Resultater i Sports Acrobatik

 

 

Jysk Mesterskab 2014 - d. 13-04-2014

 

Junior Pige Par - 1. Division

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Resultat
1. Naja & Sofie HI-Skanderborg - Gym. afd. 17.30 14.10 14.10
2. Signe & Alberte HI-Skanderborg - Gym. afd. 14.50 11.55 11.55
3. Maria & Josefine HI-Skanderborg - Gym. afd. 11.00 7.50 7.50
4. Nadia & Emilie HI-Skanderborg - Gym. afd. 9.70 7.00 7.00
5. Nikoline & Fie Spring og Sports Akrobaterne 12.40 6.05 6.05
6. Caroline & Thea TST Gymnastik 11.10 4.95 4.95
7. Emma & Freja Spring og Sports Akrobaterne 12.20 3.75 3.75
8. Thao & Alma Spring og Sports Akrobaterne 9.50 3.55 3.55
9. Iben & Freja Spring og Sports Akrobaterne 6.30 1.15 1.15

 

Junior Pige Gruppe - 1. Division

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Resultat
1. Laura & Nikoline & Sofie Hammel Gymnastikforening 17.20 14.35 14.35
2. Cecilie & Nicoline & Laura Hammel Gymnastikforening 17.10 13.50 13.50
3. Catarine & Solbjørg & Sara Hammel Gymnastikforening 16.60 12.45 12.45
4. Freja & Matilde & Elisa HI-Skanderborg - Gym. afd. 14.80 10.95 10.95
5. Mathilde & Marie & Astrid Hammel Gymnastikforening 14.70 10.55 10.55
6. Olivia & Sally & Anne-Sofie Vejlby IK (VIK) 15.20 10.45 10.45
7. Nanna & Maria & Ann-Sofie TST Gymnastik 14.10 10.25 10.25
8. Sofie & Sarah & Signe TST Gymnastik 12.00 7.85 7.85

 

Junior Pige Gruppe - 2. Division

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Resultat
1. Sofie & Tine & Esther TST Gymnastik 12.50 7.05 7.05
2. Ninna & Maria & Camilla Holstebro GF 12.50 6.90 6.90
3. Natacha & Charlotte & Christina TST Gymnastik 12.10 6.75 6.75
4. Sarah & Karoline & Benedicte HI-Skanderborg - Gym. afd. 11.20 6.20 6.20
5. Maria & Josefine & Liv TST Gymnastik 10.70 6.20 6.20
6. Julie & Mathilde & Anne Hammel Gymnastikforening 9.20 5.50 5.50
7. Fenja & Fie & Ida Vejlby IK (VIK) 9.50 2.10 2.10

 

Senior Dame Par - 1. Division

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Resultat
1. Pernille & Alma TST Gymnastik 17.50 14.85 14.85
2. Selina & Cecilie HI-Skanderborg - Gym. afd. 14.80 11.55 11.55
3. Benedikte & Christine Vejlby IK (VIK) 15.20 11.40 11.40
4. Anne-Line & Amanda TST Gymnastik 15.40 10.75 10.75
5. Line & Betine Hammel Gymnastikforening 12.30 9.35 9.35
6. Tina & Cecilie HI-Skanderborg - Gym. afd. 12.00 8.55 8.55
7. Mette & Laura Hammel Gymnastikforening 12.40 8.25 8.25
8. Nanna & Juliane Holstebro GF 13.70 8.05 8.05
9. Sara & Camilla Vejlby IK (VIK) 12.00 7.80 7.80
10. Julie & Lykke Holstebro GF 11.00 6.15 6.15

 

Senior Mix Par - 1. Division

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Resultat
1. Astrid & Morten TST Gymnastik 15.90 12.85 12.85
2. Martha & Claus TST Gymnastik 15.00 10.90 10.90
3. Rikke & Casper TST Gymnastik 14.10 9.70 9.70

 

Senior Dame Gruppe - 1. Division

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Resultat
1. Maja & Cathrine & Cecilie Hammel Gymnastikforening 17.40 14.20 14.20
2. Marie & Stinne & Ellen Marie HI-Skanderborg - Gym. afd. 15.80 12.05 12.05
3. Emilie & Karina & Sofie Vejlby IK (VIK) 18.20 11.65 11.65
4. Mia & Charlotte & Maya TST Gymnastik 11.40 4.90 4.90

 

Få nyhederne direkte
Tilmeld dig GymNYT - Vi holder dig opdateret ugentligt
Samtykkeerklæring til GymDanmark