Resultater i Sports Acrobatik

 

 

Dansk Mesterskab 2013 - d. 04-05-2013

 

1. Division - Pige Par

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Udg2 2. Runde Resultat
1. Natasja & Kamine Toreby Sundby Gymnastikforening 21.00 17.75 21.40 18.80 36.55
2. Amanda & Frederikke Svinninge Gymnastik Forening 21.60 17.50 21.70 18.85 36.35
3. Mathilde & Line Roskilde Gymnastikforening 18.00 14.60 18.20 14.60 29.20
4. Caroline & Laura Slagelse Gymnastik Forening 17.70 14.20 17.70 13.35 27.55
5. Maria & Mette Slagelse Gymnastik Forening 18.50 13.10 19.00 13.75 26.85
6. Mai & Caroline Svinninge Gymnastik Forening 17.30 13.85 16.30 12.55 26.40
7. Rikke & Frederikke HI-Skanderborg - Gym. afd. 17.30 12.95 16.30 11.50 24.45
8. Freja & Natascha Svinninge Gymnastik Forening 18.60 15.80 15.80

 

2. Division - Pige Par

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Udg2 2. Runde Resultat
1. Matilde & Simone Slagelse Gymnastik Forening 16.90 12.55 17.30 14.20 26.75
2. Kathrine & Mie Roskilde Gymnastikforening 16.00 12.70 16.50 13.25 25.95
3. Natali & Sophie Svinninge Gymnastik Forening 16.90 12.40 17.40 12.65 25.05
4. Anna & Astrid Fuglebjerg IF 16.40 12.20 16.30 12.55 24.75
5. Tascha & Mathilde DHG Gymnastik 16.80 12.05 16.00 12.30 24.35
6. Adisa & Sabrina Slagelse Gymnastik Forening 16.60 11.40 16.90 12.05 23.45
7. Ellen Marie & Freja HI-Skanderborg - Gym. afd. 15.00 11.65 15.40 11.65 23.30
8. Clara & Josephine Greve Gymnastik og Trampolin 15.50 11.15 11.15

 

3. Division - Pige Par

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Udg2 2. Runde Resultat
1. Michelle & Mia Slagelse Gymnastik Forening 16.20 10.85 16.50 12.00 22.85
2. Laura & Gunhild DHG Gymnastik 14.90 10.85 15.00 11.60 22.45
3. Laura & Delia Greve Gymnastik og Trampolin 13.40 10.20 13.90 10.05 20.25
4. Luna & Lærke Fuglebjerg IF 12.80 9.55 12.90 9.85 19.40
5. Emma & Sarah-Sofie Spring og Sports Akrobaterne 13.70 9.70 13.70 8.85 18.55
6. Camilla & Else Fuglebjerg IF 13.30 9.10 13.40 9.20 18.30
7. Sally & Fie Spring og Sports Akrobaterne 12.10 8.50 12.10 8.70 17.20
8. Cecilie & Sasha Fuglebjerg IF 11.80 8.85 12.10 8.25 17.10

 

4. Division - Pige Par

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Udg2 2. Runde Resultat
1. Caroline & Julie Roskilde Gymnastikforening 12.00 8.10 12.20 8.80 16.90
1. Signe & Charlotte TST Gymnastik 13.60 7.90 13.40 9.00 16.90
3. Mathilde & Nikoline Spring og Sports Akrobaterne 13.10 8.25 13.10 8.55 16.80
4. Cathrine & Mette Roskilde Gymnastikforening 13.10 7.85 13.00 8.55 16.40
5. Freja & Camilla Holstebro GF 12.00 8.00 11.70 7.65 15.65
6. Julie & Olivia Holstebro GF 12.60 7.95 12.20 7.30 15.25
7. Nanna & Trisha Greve Gymnastik og Trampolin 12.80 6.60 13.00 7.95 14.55
8. Freja & Mia Toreby Sundby Gymnastikforening 11.30 7.10 11.40 6.30 13.40
9. Auguste & Asta Gymnastikforeningen ODK 12.10 6.50 12.10 6.35 12.85
10. Kamilla & Maria Holstebro GF 11.00 6.00 11.00 5.85 11.85

 

1. Division - Mix Par

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Udg2 2. Runde Resultat
1. Amalie & Kenni Toreby Sundby Gymnastikforening 16.90 14.25 17.30 14.45 28.70
2. Signe & Christian Fuglebjerg IF 16.30 13.25 16.80 12.95 26.20
3. Anna & Morten TST Gymnastik 16.10 13.20 16.40 12.60 25.80
4. Christina & Casper Hammel Gymnastikforening 15.90 13.10 16.40 12.50 25.60
5. Ann-Sofie & Martin TST Gymnastik 15.40 11.75 15.60 11.15 23.25
6. Sara & Claus TST Gymnastik 13.70 9.35 14.00 10.25 19.60

 

1. Division - Pige Gruppe

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Udg2 2. Runde Resultat
1. Ellen & Kristina & Malene Slagelse Gymnastik Forening 23.90 17.75 23.80 17.65 35.40
2. Sarah & Mie & Helene Slagelse Gymnastik Forening 22.10 18.05 22.10 16.55 34.60
3. Maja & Line & Cecilie Hammel Gymnastikforening 19.60 15.80 19.70 15.95 31.75
4. Freja & Frida & Liv Svinninge Gymnastik Forening 19.00 14.90 18.90 15.85 30.75
5. Dikte & Luna & Laura Svinninge Gymnastik Forening 18.20 14.95 18.70 14.55 29.50
6. Cecilie & Julie & Sofie Hammel Gymnastikforening 17.80 14.20 17.80 14.50 28.70
7. Lærke & Maria & Laura Slagelse Gymnastik Forening 18.40 13.85 18.00 13.35 27.20
8. Emma & Vctoria & Kristine Slagelse Gymnastik Forening 17.70 13.50 17.30 12.80 26.30

 

2. Division - Pige Gruppe

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Udg2 2. Runde Resultat
1. Frida & Maria & Annabel Toreby Sundby Gymnastikforening 19.60 13.15 19.60 15.55 28.70
2. Laura & Nikoline & Sara Hammel Gymnastikforening 17.80 13.35 17.80 13.70 27.05
3. Cecilie & Naja & Pernille HI-Skanderborg - Gym. afd. 17.50 13.05 17.70 13.90 26.95
4. Solbjørg & Catarine & Laura Hammel Gymnastikforening 17.60 13.45 17.20 12.70 26.15
5. Anna & Cecilie & Emilie Svinninge Gymnastik Forening 16.70 12.60 17.10 13.25 25.85
6. Mette & Katrine & Cathrine Hammel Gymnastikforening 17.00 13.15 16.40 12.55 25.70
7. Klara & Sara Eline & Signe HI-Skanderborg - Gym. afd. 17.10 12.70 17.10 12.85 25.55
8. Elisabeth & Nicolie & Laura Hammel Gymnastikforening 16.80 12.50 17.20 12.20 24.70

 

3. Division - Pige Gruppe

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Udg2 2. Runde Resultat
1. Cecilie & Julie & Alberte Slagelse Gymnastik Forening 18.70 11.95 17.90 13.00 24.95
2. Alma & Ann & Emilie HI-Skanderborg - Gym. afd. 16.30 12.40 16.20 11.45 23.85
3. Katja & Emma & Matilde Fuglebjerg IF 16.20 12.05 15.80 17.75 22.80
4. Cirkeline & Katrine & Marie Hammel Gymnastikforening 16.70 10.65 15.80 10.85 21.50
5. Agnete & Maria & Freja TST Gymnastik 15.70 10.75 15.10 10.20 20.95
6. Elisa & Matilde & Signe HI-Skanderborg - Gym. afd. 14.90 10.15 14.40 10.35 20.50
7. Sarah & Kristine & Marie HI-Skanderborg - Gym. afd. 16.30 11.60 15.30 8.76 20.35
8. Cillia & Nanna & Nete Silkeborg P / D 14.50 9.90 14.80 9.65 19.55

 

4. Division - Pige Gruppe

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Udg2 2. Runde Resultat
1. Nanna & Juliane & Janni Holstebro GF 15.10 9.85 15.10 10.25 20.10
2. Karoline & Jamila & Rikke Toreby Sundby Gymnastikforening 14.70 8.55 15.00 10.45 19.00
3. Louise & Camilla & Sasha Roskilde Gymnastikforening 13.90 8.80 13.50 9.25 18.05
3. Martha & Nadia & Anne HI-Skanderborg - Gym. afd. 13.90 9.25 13.50 8.80 18.05
5. Clara & Cisse & Linette Sakskøbing GF 13.80 8.10 13.90 7.70 15.80
6. Regitze & Sara & Katja Toreby Sundby Gymnastikforening 14.90 8.75 8.75
7. Anne-Line & Cecilie & Astrid TST Gymnastik 14.10 8.15 8.15
8. Sarah & Simone & Margrethe Roskilde Gymnastikforening 14.70 8.05 8.05

 

5. Division - Pige Gruppe

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Udg2 2. Runde Resultat
1. Cecilie & Marie & Tina HI-Skanderborg - Gym. afd. 12.70 7.70 13.20 8.25 15.95
2. Emma & Cecilie & Marie Sakskøbing GF 12.40 7.40 12.90 7.75 15.50
3. Sofie & Nanna & Thea TST Gymnastik 13.20 7.75 12.30 6.10 13.85
4. Natascha & Maria & Tea TST Gymnastik 12.70 6.85 12.70 6.90 13.75
5. Ida & Frederikke & Nicoline Sakskøbing GF 13.00 7.00 13.30 6.30 13.30
6. Annika & Iben & Silje Gymnastikforeningen ODK 13.00 7.70 12.90 5.45 13.15
7. Sofie & Tine & Amanda TST Gymnastik 12.50 5.80 13.00 7.10 12.90
8. Mathilde & Louise & Stefanie Toreby Sundby Gymnastikforening 13.40 7.85 7.85
9. Laura & Victoria & Emilia Gymnastikforeningen ODK 13.20 7.80 7.80

 

Få nyhederne direkte
Tilmeld dig GymNYT - Vi holder dig opdateret ugentligt
Samtykkeerklæring til GymDanmark