Resultater i Sports Acrobatik

 

 

Dansk Mesterskab 2004 - d. 01-05-2004

 

Række 2, Pige Par

Nr. Navn Forening 1. Runde 2. Runde Resultat
1. Malene & Simone Sakskøbing GF 7.75 8.00 15.75
2. Lotte & Henriette Holstebro GF 7.70 7.95 15.65
3. Kamine & Pernille Sakskøbing GF 7.65 7.70 15.35
4. Simone & Lene Sakskøbing GF 7.60 7.70 15.30
5. Julie & Pernille Fuglebjerg IF 7.55 7.10 14.65
6. Anne Sofie & Line HI-Skanderborg - Gym. afd. 6.60 7.55 14.15
7. Maria & Sara HI-Skanderborg - Gym. afd. 6.30 7.60 13.90
8. Simone & Michelle Slagelse Gymnastik Forening 6.30 6.40 12.70
9. Sofie & Clara Fuglebjerg IF 6.25 6.30 12.55
10. Cecilie & Maria Sakskøbing GF 6.10 6.20 12.30

 

Række 2, Mix Par

Nr. Navn Forening 1. Runde 2. Runde Resultat
1. Malene & Sune HI-Skanderborg - Gym. afd. 6.85 5.90 12.72

 

Række 2, Pige Gruppe

Nr. Navn Forening 1. Runde 2. Runde Resultat
1. Laura & Anja & Mette Sakskøbing GF 6.80 7.05 13.85
2. Marie & Trine & Mie Sakskøbing GF 7.00 6.60 13.60
3. Pouline & Carina & Marie-Louise Tuse 6.65 6.85 13.50
4. Kamilla & Rosa & Stine Slagelse Gymnastik Forening 6.65 6.75 13.40

 

Række 3, Pige Par

Nr. Navn Forening 1. Runde 2. Runde Resultat
1. Kata & Karina TST Gymnastik 7.50 7.55 15.05
2. Amalie & Anne Sakskøbing GF 7.90 7.10 15.00
2. Julie & Camilla Slagelse Gymnastik Forening 7.45 7.55 15.00
4. Camilla & Line Holstebro GF 7.50 7.40 14.90
5. Cecilie & Mona Holstebro GF 7.40 7.45 14.85
5. Annie & Christina Holstebro GF 7.65 7.20 14.85
7. Marie & Trine HI-Skanderborg - Gym. afd. 7.00 6.80 13.80
8. Stine & Gitte Holstebro GF 6.10 6.15 12.25
9. Anne & Marianne HI-Skanderborg - Gym. afd. 6.30 5.90 12.20

 

Række 3, Drenge Par

Nr. Navn Forening 1. Runde 2. Runde Resultat
1. Mads & Thomas Holstebro GF 7.35 7.60 14.95
2. Kennet & Joakim TST Gymnastik 6.80 7.10 13.90

 

Række 3, Mix Par

Nr. Navn Forening 1. Runde 2. Runde Resultat
1. Caroline & Mikael HI-Skanderborg - Gym. afd. 7.20 7.40 14.60
2. Emma & Mads Sakskøbing GF 5.60 6.40 12.00
3. Simone & William Holstebro GF 5.70 5.45 11.15

 

Række 3, Pige Gruppe

Nr. Navn Forening 1. Runde 2. Runde Resultat
1. Marie & Stine & Carina Holstebro GF 7.55 8.00 15.55
2. Ida & Michelle & Rikke Sakskøbing GF 7.45 7.90 15.35
3. Luna & Karoline & Nina HI-Skanderborg - Gym. afd. 7.35 7.60 14.95
4. Line & Anita & Christine Slagelse Gymnastik Forening 7.25 7.45 14.70
5. Mathilde & Ida & Kirstine Holstebro GF 7.50 7.10 14.60
6. Mathilde & Maja & Astrid Holstebro GF 7.25 6.35 13.60
7. Maria & Emilie & Julie Holstebro GF 7.40 5.90 13.30
8. Anne & Mette & Sofie Fuglebjerg IF 5.60 6.25 11.85
9. Mie & Natascha & Mia Tuse 4.05 5.90 10.95
10. Ida & Anne & Johanne Holstebro GF 5.05 5.05

 

Række 4, Pige Par

Nr. Navn Forening 1. Runde 2. Runde Resultat
1. Mette & Stine Holstebro GF 8.10 8.35 16.45
2. Elisabeth & Kathrine Holstebro GF 7.60 7.95 15.55
3. Camilla & Janine Tuse 6.90 7.30 14.20
4. Katja & Louise Tuse 7.30 6.00 13.30

 

Række 4, Mix Par

Nr. Navn Forening 1. Runde 2. Runde Resultat
1. Lea & Kurt Holstebro GF 8.35 8.35 16.70
2. Sofie & Brian Holstebro GF 6.80 6.80

 

Række 4, Pige Gruppe

Nr. Navn Forening 1. Runde 2. Runde Resultat
1. Camilla & Janni & Nina TST Gymnastik 8.30 8.20 16.50
2. Selina & Sofie & Anne Sofie TST Gymnastik 8.15 8.25 16.40
3. Birgitte & Lynne & Signe Holstebro GF 8.00 8.05 16.05
4. Maria & Elisa & Gitte TST Gymnastik 7.70 7.75 15.45
5. Caroline & Stine & Tine Holstebro GF 7.70 7.10 14.80

 

Få nyhederne direkte
Tilmeld dig GymNYT - Vi holder dig opdateret ugentligt
Samtykkeerklæring til GymDanmark