Resultater i Sports Acrobatik

 

 

Dansk Mesterskab 2002 - d. 04-05-2002

 

Række 2 Pige Par

Nr. Navn Forening 1. Runde 2. Runde Resultat
1. Simone Wrona & Pernille Dielsen Sakskøbing GF 8.25 8.30 16.55
2. Simone Skinbjerg & Rikke Knudsen Sakskøbing GF 7.70 8.10 15.80
3. Louise Warwzinski & Rikke Jemon TST Gymnastik 7.60 7.85 15.45
4. Camilla Lund & Tina Christensen Sakskøbing GF 7.65 7.60 15.25
5. Sandie Wrona & Anne Christiansen Sakskøbing GF 7.15 7.50 14.65
6. Stine Frederiksen & Stine Nordstrøm Sakskøbing GF 6.95 7.10 14.05
7. Mette Frederiksen & Camilla Korsholm Sakskøbing GF 6.95 7.00 13.95
8. Marlene P. Nymand & Mie Knudsen Sakskøbing GF 6.50 6.45 12.95
9. Maria Holm Christensen & Tina Stryger Sakskøbing GF 6.45 6.35 12.80

 

Række 2 Mix Par

Nr. Navn Forening 1. Runde 2. Runde Resultat
1. Cecilie Lundquist & bo Erskov Sakskøbing GF 7.75 8.05 15.80
2. Betina Hansen & Jakob S. Dielsen Sakskøbing GF 7.55 7.90 15.45
3. Sarah Frederiksen & Martin Christiansen Sakskøbing GF 7.30 7.65 14.95

 

Række 3 Pige Par

Nr. Navn Forening 1. Runde 2. Runde Resultat
1. May Nørby & Janine Schultz Tuse 8.15 8.05 16.20
2. Karina Therkelsen & Randi Christiansen TST Gymnastik 7.95 7.50 15.45
3. Michelle Skinbjerg & Louise S. Nielsen Sakskøbing GF 7.25 7.15 14.40
4. Lærke Hougaard & Malene Holst-Henriksen Tuse 6.80 7.30 14.10
5. Birgitta Andersen & Carina Nielsen Holstebro GF 6.25 6.70 12.95

 

Række 3 Mix Par

Nr. Navn Forening 1. Runde 2. Runde Resultat
1. Lene Lerche & Jørgen Christiansen Sakskøbing GF 7.70 7.95 15.65
2. Pernille Hansen & Martin Nordstrøm Sakskøbing GF 6.90 7.25 14.15
3. Halla Tawil & Martin Taarnborg TST Gymnastik 6.05 7.10 13.15

 

Række 3 Pige Gruppe

Nr. Navn Forening 1. Runde 2. Runde Resultat
1. Stine Rytter Handberg & Sidse Olsen & Kathrine S. Jørgens Holstebro GF 7.25 8.40 15.65
2. Louise Larsen & Singe Holm Rasemussen & Trine N. Vesterga Holstebro GF 7.75 7.85 15.60
3. Nicoline Hansen & Anita Rasmussen & Christine Hansen Slagelse Gymnastik Forening 7.70 7.75 15.45
4. Tine Lebech Krog & Julie H. Østergaard & Louise A. Dichma Holstebro GF 7.60 7.80 15.40
5. Katja Bredahl Johansen & Stenze Müller & Louise Müller Tuse 7.95 7.40 15.35
6. Camilla Hansen & Kirstine Bruun & Line Madsen Holstebro GF 7.75 7.30 15.05
7. Marie Tankmar & Camilla Andersen & Stinne Henriksen Slagelse Gymnastik Forening 7.40 7.20 14.60
7. Mie Damgaard & Natascha Nielsen & Sofie Willadsen Tuse 7.40 7.20 14.60
9. Camilla Knudsen & Stine Bengtsson & Camilla Mogensen Tuse 7.15 7.20 14.35
9. Michelle Pedersen & Simone Jacobsen & Karen Holdt Slagelse Gymnastik Forening 7.20 7.15 14.35
11. Frederikke Toft & Marie Louise Jensen & Astrid Larsen Holstebro GF 6.95 6.95 13.90
12. Sine Hedegaard & Rikke Aaberg & Helle Dichmann Holstebro GF 6.55 7.30 13.85
13. Sara Faber & Ida Rasmussen & Pernille Hasfelskov Tuse 6.90 6.80 13.70
14. Sofie Madsen & Maja Juulsager & Emilie Zerlang Holstebro GF 6.60 7.00 13.60
15. Kristina Møgelhøj & Agnete Dam Nielsen & Mona Jensen Holstebro GF 6.50 6.30 12.80

 

Række 4 Pige Par

Nr. Navn Forening 1. Runde 2. Runde Resultat
1. Josephine Stoffer & Sandra Jemon TST Gymnastik 7.55 7.40 14.95
2. Gitte Pedersen & Maja Jørgensen Slagelse Gymnastik Forening 6.60 7.20 13.80

 

Række 4 Mix Par

Nr. Navn Forening 1. Runde 2. Runde Resultat
1. Natascha Pedersen & Jesper Frederiksen Slagelse Gymnastik Forening 7.05 7.20 14.25
2. Jane Skovhede & Brian Æbelø Holstebro GF 7.10 7.00 14.10

 

Række 4 Mænds Par

Nr. Navn Forening 1. Runde 2. Runde Resultat
1. Kristian Holdt & Jesper Frederiksen Slagelse Gymnastik Forening 6.70 7.20 13.90
2. Kenneth Thorup & Henrik Thorup TST Gymnastik 6.80 6.15 12.95

 

Række 4 Pige Gruppe

Nr. Navn Forening 1. Runde 2. Runde Resultat
1. Elisabeth Andersen & Maiken Jensen & Louise Jensen Holstebro GF 8.00 7.90 15.90
2. Kata Wolf Pedersen & Gitte Thorup & Iben Sørensen TST Gymnastik 6.85 7.30 14.15
3. Sofie Holm & Maja Jungersen & Marlene Dahlwad TST Gymnastik 6.80 6.75 13.55

 

Int Pige Gruppe Bal.

Nr. Navn Forening 1. Runde 2. Runde Resultat
1. Mette Sofie Kristensen & Stine Lundsgaard & Jette Uhre Holstebro GF 8.00 8.50 16.50
2. Camilla Taarnborg & Janni Nielsen & Sara Jemon TST Gymnastik 6.60 7.70 14.30

 

Int Pige Gruppe Temp.

Nr. Navn Forening 1. Runde 2. Runde Resultat
1. Mette Sofie Kristensen & Stine Lundsgaard & Jette Uhre Holstebro GF 7.05 6.55 13.60
2. Camilla Taarnborg & Janni Nielsen & Sara Jemon TST Gymnastik 5.70 5.75 11.45

 

Få nyhederne direkte
Tilmeld dig GymNYT - Vi holder dig opdateret ugentligt
Samtykkeerklæring til GymDanmark