymnastik Forening |