Resultater i Sports Acrobatik

 

 

Sjællandske Mesterskaber 2009 - d. 19-04-2009

 

Division 5 - Pige

Nr. Navn Forening Resultat
1. Mie & Line Roskilde Gymnastikforening 7.75
2. Caroline & Annemette Toreby Sundby Gymnastikforening 6.70
3. Ida & Mille Tuse 6.45

 

Division 5 - Trio

Nr. Navn Forening Resultat
1. Michala & Margrethe & Anna Roskilde Gymnastikforening 7.65
2. Mathilde & Marie & Olivia Roskilde Gymnastikforening 7.25
3. Amalie & Rikke &Terese Sakskøbing GF 7.20
4. Amalie & Sofie & Freja Tuse 6.60
5. Emilie & Stefanie & Mille Toreby Sundby Gymnastikforening 6.35
6. Emma & Jasmin & Sara Sakskøbing GF 5.55
7. Sara & Thea & Melissa Roskilde Gymnastikforening 4.65

 

Division 4 - Pige

Nr. Navn Forening Resultat
1. Ida & Anna Tuse 8.00
1. Anabel & Simone Sakskøbing GF 8.00
3. Sofie & Ea Fuglebjerg IF 7.55
4. Kamilla & Stine Toreby Sundby Gymnastikforening 7.10
5. Emilie & Line Roskilde Gymnastikforening 7.05
6. Caroline & Laura Roskilde Gymnastikforening 7.00
7. Amalie & Pernille Toreby Sundby Gymnastikforening 6.95
8. Simone & Sascha Roskilde Gymnastikforening 6.85
9. Cisse & Linette Sakskøbing GF 6.50
10. Emma & Mathilde Tuse 6.20
11. Frida & Albaerte Tuse 5.95
12. Sabrina & Laura Slagelse Gymnastik Forening 5.80
12. Isabella & Stine Toreby Sundby Gymnastikforening 5.80
14. Rebecca & Pernille Slagelse Gymnastik Forening 5.75

 

Division 4 - Trio

Nr. Navn Forening Resultat
1. Anna & Sofie & Astrid Fuglebjerg IF 7.80
2. Line & Anne-Sofie & Marie- Louise Tuse 7.70
3. Emma & Betina & Matilde Fuglebjerg IF 7.60
4. Cecilie & Emma & Amalie Slagelse Gymnastik Forening 7.15
5. Matilde & Katja & Cecillie Fuglebjerg IF 6.85
5. Frederikke & Cecillie & Marie Sakskøbing GF 6.85
7. Pernille & Karen & Frederikke Roskilde Gymnastikforening 6.70
8. Ida & Fia & Emma Tuse 6.60
9. Cecilie & Stine & Betina Toreby Sundby Gymnastikforening 6.55
10. Freja & Pernille & Fie Slagelse Gymnastik Forening 6.50

 

Division 3, Piger

Nr. Navn Forening Resultat
1. Maria & Mette Sakskøbing GF 7.95
2. Mie & Kristine Slagelse Gymnastik Forening 7.75
3. Signe & Beth Fuglebjerg IF 7.50
4. Julie & Julie Slagelse Gymnastik Forening 7.05
5. Kristine & Ida Toreby Sundby Gymnastikforening 6.30

 

Division 3 - Trio

Nr. Navn Forening Resultat
1. Sofie & Victoria & Simone Slagelse Gymnastik Forening 7.95
2. Amanda & Clara & Katrine Fuglebjerg IF 7.70
3. Cecillie & Sarah & Signe Fuglebjerg IF 7.55
4. Freja & Sofie & Rebecca Tuse 7.50
5. Emma & Nadia & Helene Slagelse Gymnastik Forening 7.35
5. Emilie & Stine & Camilla Tuse 7.35
7. Freja & Sarah & Ida Tuse 7.30
8. Kristina & Maria & Malene Slagelse Gymnastik Forening 7.25
9. Camille & Line & Natascha Tuse 6.95
10. Sidsel & Amalie & Rie Fuglebjerg IF 6.60

 

Division 2 - Trio

Nr. Navn Forening Resultat
1. Mathilde & Amanda & Sabine Tuse 7.20
2. Thea & Anita & Christine Slagelse Gymnastik Forening 6.75
3. Signe & Julie & Anne Fuglebjerg IF 4.50

 

Få nyhederne direkte
Tilmeld dig GymNYT - Vi holder dig opdateret ugentligt
Samtykkeerklæring til GymDanmark