Resultater i Sports Acrobatik

 

 

Sjællandsk Mesterskab 2010 - d. 17-04-2010

 

1. Division - Pige Par

Nr. Navn Forening Resultat
1. Mie & Malene Slagelse Gymnastik Forening 13.55
2. Sidsel & Anne Fuglebjerg IF 12.35
3. Maria & Kristine Slagelse Gymnastik Forening 11.45
4. Sofie & Ea Fuglebjerg IF 11.40
5. Frida & Camilla Tuse 11.00
6. Terese & Emma Toreby Sundby Gymnastikforening 10.10
7. Anita & Christine Slagelse Gymnastik Forening 9.50
8. Fie & Alberte Slagelse Gymnastik Forening 9.35

 

2. Division - Pige Par

Nr. Navn Forening Resultat
1. Sofie & Victoria Slagelse Gymnastik Forening 8.80
2. Pernille & Frederikke Roskilde Gymnastikforening 8.65
2. Emilie & Ida Tuse 8.65
4. Fiona & Emilie Greve Gymnastik og Trampolin 8.45
5. Sandra & Clara Greve Gymnastik og Trampolin 7.25
6. Laura & Sisse Slagelse Gymnastik Forening 6.95
7. Maria & Simone Slagelse Gymnastik Forening 6.75
8. Frederikke & Mille Tuse 6.60

 

3. Division - Pige Par

Nr. Navn Forening Resultat
1. Amalie & Marie Roskilde Gymnastikforening 6.55
1. Emma & Mette Sakskøbing GF 6.55
3. Rebecca & Sanne Slagelse Gymnastik Forening 6.45
4. Caroline & Mia Toreby Sundby Gymnastikforening 6.20
4. Thilde & Sofie Tuse 6.20
6. Nicoline & Line Roskilde Gymnastikforening 5.75
7. Regitse & Kristine Sakskøbing GF 5.25
8. Cecilie & Kamilla Sakskøbing GF 5.15
9. Amalie & Louise Sakskøbing GF 4.35
10. Sarah & Stefanie Toreby Sundby Gymnastikforening 3.95
11. Mathilde & Naja Toreby Sundby Gymnastikforening 3.55

 

1. Division - Drenge Par

Nr. Navn Forening Resultat
1. Lukas & Jan Sakskøbing GF 5.80

 

1. Division - Pige Gruppe

Nr. Navn Forening Resultat
1. Laura & Kamine & Vibeke Toreby Sundby Gymnastikforening 15.75
2. Mathilde & Amanda & Sabine Tuse 14.95
3. Amanda & Beth & Heidi Fuglebjerg IF 14.00
4. Freja & Sarah & Stine Tuse 12.10
5. Sofie & Signe & Mette Fuglebjerg IF 11.95
6. Emma & Helene & Julie Slagelse Gymnastik Forening 11.65
6. Signe & Clara & Rie Fuglebjerg IF 11.65
8. Matilde & Amalie & Cecilie Fuglebjerg IF 11.15

 

2. Division - Pige Gruppe

Nr. Navn Forening Resultat
1. Emilie & Fie & Stine Toreby Sundby Gymnastikforening 10.60
2. Maria & Ida & Simone Sakskøbing GF 10.55
3. Annabel & Rikke & Betina Toreby Sundby Gymnastikforening 10.35
4. Ida & Sofie & Rebecca Tuse 10.25
5. Emma & Sarah & Betina Fuglebjerg IF 10.20
6. Cecilie & Julie & Katrine Slagelse Gymnastik Forening 9.70
7. Ida & Louise & Pernille Greve Gymnastik og Trampolin 9.45
8. Line & Anne-Sofie & Marie-Louise Tuse 9.25

 

3. Division - Pige Gruppe

Nr. Navn Forening Resultat
1. Nathalie & Cecilie & Tania Greve Gymnastik og Trampolin 8.80
2. Cecilie & Ida & Kristine Toreby Sundby Gymnastikforening 8.75
3. Anna & Cecilie & Katja Fuglebjerg IF 8.70
4. Michala & Simone & Sasha Roskilde Gymnastikforening 8.65
5. Sille & Liv & Astrid Fuglebjerg IF 8.60
6. Cecilie & Pernille & Anja Toreby Sundby Gymnastikforening 8.30
7. Lærke & Line & Caroline Roskilde Gymnastikforening 8.30
8. Mathilde & Marie & Margrethe Roskilde Gymnastikforening 8.20

 

4. Division - Pige Gruppe

Nr. Navn Forening Resultat
1. Frederikke & Cecilie & Marie Sakskøbing GF 7.60
2. Laura & Ida & Emma Tuse 7.45
3. Emma & Ida & Mathilde Tuse 7.40
4. Mille & Mie & Laura Roskilde Gymnastikforening 7.25
5. Thit & Anna & Karen Roskilde Gymnastikforening 6.80
6. Emilie & Malene & Laura Toreby Sundby Gymnastikforening 6.55
7. Natasja & Kristine & Mille Toreby Sundby Gymnastikforening 6.20
8. Emma & Julie & Ida Sakskøbing GF 6.20
9. Sara & Thea & Olivia Roskilde Gymnastikforening 6.15

 

Få nyhederne direkte
Tilmeld dig GymNYT - Vi holder dig opdateret ugentligt
Samtykkeerklæring til GymDanmark