Resultater i Sports Acrobatik

 

 

Jysk Mesterskab 2018 - d. 08-04-2018

 

National DK1 - Pige Par

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Resultat
. Liva Schmidt & Line Petterson Odense Gymnastik Forening 6.00 25.80 25.80
. Oline Berdiin Nielsen & Linea Emilie Holst Odense Gymnastik Forening 6.30 25.40 25.40
. Molly Skov Nielsen & Ivalo Arnaruluk Zahle Odense Gymnastik Forening 2.80 23.20 23.20
. Laura Hjelmsted Ricksen & Maja Engstrøm Odense Gymnastik Forening 4.10 22.55 22.55
. Isabella Vestergaard & Anna Berner Jensen Odense Gymnastik Forening 2.60 19.50 19.50
1. Rebecca Tøstesen & Karla Haack Rasmussen HI-Skanderborg - Gym. afd. 6.90 29.65 29.65
2. Frederikke Sand Hougaard & Rita Bisgaard Neromante TST Gymnastik 5.60 27.80 27.80
3. Emma Lønbro Boisen & Cecilie Iversen TST Gymnastik 5.20 27.50 27.50
4. Nikoline Both Juul & Sophyia Mouazab TST Gymnastik 3.10 26.95 26.95
5. Oline Puk Dalsgaard & Freja Ramer Bak Silkeborg GF 4.70 26.70 26.70
6. Maja Lykkefold Videler & Frederikke Simonsen HI-Skanderborg - Gym. afd. 2.80 23.75 23.75
7. Agnete Sidelmann Refsgaard & Nanna Frederiksen Holstebro GF 2.90 23.65 23.65
8. Kamilla Rasmussen & Regine Jokumsen Holstebro GF 2.80 23.05 23.05
8. Matilde Nielsen & Sofie Orloff Jensen Holstebro GF 2.70 23.05 23.05
10. Celeste Rivera & Mathilde Louise Daugaard Lyngholm Vejlby IK (VIK) 2.50 22.40 22.40
11. Christine Hein Calmar & Anja Sejersen Silkeborg GF 2.30 17.95 17.95

 

National DK1 - Drenge Par

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Resultat
1. Jakob Baalkilde & Nikolaj Glud Berthelsen Hammel Gymnastikforening 4.30 25.95 25.95
2. Albert Conrad Haugbølle Piihl & Anton Haugbølle Piihl TST Gymnastik 3.40 21.50 21.50

 

National DK3 - Pige Par

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Resultat
1. Julie Kongstadt Sønderup & Nathalie Louise Preetzmann Vejlby IK (VIK) 1.30 23.40 23.40

 

International - Junior Pige Par

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Udg2 2. Runde Resultat
. Anna Jensen & Anne Marie Grønning DHG Gymnastik 0.37 22.87 0.21 24.21 47.08
. Ida Marie Holm & Nicoline Bendixen DHG Gymnastik 0.35 23.15 0.22 23.72 46.87
1. Ditte Schouborg Christensen & Sara Hovgaard Rosenberg Vejlby IK (VIK) 0.40 20.25 0.19 22.34 42.59

 

International - Senior Dame Par

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Udg2 2. Runde Resultat
1. Anne Yun Lauridsen & Line Tonsberg Jensen Hammel Gymnastikforening 0.37 24.87 0.36 23.56 48.43

 

International - Senior Herre Par

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Udg2 2. Runde Resultat
1. Nikolaj Hørmann Iversen & Casper Dolmer TST Gymnastik 0.42 23.97 0.25 23.75 47.72

 

National DK1 - Pige gruppe - 1. Division

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Resultat
. Sif Nielsen & Freja Gantzhorn Stensen & Emma Stegemejer DHG Gymnastik 3.90 25.10 25.10
1. Sarah Damborg & Ida Kathrine Diegaard Sørensen & Cecilie Vad Arentoft TST Gymnastik 5.20 27.10 27.10
2. Josephine Aagaard & Jenny Trung & Josephine Dyhr HI-Skanderborg - Gym. afd. 5.00 26.75 26.75
3. Laura Emilie Bjerre-Kristensen & Smilla Adam & Annamaj Gamst VIF Gymnastik 5.60 26.70 26.70
4. Ida-Sophia Haugbølle Piihl & Ellen Simonsson & Mille Secher Hollesen Alstrup TST Gymnastik 5.30 26.60 26.60
5. Frida Pasgaard & Sofie Rosenquist Bach & Mathilde Svenstrup Hammel Gymnastikforening 4.80 26.00 26.00
6. Juliane Dons & Mathilde Weyhe Cloos & Safina Lauritsen Holstebro GF 5.90 25.50 25.50
7. Silja Heydenreich & Rebecca Andersen & Sofia Drachmann Steffensen Hammel Gymnastikforening 4.60 25.20 25.20
8. Agnes Lomborg & Mille Flick & Margrethe Andersen Silkeborg GF 3.40 24.80 24.80

 

National DK1 - Pige gruppe - 2. Division

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Resultat
1. Gabriella Steele Sørensen & Isabel Elholm & Simone Højgaard Hammel Gymnastikforening 4.80 24.70 24.70
2. Freja Remerte Ellgaard Frederiksen & Kathrine Kvist & Maria Vadsholt Holstebro GF 3.30 24.65 24.65
3. Liva Vils Søding & Maj Victoria Bruun & Liv Elisabeth Bruun Hammel Gymnastikforening 3.70 24.50 24.50
4. Johanne Elliot Vestergaard & Una Brka & Kayaya Nkole Vejlby IK (VIK) 2.50 23.50 23.50
4. Frida Glyholt & Line Bilgrau & Andrea Sønderskov Poulsen Silkeborg GF 2.70 23.50 23.50
6. Camille Viola Daugaard Lyngholm & Maise Jørgensen & Frida Højlund Vejlby IK (VIK) 2.20 23.30 23.30
7. Freja Lundgreen & Clara Bundgaard & Natascha Borgholm VIF Gymnastik 3.50 23.10 23.10
8. Emma Sofie Rasmussen & Anne Maj Seiding Jellinge & Emilie Hovgaard Rosenberg Vejlby IK (VIK) 4.20 22.85 22.85

 

National DK1 - Pige gruppe - 3. Division

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Resultat
1. Dagmar Vestergaard & Andrea Gade Mogensen & Laura Vestergaard Hammel Gymnastikforening 2.00 22.70 22.70
2. Emilie Møller Pedersen & Nikoline Kongstadt Sønderup & Sofia Fossum Skaaning Vejlby IK (VIK) 4.00 22.50 22.50
3. Silje Engelhardt Bygholm & Emily Westh & Ella Marie Baas Vejlby IK (VIK) 3.30 22.10 22.10
4. Helena Heydenreich & Klara Dresler Jul Jørgensen & Mathilde Kjelder Løgager Hammel Gymnastikforening 2.10 20.95 20.95

 

National DK3 - Pige gruppe - 1. Division

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Resultat
. Nina Jarlberg & Clara Blaasvær & Ditte Marie Elmerdahl Kjærsig DHG Gymnastik 2.50 24.50 24.50
. Laura Milling & Naja Bøgh Bonnemose & Marianne Kongstad DHG Gymnastik 2.20 21.80 21.80
1. Frederikke Lundgreen & Josefine Raben & Karina Therkelsen VIF Gymnastik 3.10 24.90 24.90
2. Alva-Amalie Linneberg & Julie Toftdal & Alberte Frisdahl VIF Gymnastik 2.90 24.15 24.15
3. Cornelia Linneberg & Johanne Westermann Kanstrup & Bella Amby VIF Gymnastik 2.60 23.95 23.95
4. Filucka Lysdal & Josephine Berthelsen & Betine Weistad Hammel Gymnastikforening 2.50 23.45 23.45
5. Sara Stenz & Andrea Olsen & Emmalie Poulsen HI-Skanderborg - Gym. afd. 1.80 23.25 23.25
6. Nicoline Juliane Ekkelund Hansen & Sofia Trinderup-Thomsen & Rose Marie Langkjær Hammel Gymnastikforening 2.60 22.95 22.95
7. Ida Marie Ulrich-Hansen & Julie Pallesen & Kate Høj Knudsen Silkeborg GF 1.80 22.75 22.75
8. Ella Marie Alslev & Freja Heeager & Josefine Buur Rasmussen HI-Skanderborg - Gym. afd. 1.90 22.50 22.50

 

National DK3 - Pige gruppe - 2. Division

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Resultat
1. Mathilde Sofie Odgaard & Astrid Simmelsgaard & Sarah Vesterbæk TST Gymnastik 1.90 22.20 22.20
2. Ane Laue Sørensen & Sophia Falk & Klara Stenskrog Jakobsen HI-Skanderborg - Gym. afd. 1.30 22.00 22.00
3. Caroline Nørgaard & Pernille Bay Petersen & Helene Graugaard-Jensen Hammel Gymnastikforening 1.30 21.90 21.90
4. Freja Damsgaard & Sofie Fogh & Karoline Biehe Hammel Gymnastikforening 2.10 21.75 21.75

 

International - Junior Pige gruppe

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Udg2 2. Runde Resultat
1. Elisa Stenskrog Jakobsen & Emilie Krog Olsen & Benedicte Skadborg Christensen HI-Skanderborg - Gym. afd. 0.41 25.06 0.53 23.93 48.99
2. Marie Jørgensen & Alberte Groth Pedersen & Clara Vad HI-Skanderborg - Gym. afd. 0.42 24.97 0.60 24.00 48.97
3. Nanna Nymann Knudsen & Luna Rybak Shresta & Therese Sloth Hammel Gymnastikforening 0.48 24.88 0.36 23.71 48.59
4. Vivian Pham & Rikke Bossen & Ida Marie Andersen TST Gymnastik 0.29 21.04 0.24 24.14 45.18
5. Sara Rasmussen & Karoline Bang Jensen & Emilie Sloth Hansen HI-Skanderborg - Gym. afd. 0.22 23.32 0.25 20.85 44.17
6. Amalie Poulsen & Maria Luise Bjerregaard & Ellen Marie Kjædegaard HI-Skanderborg - Gym. afd. 0.26 22.56 0.13 20.18 42.74
7. Sophia Kirstine Bitsch & Astrid Austevoll & Maria Bodian Rahbæk Hedegaard Silkeborg GF 0.20 20.55 0.23 21.88 42.43

 

International - Senior Dame gruppe

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Udg2 2. Runde Resultat
. Julie Amalie Jensen & Mai Dalgaard & Andrea Bøgh Bonnemose DHG Gymnastik 0.31 18.26 0.34 22.04 40.30
1. Freja Larsen & Mette Hedegaard Mikkelsen & Signe Bossen TST Gymnastik 0.60 26.75 0.64 25.09 51.84
2. Sofie Bang Jensen & Elisabeth Holler & Naja Lange HI-Skanderborg - Gym. afd. 0.44 26.14 0.67 23.47 49.61
3. Liv Worch & Pernille Bossen & Nikoline Dam Lundgaard TST Gymnastik 0.28 22.08 0.35 22.95 45.03
4. Clara Høgsted Brandt & Lea Kathrine Langkjær & Catarine Weistad Hammel Gymnastikforening 0.45 23.75 0.55 20.80 44.55
5. Laura Soo Mortensen & Katrine Biehe & Maja Tonsberg Jensen Hammel Gymnastikforening 0.55 20.75 0.43 21.93 42.68
6. Sarah Björkman Mortensen & Anna Klarskov Møller & Sofie Mortensen TST Gymnastik 0.00 0.00 0.23 20.43 20.43

 

Få nyhederne direkte
Tilmeld dig GymNYT - Vi holder dig opdateret ugentligt
Samtykkeerklæring til GymDanmark