Resultater i Sports Acrobatik

 

 

Dansk Mesterskab 2003 - d. 26-04-2003

 

RÆKKE 2 - PIGE PAR

Nr. Navn Forening 1. Runde 2. Runde Resultat
1. Maja Madsen & Signe Holm Rasmussen Holstebro GF 8.15 7.85 16.00
2. Ida Rysgaard & Johanna Nielsen Holstebro GF 6.85 6.80 13.65
3. Maria Christensen & Trine Stryger Sakskøbing GF 6.50 6.55 13.05
4. Marie Holm & Line Topbjerg HI-Skanderborg - Gym. afd. 7.00 5.85 12.85
5. Ida Rasmussen & Malene Nymand Sakskøbing GF 6.00 5.90 11.90

 

RÆKKE 2 - DRENGE PAR

Nr. Navn Forening 1. Runde 2. Runde Resultat
1. Nicholai Roug & Lau Laursen Sakskøbing GF 6.55 6.75 13.30

 

RÆKKE 2 - PIGE GRUPPE

Nr. Navn Forening 1. Runde 2. Runde Resultat
1. Strine Frederiksen & Sarah Frederiksen & Michelle Skinbje Sakskøbing GF 7.40 7.65 15.05
2. Marie Søe Sieljacks & Minja Derkovic & Stine Stausholm Holstebro GF 6.80 7.20 14.00
3. Maria Brich & Halla Tawil & louise Warwzynska TST Gymnastik 6.60 6.75 13.35
4. Emma Jørgensen & Mette Frederiksen & Sabine Schæffer Sakskøbing GF 5.45 6.35 11.80

 

RÆKKE 3 - PIGE PAR

Nr. Navn Forening 1. Runde 2. Runde Resultat
1. Simone Wrena & Anne Christiansen Sakskøbing GF 7.50 7.50 15.00
2. Camilla Hansen & Janine Schultz Tuse 7.30 7.35 14.65
3. Camilla Hansen & Line Madsen Holstebro GF 7.20 7.10 14.30
4. Simone Skinbjerg & Rikke Knudsen Sakskøbing GF 7.15 6.70 13.85
5. Mie Damgaard & Natascha Nielsen Tuse 7.05 6.50 13.55
6. Anja Frederiksen & Stine Nordstrøm Sakskøbing GF 6.45 6.50 12.95
7. Annie Appelt & Christina Østergaard Holstebro GF 5.80 6.85 12.65
8. Julie Herold Tellefsen & Marianne Stage Jensen HI-Skanderborg - Gym. afd. 5.95 6.00 11.95
9. Matilde Jensen & Sara P. Æbelø Holstebro GF 6.10 5.70 11.80

 

RÆKKE 3 - MIX PAR

Nr. Navn Forening 1. Runde 2. Runde Resultat
1. Lene Lerche & Jørgen Christiansen Sakskøbing GF 7.45 7.20 14.65
2. Anne Vetter Poulsen & Kevin Sørensen HI-Skanderborg - Gym. afd. 7.05 7.20 14.25
3. Maria Vetter Poulsen & René Gunnersen HI-Skanderborg - Gym. afd. 7.05 7.10 14.15
4. Betina Petersen & Jacob Søndergaard Sakskøbing GF 6.80 7.15 13.95
5. Camilla Lund & Martin Christiansen Sakskøbing GF 6.75 6.90 13.65
6. Pernille Hansen & Mads Jacobsen Sakskøbing GF 6.35 6.70 13.05
7. Cecilie Lundquist & Bo Erskov Sakskøbing GF 6.35 6.45 12.80

 

RÆKKE 3 - PIGE GRUPPE

Nr. Navn Forening 1. Runde 2. Runde Resultat
1. Pernille Pedersen & Julie Hornstrup & Emilie Lerlang Holstebro GF 7.70 7.35 15.05
1. Lærke Hougaard & Pernille Hass Feldskov & Stine Bengtson Tuse 7.65 7.40 15.05
1. Selina Lange & kamma Therkelsen & Tove Byrialsen TST Gymnastik 7.50 7.55 15.05
4. Nikoline Hansen & Anita Rasmussen & Kristina Hansen Slagelse Gymnastik Forening 7.50 7.40 14.90
5. Birgitta Andersen & Stine Handberg & Agnete Dam Nielsen Holstebro GF 7.30 7.20 14.50
6. Frederikke Toft & Maja Juulsager & Astrid Larsen Holstebro GF 7.35 7.10 14.45
7. Julie Reuther & Natascha Pedersen & Camilla Andersen Slagelse Gymnastik Forening 6.95 7.10 14.05
8. Caroline Olsen & Christina Møgelhøj & Jane Skovhede Holstebro GF 6.45 7.05 13.50
9. Malene Stage Jensen & Sara Korsgaard & Anna Steen Hansen HI-Skanderborg - Gym. afd. 6.05 6.30 12.35
10. Luna Stær Andersen & Karoline Høirup & Nina Skovgaard HI-Skanderborg - Gym. afd. 5.50 6.30 11.80
11. Camilla Olesen & Julie Knudsen & Mona Jensen Holstebro GF 5.80 5.75 11.55
12. Cecilie Fredberg & Marie Louise Jensen & Rikke Åberg Holstebro GF 5.95 5.95

 

RÆKKE 4 - PIGE PAR

Nr. Navn Forening 1. Runde 2. Runde Resultat
1. Josephine Stoffer & Sandra Jemon TST Gymnastik 6.10 5.90 12.00

 

RÆKKE 4 - HERRE PAR

Nr. Navn Forening 1. Runde 2. Runde Resultat
1. Kennet Thorup & Henrik Thorup TST Gymnastik 7.15 7.25 14.40

 

RÆKKE 4 - MIX PAR

Nr. Navn Forening 1. Runde 2. Runde Resultat
1. Lea Schmucker & Kurt Johansen Holstebro GF 7.90 8.20 16.10
2. Elisa Birch & Morten Nielsen TST Gymnastik 7.80 7.95 15.75
3. Sofie Madsen & Brian Æbelø Holstebro GF 6.95 7.00 13.95

 

RÆKKE 4 - PIGE GRUPPE

Nr. Navn Forening 1. Runde 2. Runde Resultat
1. Tine Krog & Louisa Dichmann & Kristine Bruun Holstebro GF 7.45 7.25 14.70
1. Kata Wolf Pedersen & Gitte Thorup & Iben Sørensen TST Gymnastik 7.40 7.30 14.70
1. Katja Bredahl Johansen & Stenze Müller & Louise Müller Tuse 7.20 7.50 14.70
4. Elisabeth Andersen & Maiken Jensen & Kathrine Jørgensen Holstebro GF 6.20 7.50 13.70

 

INT. PIGEGRUPPE (Balance)

Nr. Navn Forening 1. Runde 2. Runde Resultat
1. Mette Kristensen & Stine Lundsgaard & Jette Uhre (Holsteb Holstebro GF 8.45 8.05 16.50
2. Camilla Taarnborg & Janni Nielsen & Sara Jemon TST Gymnastik 7.50 15.20 15.20

 

INT. PIGEGRUPPE (Tempo)

Nr. Navn Forening 1. Runde 2. Runde Resultat
1. Mette Kristensen & Stine Lundsgaard & Jette Uhre Holstebro GF 7.35 7.00 14.35
2. Camilla Taarnborg & Janni Nielsen & Sara Jemon (Tilst) TST Gymnastik 5.05 5.50 10.55

 

Få nyhederne direkte
Tilmeld dig GymNYT - Vi holder dig opdateret ugentligt
Samtykkeerklæring til GymDanmark