Resultater i Sports Acrobatik

 

 

Dansk Mesterskab 2017 - d. 29-04-2017

 

Pige-Par National DK1 - 1. Division

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Udg2 2. Runde Resultat
1. Caroline & Laura Svinninge Gymnastik Forening 9.60 32.10 9.60 32.00 64.10
2. Freja & Agnes Greve Gymnastik og Trampolin 10.00 30.85 10.00 31.55 62.40
3. Maja & Maria HI-Skanderborg - Gym. afd. 9.70 31.70 9.70 30.65 62.35
4. Sofia & Sarah Greve Gymnastik og Trampolin 9.70 31.35 9.70 30.80 62.15
5. Olivia & Emilia Gymnastikforeningen ODK 9.65 31.50 9.65 30.20 61.70
6. Clara & Amanda Roskilde Gymnastikforening 9.55 30.75 9.55 30.60 61.35
7. Regina & Thea Toreby Sundby Gymnastikforening 9.40 29.60 9.40 30.10 59.70
8. Kristine & Edith Roskilde Gymnastikforening 9.30 29.50 9.30 29.65 59.15
9. Ditte & Sara Vejlby IK (VIK) 9.80 29.50 9.80 29.15 58.65

 

Pige-Par National DK1 - 2. Division

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Udg2 2. Runde Resultat
1. Abigail & Victoria Toreby Sundby Gymnastikforening 9.00 29.40 9.20 30.65 60.05
2. Julie & Nathalie Vejlby IK (VIK) 9.85 29.40 9.85 30.35 59.75
3. Mai & Silja Slagelse Gymnastik Forening 9.50 28.85 9.70 30.55 59.40
4. Olivia & Flora Gymnastikforeningen ODK 9.40 27.25 9.40 28.45 55.70
5. Regine & Frederikke Holstebro GF 9.65 28.70 9.65 26.95 55.65

 

Pige-Par National DK2 - 1. Division

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Udg2 2. Runde Resultat
1. Laura & Freja Greve Gymnastik og Trampolin 9.80 30.60 9.80 31.75 62.35
2. Camille & Frida Svinninge Gymnastik Forening 9.20 29.50 9.20 30.40 59.90
3. Natalie & Frederikke Greve Gymnastik og Trampolin 9.55 28.65 9.65 29.70 58.35
4. Signe & Nikoline Roskilde Gymnastikforening 9.20 27.90 9.20 27.40 55.30

 

Pige-Par National DK3 - 1. Division

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Udg2 2. Runde Resultat
1. Natasja & Andrea Toreby Sundby Gymnastikforening 7.50 28.75 7.50 29.70 58.45
2. Nikoline & Ida Marie DHG Gymnastik 8.00 27.65 8.00 28.35 56.00
3. Nanna & Sabine Greve Gymnastik og Trampolin 7.00 27.35 7.00 27.70 55.05
4. Nanna & Anna Toreby Sundby Gymnastikforening 6.50 27.10 6.50 27.35 54.45
5. Anne & Oline Toreby Sundby Gymnastikforening 8.00 26.55 7.50 25.15 51.70
6. Mia & Neema Toreby Sundby Gymnastikforening 8.00 25.35 8.00 26.00 51.35
7. Caroline & Monique Slagelse Gymnastik Forening 6.50 25.60 6.00 24.45 50.05

 

Pige-Gruppe National DK1 - 1. Division

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Udg2 2. Runde Resultat
1. Emma & Esther & Cecilie TST Gymnastik 9.85 31.15 9.85 31.55 62.70
2. Alberte & Clara & Malina Svinninge Gymnastik Forening 9.70 31.20 9.70 30.30 61.50
3. Josefine & Smilla & Laura-Emilie VIF Gymnastik 9.70 29.05 9.80 30.90 59.95
4. Laura & Liv & Dalila Toreby Sundby Gymnastikforening 9.75 28.80 9.75 30.85 59.65
5. Olivia & Sara & Klara Holstebro GF 9.85 29.40 9.85 29.90 59.30
6. Laura & Nanna & Agnete Holstebro GF 9.65 28.90 9.50 28.90 57.80
7. Sara & Josephine & Andrea HI-Skanderborg - Gym. afd. 9.55 30.40 30.40
8. Rebecca & Mathilde & Emmalie HI-Skanderborg - Gym. afd. 9.70 29.10 29.10

 

Pige-Gruppe National DK1 - 2. Division

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Udg2 2. Runde Resultat
1. Matilde & Annabel & Sofie Holstebro GF 9.85 28.70 9.85 29.85 58.55
2. Emma & Sille & Sofie Toreby Sundby Gymnastikforening 9.50 27.85 9.70 30.40 58.25
3. Selina & Johanne & Liva VIF Gymnastik 9.75 28.40 9.85 29.75 58.15
4. Julie & Johanne & Frida Hammel Gymnastikforening 9.70 27.80 9.70 28.65 56.45
5. Johanne & Nikoline & Frida Vejlby IK (VIK) 9.60 27.00 9.40 28.80 55.80
6. Silje & Emily, & Ella Vejlby IK (VIK) 9.60 27.90 9.60 27.75 55.65
7. Sofie & Sascha & Andrea Slagelse Gymnastik Forening 9.70 26.85 9.90 28.80 55.65
8. Zafira & Sofie & Anne Maj Vejlby IK (VIK) 9.60 25.70 9.75 29.55 55.25
9. Celeste & Mathilde & Katrine Vejlby IK (VIK) 9.30 26.20 9.30 29.00 55.20
10. Margrethe & Alma & Frida Silkeborg GF 9.70 27.50 9.65 25.95 53.45

 

Pige-Gruppe National DK2 - 1. Division

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Udg2 2. Runde Resultat
1. Rikke & Emily & Laura TST Gymnastik 9.10 29.05 9.40 30.05 59.10
2. Josefine & Karoline & Emilie HI-Skanderborg - Gym. afd. 9.20 28.50 9.50 29.45 57.95
3. Sasha & Sofie & Emilie Greve Gymnastik og Trampolin 9.30 25.75 9.20 27.80 53.55
4. Sofie & Sandra & Maria Silkeborg GF 9.00 25.85 9.10 26.70 52.55
5. Laura & Ida-Marie & Freja Hammel Gymnastikforening 9.00 23.45 9.20 27.70 51.15
6. Asta & Sofie & Filucka Hammel Gymnastikforening 9.10 23.30 9.10 27.70 51.00
7. Sarah & Josefine & Kathrine Holstebro GF 8.00 23.30 8.60 26.75 50.05
8. Christine & Simone & Kathrine Hammel Gymnastikforening 9.00 24.60 8.40 24.45 49.05

 

Pige-Gruppe National DK3 - 1. Division

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Udg2 2. Runde Resultat
1. Sophia & Frederikke & Freja Svinninge Gymnastik Forening 8.50 32.05 8.50 32.65 64.70
2. Anna & Emilie & Anouk Svinninge Gymnastik Forening 8.50 31.30 8.50 30.90 62.20
3. Natali & Emma & Mathilde Svinninge Gymnastik Forening 8.50 30.40 8.50 30.80 61.20
4. Sif & Anne Marie & Nina DHG Gymnastik 7.50 29.70 7.50 30.90 60.60
5. Ida Marie & Martha & Vivian TST Gymnastik 8.00 29.45 8.00 30.10 59.55
6. Kathrine & Mathilde & Hannah Hammel Gymnastikforening 8.50 28.80 8.50 28.25 57.05
7. Karoline & Naja & Laura DHG Gymnastik 7.00 28.20 7.00 27.55 55.75
8. Mathilde & Rose & Clara Hammel Gymnastikforening 8.00 27.95 7.50 26.25 54.20

 

Pige-Gruppe National DK3 - 2. Division

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Udg2 2. Runde Resultat
1. Sofie & Astrid & Sarah TST Gymnastik 7.00 27.65 7.00 27.90 55.55
2. Dorthea & Camilla & Marta Fuglebjerg IF 6.00 26.35 6.00 28.30 54.65
3. Marie & Lea & Ellen TST Gymnastik 7.50 26.00 7.50 25.95 51.95
4. Tone & Louise & Victoria Gymnastikforeningen ODK 6.00 26.25 6.00 24.90 51.15
5. Silje & Lotte & Ellen Gymnastikforeningen ODK 5.50 25.50 5.50 25.30 50.80
6. Emma Sofie & Sofia & Maja Vejlby IK (VIK) 6.50 25.35 6.50 24.20 49.55
7. Sofie & Mischa & Simone Toreby Sundby Gymnastikforening 7.00 25.40 25.40

 

Junior Pige-Par International - 1. Division

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Udg2 2. Runde Resultat
1. Kate & Freya Silkeborg GF 0.25 21.70 0.25 22.20 43.90
2. Ina & Carolina Gymnastikforeningen ODK 0.35 20.50 0.35 21.70 42.20
3. Auguste & Augusta Gymnastikforeningen ODK 0.30 20.85 0.30 20.70 41.55
4. Patricia & Andrea Greve Gymnastik og Trampolin 0.35 19.85 0.33 21.58 41.43
5. Julie & Andrea DHG Gymnastik 0.34 18.74 0.51 21.31 40.05
6. Inez & Nicoline Hammel Gymnastikforening 0.33 18.03 0.26 20.26 38.29

 

Junior Pige-Gruppe International - 1. Division

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Udg2 2. Runde Resultat
1. Alberte & Clara & Marie HI-Skanderborg - Gym. afd. 0.60 23.55 0.60 24.45 48.00
2. Emilie & Benedicte & Elisa HI-Skanderborg - Gym. afd. 0.45 22.65 0.45 23.35 46.00
3. Luna & Anna & Frederikke Fuglebjerg IF 0.53 22.98 0.53 21.93 44.91
4. Mathilde & Sille & Emmelie Fuglebjerg IF 0.73 21.93 0.83 22.38 44.31
5. Siv & Freja & Majse Fuglebjerg IF 0.42 21.22 0.42 22.37 43.59
6. Sofie & Therese & Melanie Hammel Gymnastikforening 0.69 21.09 0.63 21.78 42.87
7. Victoria & Ida & Sisse Fuglebjerg IF 0.40 19.85 0.40 19.90 39.75
8. Katrine & Josephine & Caroline Hammel Gymnastikforening 0.56 19.36 0.56 19.71 39.07
9. Frederikke & Josephine & Klara HI-Skanderborg - Gym. afd. 0.26 19.41 0.17 18.72 38.13
10. Johanne & Alberte & Klara Roskilde Gymnastikforening 0.44 18.24 0.38 16.63 34.87
11. Pernille & Sarah & Nanna Hammel Gymnastikforening 0.32 17.87 17.87

 

Senior Dame-Par International - 1. Division

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Udg2 2. Runde Resultat
1. Kamine & Agnes Svinninge Gymnastik Forening 0.59 23.94 0.59 25.19 49.13
2. Ditte & Mai DHG Gymnastik 0.37 20.67 0.48 22.83 43.50
3. Line & Anne Hammel Gymnastikforening 0.41 18.71 0.63 22.73 41.44
4. Alberte & Alva-Amalie VIF Gymnastik 0.21 19.31 0.21 20.76 40.07
5. Julie & Sira Gymnastikforeningen ODK 0.20 18.60 0.17 20.52 39.12
6. Mia & Amanda Slagelse Gymnastik Forening 0.26 18.46 0.25 18.45 36.91
7. Josephine & Astrid Silkeborg GF 0.31 21.26 21.26
8. Ellen & Mille Slagelse Gymnastik Forening 0.36 20.16 20.16

 

Senior Dame-Par International - 2. Division

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Udg2 2. Runde Resultat
1. Jannie & Maria VIF Gymnastik 0.28 17.48 0.28 19.48 36.96
2. Mette & Maria Roskilde Gymnastikforening 0.26 17.71 0.26 18.71 36.42
3. Frida & Emilia Vejlby IK (VIK) 0.26 18.06 0.21 18.11 36.17
4. Louise & Emma Roskilde Gymnastikforening 0.22 17.27 0.17 18.47 35.74
5. Emilie & Mette Vejlby IK (VIK) 0.19 17.69 17.69
6. Rikke & Sidsel Holstebro GF 0.10 13.20 13.20

 

Senior Mænds-Par International - 1. Division

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Udg2 2. Runde Resultat
1. Claus & Jonas TST Gymnastik 0.43 22.28 0.43 23.23 45.51
2. Kristian & Sune Fuglebjerg IF 0.27 20.32 0.30 22.20 42.52
3. Nikolaj & Johannes TST Gymnastik 0.22 19.82 0.22 20.92 40.74

 

Senior Mix-Par International - 1. Division

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Udg2 2. Runde Resultat
1. Kenni & Sarah Toreby Sundby Gymnastikforening 0.96 21.31 0.96 22.26 43.57
2. Casper & Cecilie TST Gymnastik 0.45 21.20 0.45 21.90 43.10
3. Mattias & Natasha Holstebro GF 0.18 18.38 0.18 19.83 38.21

 

Senior Dame-Gruppe International - 1. Division

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Udg2 2. Runde Resultat
1. Naja & Elisabeth & Sofie HI-Skanderborg - Gym. afd. 0.83 24.53 0.83 24.68 49.21
2. Mette & Anna & Freja TST Gymnastik 0.70 23.90 0.71 25.06 48.96
3. Katja & Maria & Mathilde Toreby Sundby Gymnastikforening 0.56 23.76 0.56 24.26 48.02
4. Maja & Sara & Laura Hammel Gymnastikforening 0.76 22.81 0.68 23.78 46.59
5. Frederikke & Emma & Anna Toreby Sundby Gymnastikforening 0.45 22.55 0.58 22.73 45.28
6. Nete & Nana & Mille Silkeborg GF 0.56 21.71 0.56 22.66 44.37
7. Kristine & Antonia & Louise Toreby Sundby Gymnastikforening 0.40 21.70 0.45 20.65 42.35
8. Freja & Lærke & Selma Fuglebjerg IF 0.50 21.70 0.38 19.98 41.68

 

Senior Dame-Gruppe International - 2. Division

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Udg2 2. Runde Resultat
1. Mie & Sarah & Ida Slagelse Gymnastik Forening 0.57 21.57 0.55 22.35 43.92
2. Signe & Emilie & Sofie Fuglebjerg IF 0.68 21.38 0.86 22.51 43.89
3. Stine & Fie & Signe Toreby Sundby Gymnastikforening 0.44 21.44 0.49 20.79 42.23
4. Frederikke & Pernille & Signe Roskilde Gymnastikforening 0.50 21.10 0.43 20.73 41.83
5. Cecilie & Karina & Cornelia VIF Gymnastik 0.51 20.36 0.51 21.21 41.57
6. Vibeke & Mille & Sarah Toreby Sundby Gymnastikforening 0.92 20.57 0.92 20.67 41.24
7. Rikke & Cecilie & Marie Gymnastikforeningen ODK 0.37 20.32 0.37 20.87 41.19
8. Juliane & Ninna & Safina Holstebro GF 0.41 20.46 0.41 19.51 39.97

 

Senior Dame-Gruppe International - 3. Division

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Udg2 2. Runde Resultat
1. Nikoline & Anne-Line & Ida Kathrine TST Gymnastik 0.40 18.95 0.43 23.63 42.58
2. Kathrine & Bella & Frederikke VIF Gymnastik 0.52 20.02 0.57 19.47 39.49
3. Maria & Nanna & Janni Holstebro GF 0.52 18.57 0.52 20.22 38.79
4. Anja & Camilla & Nanna Gymnastikforeningen ODK 0.59 20.04 0.48 18.73 38.77
5. Else & Maja & Freja Fuglebjerg IF 0.56 19.61 0.64 19.09 38.70
5. Katrine & Katrine & Luna Hammel Gymnastikforening 0.42 17.22 0.48 21.48 38.70
7. Caroline & Helena & Mathilde Hammel Gymnastikforening 0.41 17.41 0.39 20.04 37.45
8. Malika & Nanna & Kristina Slagelse Gymnastik Forening 0.52 17.77 0.74 19.04 36.81

 

Få nyhederne direkte
Tilmeld dig GymNYT - Vi holder dig opdateret ugentligt
Samtykkeerklæring til GymDanmark