Resultater i Sports Acrobatik

 

 

Sjællandsk Mesterskab 2011 - d. 09-04-2011

 

1. Division - Pige Par

Nr. Navn Forening Resultat
1. Fie & Stine Toreby Sundby Gymnastikforening 13.15
2. Maria & Mette Slagelse Gymnastik Forening 12.40
3. Pernille & Frederikke Roskilde Gymnastikforening 11.15
4. Nathalie & Tania Greve Gymnastik og Trampolin 10.45
5. Frederikke & Thea Roskilde Gymnastikforening 10.00
6. Michala & Line Roskilde Gymnastikforening 9.95
7. Freja & Natascha Tuse 9.20
8. Freja & Nicoline Roskilde Gymnastikforening 8.30

 

2. Division - Pige Par

Nr. Navn Forening Resultat
1. Sandra & Clara Greve Gymnastik og Trampolin 7.80
2. Sabrina & Mille Slagelse Gymnastik Forening 7.65
3. Emma & Sille Sakskøbing GF 7.55
4. Freja & Katrine Slagelse Gymnastik Forening 6.95
5. Amalie & Stine Toreby Sundby Gymnastikforening 6.75
6. Regitze & Ida Sakskøbing GF 6.50
7. Amalie & Louisa Sakskøbing GF 6.05
8. Cecilie & Rikke Sakskøbing GF 6.00
9. Lisa & Katja Sakskøbing GF 5.45
10. Malou & Nicoline Slagelse Gymnastik Forening 5.15

 

1. Division - Pige Gruppe

Nr. Navn Forening Resultat
1. Freja & Sara & Stine Tuse 16.45
2. Mie & Maria & Signe Slagelse Gymnastik Forening 16.10
3. Mathilde & Amanda & Sabine Tuse 15.80
4. Matilde & Beth & Heidi Fuglebjerg IF 15.50
5. Emma & Julie & Alberte Slagelse Gymnastik Forening 13.20
6. Anna & Sofie & Sarah Fuglebjerg IF 12.10
7. Sidsel & Signe & Mette Fuglebjerg IF 12.00
7. Signe & Clara & Rie Fuglebjerg IF 12.00

 

2. Division - Pige Gruppe

Nr. Navn Forening Resultat
1. Sille & Liv & Amanda Fuglebjerg IF 11.85
2. Cecilie & Katrine & Julie Slagelse Gymnastik Forening 11.55
3. Mathilde & Simone & Sasha Roskilde Gymnastikforening 11.50
4. Masja & Anita & Christine Slagelse Gymnastik Forening 11.10
5. Sarah & Fie & Laura Slagelse Gymnastik Forening 11.05
6. Annabel & Line & Maria Toreby Sundby Gymnastikforening 10.60
7. Sofie & Pernille & Julie Fuglebjerg IF 10.55
8. Eline & Emma & Matilde Fuglebjerg IF 9.60

 

3. Division - Pige Gruppe

Nr. Navn Forening Resultat
1. Cecillie & Astrid & Sofie Fuglebjerg IF 9.05
2. Lærke & Mie & Laura Roskilde Gymnastikforening 8.40
3. Caroline & Maria & Pernille Slagelse Gymnastik Forening 8.30
4. Frederikke & Maria & Cecilie Sakskøbing GF 7.90
5. Emilie & Ida & Kristine Toreby Sundby Gymnastikforening 7.80
6. My & Ida & Mathilde Tuse 7.65
7. Josephine & Katja & Cecillie Fuglebjerg IF 7.60
8. Sarah & Amalie & Margrethe Roskilde Gymnastikforening 7.50

 

4. Division - Pige Gruppe

Nr. Navn Forening Resultat
1. Isabella & Laura & Mia Toreby Sundby Gymnastikforening 6.70
2. Laura & Sophie & Emilie Tuse 6.30
3. Mathilde & Caroline & Cecilie Toreby Sundby Gymnastikforening 5.85
4. Karen & Rebecca & Adisa Slagelse Gymnastik Forening 4.35
4. Louise & Ditte & Nadja Sakskøbing GF 4.35

 

Få nyhederne direkte
Tilmeld dig GymNYT - Vi holder dig opdateret ugentligt
Samtykkeerklæring til GymDanmark