Resultater i Sports Acrobatik

 

 

Sjællandsk Mesterskab 2013 - d. 13-04-2013

 

1. Division - Pige Par

Nr. Navn Forening Udg1 Resultat
1. Amanda & Frederikke Svinninge Gymnastik Forening 21.40 18.75
2. Natasja & Kamine Toreby Sundby Gymnastikforening 20.80 18.45
3. Caroline & Laura Slagelse Gymnastik Forening 17.80 14.90
4. Maria & Mette Slagelse Gymnastik Forening 19.50 14.80
5. Line & Mathilde Roskilde Gymnastikforening 18.20 13.75
6. Mai & Caroline Svinninge Gymnastik Forening 16.90 13.65
7. Mie & Kathrine Roskilde Gymnastikforening 16.60 13.40
8. Matilde & Simone Slagelse Gymnastik Forening 18.90 12.75
8. Michelle & Mia Slagelse Gymnastik Forening 17.40 12.75

 

2. Division - Pige Par

Nr. Navn Forening Udg1 Resultat
1. Natali & Sophie Svinninge Gymnastik Forening 17.40 12.50
2. Adisa & Sabrina Slagelse Gymnastik Forening 17.10 11.55
3. Fie & Stine Toreby Sundby Gymnastikforening 17.30 11.40
4. Anna & Astrid Fuglebjerg IF 15.80 11.05
5. Anita & Christine Slagelse Gymnastik Forening 14.80 11.00
6. Luna & Lærke Fuglebjerg IF 12.80 9.75
7. Laura & Delia Greve Gymnastik og Trampolin 13.90 9.15
8. Julie & Caroline Roskilde Gymnastikforening 12.20 9.00

 

3. Division - Pige Par

Nr. Navn Forening Udg1 Resultat
1. Cecilie & Sasha Fuglebjerg IF 11.50 8.55
2. Camilla & Else Fuglebjerg IF 12.70 7.85
3. Mette & Cathrine Roskilde Gymnastikforening 12.60 7.55
4. Pernille & Ida Gymnastikforeningen ODK 14.30 6.90
5. Freja & Mia Toreby Sundby Gymnastikforening 11.10 6.70
6. Nanna & Trisha Greve Gymnastik og Trampolin 12.40 6.65
7. Anna & Sarah Toreby Sundby Gymnastikforening 11.30 6.50
8. Auguste & Asta Gymnastikforeningen ODK 11.40 3.95
9. Julie & Sara Gymnastikforeningen ODK 9.30 3.95
10. Trine & Sarah Gymnastikforeningen ODK 9.70 3.75

 

1. Division - Mix Par

Nr. Navn Forening Udg1 Resultat
1. Signe & Christian Fuglebjerg IF 15.30 12.80
2. Amalie & Kenni Toreby Sundby Gymnastikforening 17.80 12.30

 

1. Division - Pige Gruppe

Nr. Navn Forening Udg1 Resultat
1. Sarah & Mie & Helene Slagelse Gymnastik Forening 22.10 18.70
2. Ellen & Kristina & Malene Slagelse Gymnastik Forening 23.90 15.55
3. Freja & Frida & Liv Svinninge Gymnastik Forening 18.70 15.15
4. Emma & Anja & Vibeke Toreby Sundby Gymnastikforening 19.00 14.95
5. Dikte & Luna & Laura Svinninge Gymnastik Forening 17.40 14.75
6. Frida & Annabel & Maria Toreby Sundby Gymnastikforening 18.90 14.65
7. Lærke & Maria & Laura Slagelse Gymnastik Forening 18.40 13.30
8. Cecilie & Julie & Alberte Slagelse Gymnastik Forening 19.30 12.95

 

2. Division - Pige Gruppe

Nr. Navn Forening Udg1 Resultat
1. Anna & Cecilie & Emilia Svinninge Gymnastik Forening 15.60 12.65
2. Emma & Katja & Matilde Fuglebjerg IF 15.00 11.60
3. Emma & Victoria & Kristine Slagelse Gymnastik Forening 17.60 10.95
4. Karoline & Jamila & Rikke Toreby Sundby Gymnastikforening 13.50 9.30
5. Regitze & Sara & Katja Toreby Sundby Gymnastikforening 14.30 9.10
6. Emma & Cecilie & Marie Sakskøbing GF 13.90 8.65
7. Clara & Cisse & Linette Sakskøbing GF 14.10 8.25
8. Sasha & Camilla & Lousie Roskilde Gymnastikforening 13.40 7.80

 

3. Division - Pige Gruppe

Nr. Navn Forening Udg1 Resultat
1. Laura & Victoria & Emilia Gymnastikforeningen ODK 13.10 7.75
2. Mathilde & Louise & Stefanie Toreby Sundby Gymnastikforening 13.20 7.60
3. Ida & Frederikke & Nicoline Sakskøbing GF 12.70 6.70
4. Simone & Luna & Stine Toreby Sundby Gymnastikforening 10.10 6.35
5. Louise & Andrea & Nadja Sakskøbing GF 11.00 5.25
6. Louise & Natascha & Anna Toreby Sundby Gymnastikforening 10.40 4.65
7. Annika & Iben & Silja Gymnastikforeningen ODK 12.40 4.35
8. Freya & Frederikke & Nanna Toreby Sundby Gymnastikforening 10.10 3.95
9. Lisa & Julie & Karoline Sakskøbing GF 10.50 2.60
10. Frida & Selma & Laura Gymnastikforeningen ODK 8.60 2.55

 

Få nyhederne direkte
Tilmeld dig GymNYT - Vi holder dig opdateret ugentligt
Samtykkeerklæring til GymDanmark