Resultater i Sports Acrobatik

 

 

Acro Cup 2018 Vest - d. 28-01-2018

 

Individuel

Nr. Navn Forening Udg1 Resultat
. Laura Milling DHG Gymnastik 10.00 0.00
. Marianne Kongstad DHG Gymnastik 10.00 0.00
. Naja Bøgh Bonnemose DHG Gymnastik 10.00 0.00
. Nikoline Bendixen DHG Gymnastik 10.00 0.00
. Nina Jarlberg DHG Gymnastik 10.00 0.00
. Anne Marie Grønning DHG Gymnastik 10.00 0.00
. Anna Jensen DHG Gymnastik 10.00 0.00
. Clara Blaasvær DHG Gymnastik 10.00 0.00
. Ditte Marie Elmerdahl Kjærsig DHG Gymnastik 10.00 0.00
. Ida Marie Holm DHG Gymnastik 10.00 0.00
. Emma Stegemejer DHG Gymnastik 10.00 0.00
. Freja Gantzhorn Stensen DHG Gymnastik 10.00 0.00
. Sif Nielsen DHG Gymnastik 10.00 0.00
. Julie Amalie Jensen DHG Gymnastik 10.00 0.00
. Freja Larsen TST Gymnastik 10.00 0.00
. Laura Hollesen Alstrup TST Gymnastik 10.00 0.00
. Liv Worch TST Gymnastik 10.00 0.00
. Nikoline Both Juul TST Gymnastik 10.00 0.00
. Nikoline Dam Lundgaard TST Gymnastik 10.00 0.00
. Rita Bisgaard Neromante TST Gymnastik 10.00 0.00
. Sarah Björkman Mortensen TST Gymnastik 10.00 0.00
. Sophyia Mouazab TST Gymnastik 10.00 0.00
. Alva-Amalie Linneberg VIF Gymnastik 10.00 0.00
. Bella Amby VIF Gymnastik 10.00 0.00
. Josefine Raben VIF Gymnastik 10.00 0.00
. Frederikke Lundgreen VIF Gymnastik 10.00 0.00
. Laura Emilie Bjerre-Kristensen VIF Gymnastik 10.00 0.00
. Cornelia Linneberg VIF Gymnastik 10.00 0.00
. Maria Bager VIF Gymnastik 10.00 0.00
. Astrid Austevoll Silkeborg GF 10.00 0.00
. Maria Bodian Rahbæk Hedegaard Silkeborg GF 10.00 0.00
. Amanda Klitgaard Nielsen Silkeborg GF 10.00 0.00
. Mille Flick Silkeborg GF 10.00 0.00
. Margrethe Andersen Silkeborg GF 10.00 0.00
. Frida Glyholt Silkeborg GF 10.00 0.00
. Line Bilgrau Silkeborg GF 10.00 0.00
. Andrea Sønderskov Poulsen Silkeborg GF 10.00 0.00
. Kathleen Tagbak Abeleda Silkeborg GF 10.00 0.00
. Mejse Bæk Hugger Silkeborg GF 10.00 0.00
. Kinga Kovac Silkeborg GF 10.00 0.00
. Ida Marie Ulrich-Hansen Silkeborg GF 10.00 0.00
. Christine Hein Calmar Silkeborg GF 10.00 0.00

 

Par - Balance

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Resultat
1. Anna & Anne Marie DHG Gymnastik 10.00 9.30 9.30
2. Sophyia & Nikoline TST Gymnastik 10.00 9.22 9.22
2. Rita & Frederikke TST Gymnastik 10.00 9.22 9.22
4. Nikolaj & Casper TST Gymnastik 10.00 9.16 9.16
4. Christine & Anja Silkeborg GF 10.00 9.16 9.16
6. Albert & Anton TST Gymnastik 10.00 9.12 9.12
7. Idra & Nicoline DHG Gymnastik 10.00 8.10 8.10

 

Par - Tempo

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Resultat
1. Idra & Nicoline DHG Gymnastik 10.00 9.05 9.05
2. Anna & Anne Marie DHG Gymnastik 10.00 8.75 8.75
3. Nikolaj & Casper TST Gymnastik 10.00 8.65 8.65
4. Christine & Anja Silkeborg GF 10.00 8.55 8.55

 

Gruppe - Balance

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Resultat
1. Cornelia & Johanne & Bella VIF Gymnastik 10.00 9.26 9.26
2. Laura & Naja & Marianne DHG Gymnastik 10.00 9.02 9.02
3. Liv & Nikoline & Pernille TST Gymnastik 10.00 8.94 8.94
4. Agnes & Mille & Margrethe Silkeborg GF 10.00 8.82 8.82
5. Freja & Mette & Signe TST Gymnastik 10.00 8.76 8.76
6. Nina & Clara & Ditte Marie DHG Gymnastik 10.00 8.68 8.68
7. Freja & Clara & Natascha VIF Gymnastik 10.00 8.62 8.62
8. Laura & Smilla & Annamaj VIF Gymnastik 10.00 8.58 8.58
9. Mathilde & Astrid & Sarah TST Gymnastik 10.00 8.52 8.52
10. Kathleen & Mejse & Kinga Silkeborg GF 10.00 8.30 8.30
11. Emilie & Sofia & Nikoline Vejlby IK (VIK) 10.00 8.28 8.28
12. Sif & Freja & Emma DHG Gymnastik 10.00 7.64 7.64
13. Sophia & Astrid & Maria Silkeborg GF 10.00 7.54 7.54

 

Gruppe - Tempo

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Resultat
1. Freja & Mette & Signe TST Gymnastik 10.00 9.35 9.35
2. Laura & Smilla & Annamaj VIF Gymnastik 10.00 8.80 8.80
3. Laura & Naja & Marianne DHG Gymnastik 10.00 8.70 8.70
4. Sophia & Astrid & Maria Silkeborg GF 10.00 8.65 8.65
5. Frederikke & Josefine & Karina VIF Gymnastik 10.00 8.60 8.60
5. Mille & Ellen & Ida Sofie Silkeborg GF 10.00 8.60 8.60
7. Agnes & Mille & Margrethe Silkeborg GF 10.00 8.55 8.55
7. Cornelia & Johanne & Bella VIF Gymnastik 10.00 8.55 8.55
9. Freja & Clara & Natascha VIF Gymnastik 10.00 8.50 8.50
9. Nina & Clara & Ditte Marie DHG Gymnastik 10.00 8.50 8.50
9. Sif & Freja & Emma DHG Gymnastik 10.00 8.50 8.50
12. Emilie & Sofia & Nikoline Vejlby IK (VIK) 10.00 8.30 8.30
13. Frida & Line & Andrea Silkeborg GF 10.00 8.15 8.15
14. Kathleen & Mejse & Kinga Silkeborg GF 10.00 7.95 7.95
15. Mathilde & Astrid & Sarah TST Gymnastik 10.00 7.65 7.65

 

Få nyhederne direkte
Tilmeld dig GymNYT - Vi holder dig opdateret ugentligt
Samtykkeerklæring til GymDanmark