Resultater i Sports Acrobatik

 

 

Dansk Mesterskab 2015 - d. 09-05-2015

 

Junior Pige Par - 1. Division

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Udg2 2. Runde Udg3 3. Runde Resultat
1. Mai & Liv Svinninge Gymnastik Forening 16.90 14.85 10.00 8.45 10.00 9.10 32.40
2. Sofie & Freja HI-Skanderborg - Gym. afd. 14.90 13.05 10.00 8.40 10.00 8.55 30.00
3. Cecilie & Emilie Hammel Gymnastikforening 14.50 12.75 10.00 8.25 10.00 8.55 29.55
4. Catarine & Anne Hammel Gymnastikforening 14.40 12.45 10.00 8.40 20.85
5. Natalie & Patricia Greve Gymnastik og Trampolin 14.10 11.95 10.00 8.05 20.00
6. Mathilde & Ditte DHG Gymnastik 14.60 12.55 10.00 7.40 19.95
7. Frida & Laura Svinninge Gymnastik Forening 14.20 11.75 9.10 6.30 18.05
8. Lærke & Sif DHG Gymnastik 14.70 11.35 10.00 6.65 18.00

 

Junior Pige Par - 2. Division

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Udg2 2. Runde Resultat
1. Emilie & Sofie Fuglebjerg IF 13.60 10.95 10.00 8.65 19.60
2. Elisa & Nadia HI-Skanderborg - Gym. afd. 13.70 11.25 10.00 7.65 18.90
3. Marie & Matilde HI-Skanderborg - Gym. afd. 13.20 10.85 9.80 7.45 18.30
4. Anna & Olivia DHG Gymnastik 13.10 10.25 9.90 7.60 17.85
5. Johanne & Maria HI-Skanderborg - Gym. afd. 12.30 9.85 10.00 7.95 17.80
6. Emma & Andrea Slagelse Gymnastik Forening 12.60 10.05 10.00 7.60 17.65
7. Freja & Laura Greve Gymnastik og Trampolin 12.80 10.05 9.90 7.05 17.10
8. Auguste & Esther Gymnastikforeningen ODK 12.30 9.20 10.00 7.35 16.55
9. Sofie & Anne DHG Gymnastik 12.60 9.60 10.00 6.70 16.30

 

Junior Pige Par - 3. Division

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Udg2 2. Runde Resultat
1. Emilie & Lotte HI-Skanderborg - Gym. afd. 11.80 9.80 10.00 8.00 17.80
2. Fie & Julie DHG Gymnastik 11.70 8.80 10.00 8.10 16.90
3. Elina & Ida Fuglebjerg IF 11.50 9.05 10.00 7.45 16.50
4. Svea & Andrea Toreby Sundby Gymnastikforening 11.70 8.50 10.00 7.95 16.45
5. Julie & Alberte Roskilde Gymnastikforening 11.40 8.80 10.00 7.50 16.30
5. Emily & Maria Holstebro GF 11.70 8.45 10.00 7.85 16.30
7. Mette & Sophia DHG Gymnastik 11.40 8.35 10.00 7.60 15.95
8. Mie & Isabella Svinninge Gymnastik Forening 11.30 8.10 10.00 7.25 15.35

 

Junior Pige Par - 4. Division

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Udg2 2. Runde Resultat
1. Maja & Thea Slagelse Gymnastik Forening 10.40 8.55 10.00 8.05 16.60
2. Signe & Sarah Roskilde Gymnastikforening 10.60 8.50 10.00 7.45 15.95
3. Anna & Nanna Toreby Sundby Gymnastikforening 10.90 8.00 10.00 7.20 15.20
4. Mathilde & Johanne Roskilde Gymnastikforening 9.10 6.95 10.00 7.80 14.75
5. Thea & Mischa Toreby Sundby Gymnastikforening 9.50 7.10 10.00 7.55 14.65
6. Andrea & Klara HI-Skanderborg - Gym. afd. 8.80 6.70 10.00 7.85 14.55
7. Ida & Kathrine HI-Skanderborg - Gym. afd. 8.30 6.10 10.00 8.20 14.30
8. Emilie & Sasha Greve Gymnastik og Trampolin 10.70 7.40 10.00 6.60 14.00
9. Nicoline & Alberte Svinninge Gymnastik Forening 10.90 6.20 9.90 6.80 13.00
10. Clara & Ida Vejlby IK (VIK) 8.90 4.80 9.80 5.90 10.70

 

Junior Pige Gruppe - 1. Division

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Udg2 2. Runde Udg3 3. Runde Resultat
1. Luna & Caroline & Agnes Svinninge Gymnastik Forening 17.70 15.85 10.00 8.35 10.00 8.75 32.95
2. Laura & Solbjørg & Sofie Hammel Gymnastikforening 15.70 13.25 10.00 8.50 10.00 8.80 30.55
3. Else & Maja & Freja Fuglebjerg IF 14.10 11.45 10.00 8.25 10.00 8.50 28.20
4. Anna & Dikte & Emilie Svinninge Gymnastik Forening 17.00 12.25 10.00 7.40 19.65
5. Sarah & Sara & Katja Toreby Sundby Gymnastikforening 15.20 11.80 10.00 7.60 19.40
6. Sophie & Caroline & Mathilde Svinninge Gymnastik Forening 13.20 11.25 9.70 7.35 18.60
7. Astrid & Marie & Lea Silkeborg GF 14.00 11.15 10.00 7.25 18.40
8. Nicoline & Cecilie & Melanie Hammel Gymnastikforening 13.20 10.10 9.90 7.60 17.70

 

Junior Pige Gruppe - 2. Division

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Udg2 2. Runde Resultat
1. Anna & Luna & Frederikke Fuglebjerg IF 13.10 10.60 10.00 7.50 18.10
1. Sofie & Tine & Esther TST Gymnastik 12.40 10.20 10.00 7.90 18.10
3. Lea & Helene & Laura Hammel Gymnastikforening 13.10 10.40 10.00 7.10 17.50
4. Andrea & Julie & Naja DHG Gymnastik 12.00 10.05 10.00 7.40 17.45
5. Camilla & Lærke & Emmelie Fuglebjerg IF 12.20 9.85 9.90 7.35 17.20
6. Nanna & Rebecca & Kate Silkeborg GF 12.10 9.40 10.00 6.80 16.20
7. Inez & Caroline & Maj Hammel Gymnastikforening 12.20 8.70 10.00 7.10 15.80
8. Sofie & Josefine & Liv TST Gymnastik 13.10 10.30 7.50 4.25 14.55

 

Junior Pige Gruppe - 3. Division

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Udg2 2. Runde Resultat
1. Liva & Julie & Jamila Toreby Sundby Gymnastikforening 11.60 8.85 10.00 7.65 16.50
2. Sofie & Cathrine & Caroline Roskilde Gymnastikforening 11.00 8.75 10.00 7.35 16.10
3. Ina & Amalie & Klara Gymnastikforeningen ODK 11.60 8.95 10.00 6.75 15.70
4. Julie & Helena & Sarah Hammel Gymnastikforening 11.80 8.93 10.00 6.55 15.48
5. Josefine & Karoline & Clara HI-Skanderborg - Gym. afd. 10.80 7.95 10.00 7.25 15.20
6. Signe & Silje & Jazmin Gymnastikforeningen ODK 10.60 7.80 9.90 6.70 14.50
7. Laura & Frederikke & Cecilie Svinninge Gymnastik Forening 11.60 8.55 8.80 4.95 13.50
8. Maria & Victoria & Sara Vejlby IK (VIK) 10.40 6.60 10.00 6.45 13.05
9. Marie & Laura & Malina Svinninge Gymnastik Forening 11.00 6.20 10.00 6.35 12.55
10. Frederikke & Nikoline & Anne Vejlby IK (VIK) 10.50 6.20 10.00 5.85 12.05
11. Sofie & Nathalie & Sophia Vejlby IK (VIK) 10.20 5.75 10.00 5.75 11.50

 

Senior Dame Par - 1. Division

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Udg2 2. Runde Udg3 3. Runde Resultat
1. Mathilde & Kamine Toreby Sundby Gymnastikforening 15.50 14.00 10.00 8.35 10.00 8.70 31.05
2. Line & Sara Hammel Gymnastikforening 15.50 13.20 10.00 8.55 10.00 8.90 30.65
3. Pernille & Alma TST Gymnastik 17.30 16.05 7.80 6.00 9.80 8.05 30.10
4. Kristina & Sarah Slagelse Gymnastik Forening 16.60 14.95 9.20 6.35 21.30
5. Freja & Sille Fuglebjerg IF 15.50 13.35 9.80 6.75 20.10
6. Simone & Masja Slagelse Gymnastik Forening 14.80 11.20 10.00 8.20 19.40
7. Natali & Emma Svinninge Gymnastik Forening 14.50 11.30 10.00 7.75 19.05
8. Mathilde & Signe Fuglebjerg IF 13.70 11.25 10.00 7.45 18.70

 

Senior Dame Par - 2. Division

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Udg2 2. Runde Resultat
1. Naja & Elisabeth HI-Skanderborg - Gym. afd. 12.80 10.80 10.00 8.00 18.80
2. Freja & Sandra Fuglebjerg IF 13.60 11.55 10.00 7.15 18.70
3. Sasha & Louise Roskilde Gymnastikforening 13.50 10.90 9.80 7.40 18.30
4. Malu & Sofie Vejlby IK (VIK) 11.80 9.75 10.00 7.70 17.45
5. Trisha & Nanna Greve Gymnastik og Trampolin 11.50 9.10 10.00 7.60 16.70
6. Olivia & Nanna Holstebro GF 12.40 9.55 10.00 6.70 16.25
7. Malika & Sisse Slagelse Gymnastik Forening 11.80 9.35 9.90 6.40 15.75
8. Laura & Mia Toreby Sundby Gymnastikforening 11.30 8.05 10.00 7.35 15.40
9. Charlotte & Thea TST Gymnastik 11.60 7.50 10.00 7.55 15.05
10. Nicoline & Emme Sakskøbing GF 10.00 3.80 3.80

 

Senior Mix Par - 1. Division

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Udg2 2. Runde Udg3 3. Runde Resultat
1. Sarah & Kenni Toreby Sundby Gymnastikforening 16.50 15.45 10.00 8.65 10.00 9.20 33.30
2. Emily & Casper TST Gymnastik 14.00 11.70 10.00 8.50 10.00 8.75 28.95
3. Astrid & Morten TST Gymnastik 14.60 11.85 10.00 8.45 10.00 7.30 27.60
4. Martha & Claus TST Gymnastik 13.70 11.30 10.00 8.45 19.75
5. Klara & Mikael HI-Skanderborg - Gym. afd. 13.60 11.30 9.80 7.50 18.80
6. Lærke & Jonas Toreby Sundby Gymnastikforening 13.00 10.35 8.70 6.30 16.65
7. Ida & Jeppe Sakskøbing GF 11.20 7.85 10.00 7.25 15.10
8. Emma & David Sakskøbing GF 11.20 5.95 9.80 6.10 12.05

 

Senior Dame Gruppe - 1. Division

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Udg2 2. Runde Udg3 3. Runde Resultat
1. Maja & Cathrine & Laura Hammel Gymnastikforening 16.90 14.65 10.00 8.30 10.00 8.15 31.10
2. Benedicte & Ann & Marie HI-Skanderborg - Gym. afd. 15.40 13.30 10.00 8.50 10.00 8.45 30.25
3. Agnete & Anna & Freja TST Gymnastik 15.30 13.25 10.00 7.80 10.00 8.05 29.10
4. Signe & Maria & Cecilie TST Gymnastik 15.60 13.00 10.00 7.90 20.90
5. Alberte & Emilie & Rebekka HI-Skanderborg - Gym. afd. 15.00 12.75 10.00 7.80 20.55
6. Ida & Julie & Alberte Slagelse Gymnastik Forening 15.10 12.45 9.80 7.55 20.00
7. Mille & Maria & Ellen Slagelse Gymnastik Forening 16.70 13.40 13.40
8. Natascha & Freja & Freja Svinninge Gymnastik Forening 16.10 12.35 12.35

 

Senior Dame Gruppe - 2. Division

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Udg2 2. Runde Resultat
1. Natasja & Emma & Ida Toreby Sundby Gymnastikforening 14.40 12.60 10.00 7.95 20.55
2. Mai & Emilia & Gunhild DHG Gymnastik 14.30 11.85 10.00 8.30 20.15
3. Signe & Maria & Rikke Toreby Sundby Gymnastikforening 13.60 11.15 10.00 8.05 19.20
4. Camilla & Kristine & Nanna Slagelse Gymnastik Forening 12.90 10.80 10.00 8.15 18.95
5. Anita & Cecilie & Sofie Slagelse Gymnastik Forening 12.80 10.15 10.00 7.50 17.65
6. Mille & Nete & Nana Silkeborg GF 13.50 10.15 9.80 7.00 17.15
7. Kathrine & Camilla & Mette Roskilde Gymnastikforening 14.50 9.35 10.00 6.60 15.95
8. Laura & Anja & Emilia Gymnastikforeningen ODK 13.40 10.30 10.30

 

Senior Dame Gruppe - 3. Division

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Udg2 2. Runde Resultat
1. Sille & Stefanie & Kristine Toreby Sundby Gymnastikforening 12.20 9.00 10.00 7.75 16.75
2. Kristine & Sarah & Cecilie TST Gymnastik 12.50 8.30 10.00 7.80 16.10
3. Sofie & Josephine & Cecilie Silkeborg GF 12.40 8.80 9.80 6.80 15.60
4. Mille & Signe & Clara Sakskøbing GF 12.20 8.15 10.00 7.10 15.25
5. Janni & Julie & Maria Holstebro GF 10.70 5.15 5.15

 

Få nyhederne direkte
Tilmeld dig GymNYT - Vi holder dig opdateret ugentligt
Samtykkeerklæring til GymDanmark