Resultater i Sports Acrobatik

 

 

Acro Cup 2018 Øst - d. 14-01-2018

 

Individuel

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Resultat
1. Frida Jeppesen Svinninge Gymnastik Forening 10.00 9.73 9.73
2. Emilie Gyldholm Svinninge Gymnastik Forening 10.00 9.58 9.58
3. Sophia Westh Svinninge Gymnastik Forening 10.00 9.53 9.53
4. Luna Lynge Svinninge Gymnastik Forening 10.00 9.50 9.50
4. Kamine Jacobsen Svinninge Gymnastik Forening 10.00 9.50 9.50
6. Caroline Christiansen Svinninge Gymnastik Forening 10.00 9.45 9.45
7. Sisse Kilde Jensen Fuglebjerg IF 10.00 9.43 9.43
7. Alberte Pedersen Svinninge Gymnastik Forening 10.00 9.43 9.43
9. Freja Sellebjerg Fuglebjerg IF 10.00 9.38 9.38
9. Laura Lê Nielsen Svinninge Gymnastik Forening 10.00 9.38 9.38
11. Agnes Ravn-Jakobsen Svinninge Gymnastik Forening 10.00 9.25 9.25
11. Majse Bodil ring Andreasen Fuglebjerg IF 10.00 9.25 9.25
13. Siv Kilde Jensen Fuglebjerg IF 10.00 9.10 9.10
13. Victoria Cortes Fuglebjerg IF 10.00 9.10 9.10
15. Freya Hansen Fuglebjerg IF 10.00 9.08 9.08
16. Anouk Mikkelsen Svinninge Gymnastik Forening 10.00 8.93 8.93
17. Louise Bergmann Hansen Fuglebjerg IF 10.00 8.73 8.73
18. Marta Ellebæk Brink Fuglebjerg IF 10.00 8.70 8.70

 

Par - Balance

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Resultat
1. Agnes & kamine Svinninge Gymnastik Forening 10.00 9.43 9.43
2. Silke & Luna Svinninge Gymnastik Forening 10.00 9.23 9.23
3. Larua & Caroline Svinninge Gymnastik Forening 10.00 9.05 9.05
4. Sisse & Victoria Fuglebjerg IF 10.00 8.73 8.73
5. Mathilde & Sandra Slagelse GF 10.00 7.85 7.85

 

Par - Tempo

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Resultat
1. Agnes & Kamine Svinninge Gymnastik Forening 10.00 9.20 9.20
2. Sisse & Victoria Fuglejerg IF 10.00 9.10 9.10
3. Mathilde & Sandra Slagelse GF 10.00 8.90 8.90

 

Gruppe - Balance

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Resultat
1. Marta & Louise & Freya Fuglebjerg IF 10.00 9.10 9.10
2. Anouk & Emilie & Anna Svinninge Gymnastik Forening 10.00 9.05 9.05
3. Malina & Sophia & Alberte Svinninge Gymnastik Forening 10.00 8.88 8.88
4. Majse & Freja & Siv Fuglebjerg IF 10.00 8.68 8.68

 

Gruppe - Tempo

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Resultat
1. Majse & Freja & Siv Fuglebjerg IF 10.00 9.13 9.13
2. Marta & Louise & Freya Fuglebjerg IF 10.00 8.70 8.70

 

Få nyhederne direkte
Tilmeld dig GymNYT - Vi holder dig opdateret ugentligt
Samtykkeerklæring til GymDanmark