Resultater i Sports Acrobatik

 

 

Dansk Mesterskab 2011 - d. 16-04-2011

 

1. Division - Pige Par

Nr. Navn Forening 1. Runde 2. Runde 3. Runde Resultat
1. Naja & Selina HI-Skanderborg - Gym. afd. 14.90 13.70 14.50 29.40
2. Catrine & Mette Hammel Gymnastikforening 13.80 13.50 15.20 29.00
3. Stine & Fie Toreby Sundby Gymnastikforening 13.50 13.85 14.70 28.20
4. Kristina & Camilla Slagelse Gymnastik Forening 12.75 12.95 13.80 26.55
5. Maria & Mette Slagelse Gymnastik Forening 12.55 12.65 13.30 25.85
6. Malene & Ida Slagelse Gymnastik Forening 11.40 12.20 12.10 23.60
7. Tania & Natalie Greve Gymnastik og Trampolin 11.15 12.20 23.35
8. Freja & Natascha Tuse 10.15 11.40 11.60 21.75

 

2. Division - Pige Par

Nr. Navn Forening 1. Runde 3. Runde Resultat
1. Frederikke & Thea Roskilde Gymnastikforening 10.10 11.15 21.25
2. Pernille & Frederikke Roskilde Gymnastikforening 9.20 11.45 10.50 20.65
3. Martha & Pernille HI-Skanderborg - Gym. afd. 9.50 9.90 19.40
4. Cecilie & Signe HI-Skanderborg - Gym. afd. 8.40 8.70 9.65 18.05
5. Sarah & Line HI-Skanderborg - Gym. afd. 8.60 9.10 8.85 17.70
6. Freja & Nicoline Roskilde Gymnastikforening 8.70 8.95 17.65
7. Clara & Sandra Greve Gymnastik og Trampolin 8.15 7.80 15.95

 

3. Division - Pige Par

Nr. Navn Forening 1. Runde 2. Runde 3. Runde Resultat
1. Anna & Karen Roskilde Gymnastikforening 7.60 8.85 9.30 16.90
2. Julie & Sofie TST Gymnastik 8.00 8.45 16.45
3. Sabrina & Mille Slagelse Gymnastik Forening 7.75 8.05 8.25 16.00
4. Freja & Katrine Slagelse Gymnastik Forening 7.75 7.90 6.60 15.65
5. Stine & Amalie Toreby Sundby Gymnastikforening 7.40 7.70 15.10
6. Luna & Sarah Tuse 6.90 7.40 7.85 14.75
7. Amalie & Louisa Sakskøbing GF 7.35 7.20 6.20 14.55

 

4. Division - Pige Par

Nr. Navn Forening 1. Runde 2. Runde 3. Runde Resultat
1. Regitze & Ida Sakskøbing GF 6.85 7.20 7.80 14.65
2. Freja & Emma Holstebro GF 6.15 7.00 13.15
3. Malou & Nicoline Slagelse Gymnastik Forening 6.60 6.15 12.75
4. Cecilie & Frederikke HI-Skanderborg - Gym. afd. 5.85 6.80 12.65
5. Lærke & Julie Holstebro GF 5.70 6.85 12.55
6. Cecilie & Rikke Sakskøbing GF 4.85 5.20 6.20 11.05
7. Stine & Antonia Toreby Sundby Gymnastikforening 5.05 5.35 5.05 10.40

 

1. Division - Mix Par

Nr. Navn Forening 1. Runde 2. Runde 3. Runde Resultat
1. Casper & Solbjørg Hammel Gymnastikforening 14.00 15.20 14.45 29.20

 

1. Division - Pige Gruppe

Nr. Navn Forening 1. Runde 2. Runde 3. Runde Resultat
1. Mathilde & Amanda & Sabine Tuse 16.65 16.90 17.20 33.85
2. Mie & Maria & Signe Slagelse Gymnastik Forening 15.95 16.65 16.25 32.60
3. Freja & Sarah & Stine Tuse 15.75 16.15 16.00 31.90
4. Anna & Rebecca & Tenna TST Gymnastik 15.50 15.55 15.55 31.05
5. Beth & Heidi & Mathilde Fuglebjerg IF 15.30 15.05 15.65 30.95
6. Vibeke & Kamine & Laura Toreby Sundby Gymnastikforening 14.05 16.20 30.25
7. Christine & Camilla & Camilla TST Gymnastik 14.70 15.30 14.15 30.00
8. Katrine & Lime & Nikoline Hammel Gymnastikforening 14.50 14.60 29.10

 

2. Division - Pige Gruppe

Nr. Navn Forening 1. Runde 2. Runde 3. Runde Resultat
1. Emma & Julie & Alberte Slagelse Gymnastik Forening 13.95 13.25 14.60 28.55
2. Karina & Katrine & Laura Hammel Gymnastikforening 13.45 13.95 27.40
3. Mette & Sidsel & Signe Fuglebjerg IF 13.00 11.65 12.55 25.55
4. Betine & Julie & Laura Hammel Gymnastikforening 12.50 12.45 12.10 24.95
4. Cecilie & Katrine & Julie Slagelse Gymnastik Forening 12.40 11.70 12.55 24.95
6. Clara & Rie & Signe Fuglebjerg IF 12.00 12.15 12.75 24.75
7. Nadia & Emilia & Cecilie TST Gymnastik 11.85 11.95 12.60 24.45
8. Ann & Josephine & Camilla HI-Skanderborg - Gym. afd. 12.55 11.50 24.05

 

3. Division - Pige Gruppe

Nr. Navn Forening 1. Runde 2. Runde 3. Runde Resultat
1. Amanda & Liv & Sille Fuglebjerg IF 11.80 11.50 12.00 23.80
2. Masja & Anita & Christine Slagelse Gymnastik Forening 11.50 11.80 11.85 23.35
3. Anna & Sarah & Sofie Fuglebjerg IF 11.50 11.45 11.65 23.15
4. Sofie & Pernille & Julie Fuglebjerg IF 10.90 11.75 11.45 22.65
5. Mathilde & Simone & Sasha Roskilde Gymnastikforening 10.55 11.60 22.15
6. Line & Maria & Annabel Toreby Sundby Gymnastikforening 10.20 11.80 10.15 22.00
7. Henriette & Monica & Catarine Hammel Gymnastikforening 10.20 10.85 10.15 21.05
8. Sarah & Fie & Laura Slagelse Gymnastik Forening 10.55 10.55

 

4. Division - Pige Gruppe

Nr. Navn Forening 1. Runde 2. Runde 3. Runde Resultat
1. Anja & Zenia & Natasja Toreby Sundby Gymnastikforening 10.10 11.30 10.90 21.40
2. Astrid & Anja & Cecilie TST Gymnastik 10.15 10.90 21.05
3. Katrine & Cecilie & Cecilie Hammel Gymnastikforening 9.90 10.50 9.85 20.40
4. Klara & Kristine & Rebekka HI-Skanderborg - Gym. afd. 9.80 10.30 20.10
5. Nanna & Nete & Sofie Silkeborg P / D 9.45 10.00 19.45
6. Frida & Emilie & Julie HI-Skanderborg - Gym. afd. 10.10 9.30 19.40
7. Anne & Victoria & Nicoline Hammel Gymnastikforening 9.10 10.15 9.90 19.25
8. Line & Cirkeline & Christina Hammel Gymnastikforening 9.25 9.70 9.85 19.10

 

5. Division - Pige Gruppe

Nr. Navn Forening 1. Runde 3. Runde Resultat
1. Lærke & Mie & Laura Roskilde Gymnastikforening 9.00 10.20 19.20
2. Eline & Matilde & Emma Fuglebjerg IF 8.95 8.50 9.40 18.35
3. Elisabeth & Christina & Emma Hammel Gymnastikforening 8.35 9.20 17.55
4. Caroline & Maria & Pernille Slagelse Gymnastik Forening 8.60 8.00 8.80 17.40
5. Frederikke & Maria & Cecilie Sakskøbing GF 8.25 8.50 7.80 16.75
6. Cecilie & Katja & Josephine Fuglebjerg IF 7.70 8.85 16.55
7. Astrid & Cecilie & Sofie Fuglebjerg IF 7.85 8.20 7.85 16.05
8. Sarah & Amalie & Margrete Roskilde Gymnastikforening 7.50 7.75 15.25

 

6. Division - Pige Gruppe

Nr. Navn Forening 1. Runde 3. Runde Resultat
1. Kristine & Ida & Emilie Toreby Sundby Gymnastikforening 7.20 7.80 15.00
2. Anna & Cecilie & Sofie Silkeborg P / D 6.35 8.55 14.90
3. My & Ida & Mathilde Tuse 6.50 7.95 6.45 14.45
4. Mia & Laura & Isabella Toreby Sundby Gymnastikforening 6.85 7.10 13.95
5. Stefanie & Jamila & Freja Toreby Sundby Gymnastikforening 5.30 7.10 5.55 12.40
6. Karen & Rebecca & Adisa Slagelse Gymnastik Forening 4.55 6.95 7.00 11.55

 

Få nyhederne direkte
Tilmeld dig GymNYT - Vi holder dig opdateret ugentligt
Samtykkeerklæring til GymDanmark