Resultater i Sports Acrobatik

 

 

Sjællandsk Mesterskab 2014 - d. 12-04-2014

 

Junior Pige Par - 1. Division

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Resultat
1. Mie & Sarah Slagelse Gymnastik Forening 18.30 15.50 15.50
2. Sille & Freja Fuglebjerg IF 15.90 13.10 13.10
3. Mie & Kathrine Roskilde Gymnastikforening 15.50 12.45 12.45
4. Katja & Laura Svinninge Gymnastik Forening 14.80 12.05 12.05
5. Else & Lærke Fuglebjerg IF 15.10 11.45 11.45
6. Camilla & Sophia Roskilde Gymnastikforening 13.50 10.40 10.40
7. Elina & Sascha Fuglebjerg IF 12.70 9.15 9.15
8. Freja & Maja Fuglebjerg IF 11.90 9.00 9.00

 

Junior Pige Par - 2. Division

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Resultat
1. Cathrine & Sofie Roskilde Gymnastikforening 11.70 8.90 8.90
2. Svea & Jamila Toreby Sundby Gymnastikforening 12.70 8.75 8.75
3. Freja & Camilla Fuglebjerg IF 11.70 8.70 8.70
3. Emilie & Julie Svinninge Gymnastik Forening 11.70 8.70 8.70
5. Nanna & Trisha Greve Gymnastik og Trampolin 14.60 8.40 8.40
6. Emilie & Nina Svinninge Gymnastik Forening 11.70 8.10 8.10
7. Caroline & Signe Roskilde Gymnastikforening 11.20 7.60 7.60
8. Mathilde & Nanna Toreby Sundby Gymnastikforening 10.60 6.65 6.65

 

Junior Pige Par - 3. Division

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Resultat
1. Mie & Isabella Svinninge Gymnastik Forening 10.20 6.40 6.40
2. Auguste & Emma Gymnastikforeningen ODK 10.60 6.35 6.35
3. Simone & Nadia Toreby Sundby Gymnastikforening 10.00 6.00 6.00
4. Lærké & Julie Sakskøbing GF 10.50 5.60 5.60
5. Nathalie & Alberte Roskilde Gymnastikforening 10.10 5.20 5.20
6. Julie & Dagmar Gymnastikforeningen ODK 9.30 5.00 5.00

 

Junior Pige Gruppe - 1. Division

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Resultat
1. Agnes & Caroline & Luna Svinninge Gymnastik Forening 15.70 13.65 13.65
2. Katja & Signe & Mathilde Fuglebjerg IF 15.20 12.35 12.35
3. Sarah & Sara & Katja Toreby Sundby Gymnastikforening 14.70 10.05 10.05
4. Emma & Caroline & Andrea Slagelse Gymnastik Forening 13.70 9.50 9.50
5. Ida & Clara & Frederikke Sakskøbing GF 12.80 9.40 9.40
6. Maria & Cecilie & Sofie Slagelse Gymnastik Forening 13.10 9.35 9.35
7. Sille & Ida & Kristine Toreby Sundby Gymnastikforening 12.40 8.70 8.70
8. Patricia & Marie & Natalie Greve Gymnastik og Trampolin 13.70 8.55 8.55

 

Junior Pige Gruppe - 2. Division

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Resultat
1. Dorthea & Victoria & Emmelie Fuglebjerg IF 11.20 7.05 7.05
2. Sarah & Laura & Frederikke Greve Gymnastik og Trampolin 12.80 7.00 7.00
3. Louise & Andrea & Nadja Sakskøbing GF 11.00 6.65 6.65
4. Caroline & Emma & Mathilde Svinninge Gymnastik Forening 10.70 6.35 6.35
5. Julie & Sarah & Mathilde Roskilde Gymnastikforening 12.10 6.25 6.25
6. Enola & Silje & Esther Gymnastikforeningen ODK 10.30 5.45 5.45
7. Luna & Cecilie & Frederikke Fuglebjerg IF 10.70 5.40 5.40
8. Frederikke & Cecilie & Laura Svinninge Gymnastik Forening 9.80 5.20 5.20

 

Junior Pige Gruppe - 3. Division

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Resultat
1. Line & Celine & Luna Toreby Sundby Gymnastikforening 9.60 4.85 4.85
2. Liva & Laura & Olivia Toreby Sundby Gymnastikforening 9.40 4.70 4.70
3. Clara & Mathilde & Clara Roskilde Gymnastikforening 9.10 2.70 2.70

 

Senior Dame Par - 1. Division

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Resultat
1. Natasja & Kamine Toreby Sundby Gymnastikforening 18.50 16.30 16.30
2. Kristine & Frederikke Slagelse Gymnastik Forening 16.50 14.20 14.20
3. Simone & Masja Slagelse Gymnastik Forening 16.80 13.95 13.95
4. Camilla & Nanna Slagelse Gymnastik Forening 14.90 11.90 11.90
5. Anita & Lærke Slagelse Gymnastik Forening 13.80 11.45 11.45
6. Signe & Nanna Slagelse Gymnastik Forening 12.80 9.55 9.55
7. Fie & Nicoline Slagelse Gymnastik Forening 12.30 9.05 9.05
8. Mette & Johanne Roskilde Gymnastikforening 11.70 8.50 8.50

 

Senior Dame Par - 2. Division

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Resultat
1. Ida & Julie Slagelse Gymnastik Forening 11.30 7.35 7.35
2. Julie & Mia Toreby Sundby Gymnastikforening 10.80 6.50 6.50
3. Line & Emma Roskilde Gymnastikforening 8.80 5.05 5.05

 

Senior Mix Par - 1. Division

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Resultat
1. Anna & Christian Fuglebjerg IF 15.60 13.25 13.25
2. Karoline & Jonas Toreby Sundby Gymnastikforening 13.20 9.15 9.15
3. Emma & David Sakskøbing GF 9.70 6.60 6.60

 

Senior Dame Gruppe - 1. Division

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Resultat
1. Freja & Freja & Natascha Svinninge Gymnastik Forening 16.90 13.85 13.85
2. Emma & Terese & Vibeke Toreby Sundby Gymnastikforening 16.90 13.15 13.15
3. Frida & Annabel & Ida Toreby Sundby Gymnastikforening 16.50 12.75 12.75
4. Mathilde & Maria & Rikke Toreby Sundby Gymnastikforening 15.50 11.95 11.95
5. Mille & Maria & Ellen Slagelse Gymnastik Forening 14.20 10.10 10.10
6. Louise & Antonia & Louise Toreby Sundby Gymnastikforening 13.60 8.90 8.90
7. Anja & Iben & Rebecca Gymnastikforeningen ODK 13.30 8.45 8.45
8. Mille & Karoline & Signe Sakskøbing GF 11.60 6.70 6.70

 

Få nyhederne direkte
Tilmeld dig GymNYT - Vi holder dig opdateret ugentligt
Samtykkeerklæring til GymDanmark