Kalenderen for TeamGym

Her kan du finde alle de spændende konkurrencer, kurser, opvisninger, osv. indenfor TeamGym.

 

 

 

Oktober - 2018
Dato Aktivitet Arrangør Sted
15.10 - 21.10 EM TeamGym TeamGym Odivelas, Portugal
21.10 Hjælpetræneruddannelsen – Frederiksberg GymDanmark Frederiksberg
26.10 - 28.10 Repræsentantskabsweekend GymDanmark

 

November - 2018
Dato Aktivitet Arrangør Sted
01.11 Kick-off for Talentudviklingssamarbejder (Jylland) GymDanmark Randers
02.11 - 04.11 Landsholdenes Evalueringssamling (senior) TeamGym SG Huset
02.11 - 04.11 Landsholdenes Evalueringssamling (junior) TeamGym BGI-Akademiet
04.11 Hjælpetræneruddannelsen – Holstebro GymDanmark Holstebro
04.11 Fastholdelse af piger i sporten TeamGym Kokkedal
05.11 Kick-off for Talentudviklingssamarbejder(Sjælland) GymDanmark Slagelse
18.11 Prøvetræning CLASSIC LADIES til Gymnaestrada 2019 GymDanmark Viborg, Esbjerg, Frederikssund, Odense
25.11 Skruefabrikken TeamGym Svendborg

 

December - 2018
Dato Aktivitet Arrangør Sted
08.12 - 09.12 GymTræner 2 – Basis GymDanmark Ollerup, Vester Skerninge

 

Januar - 2019
Dato Aktivitet Arrangør Sted
12.01 - 13.01 Region Vestdanmark Micro og Junior Mesterrækken TeamGym Arena Randers
19.01 - 20.01 Region Østdanmark Micro og Junior Mesterrækken TeamGym Roskilde Kongrescenter Bauhaus Arena
26.01 - 27.01 Region Østdanmark Mini og Senior Mesterrækken TeamGym Farum Arena

 

Februar - 2019
Dato Aktivitet Arrangør Sted
02.02 - 03.02 Region Vestdanmark Mini og Senior Mesterrækken TeamGym Grenaa Idrætscenter

 

Marts - 2019
Dato Aktivitet Arrangør Sted
02.03 - 03.03 Region Vestdanmark Talentrækken 1. runde TeamGym Ribe Fritidscenter
02.03 - 03.03 Region Østdanmark Talentrækken 1. runde TeamGym Helsinge Hallerne
09.03 - 10.03 Region Østdanmark Talentrækken 1. runde TeamGym Helsinge Hallerne
10.03 Gymnasternes Dag på Fyn GymDanmark Paaruphallen, Odense NV
16.03 - 17.03 Forbundsmesterskaberne micro 1. runde TeamGym Gladsaxe Idrætshaller
23.03 - 24.03 Forbundsmesterskaberne mini 1. runde TeamGym Arena Nord
30.03 - 31.03 Forbundsmesterskaberne junior 1. runde TeamGym Helsinge Hallerne

 

April - 2019
Dato Aktivitet Arrangør Sted
06.04 Forbundsmesterskaberne senior 1. runde TeamGym Greve Idræts Center
13.04 - 14.04 Region Vestdanmark Talentrækken 2. runde TeamGym SG Huset
13.04 - 14.04 Region Østdanmark Talentrækken 2. runde TeamGym Greve Idræts Center
13.04 - 14.04 Aspirant Vest TeamGym SG Huset
27.04 - 28.04 Aspirant Øst TeamGym Helsinge Hallerne
27.04 - 28.04 Region Østdanmark Talentrækken 2. runde TeamGym Helsinge Hallerne

 

Maj - 2019
Dato Aktivitet Arrangør Sted
04.05 - 05.05 Forbundsmesterskaberne micro 2. runde TeamGym Vejen Idrætscenter
11.05 - 12.05 Forbundsmesterskaberne mini 2. runde TeamGym Roskilde Kongrescenter Bauhaus Arena
18.05 Forbundsmesterskaberne senior 2. runde TeamGym Arena Randers
24.05 Efterskole DM - TeamGym TeamGym Arena Randers
25.05 - 26.05 Forbundsmesterskaberne junior 2. runde TeamGym Arena Randers

 

Juni - 2019
Dato Aktivitet Arrangør Sted
01.06 Danmarksmesterskaber - alle rækker TeamGym Brøndby Hallen
15.06 - 16.06 GymTræner 2 – Basis GymDanmark Sjælland

 

Januar - 2020
Dato Aktivitet Arrangør Sted
11.01 - 12.01 Region Østdanmark Micro og Junior Mesterrækken TeamGym Oplyses senere
18.01 - 19.01 Region Vestdanmark Micro og Junior Mesterrækken TeamGym Oplyses senere
25.01 - 26.01 Region Vestdanmark Mini og Senior Mesterrækken TeamGym Oplyses senere

 

Februar - 2020
Dato Aktivitet Arrangør Sted
01.02 - 02.02 Region Østdanmark Mini og Senior Mesterrækken TeamGym Oplyses senere
29.02 - 01.03 Region Østdanmark Talentrækken 1. runde Teamgym
29.02 - 01.03 Region Vestdanmark Talentrækken 1. runde Teamgym

 

Marts - 2020
Dato Aktivitet Arrangør Sted
07.03 Region Østdanmark Talentrækken 1. runde Teamgym
14.03 - 15.03 Forbundsmesterskaberne micro 1. runde Teamgym
21.03 - 22.03 Forbundsmesterskaber mini 1. runde Teamgym
28.03 - 29.03 Forbundsmesterskaber junior 1. runde Teamgym

 

April - 2020
Dato Aktivitet Arrangør Sted
04.04 Forbundsmesterskaberne senior 1. runde Teamgym
18.04 - 19.04 Region Vestdanmark Talentrækken 2. runde Teamgym
18.04 - 19.04 Region Østdanmark Talentrækken 2. runde Teamgym
25.04 - 26.04 Region Østdanmark Talentrækken 2. runde Teamgym

 

Maj - 2020
Dato Aktivitet Arrangør Sted
02.05 - 03.05 Forbundsmesterskaberne micro 2. runde Teamgym
09.05 - 10.05 Forbundsmesterskaberne mini 2. runde Teamgym
16.05 - 17.05 Forbundsmesterskaber junior 2. runde Teamgym
23.05 Forbundsmesterskaber senior 2. runde Teamgym

 

Juni - 2020
Dato Aktivitet Arrangør Sted
06.06 Danmarksmesterskaber - alle rækker TeamGym

 

Få nyhederne direkte
Tilmeld dig GymNYT - Vi holder dig opdateret ugentligt
Samtykkeerklæring til GymDanmark