Resultater i Sports Acrobatik

 

 

Danmarksmesterskaber - d. 21-04-2007

 

Række 2 - Pige par

Nr. Navn Forening 1. Runde 2. Runde Resultat
1. Laura & Ida Toreby Sundby Gymnastikforening 6.95 7.55 14.50
2. Mette & Amanda HI-Skanderborg - Gym. afd. 6.80 7.25 14.05
3. Emma & Mathilde Fuglebjerg IF 7.00 6.90 13.90
4. Mille & Betina Toreby Sundby Gymnastikforening 6.95 6.90 13.85
5. Anabel & Stine Sakskøbing GF 6.85 6.90 13.75
6. Naja & Rikke TST Gymnastik 7.05 5.55 12.60
7. Alberte & Camilla Tuse 6.70 4.00 10.70

 

Række 2 - Trio

Nr. Navn Forening 1. Runde 2. Runde Resultat
1. Amanda & Ea & Sarah Fuglebjerg IF 8.25 8.35 16.60
2. Signe & Julie & Anne Fuglebjerg IF 8.05 8.45 16.50
3. Amalie & Rie & Signe Fuglebjerg IF 7.35 8.10 15.45
4. Cecilie & Sasha & Frederikke Toreby Sundby Gymnastikforening 7.50 7.90 15.40
5. Katrine & Kristine & Alberte Slagelse Gymnastik Forening 7.40 7.75 15.15
5. Fie & Marie & Maria Toreby Sundby Gymnastikforening 7.20 7.95 15.15
7. Sofie & Helene & Victoria Slagelse Gymnastik Forening 6.85 7.95 14.80
8. Emilie & Sofie & Rebecca Tuse 7.05 7.60 14.65
9. Cecillie & Line & Anne-Sofie Tuse 6.20 7.65 13.85
10. Emma & Karoline & Ida Tuse 6.25 7.05 13.30
11. Johanne & Isabella & Emilie Holstebro GF 5.65 7.55 13.20
12. Frederikke & Cecilie & Marie Sakskøbing GF 6.00 6.75 12.75
13. Alma & Annemette & Stine Toreby Sundby Gymnastikforening 4.40 6.70 11.10

 

Række 3 - Pige par

Nr. Navn Forening 1. Runde 2. Runde Resultat
1. Zenia & Anne Toreby Sundby Gymnastikforening 8.05 7.50 15.55
2. Nadia & Selina TST Gymnastik 7.85 7.05 14.90
3. Marie-Louise & Kathrine Tuse 7.50 7.25 14.75
4. Julie & Christine Slagelse Gymnastik Forening 6.75 7.75 14.50
5. Beth & Sofie Fuglebjerg IF 7.65 6.60 14.25
6. Maria & Mette Sakskøbing GF 7.10 6.75 13.85
7. Frederikke & Maria Holstebro GF 6.50 7.10 13.60

 

Række 3 - Drenge par

Nr. Navn Forening 1. Runde 2. Runde Resultat
1. Andreas & Casper TST Gymnastik 7.75 7.20 14.95
2. Rasmus & Sune HI-Skanderborg - Gym. afd. 7.15 6.95 14.10

 

Række 3 - Mix par

Nr. Navn Forening 1. Runde Resultat
1. Synnøve & Svante Toreby Sundby Gymnastikforening 7.60 7.60

 

Række 3 - Trio

Nr. Navn Forening 1. Runde 2. Runde Resultat
1. Ida & Mishelle & Simone Sakskøbing GF 7.85 8.05 15.90
2. Maria & Nicoline & Heidi Slagelse Gymnastik Forening 7.60 8.10 15.70
2. Sofie & Pernille & Katrine Fuglebjerg IF 7.90 7.80 15.70
4. Sissel & Julie & Line Slagelse Gymnastik Forening 7.85 7.75 15.60
5. Signe & Maria & Sara HI-Skanderborg - Gym. afd. 7.70 7.75 15.45
6. Stine & Kamine & Vibeke Toreby Sundby Gymnastikforening 7.65 7.75 15.40
6. Ann & Anne Sofie & Anne HI-Skanderborg - Gym. afd. 7.60 7.80 15.40
8. Marie & Luna & Nina HI-Skanderborg - Gym. afd. 7.00 7.75 14.75
9. Astrid & Mette & Heidi Fuglebjerg IF 7.15 7.40 14.55
10. Mathilde & Sabine & Carina Tuse 7.50 6.95 14.45
11. Christine & Tenna & Camilla TST Gymnastik 7.40 6.80 14.20
12. Freja & Simone & Rosa Slagelse Gymnastik Forening 7.25 6.90 14.15
13. Nadia & Maria & Cecille Slagelse Gymnastik Forening 6.80 6.65 13.45
14. Nikoline & Laura & Marianne TST Gymnastik 7.20 5.90 13.10
15. Johanna & Camilla & Julie Holstebro GF 6.00 6.85 12.85

 

Række 4 - Pige par

Nr. Navn Forening 1. Runde 2. Runde Resultat
1. Stine & Stenze Tuse 7.85 7.95 15.80
2. Josephine & Trine HI-Skanderborg - Gym. afd. 7.70 7.60 15.30
3. Pernille & Marie HI-Skanderborg - Gym. afd. 8.05 7.10 15.15
4. Josefine & Zarina HI-Skanderborg - Gym. afd. 7.00 6.65 13.65

 

Række 4 - Mix par

Nr. Navn Forening 1. Runde 2. Runde Resultat
1. Amalie & Jørgen Toreby Sundby Gymnastikforening 7.65 8.20 15.85
2. Anne Sofie & Mads Holstebro GF 6.95 7.45 14.40

 

Række 4 - Trio

Nr. Navn Forening 1. Runde 2. Runde Resultat
1. Rebecca & Camilla & Sofie TST Gymnastik 8.35 8.05 16.40
2. Maria & Stine & Maja Slagelse Gymnastik Forening 8.10 8.20 16.30
3. Lise & Natascha & Camilla Slagelse Gymnastik Forening 7.90 8.05 15.95
4. Stine & Birgitta & Stine Holstebro GF 7.65 8.10 15.75
5. Amanda & Camilla & Natascha Tuse 7.80 7.75 15.55
6. Malanie & Lea & Ida Holstebro GF 6.35 6.90 14.35
7. Stinne & Kata & Camilla TST Gymnastik 7.45 5.50 13.10
8. Frederikke & Ninna & Janni Holstebro GF 4.45 5.90 10.35

 

Række 5 - Mix par

Nr. Navn Forening 1. Runde 2. Runde Resultat
5. Lotte & Rasmus Holstebro GF 5.30 6.50 11.80

 

Række 5 - Drenge par

Nr. Navn Forening 1. Runde 2. Runde Resultat
6. Joachim & Simon Holstebro GF 5.65 5.30 10.95

 

Række 5 - Trio

Nr. Navn Forening 1. Runde 2. Runde Resultat
1. Mathilde & Tine & Stine Holstebro GF 7.75 7.75 15.50
2. Caroline & Sine & Lynne Holstebro GF 6.85 7.15 14.00
3. Camilla & Maria & Janni TST Gymnastik 6.35 7.30 13.65
4. Anne-Sofie & Elisabeth & Anisette Holstebro GF 6.25 6.90 13.15

 

Få nyhederne direkte
Tilmeld dig GymNYT - Vi holder dig opdateret ugentligt
Samtykkeerklæring til GymDanmark