Resultater i Sports Acrobatik

 

 

Jysk Mesterskab 2015 - d. 12-04-2015

 

Junior Pige Par - 1. Division

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Resultat
1. Sofie & Freja HI-Skanderborg - Gym. afd. 15.20 13.20 13.20
2. Catarine & Anne Hammel Gymnastikforening 14.40 12.65 12.65
3. Elisa & Nadia HI-Skanderborg - Gym. afd. 14.40 11.90 11.90
4. Cecilie & Emilie Hammel Gymnastikforening 14.80 11.70 11.70
5. Olivia & Anne-Sofie Vejlby IK (VIK) 14.50 10.85 10.85
6. Marie & Matilde HI-Skanderborg - Gym. afd. 13.30 10.40 10.40
7. Johanne & Maria HI-Skanderborg - Gym. afd. 12.30 9.35 9.35
8. Emilie & Lotte HI-Skanderborg - Gym. afd. 11.50 9.00 9.00
9. Maria & Emily Holstebro GF 10.80 8.40 8.40
10. Andrea & Klara HI-Skanderborg - Gym. afd. 8.80 6.30 6.30
11. Ida & Kathrine HI-Skanderborg - Gym. afd. 8.30 6.10 6.10

 

Junior Pige Gruppe - 1. Division

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Resultat
1. Laura & Solbjørg & Sofie Hammel Gymnastikforening 15.60 13.65 13.65
2. Nicoline & Cecilie & Melanie Hammel Gymnastikforening 13.20 10.85 10.85
3. Astrid & Marie & Lea Silkeborg GF 14.10 10.15 10.15
4. Lea & Helene & Laura Hammel Gymnastikforening 12.70 9.95 9.95
5. Sofie & Josefine & Liv TST Gymnastik 12.90 9.75 9.75
6. Sofie & Tine & Esther TST Gymnastik 11.30 8.40 8.40
7. Inez & Caroline & Maj Hammel Gymnastikforening 12.20 8.25 8.25
8. Julie & Helena & Sarah Hammel Gymnastikforening 11.40 7.35 7.35

 

Junior Pige Gruppe - 2. Division

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Resultat
1. Nanna & Kate & Rebecca Silkeborg GF 11.10 7.75 7.75
2. Josefine & Karoline & Clara HI-Skanderborg - Gym. afd. 10.20 7.15 7.15
3. Maya & Emilie & Signe TST Gymnastik 9.80 7.10 7.10
4. Emma & Annika & Ida Silkeborg GF 10.30 7.00 7.00
5. Maria & Victoria & Sara Vejlby IK (VIK) 10.10 6.00 6.00
6. Frederikke & Nikoline & Anne Vejlby IK (VIK) 9.40 5.35 5.35
7. Sofie & Nathalie & Sophia Vejlby IK (VIK) 9.70 5.15 5.15
8. Alberte & Anne & Fie Vejlby IK (VIK) 10.00 5.05 5.05
9. Clara & Ida & Cecilie Vejlby IK (VIK) 8.70 3.30 3.30

 

Senior Dame Par - 1. Division

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Resultat
1. Pernille & Alma TST Gymnastik 16.90 14.50 14.50
2. Line & Sara Hammel Gymnastikforening 15.50 13.35 13.35
3. Olivia & Nanna Holstebro GF 12.30 10.00 10.00
3. Naja & Elisabeth HI-Skanderborg - Gym. afd. 11.90 10.00 10.00
5. Ann-Petra & Emma Vejlby IK (VIK) 12.80 8.85 8.85
6. Charlotte & Thea TST Gymnastik 12.30 8.80 8.80
7. Camilla & Freja Holstebro GF 9.80 7.60 7.60

 

Senior Mix Par - 1. Division

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Resultat
1. Casper & Emily TST Gymnastik 14.10 11.85 11.85
2. Klara & Mikael HI-Skanderborg - Gym. afd. 13.80 11.55 11.55
3. Claus & Martha TST Gymnastik 13.70 11.10 11.10
4. Morten & Astrid TST Gymnastik 14.40 10.65 10.65

 

Senior Dame Gruppe - 1. Division

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Resultat
1. Signe & Maria & Cecilie TST Gymnastik 15.20 13.20 13.20
2. Alberte & Emilie & Rebekka HI-Skanderborg - Gym. afd. 15.20 12.80 12.80
3. Benedicte & Ann & Marie HI-Skanderborg - Gym. afd. 15.70 12.55 12.55
4. Agnete & Anna & Freja TST Gymnastik 14.20 12.20 12.20
5. Maja & Cathrine & Laura Hammel Gymnastikforening 14.00 12.00 12.00
6. Malu & Karina & Sofie Vejlby IK (VIK) 12.60 10.35 10.35
7. Mille & Nana & Nete Silkeborg GF 13.10 10.20 10.20
8. Maria & Julie & Janni Holstebro GF 13.10 8.35 8.35
9. Anne & Sarah & Cecilie TST Gymnastik 11.80 7.90 7.90
10. Sofie & Cecilie & Josephine Silkeborg GF 11.30 7.35 7.35

 

Få nyhederne direkte
Tilmeld dig GymNYT - Vi holder dig opdateret ugentligt
Samtykkeerklæring til GymDanmark