Resultater i Sports Acrobatik

 

 

Dansk Mesterskab 2014 Senior - d. 03-05-2014

 

Senior Dame Par - 1. Division

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Udg2 2. Runde Resultat
1. Natasja & Kamine Toreby Sundby Gymnastikforening 18.70 15.95 10.00 6.25 22.20
2. Pernille & Alma TST Gymnastik 17.60 14.60 10.00 7.00 21.60
3. Simone & Masja Slagelse Gymnastik Forening 16.50 14.00 10.00 7.00 21.00
4. Kristine & Frederikke Slagelse Gymnastik Forening 16.30 13.80 8.90 6.85 20.60
5. Anita & Lærke Slagelse Gymnastik Forening 15.50 13.35 9.90 6.45 19.80
6. Ida & Julie Slagelse Gymnastik Forening 14.80 11.60 10.00 7.35 18.95
7. Gunhild & Mai DHG Gymnastik 16.10 12.45 9.70 6.05 18.50
9. Anne-Line & Amanda TST Gymnastik 14.70 9.35 9.70 6.80 16.15

 

Senior Dame Par - 2. Division

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Udg2 2. Runde Resultat
1. Cecilie & Selina HI-Skanderborg - Gym. afd. 14.50 12.30 10.00 7.25 19.55
2. Fie & Nicoline Slagelse Gymnastik Forening 13.30 10.65 10.00 6.90 17.55
3. Camilla & Nanna Slagelse Gymnastik Forening 14.20 11.05 10.00 5.95 17.00
4. Louise & Sasha Roskilde Gymnastikforening 13.70 9.85 10.00 6.70 16.55
5. Signe & Nanna Slagelse Gymnastik Forening 12.90 9.75 9.80 6.75 16.50
6. Olivia & Tascha DHG Gymnastik 13.20 9.30 10.00 6.75 16.05
7. Mette & Laura Hammel Gymnastikforening 12.50 9.25 10.00 6.30 15.50
8. Juliane & Nanna Holstebro GF 13.90 9.55 9.10 4.40 13.50

 

Senior Dame Par - 3. Division

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Udg2 2. Runde Resultat
1. Johanne & Mette Roskilde Gymnastikforening 11.70 8.15 10.00 7.05 15.20
2. Cecilie & Tina HI-Skanderborg - Gym. afd. 12.30 8.25 10.00 6.85 15.10
3. Sofie & Cecilie Silkeborg P / D 11.20 7.75 10.00 6.55 14.30
4. Laura & Emilia Gymnastikforeningen ODK 11.10 7.55 9.50 5.50 12.60
5. Julie & Mia Toreby Sundby Gymnastikforening 10.60 6.65 6.65

 

Senior Mix Par - 1. Division

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Udg2 2. Runde Resultat
1. Amalie & Kenni Toreby Sundby Gymnastikforening 15.80 13.70 10.00 7.90 21.60
2. Astrid & Morten TST Gymnastik 16.00 13.95 10.00 7.15 21.10
3. Anna & Christian Fuglebjerg IF 15.90 13.65 10.00 6.50 20.15
4. Rikke & Casper TST Gymnastik 15.00 12.70 9.80 6.80 19.50
5. Martha & Claus TST Gymnastik 15.30 11.65 10.00 5.90 17.55
6. Emma & David Sakskøbing GF 13.10 10.40 9.80 6.35 16.75
7. Luna & Jonas Toreby Sundby Gymnastikforening 13.20 8.65 10.00 5.85 14.50

 

Senior Dame Gruppe - 1. Division

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Udg2 2. Runde Resultat
1. Natascha & Freja & Freja Svinninge Gymnastik Forening 17.70 15.45 10.00 7.40 22.85
2. Maja & Cathrine & Cecilie Hammel Gymnastikforening 17.50 15.40 10.00 7.40 22.80
3. Frida & Annabel & Ida Toreby Sundby Gymnastikforening 17.90 15.25 10.00 6.20 21.45
4. Mille & Maria & Ellen Slagelse Gymnastik Forening 16.50 14.25 10.00 6.90 21.15
5. Emila & Karina & Sofie Vejlby IK (VIK) 17.30 14.30 10.00 6.55 20.85
6. Emma & Teresse & Vibeke Toreby Sundby Gymnastikforening 16.60 11.35 9.90 6.05 17.40
7. Mathilde & Maria & Rikke Toreby Sundby Gymnastikforening 15.40 11.80 8.20 4.90 16.70
8. Agnete & Anna & Freja TST Gymnastik 15.60 12.95 12.95

 

Senior Dame Gruppe - 2. Division

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Udg2 2. Runde Resultat
1. Ellen Marie & Stinne & Marie HI-Skanderborg - Gym. afd. 14.40 11.85 10.00 6.70 18.55
2. Klara & Ann & Kristine HI-Skanderborg - Gym. afd. 15.10 11.45 10.00 5.75 17.20
3. Cilia & Nanna & Nete Silkeborg P / D 14.30 10.10 10.00 6.50 16.60
4. Louise & Louise & Antonia Toreby Sundby Gymnastikforening 13.60 10.15 10.00 6.25 16.40
5. Anja & Iben & Rebecca Gymnastikforeningen ODK 14.20 10.10 10.00 1.85 11.95
6. Maya & Mia & Charlotte TST Gymnastik 11.50 5.25 9.60 2.15 7.40
7. Sara & Christine & Camilla Vejlby IK (VIK) 14.80 10.50 10.50

 

Få nyhederne direkte
Tilmeld dig GymNYT - Vi holder dig opdateret ugentligt
Samtykkeerklæring til GymDanmark