Resultater i Sports Acrobatik

 

 

Dansk Mesterskab - d. 19-04-2008

 

Division 1, Pige Trio

Nr. Navn Forening 1. Runde 2. Runde Resultat
1. Anne & Anisette & Janni Holstebro GF 7.80 7.60 15.40

 

Division 1, Mix Par

Nr. Navn Forening 1. Runde 2. Runde Resultat
2. Lotte & Rasmus Holstebro GF 4.95 6.60 11.55

 

Division 2, Pige Trio

Nr. Navn Forening 1. Runde 2. Runde Resultat
1. Sofie & Rebecca & Camilla TST Gymnastik 7.65 7.80 15.45
2. Maria & Stine & Maja Slagelse Gymnastik Forening 7.15 6.90 14.05
3. Marie & Selina & Josephine HI-Skanderborg - Gym. afd. 7.40 5.95 13.35
4. Maria & Nicoline & Heidi Slagelse Gymnastik Forening 7.10 5.75 12.85
5. Caroline & Lea & Lene Holstebro GF 5.60 6.65 12.25
6. Julie & Anita & Christine Slagelse Gymnastik Forening 6.75 5.25 12.00
7. Karen & Sofie & Birgitte Holstebro GF 4.75 6.10 10.85
8. Sofie & Emily & Julie Holstebro GF 5.00 5.70 10.70
9. Frederikke & Ninna & Janni Holstebro GF 4.50 4.50

 

Division 2, Mix Par

Nr. Navn Forening 1. Runde 2. Runde Resultat
1. Fie & Jørgen Toreby Sundby Gymnastikforening 7.00 7.75 14.75

 

Division 2, Pige Par

Nr. Navn Forening 1. Runde 2. Runde Resultat
1. Stine & Stenze Tuse 7.15 7.45 14.60

 

Division 3, Pige Trio

Nr. Navn Forening 1. Runde 2. Runde Resultat
1. Sofie & Pernille & Mette Fuglebjerg IF 8.45 8.55 17.00
2. Vibeke & Kamine & Stine Toreby Sundby Gymnastikforening 8.15 8.50 16.65
3. Sara & Maria & Stinna HI-Skanderborg - Gym. afd. 8.15 8.10 16.25
4. Emilie & Camilla & Sabine Tuse 7.90 8.30 16.20
5. Signe & Beth & Sofie Fuglebjerg IF 7.75 8.25 16.00
6. Sofie & Victoria & Simone Slagelse Gymnastik Forening 7.50 8.05 15.55
7. Karoline & Luna & Pernille HI-Skanderborg - Gym. afd. 7.10 8.20 15.30
8. Cecilie & Sarah & Signe Fuglebjerg IF 7.30 7.70 15.00
8. Karina & Sandra & Cirkeline Hammel Gymnastikforening 7.50 7.50 15.00
10. Maja & Katrine & Julie Hammel Gymnastikforening 7.15 7.70 14.85
11. Cecilie & Louise & Rebekka TST Gymnastik 6.70 8.10 14.80
12. Anne & Josefine & Naja HI-Skanderborg - Gym. afd. 6.10 6.10

 

Division 3 Mix Par

Nr. Navn Forening 1. Runde 2. Runde Resultat
1. Zenia & Martin Toreby Sundby Gymnastikforening 7.65 7.75 15.40
2. Ida & Nicolai Holstebro GF 7.75 7.15 14.90

 

Division 3, Pige Par

Nr. Navn Forening 1. Runde 2. Runde Resultat
1. Nadia & Kata TST Gymnastik 8.15 8.60 16.75
1. Anne & Laura Toreby Sundby Gymnastikforening 8.25 8.50 16.75
3. Christine & Tenna TST Gymnastik 8.30 8.25 16.55
4. Signe & Anne Fuglebjerg IF 8.20 7.90 16.10
4. Mathilde & Amanda Tuse 7.80 8.30 16.10
6. Amanda & Ea Fuglebjerg IF 8.15 7.85 16.00
7. Astrid & Heidi Fuglebjerg IF 7.75 8.05 15.80
8. Thea & Lise Slagelse Gymnastik Forening 7.85 7.75 15.60
9. Katrine & Natascha Tuse 7.80 7.75 15.55
10. Sissel & Julie Slagelse Gymnastik Forening 7.45 7.80 15.25
11. Mette & Maria Sakskøbing GF 7.05 7.60 14.65
12. Mette & Cille Holstebro GF 5.90 6.20 12.10
13. Malene & Kamilla Holstebro GF 4.25 7.20 11.45
14. Laura & Line Hammel Gymnastikforening 6.90 6.90

 

Division 4, Pige Trio

Nr. Navn Forening 1. Runde 2. Runde Resultat
1. Anna & Kristine & Alberte Slagelse Gymnastik Forening 8.05 8.15 16.20
2. Marie & Maria & Cecilie Toreby Sundby Gymnastikforening 7.75 8.40 16.15
3. Freja & Sofie & Rebecca Tuse 8.05 8.00 16.05
4. Emma & Nadia & Helene Slagelse Gymnastik Forening 7.70 8.25 15.95
5. Cecilie & Line & Anne-Sofie Tuse 8.00 7.80 15.80
6. Amanda & Line & Signe HI-Skanderborg - Gym. afd. 7.70 7.85 15.55
7. Mette & Rikke & Betine Hammel Gymnastikforening 7.45 7.85 15.30
8. Freja & Sarah & Ida Tuse 7.20 7.50 14.70
9. Rikke & Maiken & Mette Hammel Gymnastikforening 6.75 7.45 14.20
10. Sidsel & Cecilie & Amalie Fuglebjerg IF 6.90 7.25 14.15
11. Sally & Marie & Julie TST Gymnastik 6.50 7.50 14.00
12. Louise & Randi & Line Hammel Gymnastikforening 6.80 6.70 13.50
13. Nanna & Amalie & Nikoline Holstebro GF 7.10 6.30 13.40
14. Freja & Sarah & Katrine Slagelse Gymnastik Forening 6.35 6.90 13.25
15. Julie & Marie & Lisbeth HI-Skanderborg - Gym. afd. 7.25 5.90 13.15
16. Mia & Stine & Kristine Toreby Sundby Gymnastikforening 6.45 6.45 12.90
17. Mie & Emma & Amalie Slagelse Gymnastik Forening 5.35 6.50 11.85

 

Division 4, Pige Par

Nr. Navn Forening 1. Runde 2. Runde Resultat
1. Simone & Ida Sakskøbing GF 8.00 8.50 16.50
2. Caroline & Christina Slagelse Gymnastik Forening 8.10 8.10 16.20
3. Katja & Bettina Fuglebjerg IF 7.95 8.20 16.15
4. Camilla & Mette HI-Skanderborg - Gym. afd. 7.65 8.40 16.05
5. Sofie & Clara Fuglebjerg IF 8.05 7.95 16.00
6. Emma & Matilde Fuglebjerg IF 7.95 8.00 15.95
7. Amalie & Rie Fuglebjerg IF 7.70 8.10 15.80
8. Henriette & Mette Hammel Gymnastikforening 7.55 8.15 15.70
9. Emilie & Albaerte Tuse 7.25 7.75 15.00
10. Anna & Ida Tuse 6.80 7.95 14.75
11. Stine & Alma Toreby Sundby Gymnastikforening 6.95 7.75 14.70
12. Emma & Maja Tuse 6.65 7.95 14.60
13. Anja & Clara Sakskøbing GF 7.00 7.55 14.55
14. Stine & Anabel Sakskøbing GF 7.20 7.30 14.50
15. Michelle & Anita Slagelse Gymnastik Forening 7.40 6.00 13.40
16. Betina & Mile Toreby Sundby Gymnastikforening 6.05 6.90 12.95

 

Få nyhederne direkte
Tilmeld dig GymNYT - Vi holder dig opdateret ugentligt
Samtykkeerklæring til GymDanmark