Resultater i Sports Acrobatik

 

 

Sjællandsk Mesterskab - d. 12-04-2008

 

Division 2

Nr. Navn Forening Resultat
1. Maria & Stine & Maja Slagelse Gymnastik Forening 7.30
2. Stine & Stenze Tuse 6.60
3. Maria & Nicoline & Heidi Slagelse Gymnastik Forening 6.50
4. Fie & Jørgen Toreby Sundby Gymnastikforening 5.55
5. Julie & Anita & Christine Slagelse Gymnastik Forening 5.15

 

Division 3, Pige Trio

Nr. Navn Forening Resultat
1. Sofie & Pernille & Mette Fuglebjerg IF 8.30
2. Emilie & Camilia & Sabine Tuse 8.05
3. Signe & Beth & Sofie Fuglebjerg IF 7.85
3. Stine & Kamine & Vibeke Toreby Sundby Gymnastikforening 7.85
5. Sofie & Victoria & Simone Slagelse Gymnastik Forening 7.70
6. Cecilie & Sarah & Signe Fuglebjerg IF 7.65

 

Division 3, Mix Par

Nr. Navn Forening Resultat
1. Zenia & Martin Toreby Sundby Gymnastikforening 7.10

 

Division 3, Pige Par

Nr. Navn Forening Resultat
1. Astrid & Heidi Fuglebjerg IF 8.15
2. Mathilde & Amanda Tuse 8.10
3. Thea & Lise Slagelse Gymnastik Forening 8.00
4. Amanda & Ea Fuglebjerg IF 7.95
5. Katrine & Natascha Tuse 7.75
6. Signe & Anne Fuglebjerg IF 7.55
8. Maria & Mette Sakskøbing GF 6.60
9. Laura & Anne Toreby Sundby Gymnastikforening 6.55

 

Division 4, Pige Trio

Nr. Navn Forening Resultat
1. Anna & Kristine & Alberte Slagelse Gymnastik Forening 8.25
2. Freja & Sarah & Ida Tuse 8.10
3. Cecilie & Maria & Marie Toreby Sundby Gymnastikforening 8.05
4. Sidsel & Cesillie & Amalie Fuglebjerg IF 7.35
5. Emma & Nadia & Helene Slagelse Gymnastik Forening 7.20
6. Freja & Sofie & Rebecca Tuse 6.90
7. Cecilie & Line & Anne-Sofie Tuse 6.70
8. Mie & Line & Line Roskilde Gymnastikforening 6.35
9. Cecilie & Ida & Annemette Toreby Sundby Gymnastikforening 5.65
10. Kristine & Stine & Mia Toreby Sundby Gymnastikforening 5.55

 

Division 4, Pige Par

Nr. Navn Forening Resultat
0. Amalie & Rie Fuglebjerg IF 7.50
1. Emma & Matilde Fuglebjerg IF 7.90
2. Caroline & Christina Slagelse Gymnastik Forening 7.70
3. Sofie & Clara Fuglebjerg IF 7.20
4. Ida & Anna Tuse 7.00
5. Stine & Alma Toreby Sundby Gymnastikforening 6.95
5. Emma & Maja Tuse 6.95
5. Emilie & Alberte Tuse 6.95
8. Pernille & Frederikke Roskilde Gymnastikforening 6.90
9. Mille & Betina Toreby Sundby Gymnastikforening 6.60
9. Ida & Simone Sakskøbing GF 6.60
11. Katja & Bettina Fuglebjerg IF 6.20
12. Michelle & Anita Slagelse Gymnastik Forening 6.05
13. Anabel & Stine Sakskøbing GF 5.95
14. Clara & Anja Sakskøbing GF 5.40

 

Division 5, Pige Trio

Nr. Navn Forening Resultat
1. Frederikke & Cecilie & Marie Sakskøbing GF 8.05
2. Louise & Therese & Rikke Sakskøbing GF 6.95
2. Freja & Sarah & Katrine Slagelse Gymnastik Forening 6.95
4. Simone & Margrethe & Sasha Roskilde Gymnastikforening 6.90
5. Mie & Emma & Amalie Slagelse Gymnastik Forening 6.50
6. Nicoline & Thea & Melissa Roskilde Gymnastikforening 6.05

 

Division 5, Pige Par

Nr. Navn Forening Resultat
1. Fie & Martine Sakskøbing GF 8.45
2. Laura & Caroline Roskilde Gymnastikforening 7.40
3. Mette & Signe Sakskøbing GF 7.25
4. Anna & Karen Roskilde Gymnastikforening 6.90
5. Katrine & Sara Sakskøbing GF 6.60
6. Yasmin & Louise Sakskøbing GF 6.30
7. Marie & Natalie Toreby Sundby Gymnastikforening 6.25
8. Nina & Laura Toreby Sundby Gymnastikforening 5.45

 

Få nyhederne direkte
Tilmeld dig GymNYT - Vi holder dig opdateret ugentligt
Samtykkeerklæring til GymDanmark