Resultater i Sports Acrobatik

 

 

International konkurrence 2003 - d. 26-04-2003

 

INTERMEDIA - PIGE PAR

Nr. Navn Forening Resultat
1. Eithne Hennessy & Roisin O Sullivan Pyramid 12.79
2. Ciara Whelan & Michelle O Brien Wexford 12.38
3. Julieann Murphy & Aoife Carthy Wexford 12.43
4. Niamh Carthy & Lisa O Mahony Wexford 12.19
5. Laura Gatto & Veronica Baracchi Italia 12.12
6. Hannah Barrett & Tara Hamilton Wexford 11.00
7. Simona Logori & Alessia Principe Italia 10.23

 

INTERMEDIA - MIX PAR

Nr. Navn Forening Resultat
1. Aoife Newell & Daniel Moggan Tuse 12.72

 

INTERMEDIA - DRENGE PAR

Nr. Navn Forening Resultat
1. Henrik Thorup & Kennet Thorup Danmark 10.88

 

INTERMEDIA - PIGE GRUPPE

Nr. Navn Forening Resultat
1. Fionnuala Dooley & Aoife Melia & Michelle Murphy Tuse 14.37
2. Iiaria Scopece & Giulia Premodi & Chiara Perna Italia 13.66
3. Carol Finn & Finola Goggin & Gayle Finn Pyramid 13.01
4. Laura Gatto & Iiaria Scopece & Silvia Oggioni Italia 12.94
5. Christine Brunnick & Jennifer Murphy & Alex Glennnon Cork Acro 12.58
6. Tine Krog & Louisa Dichmann & Kristine Bruun Danmark 12.24
7. Mary O Sullivan & Claire Kenndy & Celina Dore Pyramid 12.20
8. Elisabeth Andersen & Maiken Jensen & Kathrine Jørgensen Danmark 11.81
9. Katja Bredahl Johansen & Stenze Müller & Louise Müller Danmark 11.78
10. Iiaria Pansini & Alessia Fasoli & Alessia Principe Italia 11.50
11. Simona Logori & Stefania Giangrande & Veronica Baracchi Italia 11.04
12. Federica Ciceri & Veronica Baracchi & Silvia Favale Italia 10.87

 

INT. PIGE GRUPPE (Balance)

Nr. Navn Forening Resultat
1. Mette Kristensen & Stine Lundsgaard & Jette Uhre Danmark 12.14
2. Camilla Taarnborg & Janni Nielsen & Sara Jemon Danmark 10.62

 

INT. PIGE GRUPPE (Tempo)

Nr. Navn Forening Resultat
1. Mette Kristensen & Stine Lundsgaard & Jette Uhre Danmark 11.56
2. Camilla Taarnborg & Janni Nielsen & Sara Jemon Danmark 10.20

 

Få nyhederne direkte
Tilmeld dig GymNYT - Vi holder dig opdateret ugentligt
Samtykkeerklæring til GymDanmark