Resultater i Sports Acrobatik

 

 

Jysk Mesterskab 2017 - d. 02-04-2017

 

Pige-Par National DK1 - 1. Division

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Resultat
1. Maja & Maria HI-Skanderborg - Gym. afd. 9.70 31.55 31.55
2. Regine & Frederikke Holstebro GF 9.65 29.45 29.45
3. Ditte & Sara Vejlby IK (VIK) 9.40 28.95 28.95

 

Pige-Par National DK2 - 1. Division

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Resultat
1. Ida-Marie & Freja Hammel Gymnastikforening 7.80 22.65 22.65

 

Pige-Gruppe National DK1 - 1. Division

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Resultat
1. Emma & Esther & Cecilie TST Gymnastik 9.85 31.70 31.70
2. Sara & Josephine & Andrea HI-Skanderborg - Gym. afd. 9.70 29.95 29.95
3. Rebecca & Mathilde & Emmalie HI-Skanderborg - Gym. afd. 9.70 29.90 29.90
4. Josefine & Smilla & Laura-Emilie VIF Gymnastik 9.80 28.65 28.65
5. Olivia & Sara & Klara Holstebro GF 9.85 28.55 28.55
6. Selina & Johanne & Liva VIF Gymnastik 9.85 28.50 28.50
7. Zafira & Sofie & Anne Maj Vejlby IK (VIK) 9.70 28.00 28.00
8. Silje & Emily & & Ella Vejlby IK (VIK) 9.50 26.70 26.70

 

Pige-Gruppe National DK1 - 2. Division

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Resultat
1. Laura & Nanna & Agnete Holstebro GF 9.65 26.35 26.35
2. Julie & Johanne & Frida Hammel Gymnastikforening 9.50 26.15 26.15
3. Johanne & Nikoline & Frida Vejlby IK (VIK) 9.60 26.05 26.05
4. Matilde & Annabel & Sofie Holstebro GF 9.70 25.60 25.60
5. Celeste & Mathilde & Katrine Vejlby IK (VIK) 9.30 25.35 25.35
6. Margrethe & Alma & Frida Silkeborg GF 9.65 23.40 23.40

 

Pige-Gruppe National DK2 - 1. Division

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Resultat
1. Rikke & Emily & Laura TST Gymnastik 9.40 29.60 29.60
2. Josefine & Karoline & Emilie HI-Skanderborg - Gym. afd. 9.50 28.45 28.45
3. Sofie & Maria & Freja Silkeborg GF 9.10 26.25 26.25
4. Asta & Sofie & Filucka Hammel Gymnastikforening 9.10 24.90 24.90
5. Christine & Simone & Kathrine Hammel Gymnastikforening 8.80 23.40 23.40
6. Sarah & Josefine & Kathrine Holstebro GF 9.00 21.65 21.65

 

Pige-Gruppe National DK3 - 1. Division

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Resultat
1. Ida Marie & Martha & Vivian TST Gymnastik 8.00 29.25 29.25
2. Mathilde & Rose & Clara Hammel Gymnastikforening 8.00 25.55 25.55
3. Sofie & Astrid & Sarah TST Gymnastik 7.00 25.25 25.25
4. Kathrine & Mathilde & Hannah Hammel Gymnastikforening 7.50 25.00 25.00
5. Julie & Anne & Nathalie Vejlby IK (VIK) 7.50 24.25 24.25
6. Emma Sofie & Sofia & Maja Vejlby IK (VIK) 6.00 23.10 23.10

 

Junior Pige-Par International - 1. Division

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Resultat
1. Sarah & Sophia Silkeborg GF 0.30 19.03 19.03
2. Kate & Freya Silkeborg GF 0.26 18.77 18.77
3. Inez & Nicoline Hammel Gymnastikforening 0.32 17.92 17.92

 

Junior Pige-Gruppe International - 1. Division

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Resultat
1. Emilie & Benedicte & Elisa HI-Skanderborg - Gym. afd. 0.37 22.47 22.47
2. Alberte & Clara & Marie HI-Skanderborg - Gym. afd. 0.60 22.43 22.43
3. Katrine & Josephine & Caroline Hammel Gymnastikforening 0.55 21.09 21.09
4. Frederikke & Josephine & Klara HI-Skanderborg - Gym. afd. 0.20 20.56 20.56
5. Sofie & Therese & Melanie Hammel Gymnastikforening 0.60 19.03 19.03
6. Pernille & Sarah & Nanna Hammel Gymnastikforening 0.30 12.59 12.59

 

Senior Dame-Par International - 1. Division

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Resultat
1. Liv & Signe TST Gymnastik 0.63 21.56 21.56
2. Alberte & Alva-Amalie VIF Gymnastik 0.21 19.14 19.14
3. Josephine & Astrid Silkeborg GF 0.41 18.92 18.92
4. Jannie & Maria VIF Gymnastik 0.30 18.27 18.27
5. Line & Anne Hammel Gymnastikforening 0.35 16.71 16.71
6. Emilie & Mette Vejlby IK (VIK) 0.12 15.65 15.65

 

Senior Mande-Par International - 1. Division

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Resultat
1. Nikolaj & Johannes TST Gymnastik 0.21 20.01 20.01
2. Claus & Jonas TST Gymnastik 0.43 19.60 19.60

 

Senior Mix-Par International - 1. Division

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Resultat
1. Casper & Cecilie TST Gymnastik 0.44 21.90 21.90
2. Matthias & Natasha Holstebro GF 0.17 21.23 21.23

 

Senior Dame-Gruppe International - 1. Division

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Resultat
1. Mette & Anna & Freja TST Gymnastik 0.76 22.89 22.89
2. Maja & Sara & Laura Hammel Gymnastikforening 0.73 22.86 22.86
3. Nikoline & Anne-Line & Ida Kathrine TST Gymnastik 0.43 22.37 22.37
4. Naja & Elisabeth & Sofie HI-Skanderborg - Gym. afd. 0.70 21.83 21.83
5. Nete & Nana & Mille Silkeborg GF 0.63 21.69 21.69
6. Marie & Lea & Ellen TST Gymnastik 0.51 19.70 19.70
7. Kathrine & Bella & Frederikke VIF Gymnastik 0.56 19.36 19.36
8. Maria & Nanna & Janni Holstebro GF 0.52 17.81 17.81
9. Juliane & Ninna & Safina Holstebro GF 0.42 17.66 17.66
10. Katrine & Katrine & Luna Hammel Gymnastikforening 0.63 17.60 17.60
11. Caroline & Helena & Mathilde Hammel Gymnastikforening 0.24 12.97 12.97

 

Få nyhederne direkte
Tilmeld dig GymNYT - Vi holder dig opdateret ugentligt
Samtykkeerklæring til GymDanmark