Resultater i Sports Acrobatik

 

 

Dansk Mesterskab 2014 Junior - d. 03-05-2014

 

Junior Pige Par - 1. Division

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Udg2 2. Runde Resultat
1. Mie & Sarah Slagelse Gymnastik Forening 18.10 14.80 10.00 8.30 23.10
2. Kathrine & Mie Roskilde Gymnastikforening 16.20 13.25 10.00 6.65 19.90
3. Sofie & Naja HI-Skanderborg - Gym. afd. 17.60 14.60 8.90 5.00 19.60
4. Freja & Sille Fuglebjerg IF 16.10 13.00 9.80 6.25 19.25
5. Katja & Laura Svinninge Gymnastik Forening 16.70 12.95 9.70 6.00 18.95
6. Mathilde & Emilia DHG Gymnastik 16.10 11.15 10.00 6.05 17.20
7. Else & Lærke Fuglebjerg IF 14.90 9.80 9.30 6.30 16.10
8. Rebecca & Sif DHG Gymnastik 14.30 10.60 8.90 4.25 14.85

 

Junior Pige Par - 2. Division

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Udg2 2. Runde Resultat
1. Alberte & Signe HI-Skanderborg - Gym. afd. 13.80 10.55 10.00 7.10 17.65
2. Sophia & Camilla Roskilde Gymnastikforening 14.00 11.00 10.00 6.50 17.50
3. Anne & Lærke DHG Gymnastik 13.20 10.10 9.80 5.90 16.00
4. Svea & Jamila Toreby Sundby Gymnastikforening 12.80 9.20 10.00 6.65 15.85
5. Elina & Sascha Fuglebjerg IF 12.80 8.60 10.00 5.90 14.50
6. Nina & Emilie Svinninge Gymnastik Forening 11.80 8.35 10.00 6.00 14.35
7. Maja & Freja Fuglebjerg IF 11.80 7.80 10.00 5.95 13.75
8. Nanna & Trisha Greve Gymnastik og Trampolin 13.90 8.85 9.40 4.65 13.50

 

Junior Pige Par - 3. Division

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Udg2 2. Runde Resultat
1. Sofie & Cathrine Roskilde Gymnastikforening 11.70 8.95 10.00 7.50 16.45
2. Emilie & Nadia HI-Skanderborg - Gym. afd. 11.50 8.65 10.00 7.75 16.40
3. Camilla & Freja Fuglebjerg IF 11.70 8.35 10.00 7.75 16.10
4. Josefine & Maria HI-Skanderborg - Gym. afd. 11.00 8.05 10.00 7.55 15.60
5. Julie & Emilie Svinninge Gymnastik Forening 11.70 8.60 10.00 6.10 14.70
6. Signe & Caroline Roskilde Gymnastikforening 11.20 7.80 10.00 5.95 13.75
7. Lærke & Julie Sakskøbing GF 10.80 6.75 10.00 5.10 11.85
8. Auguste & Emma Gymnastikforeningen ODK 10.60 6.10 9.50 4.00 10.10

 

Junior Pige Par - 4. Division

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Udg2 2. Runde Resultat
1. Mathilde & Nanna Toreby Sundby Gymnastikforening 10.50 7.40 10.00 6.75 14.15
2. Isabella & Mie Svinninge Gymnastik Forening 10.20 6.25 10.00 6.65 12.90
3. Simone & Nadia Toreby Sundby Gymnastikforening 10.10 4.90 10.00 6.90 11.80
4. Line & Karla Toreby Sundby Gymnastikforening 10.30 5.00 9.50 4.60 9.60

 

Junior Pige Gruppe - 1. Division

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Udg2 2. Runde Resultat
1. Laura & Nikoline & Sofie Hammel Gymnastikforening 17.00 15.40 10.00 8.00 23.40
2. Luna & Caroline & Agnes Svinninge Gymnastik Forening 16.70 15.10 10.00 7.40 22.50
3. Cecilie & Nicoline & Laura Hammel Gymnastikforening 17.10 14.25 9.80 6.50 20.75
4. Catarine & Solbjørg & Sara Hammel Gymnastikforening 16.90 13.15 10.00 7.40 20.55
5. Mai & Dikte & Anna Svinninge Gymnastik Forening 16.10 13.25 10.00 7.00 20.25
6. Sarah & Sara & Katja Toreby Sundby Gymnastikforening 15.80 12.85 9.80 6.30 19.15
7. Katja & Signe & Mathilde Fuglebjerg IF 15.50 12.95 9.10 4.85 17.80
8. Olivia & Sally & Anne-Sofie Vejlby IK (VIK) 14.80 10.50 10.00 5.60 16.10

 

Junior Pige Gruppe - 2. Division

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Udg2 2. Runde Resultat
1. Elisa & Matilde & Freja HI-Skanderborg - Gym. afd. 14.30 11.95 10.00 7.00 18.95
2. Mathilde & Marie & Astrid Hammel Gymnastikforening 13.80 11.05 10.00 7.20 18.25
3. Nanna & Maria & Ann-Sofie TST Gymnastik 14.10 10.25 10.00 6.20 16.45
4. Ida & Clara & Frederikke Sakskøbing GF 13.00 9.90 9.80 6.25 16.15
5. Luna & Cecilie & Frederikke Fuglebjerg IF 12.80 8.90 9.80 5.90 14.80
6. Tine & Sofie & Esther TST Gymnastik 13.30 7.55 9.50 4.85 12.40
7. Emma & Caroline & Andrea Slagelse Gymnastik Forening 14.30 10.95 10.95
8. Marie & Patricia & Natalie Greve Gymnastik og Trampolin 13.20 8.70 8.70

 

Junior Pige Gruppe - 3. Division

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Udg2 2. Runde Resultat
1. Maria & Cecilie & Sofie Slagelse Gymnastik Forening 12.30 9.75 9.20 6.35 16.10
2. Sille & Ida & Kristine Toreby Sundby Gymnastikforening 12.70 9.05 10.00 6.10 15.15
3. Sofie & Sarah & Signe TST Gymnastik 12.20 8.60 9.80 5.95 14.55
4. Charlotte & Natacha & Christina TST Gymnastik 12.10 8.15 10.00 6.15 14.30
5. Maria & Josefine & Liv TST Gymnastik 12.60 8.45 9.90 5.50 13.95
6. Mathilde & Sarah & Julie Roskilde Gymnastikforening 11.50 6.80 9.90 6.70 13.50
7. Sarah & Laura & Frederikke Greve Gymnastik og Trampolin 12.60 8.25 10.00 5.15 13.40
8. Nina & Maria & Camilla Holstebro GF 12.70 7.90 10.00 5.40 13.30

 

Junior Pige Gruppe - 4. Division

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Udg2 2. Runde Resultat
1. Benedicte & Karoline & Sarah HI-Skanderborg - Gym. afd. 10.90 8.15 10.00 6.80 14.95
2. Dorthea & Victoria & Emmelie Fuglebjerg IF 11.10 7.50 9.70 6.05 13.55
3. Mathilde & Emma & Caroline Svinninge Gymnastik Forening 11.00 6.95 9.90 6.35 13.30
4. Laura & Cecilie & Frederikke Svinninge Gymnastik Forening 11.30 6.95 9.80 5.90 12.85
5. Louise & Andrea & Nadia Sakskøbing GF 10.10 5.15 10.00 5.45 10.60
6. Fenja & Ida & Fie Vejlby IK (VIK) 10.90 3.85 9.30 1.75 5.60

 

Få nyhederne direkte
Tilmeld dig GymNYT - Vi holder dig opdateret ugentligt
Samtykkeerklæring til GymDanmark