Resultater i Sports Acrobatik

 

 

Sjællandsk Mesterskab 2017 - d. 01-04-2017

 

Pige-Par National DK1 - 1. Division

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Resultat
1. Caroline & Laura Svinninge Gymnastik Forening 9.60 32.20 32.20
2. Freja & Agnes Greve Gymnastik og Trampolin 9.90 31.15 31.15
3. Regina & Thea Toreby Sundby Gymnastikforening 9.40 30.96 30.96
4. Kristine & Edith Roskilde Gymnastikforening 9.40 30.65 30.65
5. Sofia & Sarah Greve Gymnastik og Trampolin 9.70 30.60 30.60
6. Olivia & Emilia Gymnastikforeningen ODK 9.60 30.04 30.04
7. Olivia & Flora Gymnastikforeningen ODK 9.30 29.41 29.41
8. Abigail & Victoria Toreby Sundby Gymnastikforening 9.20 28.46 28.46
9. Mai & Silja Slagelse Gymnastik Forening 9.60 28.45 28.45
10. Clara & Amanda Roskilde Gymnastikforening 9.50 28.41 28.41
11. Stine & Emma Greve Gymnastik og Trampolin 9.70 26.10 26.10

 

Pige-Par National DK2 - 1. Division

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Resultat
1. Natalie & Frederikke Greve Gymnastik og Trampolin 9.65 31.50 31.50
2. Camille & Frida Svinninge Gymnastik Forening 9.40 30.91 30.91
3. Laura & Freja Greve Gymnastik og Trampolin 9.70 30.11 30.11
4. Signe & Nikoline Roskilde Gymnastikforening 8.80 27.25 27.25

 

Pige-Par National DK3 - 1. Division

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Resultat
1. Anne & Oline Toreby Sundby Gymnastikforening 8.00 28.41 28.41
2. Nanna & Sabine Greve Gymnastik og Trampolin 7.00 28.21 28.21
3. Mia & Neema Toreby Sundby Gymnastikforening 8.50 27.54 27.54
4. Caroline & Monique Slagelse Gymnastik Forening 6.50 24.65 24.65
5. Natasja & Andrea Toreby Sundby Gymnastikforening 6.50 23.91 23.91
6. Nanna & Anna Toreby Sundby Gymnastikforening 7.00 23.26 23.26

 

Pige-Gruppe National DK1 - 1. Division

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Resultat
1. Alberte & Clara & Malina Svinninge Gymnastik Forening 9.70 32.44 32.44
2. Emma & Sille & Sofie Toreby Sundby Gymnastikforening 9.70 30.41 30.41
3. Laura & Liv & Dalila Toreby Sundby Gymnastikforening 9.65 28.49 28.49
4. Sofie & Sascha & Andrea Slagelse Gymnastik Forening 9.85 28.44 28.44

 

Pige-Gruppe National DK2 - 1. Division

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Resultat
1. Sasha & Sofie & Emilie Greve Gymnastik og Trampolin 9.20 26.61 26.61

 

Pige-Gruppe National DK3 - 1. Division

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Resultat
1. Sophia & Frederikke & Freja Svinninge Gymnastik Forening 8.50 31.84 31.84
2. Anouk & Emilie & Anne Svinninge Gymnastik Forening 8.50 30.66 30.66
3. Natali & Emma & Mathilde Svinninge Gymnastik Forening 8.50 30.56 30.56
4. Sofie & Mischa & Simone Toreby Sundby Gymnastikforening 7.00 27.15 27.15
5. Tone & Louise & Victoria Gymnastikforeningen ODK 6.00 26.89 26.89
6. Silje & Lotte & Ellen Gymnastikforeningen ODK 5.50 25.61 25.61

 

Junior Pige-Par International - 1. Division

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Resultat
1. Ina & Carolina Gymnastikforeningen ODK 0.31 19.70 19.70
2. Patricia & Andrea Greve Gymnastik og Trampolin 0.30 19.23 19.23
3. Auguste & Augusta Gymnastikforeningen ODK 0.23 17.23 17.23

 

Junior Pige-Gruppe International - 1. Division

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Resultat
1. Mathilde & Sille & Emmelie Fuglebjerg IF 0.87 22.27 22.27
2. Victoria & Ida & Sisse Fuglebjerg IF 0.41 22.05 22.05
3. Siv & Freja & Majse Fuglebjerg IF 0.47 21.10 21.10
4. Johanne & Alberte & Klara Roskilde Gymnastikforening 0.31 17.04 17.04
5. Luna & Anna & Frederikke Fuglebjerg IF 0.30 16.95 16.95

 

Senior Dame-Par International - 1. Division

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Resultat
1. Kamine & Agnes Svinninge Gymnastik Forening 0.45 23.35 23.35
2. Mia & Amanda Slagelse Gymnastik Forening 0.21 20.50 20.50
3. Anja & Camilla Gymnastikforeningen ODK 0.16 20.25 20.25
4. Julie & Sira Gymnastikforeningen ODK 0.20 20.06 20.06
5. Mette & Emilie Roskilde Gymnastikforening 0.29 18.42 18.42

 

Senior Dame-Gruppe International - 1. Division

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Resultat
1. Katja & Maria & Mathilde Toreby Sundby Gymnastikforening 0.57 23.96 23.96
2. Signe & Emilie & Sofie Fuglebjerg IF 0.87 23.30 23.30
3. Rikke & Cecilie & Marie Gymnastikforeningen ODK 0.37 22.16 22.16
4. Frederikke & Emma & Anna Toreby Sundby Gymnastikforening 0.54 21.61 21.61
5. Frederikke & Pernille & Signe Roskilde Gymnastikforening 0.53 21.00 21.00
6. Else & Maja & Freja Fuglebjerg IF 0.68 20.11 20.11
7. Kristine & Antonia & Louise Toreby Sundby Gymnastikforening 0.51 19.85 19.85
8. Vibeke & Mille & Sarah Toreby Sundby Gymnastikforening 0.42 19.76 19.76
9. Freja & Lærke & Selma Fuglebjerg IF 0.44 18.97 18.97
10. Nanna & Malika & Fie Slagelse Gymnastik Forening 0.40 17.21 17.21

 

Få nyhederne direkte
Tilmeld dig GymNYT - Vi holder dig opdateret ugentligt
Samtykkeerklæring til GymDanmark