Resultater i Sports Acrobatik

 

 

Dansk Mesterskab 2012 - d. 12-05-2012

 

1. Division - Pige Par

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Udg2 2. Runde Resultat
1. Amanda & Mathilde Svinninge Gymnastik Forening 21.40 19.60 20.60 18.40 38.00
2. Catrine & Mette Hammel Gymnastikforening 19.30 17.20 19.60 17.35 34.55
3. Nikoline & Line Hammel Gymnastikforening 17.40 15.20 17.80 15.35 30.55
4. Emma & Victoria Slagelse Gymnastik Forening 17.70 14.75 18.00 14.50 29.25
5. Maria & Mette Slagelse Gymnastik Forening 18.70 14.55 18.50 14.50 29.05
6. Signe & Sille Fuglebjerg IF 16.70 14.50 17.00 14.30 28.80
7. Cecilie & Pernille HI-Skanderborg - Gym. afd. 17.30 14.15 17.60 14.10 28.25
8. Nadia & Cecilie TST Gymnastik 17.10 14.60 17.10 11.95 26.55

 

2. Division - Pige Par

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Udg2 2. Runde Resultat
1. Mathilde & Line Roskilde Gymnastikforening 16.80 13.50 16.80 13.30 26.80
2. Rikke & Maria HI-Skanderborg - Gym. afd. 16.60 12.60 17.00 13.90 26.50
3. Mille & Laura Svinninge Gymnastik Forening 16.20 13.80 16.20 12.00 25.80
4. Clara & Christine Silkeborg P / D 15.40 12.50 15.90 12.85 12.50
5. Clara & Josephine Greve Gymnastik og Trampolin 15.90 12.30 16.30 13.00 25.30
6. Nicoline & Katrine Hammel Gymnastikforening 15.70 12.25 16.20 12.45 24.70
7. Kathrine & Mie Roskilde Gymnastikforening 14.60 11.95 14.90 11.70 23.65
8. Anna & Astrid Fuglebjerg IF 14.60 11.70 14.90 11.75 23.45

 

3. Division - Pige Par

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Udg2 2. Runde Resultat
1. Caroline & Laura Slagelse Gymnastik Forening 15.20 11.20 15.60 12.80 24.00
2. Sarah & Simone Roskilde Gymnastikforening 15.10 11.60 15.20 11.15 22.75
3. Pernille & Cecilie Toreby Sundby Gymnastikforening 13.90 11.25 14.40 11.20 22.45
4. Thomine & Michelle Slagelse Gymnastik Forening 14.00 11.05 14.00 11.05 22.10
5. Emma & Katja Fuglebjerg IF 13.70 11.00 13.90 10.80 21.80
6. Cecilie & Cecilie Fuglebjerg IF 13.50 10.30 13.60 10.55 20.85
7. Mathilde & Tascha DHG Gymnastik 13.50 10.00 13.40 9.65 19.65
8. Anja & Astrid TST Gymnastik 13.10 9.70 13.60 9.10 18.80

 

4. Division - Pige Par

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Udg2 2. Runde Resultat
1. Terese & Regitze Toreby Sundby Gymnastikforening 13.90 9.60 14.10 10.35 19.95
2. Maria & Mai DHG Gymnastik 13.60 9.55 12.80 8.80 18.35
3. Sarah-Sofie & Emma Hammel Gymnastikforening 12.50 9.55 12.50 9.45 19.00
4. Alberte & Aleksandre Silkeborg P / D 12.30 8.75 12.80 8.65 17.40
5. Clara & Marie Sakskøbing GF 11.70 8.60 11.70 7.90 16.50
6. Stine & Amalie Toreby Sundby Gymnastikforening 11.90 9.05 10.60 7.25 16.30
7. Sofie & Anne Roskilde Gymnastikforening 11.10 7.90 11.10 7.95 15.85
8. Andrea & Rikke Sakskøbing GF 10.90 7.60 10.90 6.20 13.80

 

5. Division - Pige Par

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Udg2 2. Runde Resultat
1. Emma & Emilia DHG Gymnastik 13.60 7.15 13.80 9.35 16.50
2. Nikoline & Josefine Hammel Gymnastikforening 11.10 7.50 11.30 7.55 15.05
3. Caroline & Cathrine Roskilde Gymnastikforening 10.50 7.55 10.50 7.20 14.75
4. Cecilie & Laura Slagelse Gymnastik Forening 10.70 7.35 10.70 7.05 14.40
5. Stefanie & Sofia Toreby Sundby Gymnastikforening 10.70 6.85 11.00 7.05 13.90
6. Camilla & Marie Roskilde Gymnastikforening 11.00 7.15 11.20 6.60 13.75
7. Laura & Freja Toreby Sundby Gymnastikforening 10.50 6.85 10.40 6.50 13.35
8. Caroline & Lenea Svinninge Gymnastik Forening 11.30 7.45 9.70 4.10 11.55

 

6. Division - Pige Par

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Udg2 2. Runde Resultat
1. Luna & Lærke Fuglebjerg IF 10.60 6.80 11.10 7.45 14.25
2. Lykke & Lærke Holstebro GF 11.30 6.80 11.10 7.20 14.00
3. Antonia & Anna Toreby Sundby Gymnastikforening 10.30 6.55 10.50 7.20 13.75
4. Mia & Caroline Toreby Sundby Gymnastikforening 10.30 6.35 10.50 7.20 13.55
5. Fie & Sally Hammel Gymnastikforening 10.40 6.20 10.00 6.95 13.15
6. Camilla & Emma Holstebro GF 10.80 6.70 11.30 6.25 12.95
7. Stine & Simone Toreby Sundby Gymnastikforening 10.10 6.15 10.10 6.50 12.65
8. Stine & Andrea Toreby Sundby Gymnastikforening 10.00 6.30 9.90 6.30 12.60
8. Sara & Nora TST Gymnastik 11.60 6.15 11.00 6.45 12.60

 

7. Division - Pige Par

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Udg2 2. Runde Resultat
1. Sara & Nanna TST Gymnastik 10.60 5.25 11.10 7.65 12.90
2. Amalie & Mathilde Toreby Sundby Gymnastikforening 9.60 5.90 9.70 5.40 11.30
3. Emily & Freja Toreby Sundby Gymnastikforening 8.90 4.55 9.00 5.20 9.75
4. Nanna & Emilie Greve Gymnastik og Trampolin 11.20 6.10 6.10

 

1. Division - Mix Par

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Udg2 2. Runde Resultat
1. Sidsel & Christian Fuglebjerg IF 17.30 14.30 17.40 14.60 28.90
2. Annabel & Jørgen Toreby Sundby Gymnastikforening 17.30 13.45 16.90 12.60 26.05
3. Anna & Morten TST Gymnastik 16.20 12.95 16.70 12.95 25.90
4. Sofie & Alexander Silkeborg P / D 15.00 11.50 15.30 11.75 23.25

 

1. Division - Pige Gruppe

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Udg2 2. Runde Resultat
1. Ellen & Kristine & Malene Slagelse Gymnastik Forening 22.20 18.95 22.20 17.95 36.90
2. Stine & Sarah & Frederikke Svinninge Gymnastik Forening 22.10 17.45 22.10 19.15 36.60
3. Mie & Maria & Helene Slagelse Gymnastik Forening 20.70 17.00 20.50 17.40 34.40
4. Naja & Anne & Selina HI-Skanderborg - Gym. afd. 18.80 15.20 18.80 15.70 30.90
5. Anne & Julie & Sofie Fuglebjerg IF 19.00 15.75 19.20 14.60 30.35
6. Masja & Anita & Christine Slagelse Gymnastik Forening 17.60 14.65 17.80 14.30 28.95
7. Sarah & Maria & Laura Slagelse Gymnastik Forening 18.50 14.25 17.80 14.40 28.65
8. Catarine & Katrine & Karina Hammel Gymnastikforening 19.00 15.50 15.50

 

2. Division - Pige Gruppe

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Udg2 2. Runde Resultat
1. Kamine & Fie & Natasja Toreby Sundby Gymnastikforening 17.70 13.20 18.10 15.40 28.60
2. Vibeke & Anja & Emma Toreby Sundby Gymnastikforening 16.80 13.75 17.20 14.25 28.00
3. Freja & Pernille & Frederikke Roskilde Gymnastikforening 17.50 13.00 18.00 13.80 26.80
4. Nicoline & Caroline & Mille Slagelse Gymnastik Forening 16.30 12.85 16.30 12.65 25.50
5. Laura & Laura & Katrine Hammel Gymnastikforening 15.70 12.10 16.20 12.45 24.55
6. Dikte & Luna & Laura Svinninge Gymnastik Forening 15.70 12.35 15.80 11.45 23.80
6. Cecilie & Cecilie & Julie Hammel Gymnastikforening 17.00 13.30 16.20 10.50 23.80
8. Solbjørg & Julie & Merete Hammel Gymnastikforening 17.40 12.50 12.50

 

3. Division - Pige Gruppe

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Udg2 2. Runde Resultat
1. Sarah & Marie & Stinne HI-Skanderborg - Gym. afd. 16.10 11.65 15.90 11.35 23.00
2. Klara & Kristine & Signe HI-Skanderborg - Gym. afd. 15.00 11.20 15.50 11.70 22.90
3. Emilie & Anna & Mai Svinninge Gymnastik Forening 14.20 11.50 14.20 11.05 22.55
4. Cecilie & Sanne & Thea Slagelse Gymnastik Forening 15.40 11.45 15.40 10.30 21.75
5. Christina & Cirkeline & Line Hammel Gymnastikforening 14.60 10.45 14.80 10.85 21.30
6. Sofie & Cecilie & Anna Silkeborg P / D 15.80 11.65 13.20 9.05 20.70
7. Marie & Elisabeth & Victoria Hammel Gymnastikforening 14.70 9.75 14.10 10.20 19.95
8. Camilla & Janni & Sofie TST Gymnastik 15.00 11.05 9.60 7.25 18.30

 

4. Division - Pige Gruppe

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Udg2 2. Runde Resultat
1. Lærke & Adisa & Sabrina Slagelse Gymnastik Forening 14.40 9.60 14.40 11.45 21.05
2. Lærke & Laura & Caroline Roskilde Gymnastikforening 14.70 9.65 15.00 11.35 21.00
3. Juliane & Kamilla & Nanna Holstebro GF 13.60 9.35 13.90 10.20 19.55
4. Emma & Cille & Ida Sakskøbing GF 13.90 8.70 14.20 10.10 18.80
5. Sophie & Amalie & Margrethe Roskilde Gymnastikforening 13.20 8.55 13.20 8.85 17.40
6. Marie & Pernille & Jasmin Slagelse Gymnastik Forening 12.40 8.55 12.50 8.70 17.25
7. Frederikke & Maria & Ceciile Sakskøbing GF 12.60 8.30 12.70 8.75 17.05
8. Lisa & Louise & Katja Sakskøbing GF 12.00 7.95 12.00 7.70 15.65

 

5. Division - Pige Gruppe

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Udg2 2. Runde Resultat
1. Cecilie & Marie & Frederikke HI-Skanderborg - Gym. afd. 12.00 7.20 12.50 8.40 15.60
2. Alma & Sara & Signe HI-Skanderborg - Gym. afd. 11.30 6.20 11.50 7.90 14.10
3. Martha & Laura & Emilie HI-Skanderborg - Gym. afd. 11.80 6.40 11.40 7.65 14.05
4. Ellen & Freja & Tina HI-Skanderborg - Gym. afd. 11.30 6.40 11.30 7.25 13.65
5. Agnete & Tea & Maria TST Gymnastik 12.70 6.25 13.10 7.30 13.55
6. Emma & Mathilde & Anne HI-Skanderborg - Gym. afd. 11.00 6.05 11.10 7.15 13.20
7. Sarah & Jamila & Mathilde Toreby Sundby Gymnastikforening 11.00 6.00 11.00 7.15 13.15
8. Cecilie & Sara-Sofie & Maja DHG Gymnastik 11.80 5.45 11.60 7.40 12.85
9. Lærke & Jennie & Freja Holstebro GF 11.40 5.45 11.20 5.90 11.35

 

6. Division - Pige Gruppe

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Udg2 2. Runde Resultat
1. Caroline & Charlotte & Signe TST Gymnastik 11.10 5.25 11.50 7.55 12.80
2. Maria & Liselotte & Ninna Holstebro GF 11.00 4.65 10.60 6.55 11.20
3. Laura & Sarah & Victoria Greve Gymnastik og Trampolin 11.10 4.70 10.90 6.40 11.10

 

Få nyhederne direkte
Tilmeld dig GymNYT - Vi holder dig opdateret ugentligt
Samtykkeerklæring til GymDanmark