Resultater i Sports Acrobatik

 

 

Sjællandsk Mesterskab 2012 - d. 14-04-2012

 

1. Division - Pige Par

Nr. Navn Forening Resultat
1. Amanda & Mathilde Svinninge Gymnastik Forening 18.90
2. Natascha & Laura Svinninge Gymnastik Forening 15.20
3. Fie & Kamine Toreby Sundby Gymnastikforening 15.00
4. Emma & Victoria Slagelse Gymnastik Forening 14.60
5. Mathilde & Line Roskilde Gymnastikforening 14.15
6. Victoria & Simone Slagelse Gymnastik Forening 14.05
7. Sille & Signe Fuglebjerg IF 14.00
8. Caroline & Laura Slagelse Gymnastik Forening 12.10

 

2. Division - Pige Par

Nr. Navn Forening Resultat
1. Kathrine & Mie Roskilde Gymnastikforening 11.75
2. Regitze & Terese Toreby Sundby Gymnastikforening 10.85
3. Sarah & Simone Roskilde Gymnastikforening 10.70
4. Emma & Katja Fuglebjerg IF 10.60
5. Cecilie & Pernille Toreby Sundby Gymnastikforening 10.50
6. Josephine & Clara Greve Gymnastik og Trampolin 9.85
7. Sara & Caroline Svinninge Gymnastik Forening 9.80
8. Thomine & Michelle Slagelse Gymnastik Forening 9.40

 

3. Division - Pige Par

Nr. Navn Forening Resultat
1. Cecilie & Cecilie Fuglebjerg IF 9.25
2. Anna & Astrid Fuglebjerg IF 8.90
3. Clara & Marie Sakskøbing GF 8.25
4. Amalie & Stine Toreby Sundby Gymnastikforening 8.10
5. Sofie & Annesofie Roskilde Gymnastikforening 7.65
6. Andrea & Rikke Sakskøbing GF 7.45
7. Cecilie & Laura Slagelse Gymnastik Forening 7.20
8. Lærke & Luna Fuglebjerg IF 7.15

 

4. Division - Pige Par

Nr. Navn Forening Resultat
1. Caroline & Cathrine Roskilde Gymnastikforening 6.95
1. Camilla & Marie Roskilde Gymnastikforening 6.95
3. Caroline & Mia Toreby Sundby Gymnastikforening 6.90
4. Sofia & Stefanie Toreby Sundby Gymnastikforening 6.70
5. Lenea & Caroline Svinninge Gymnastik Forening 6.50
6. Simone & Stine Toreby Sundby Gymnastikforening 6.15
7. Anna & Antonia Toreby Sundby Gymnastikforening 6.10
8. Freja & Laura Toreby Sundby Gymnastikforening 5.75

 

5. Division - Pige Par

Nr. Navn Forening Resultat
1. Andrea & Stine Toreby Sundby Gymnastikforening 5.45
2. Freja & Emily Toreby Sundby Gymnastikforening 4.80
3. Mathilde & Amalie Toreby Sundby Gymnastikforening 4.60
4. Emilie & Nanna Greve Gymnastik og Trampolin 4.15

 

1. Division - Pige Gruppe

Nr. Navn Forening Resultat
1. Ellen & Kristina & Malene Slagelse Gymnastik Forening 17.55
2. Mie & Maria & Helene Slagelse Gymnastik Forening 17.05
3. Matilde & Beth & Heidi Fuglebjerg IF 16.85
4. Stine & Sarah & Frederikke Svinninge Gymnastik Forening 15.90
5. Sarah & Maria & Laura Slagelse Gymnastik Forening 14.30
6. Sofie & Julie & Anne Fuglebjerg IF 13.95
6. Freja & Pernille & Frederikke Roskilde Gymnastikforening 13.95
8. Masja & Anita & Christine Slagelse Gymnastik Forening 13.35

 

2. Division - Pige Gruppe

Nr. Navn Forening Resultat
1. Emma & Anja & Vibeke Toreby Sundby Gymnastikforening 13.20
2. Nicoline & Caroline & Mille Slagelse Gymnastik Forening 11.50
3. Freja & Frida & Liv Svinninge Gymnastik Forening 11.00
4. Dikte & Luna & Laura Svinninge Gymnastik Forening 10.60
5. Lærke & Laura & Caroline Roskilde Gymnastikforening 9.50
6. Emma & Sille & Ida Sakskøbing GF 9.35
7. Cecilie & Sanne & Thea Slagelse Gymnastik Forening 8.95
8. Lærke & Adisa & Sabrina Slagelse Gymnastik Forening 8.65

 

3. Division - Pige Gruppe

Nr. Navn Forening Resultat
1. Frederikke & Maria & Cecilie Sakskøbing GF 8.05
2. Tith & Nicoline & Marie Roskilde Gymnastikforening 7.85
3. Mille & Ida & Emilie Svinninge Gymnastik Forening 7.60
4. Sophie & Amalie & Margrethe Roskilde Gymnastikforening 7.55
5. Marie & Pernille & Jasmin Slagelse Gymnastik Forening 7.45
6. Stefanie & Cisse & Linette Sakskøbing GF 7.20
7. Nina & Rebecca & Emilie Svinninge Gymnastik Forening 6.15
8. Victoria & Sara & Laura Greve Gymnastik og Trampolin 5.70
9. Lisa & Louise & Katja Sakskøbing GF 4.95

 

1. Division - Mix Par

Nr. Navn Forening Resultat
1. Sidsel & Christian Fuglebjerg IF 13.40
2. Annabel & Jørgen Toreby Sundby Gymnastikforening 12.80

 

Få nyhederne direkte
Tilmeld dig GymNYT - Vi holder dig opdateret ugentligt
Samtykkeerklæring til GymDanmark