Resultater i Sports Acrobatik

 

 

Dansk Mesterskab 2009 - d. 02-05-2009

 

Division 4 - Pige Par

Nr. Navn Forening 1. Runde 3. Runde Resultat
1. Sofie & Ea Fuglebjerg IF 8.30 7.90 16.20
2. Ida & Anna Tuse 8.00 8.05 16.05
3. Nadia & Souzan TST Gymnastik 7.95 8.05 16.00
4. Nanna & Cecilie Holstebro GF 8.00 7.95 15.95
5. Caroline & Katrine Slagelse Gymnastik Forening 7.75 7.70 15.45
6. Cecilie & Sara Greve Gymnastik og Trampolin 7.45 7.70 15.15
7. Kamilla & Stine Toreby Sundby Gymnastikforening 7.60 7.50 15.10
8. Emma & Didde Silkeborg P / D 7.35 7.55 14.90
9. Pernille & Fie Slagelse Gymnastik Forening 7.40 7.25 14.65
10. Isabella & Stine Toreby Sundby Gymnastikforening 7.30 7.10 14.40
11. Amalie & Pernille Toreby Sundby Gymnastikforening 6.50 7.80 14.30
12. Maria & Louise Greve Gymnastik og Trampolin 7.35 6.90 14.25
13. Frida & Albaerte Tuse 7.10 6.70 13.80
14. Emma & Mathilde Tuse 6.85 6.85 13.70
15. Simone & Sascha Roskilde Gymnastikforening 7.30 6.35 13.65
16. Luna & Ida Tuse 6.65 6.40 13.05
17. Cisse & Linette Sakskøbing GF 5.40 6.05 11.45
18. Christina & Randi Hammel Gymnastikforening 7.45 7.45

 

Division 4 - Pige Trio

Nr. Navn Forening 1. Runde 3. Runde Resultat
1. Emma & Betina & Matilde Fuglebjerg IF 8.10 8.30 16.40
2. Line & Anne-Sofie & Marie- Louise Tuse 7.90 8.15 16.05
3. Anna & Sofie & Astrid Fuglebjerg IF 7.95 7.90 15.85
4. Matilde & Katja & Cecillie Fuglebjerg IF 7.50 7.95 15.45
5. Mia & Marie & Sally TST Gymnastik 7.90 7.50 15.40
6. Cecilie & Stine & Betina Toreby Sundby Gymnastikforening 7.20 8.00 15.20
7. Cecilie & Emma & Amalie Slagelse Gymnastik Forening 7.10 7.50 14.60
8. Solbjørk & Cirkeline & Line Hammel Gymnastikforening 7.35 7.20 14.55
9. Amalie & Rikke & Terese Sakskøbing GF 7.10 7.20 14.30
10. Victoria & Katrine & Rikke Hammel Gymnastikforening 7.00 7.20 14.20
11. Anabel & Ida & Simone Sakskøbing GF 6.65 7.50 14.15
11. Pernille & Karen & Frederikke Roskilde Gymnastikforening 6.95 7.20 14.15
13. Lisbeth & Marie & Josefine HI-Skanderborg - Gym. afd. 7.35 6.75 14.10
14. Laura & Maiken & Anne Hammel Gymnastikforening 7.55 6.25 13.80
15. Sara & Henriette & Mathilde Holstebro GF 6.95 6.70 13.65
16. Frederikke & Cecillie & Marie Sakskøbing GF 5.85 7.10 12.95
17. Cecilie & Line & Amanda HI-Skanderborg - Gym. afd. 6.75 6.15 12.90
18. Marie & Olivia & Mathilde Roskilde Gymnastikforening 6.55 6.30 12.85
19. Ida & Fia & Emma Tuse 6.10 6.60 12.70
20. Emilie & Stefanie & Mille Toreby Sundby Gymnastikforening 4.15 5.65 9.80
21. Anna & Sofie & Laura Silkeborg P / D 6.85 6.85

 

Division 3 - Pige Par

Nr. Navn Forening 1. Runde 2. Runde 3. Runde Resultat
1. Ann & Maria HI-Skanderborg - Gym. afd. 7.95 7.30 8.50 16.45
1. Mie & Kristine Slagelse Gymnastik Forening 8.00 7.80 8.45 16.45
3. Maria & Mette Sakskøbing GF 7.70 7.30 8.10 15.80
4. Signe & Anna HI-Skanderborg - Gym. afd. 0.00 7.40 8.15 15.55
5. Signe & Beth Fuglebjerg IF 0.00 7.25 7.90 15.15
6. Julie & Julie Slagelse Gymnastik Forening 7.25 6.95 7.70 14.95
7. Kristine & Ida Toreby Sundby Gymnastikforening 6.80 7.05 7.60 14.65
8. Liv & Mette Fuglebjerg IF 7.35 7.20 14.55
9. Emilie & Tania Greve Gymnastik og Trampolin 4.40 6.90 11.30

 

Division 3 - Mix Par

Nr. Navn Forening 1. Runde 2. Runde 3. Runde Resultat
1. Elisabeth & Casper Hammel Gymnastikforening 5.45 7.30 7.25 14.55

 

Division 3 - Pige Trio

Nr. Navn Forening 1. Runde 2. Runde 3. Runde Resultat
1. Nikoline & Tenna & Rebecca TST Gymnastik 8.60 8.35 8.65 17.25
2. Julie & Heidi & Merethe Hammel Gymnastikforening 7.90 8.10 8.45 16.55
3. Mette & Josephine & Camilla HI-Skanderborg - Gym. afd. 8.10 7.75 8.40 16.50
4. Cecilie & Anja & Maria Toreby Sundby Gymnastikforening 8.00 8.40 16.40
5. Amanda & Clara & Katrine Fuglebjerg IF 8.20 8.10 16.30
5. Naja & Anne Sofie & Sara HI-Skanderborg - Gym. afd. 8.25 8.05 16.30
7. Nikoline & Line & Kathrine Hammel Gymnastikforening 8.15 7.95 7.95 16.10
8. Sofie & Victoria & Simone Slagelse Gymnastik Forening 8.05 8.10 7.95 16.05
9. Kristina & Maria & Malene Slagelse Gymnastik Forening 8.05 7.95 7.95 16.00
10. Camille & Line & Natascha Tuse 7.80 6.95 8.15 15.95
11. Emma & Nadia & Helene Slagelse Gymnastik Forening 7.90 7.65 7.80 15.70
12. Sidsel & Amalie & Rie Fuglebjerg IF 7.85 7.75 15.60
13. Emilie & Stine & Camilla Tuse 7.65 5.90 7.80 15.45
14. Freja & Sarah & Ida Tuse 7.45 7.50 7.70 15.20
15. Freja & Sofie & Rebecca Tuse 7.20 7.80 15.00
16. Mette & Agnete & Henriette Hammel Gymnastikforening 7.40 7.80 7.10 14.90
17. Nadia & Pernille & Julie HI-Skanderborg - Gym. afd. 7.15 7.10 7.70 14.85
18. Emma & Zenia & Sasha Toreby Sundby Gymnastikforening 7.30 7.25 14.55
19. Cecillie & Sarah & Signe Fuglebjerg IF 6.95 7.05 14.00
20. Mette & Mie & Cille Holstebro GF 5.45 6.95 7.00 13.95
21. Janni & Amalie & Ida Holstebro GF 0.00 6.05 7.85 13.90
22. Mette & Rikke & Monica Hammel Gymnastikforening 7.30 7.25 6.45 13.75
23. Julie & Louise & Nicoline Holstebro GF 5.40 5.95 5.95

 

Division 2 - Pige Par

Nr. Navn Forening 1. Runde 2. Runde 3. Runde Resultat
1. Louise & Pernille Greve Gymnastik og Trampolin 0.00 5.65 5.95 11.60

 

Division 2 - Pige Trio

Nr. Navn Forening 1. Runde 2. Runde 3. Runde Resultat
1. Camilla & Sofie & Christine TST Gymnastik 8.05 7.65 8.35 16.40
2. Laura & Kamine & Vibeke Toreby Sundby Gymnastikforening 7.50 7.80 8.45 16.25
3. Camilla & Kata & Camilla TST Gymnastik 7.60 7.45 8.30 15.90
4. Mathilde & Amanda & Sabine Tuse 7.45 7.65 7.95 15.60
5. Thea & Anita & Christine Slagelse Gymnastik Forening 7.40 7.30 14.70
6. Signe & Julie & Anne Fuglebjerg IF 7.15 6.25 7.45 14.60
7. Betine & Maja & Karina Hammel Gymnastikforening 4.95 5.95 7.15 13.10

 

Division 1 - Mix Par

Nr. Navn Forening 1. Runde 2. Runde 3. Runde Resultat
1. Fie & Jørgen Toreby Sundby Gymnastikforening 6.55 6.35 7.25 13.80

 

Få nyhederne direkte
Tilmeld dig GymNYT - Vi holder dig opdateret ugentligt
Samtykkeerklæring til GymDanmark