Resultater i Sports Acrobatik

 

 

Dansk Mesterskab 2010 - d. 08-05-2010

 

1. Division - Pige Par

Nr. Navn Forening 1. Runde 2. Runde Resultat
1. Mie & Malene Slagelse Gymnastik Forening 14.65 14.65 29.30
2. Naja & Selina HI-Skanderborg - Gym. afd. 14.30 14.85 29.15
3. Tenna & Rebeca TST Gymnastik 13.30 13.30 26.60
4. Kristina & Natascha Slagelse Gymnastik Forening 12.20 13.30 25.50
5. Anne & Sidsel Fuglebjerg IF 12.70 12.00 24.70
6. Ea & Sofie Fuglebjerg IF 12.20 11.85 24.05
7. Freja & Natascha Tuse 11.90 12.00 23.90
8. Maria & Kristine Slagelse Gymnastik Forening 11.95 11.35 23.30

 

2. Division - Pige Par

Nr. Navn Forening 1. Runde 2. Runde Resultat
1. Frida & Camilla Tuse 11.75 12.55 24.30
2. Anita & Christine Slagelse Gymnastik Forening 11.50 11.50 23.00
3. Terese & Emma Toreby Sundby Gymnastikforening 10.35 9.75 20.10
4. Emilie & Ida Tuse 9.50 10.35 19.85
5. Ida & Rebecca Tuse 9.60 9.95 19.55
6. Sofie & Victoria Slagelse Gymnastik Forening 9.05 9.70 18.75
7. Laura & Sisse Slagelse Gymnastik Forening 7.90 8.45 16.35
8. Kristina & Frida Holstebro GF 7.00 7.55 14.55
9. Cecilie & Julie Holstebro GF 7.00 7.45 14.45
10. Cisse & Linette Sakskøbing GF 7.00 7.25 14.25
11. Clara & Sandra Greve Gymnastik og Trampolin 7.00 7.10 14.10

 

3. Division - Pige Par

Nr. Navn Forening 1. Runde 2. Runde Resultat
1. Pernille & Frederikke Roskilde Gymnastikforening 5.65 9.10 14.75
2. Mille & Natasja Toreby Sundby Gymnastikforening 6.40 7.95 14.35
3. Emma & Julie Sakskøbing GF 5.95 6.95 12.90
4. Mia & Caroline Toreby Sundby Gymnastikforening 6.05 6.65 12.70
5. Tilde & Sofie Tuse 6.20 6.35 12.55
6. Amalie & Louisa Sakskøbing GF 6.10 6.30 12.40
7. Amalie & Marie Roskilde Gymnastikforening 5.65 6.25 11.90
8. Emma & Mette Sakskøbing GF 5.80 4.95 10.75

 

4. Division - Pige Par

Nr. Navn Forening 1. Runde 2. Runde Resultat
1. Stine & Amalie Toreby Sundby Gymnastikforening 5.30 7.30 12.60
2. Maria & Simone Slagelse Gymnastik Forening 5.25 7.10 12.35
3. Cecilie & Kamilla Sakskøbing GF 5.35 5.35 10.70
4. Nicoline & Line Roskilde Gymnastikforening 5.15 5.50 10.65
5. Regitze & Kristine Sakskøbing GF 5.45 5.15 10.60
6. Sarah & Stefanie Toreby Sundby Gymnastikforening 4.40 4.45 8.85

 

1. Division - Drenge Par

Nr. Navn Forening 1. Runde Resultat
1. Lukas & Jan Sakskøbing GF 5.65 5.65

 

1. Division - Mix Par

Nr. Navn Forening 1. Runde 2. Runde Resultat
1. Victoria & Casper Hammel Gymnastikforening 10.45 10.80 21.25
2. Johanne & Claus Holstebro GF 9.80 10.35 20.15
3. Kamilla & Rune Holstebro GF 7.70 7.90 15.60

 

1. Division - Pige Gruppe

Nr. Navn Forening 1. Runde 2. Runde Resultat
1. Mathilde & Amanda & Sabine Tuse 15.70 15.70 31.90
2. Camilla & Christine & Sofie TST Gymnastik 15.55 15.55 31.85
3. Vibeke & Kamine & Laura Toreby Sundby Gymnastikforening 15.20 15.20 30.65
4. Maja & Julie & Laura Hammel Gymnastikforening 14.65 14.65 29.80
5. Freja & Sarah & Stine Tuse 14.65 14.65 29.15
6. Karina & Mette & Laura Hammel Gymnastikforening 13.60 13.60 28.40
7. Amanda & Beth & Heidi Fuglebjerg IF 13.65 13.65 27.70
8. Katrine & Line & Nikoline Hammel Gymnastikforening 13.10 13.10 26.60

 

2. Division - Pige Gruppe

Nr. Navn Forening 1. Runde 2. Runde Resultat
1. Camilla & Nadia & Emilia TST Gymnastik 12.60 13.50 26.10
2. Pernille & Louise & Ida Greve Gymnastik og Trampolin 12.30 13.70 26.00
3. Emma & Helene & Julie Slagelse Gymnastik Forening 12.35 12.90 25.25
4. Sofie & Signe & Mette Fuglebjerg IF 12.10 12.90 25.00
5. Signe & Rie & Clara Fuglebjerg IF 12.05 12.50 24.55
6. Janni & Louise & Anna TST Gymnastik 12.00 11.55 23.55
7. Anja & Zenia & Cecilie Toreby Sundby Gymnastikforening 11.10 11.45 22.55
8. Mathilde & Amalie & Cecilie Fuglebjerg IF 11.20 11.30 22.50

 

3. Division - Pige Gruppe

Nr. Navn Forening 1. Runde 2. Runde Resultat
1. Maria & Ida & Simone Sakskøbing GF 10.95 11.35 22.30
2. Maiken & Anne & Solbjørg Hammel Gymnastikforening 10.85 11.30 22.15
3. Maria & Rikke & Signe Slagelse Gymnastik Forening 10.50 11.25 21.75
4. Stine & Fie & Emilie Toreby Sundby Gymnastikforening 10.00 11.10 21.10
5. Betine & Line & Catrine Hammel Gymnastikforening 9.95 10.75 20.70
6. Henriette & Christina & Agnete Hammel Gymnastikforening 9.85 10.65 20.50
7. Line & Anne-Sofie & Marie-Louise Tuse 9.75 7.25 17.00
8. Marie & Mia & Sally TST Gymnastik 9.95 9.95

 

4. Division - Pige Gruppe

Nr. Navn Forening 1. Runde 2. Runde Resultat
1. Ann & Marie & Pernille HI-Skanderborg - Gym. afd. 9.70 10.80 20.50
2. Cecilie & Julie & Katrine Slagelse Gymnastik Forening 9.70 10.55 20.25
3. Betina & Rikke & Annabel Toreby Sundby Gymnastikforening 9.40 10.50 19.90
4. Emma & Sarah & Bettina Fuglebjerg IF 9.55 10.30 19.85
5. Cecilie & Tania & Natalie Greve Gymnastik og Trampolin 9.45 10.25 19.70
6. Rikke & Randi & Catarine Hammel Gymnastikforening 9.65 9.65 19.30
7. Sille & Liv & Astrid Fuglebjerg IF 9.35 9.45 18.80
8. Michala & Simone & Sasha Roskilde Gymnastikforening 9.10 8.95 18.05

 

5. Division - Pige Gruppe

Nr. Navn Forening 1. Runde 2. Runde Resultat
1. Nicoline & Camilla & Julie Holstebro GF 8.60 10.45 19.05
2. Anna & Cecilie & Katja Fuglebjerg IF 8.60 9.30 17.90
3. Anja & Astrid & Cecilie TST Gymnastik 8.65 8.80 17.45
4. Katrine & Cecilie & Cecilie Hammel Gymnastikforening 8.30 8.60 16.90
5. Kristine & Ida & Cecilie Toreby Sundby Gymnastikforening 8.35 8.40 16.75
6. Nadia & Signe & Emilie HI-Skanderborg - Gym. afd. 8.10 8.20 16.30
7. Mathilde & Marie & Margrethe Roskilde Gymnastikforening 8.65 7.50 16.15
8. Thit & Anna & Karen Roskilde Gymnastikforening 7.80 7.75 15.55

 

6. Division - Pige Gruppe

Nr. Navn Forening 1. Runde 2. Runde Resultat
1. Lærke & Line & Caroline Roskilde Gymnastikforening 7.75 8.75 16.50
2. Emma & Ida & Mathilde Tuse 7.50 8.00 15.50
3. Monica & Elisabeth & Nicoline Hammel Gymnastikforening 7.20 8.10 15.30
4. Cecilie & Kristine & Rebecca HI-Skanderborg - Gym. afd. 7.35 7.65 15.00
5. Anne & Emma & Sofie Silkeborg P / D 7.40 7.50 14.90
6. Laura & Ida & Emma Tuse 7.40 7.25 14.65
7. Emma & Louise & Louise Spring og Sports Akrobaterne 7.35 7.25 14.60
8. Cirkeline & Selma & Katrine Hammel Gymnastikforening 7.50 7.00 14.50
9. Mille & Mie & Laura Roskilde Gymnastikforening 6.85 7.15 14.00
10. Frederikke & Cecilie & Marie Sakskøbing GF 6.90 6.20 13.10
11. Louise & Laura & Pernille Slagelse Gymnastik Forening 7.20 7.20
12. Sarah & Thea & Olivia Roskilde Gymnastikforening 6.15 6.15

 

Få nyhederne direkte
Tilmeld dig GymNYT - Vi holder dig opdateret ugentligt
Samtykkeerklæring til GymDanmark