Resultater i Sports Acrobatik

 

 

Sjællandsk Mesterskab 2015 - d. 11-04-2015

 

Junior Pige Par - 1. Division

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Resultat
1. Mai & Liv Svinninge Gymnastik Forening 16.60 14.65 14.65
2. Emilie & Sofie Fuglebjerg IF 13.20 11.90 11.90
3. Patricia & Natalie Greve Gymnastik og Trampolin 13.30 10.60 10.60
4. Emma & Andrea Slagelse Gymnastik Forening 12.70 10.15 10.15
5. Svea & Andrea Toreby Sundby Gymnastikforening 11.80 9.30 9.30
6. Laura & Freja Greve Gymnastik og Trampolin 12.00 8.75 8.75
7. Auguste & Esther Gymnastikforeningen ODK 12.30 8.70 8.70
8. Elina & Ida Fuglebjerg IF 11.80 8.55 8.55

 

Junior Pige Par - 2. Division

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Resultat
1. Signe & Sarah Roskilde Gymnastikforening 10.50 8.65 8.65
2. Julie & Alberte Roskilde Gymnastikforening 10.70 8.60 8.60
3. Thea & Maja Slagelse Gymnastik Forening 10.40 8.55 8.55
4. Isabella & Mie Svinninge Gymnastik Forening 10.30 7.65 7.65
5. Simone & Amalie Toreby Sundby Gymnastikforening 11.10 7.45 7.45
6. Mathilde & Johanne Roskilde Gymnastikforening 9.10 6.90 6.90
7. Sasha & Emilie Greve Gymnastik og Trampolin 9.70 6.85 6.85
8. Alberte & Nicoline Svinninge Gymnastik Forening 10.00 6.80 6.80
9. Thea & Mischa Toreby Sundby Gymnastikforening 9.20 6.65 6.65
10. Anna & Nanna Toreby Sundby Gymnastikforening 9.80 6.60 6.60

 

Junior Pige Gruppe - 1. Division

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Resultat
1. Luna & Caroline & Agnes Svinninge Gymnastik Forening 17.20 14.80 14.80
2. Anna & Dikte & Emilie Svinninge Gymnastik Forening 15.10 12.85 12.85
3. Frida & Katja & Laura Svinninge Gymnastik Forening 14.80 12.10 12.10
4. Sarah & Sara & Katja Toreby Sundby Gymnastikforening 14.50 10.95 10.95
5. Luna & Anna & Frederikke Fuglebjerg IF 12.90 10.30 10.30
6. Else & Maja & Freja Fuglebjerg IF 12.80 10.15 10.15
7. Sophie & Caroline & Mathilde Svinninge Gymnastik Forening 12.50 9.90 9.90
8. Camilla & Lærke & Emmelie Fuglebjerg IF 12.30 9.40 9.40

 

Junior Pige Gruppe - 2. Division

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Resultat
1. Liva & Julie & Jamila Toreby Sundby Gymnastikforening 11.20 8.75 8.75
2. Laura & Cecilie & Frederikke Svinninge Gymnastik Forening 11.00 8.60 8.60
3. Ina & Amalie & Klara Gymnastikforeningen ODK 12.10 7.60 7.60
4. Signe & Silje & Jazmin Gymnastikforeningen ODK 9.70 6.95 6.95
5. Laura & Iben & Freja Svinninge Gymnastik Forening 10.00 6.55 6.55
6. Julie & Emilie & Emilie Svinninge Gymnastik Forening 9.30 6.20 6.20
6. Sofie & Cathrine & Caroline Roskilde Gymnastikforening 9.80 6.20 6.20
8. Julie & Enola & Dagmar Gymnastikforeningen ODK 9.80 5.35 5.35
9. Malina & Laura & Marie Svinninge Gymnastik Forening 8.60 4.90 4.90
10. Rose & Alma & Laura Gymnastikforeningen ODK 8.60 4.60 4.60

 

Senior Dame Par - 1. Division

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Resultat
1. Mathilde & Kamine Toreby Sundby Gymnastikforening 15.60 14.40 14.40
2. Kristina & Sarah Slagelse Gymnastik Forening 16.60 14.00 14.00
3. Amanda & Mathilde Svinninge Gymnastik Forening 15.50 13.35 13.35
4. Julie & Ida Slagelse Gymnastik Forening 14.80 12.65 12.65
5. Kathrine & Mette Roskilde Gymnastikforening 14.60 12.15 12.15
5. Simone & Masja Slagelse Gymnastik Forening 15.30 12.15 12.15
7. Freja & Sille Fuglebjerg IF 14.70 11.55 11.55
8. Natali & Emma Svinninge Gymnastik Forening 14.60 10.60 10.60

 

Senior Dame Par - 2. Division

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Resultat
1. Louise & Sasha Roskilde Gymnastikforening 13.50 10.75 10.75
2. Sandra & Freja Fuglebjerg IF 13.50 10.55 10.55
3. Lulu & Vibeke Toreby Sundby Gymnastikforening 11.60 9.90 9.90
4. Nanna & Fie Slagelse Gymnastik Forening 13.10 9.80 9.80
5. Louise & Antonia Toreby Sundby Gymnastikforening 11.60 9.35 9.35
6. Nanna & Trisha Greve Gymnastik og Trampolin 11.50 8.80 8.80
7. Marie & Louise Sakskøbing GF 11.50 7.90 7.90
8. Mia & Laura Toreby Sundby Gymnastikforening 10.80 7.80 7.80
9. Amalie & Emilie Slagelse Gymnastik Forening 10.30 6.55 6.55
10. Nicoline & Emme Sakskøbing GF 10.80 6.05 6.05

 

Senior Mix Par - 1. Division

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Resultat
1. Lærke & Jonas Toreby Sundby Gymnastikforening 14.20 9.90 9.90
2. Emma & David Sakskøbing GF 12.90 8.50 8.50
3. Ida & Jeppe Sakskøbing GF 11.10 6.75 6.75

 

Senior Dame Gruppe - 1. Division

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Resultat
1. Natascha & Freja & Freja Svinninge Gymnastik Forening 16.10 14.05 14.05
2. Mille & Maria & Ellen Slagelse Gymnastik Forening 16.60 13.65 13.65
3. Signe & Maria & Rikke Toreby Sundby Gymnastikforening 13.40 11.25 11.25
4. Natasja & Clara & Ida Toreby Sundby Gymnastikforening 13.00 10.60 10.60
5. Laura & Anja & Emilia Gymnastikforeningen ODK 13.30 10.30 10.30
6. Camilla & Kristine & Nanna Slagelse Gymnastik Forening 13.10 10.25 10.25
7. Anita & Cecilie & Sofie Slagelse Gymnastik Forening 11.70 9.00 9.00
8. Liv & Emma & Ida Toreby Sundby Gymnastikforening 11.80 8.70 8.70
9. Signe & Mille & Clara Sakskøbing GF 11.70 8.45 8.45
10. Sille & Stefanie & Kristine Toreby Sundby Gymnastikforening 12.10 8.25 8.25

 

Få nyhederne direkte
Tilmeld dig GymNYT - Vi holder dig opdateret ugentligt
Samtykkeerklæring til GymDanmark